Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2008., 14:56   #21
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pa to i kažem.
nemogu ja znat sve aute kak su sastavljeni.

ako je tako i getriba mora dolje da bi se stavile nove gumice ili cilindar, onda je isplativije staviti novi cilindar. jer bi posel ponovnog skidanja bio skuplji od novog cilindra.
da je auto moj, ja bi rađe 2x spuštal getribu ali bi prvi puta isprobal samo sa gumicama koje su jeftine. posel ionak ništ ne košta ako sam radiš.
tak da goodie mora sam odlučiti. platiti 1 skidanje getribe i samo gumice ili moguće plaćanje skidanja getribe 2 puta + novi cilindar.
a da.
meni je ionako bio otisao varijabilni zamasnjak (za kojeg jos uvijek nisam skuzio sto je) tak da je getriba u svakom slucaju morala ici dolje.
mladoliki sob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 12:37   #22
Imam novog Renaulte Megana III (Berlina). Kvacilo mi odvaja skoro na vrhu. Isao sam na servis i rekli su mi da je sve ispravno, i da ovaj model ima hidraulicno kvacilo (ako mi neko moze pojasniti sta to zapravo znaci, bio bih mu zahvalan). Neko mi je rekao da na ovom modelu, kako se lamela trosi, kvacilo hvata sve nize i nize, i da je sasviom ok da dok je auto novo, da hvata visoko.
progDVB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 12:48   #23
Obratno, kolega, obratno .... (ili ti krivo objašnjavaš što je "na vrhu")
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 12:54   #24
ja isto mislim da treba biti obratno....tj kad je sve uredu da hvata pri dnu....a kako se trosi da se "dize" tj da hvata pri vrhu

postoje li nacini za provjeru istrosenosti lamele osim da se skida i sta zapravo znaci hidraulicno kvacilo?
progDVB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 12:57   #25
Na početku hoda papučice?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 12:58   #26
Treća, gas na 3000 o/min, ručna do kraja i pusti kuplung. Ak crkne - OK. Ak ne crkne - znaš što je po srijedi.

Inače sva kvačila koja se danas ugrađuju u kompakte su sa automatskim podešavanjem. Tu je hod konstantan jedino kuplung postaje sve tvrđi i tvrđi (jer se mjenja točka uporišta potisne ploče - krak se smanjuje pa sila raste). Da li je Renault štedio - nebih znao. Ali ovo da je novo kvačilo a odvaja na vrhu .... čudno u najmanju ruku.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 13:02   #27
Na vrhu hoda papucice?


Znaci, da kvacilo koliko god da je staro, posto ima automatsko podesavanje, uvijek treba da odvaja na istom mjestu?
progDVB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 13:08   #28
Quote:
progDVB kaže: Pogledaj post
Na vrhu hoda papucice?


Znaci, da kvacilo koliko god da je staro, posto ima automatsko podesavanje, uvijek treba da odvaja na istom mjestu?
Gle - kad stišćeš pedalu ispravno kvačilo bi trebalo skroz odvojit kad je pritisnuto oko 2/3 svog maksimalnog hoda. Ako odvoji iste sekunde kad takneš pedalu - ne valja, potrošeno je. Ako odvoji skroz na kraju hoda pedale - ne valja, nešto je krivo montirano (ili je sajla labava, ako je ima).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 13:21   #29
CDRW, hvala ti puno na objasnjenju....meni hvata na oko 2/3....otprilike tu negdje....mislio sam da je to previsoko i da nesto nije OK


Jel' zna neko sta znaci "hidraulicno kvacilo". Po cemu je bolje/losije od "klasicnog"?
progDVB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 13:24   #30
Hm, a dali je lik ikada mijenjao tekućinu u hidrauličnom kuplungu? Možda je postala vodena kroz 7 godina...
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 13:28   #31
Pa ako imaš zapetljan put kojim mora proći sajla od pedale do kuplunga - onda se težini samog kuplunga (odnosno federa unutar njega) dodaje i trenje sajle. Koja uz to traži podmazivanje ili će zahrđat, troši se, može puknut ...

Ako imaš hiraulički kuplung onda se sila sa pedale na kuplung prenosi pomoću tekućine (ko na kočnicama) - a tu nema održavanja, trenja, zapreka da cijev svežeš u čvor ako ti se da, pojednostavnjuje ugradnju robotiziranog mjenjača .....

Samo pripazi na ovo što je kolega Francuski ključ rekao. Tekućina u kuplungu je ista ko i u kočnicama - i njega treba s vremena na vrijeme zamjenit/odzračit.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 13:33   #32
Quote:
progDVB kaže: Pogledaj post


Jel' zna neko sta znaci "hidraulicno kvacilo". Po cemu je bolje/losije od "klasicnog"?
Znači da kvačilo radi na sličnom principu kao recimo kočnice.Kad pritisneš pedalu pomičeš klip ispod primarnog cilindra sa uljem(hidraulikom) te se tlak dalje prenosi na slave cilindar na getribi koji pomiče polugu na getribi i odvaja lamelu.Je li bolje ili lošije ne znam.Meni je draži stari sustav sa sajlom koji je napušten.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 07:38   #33
Prije 2 tjedna mi na fiat stilu 1.9jtd propalo kvacilo do pola. Hvatalo je malo pri dnu tek toliko da u brzine upada. Pucicu si od pola do pocetka morao nogom vracati. Promjenio sam glavni cilindar ispod papucice. Nazalost bilo je kupiti samo lpr. Ozracio i sve je bilo super do jutros. Sjednem u auto kad opet papucica na pola. Ista stvar kao i prije 2 tjedna. Krenuo na posao i nakon par km kad se malo ugrijao sve super kako treba.
E sad da li je lose ozraceno, da li je lpr cilindar toliko smece pa je vec otisao ili je ipak korpa pri kraju? Kako testirati da bi znao sto je?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 07:57   #34
Predpostavljam da znas da i na drugom kraju postoji isto hidraulika koja moze procurit....
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 08:13   #35
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Predpostavljam da znas da i na drugom kraju postoji isto hidraulika koja moze procurit....
Ne curi taj drugi cilindar, ne gubi ulje.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 09:13   #36
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Ne curi taj drugi cilindar, ne gubi ulje.
Pa ak je sve ok reklamiraj
Zakaj nisi u fiatu pitao za dijelove jer navodno su im cijene nize neg kod dilera okolo?
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 09:55   #37
Ne da mi se reklamirati za 200kn jer sam sam ugradivao pa nece priznati. Probat cu jos malo ozraciti.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 21:15   #38
Danas isao jos malo ozraciti. Ozracivao vise od sat vremena i nikako dobiti pedalu. Na kraju otkacio papucicu i rukom sam mogao osovinicu cilindra izvuci iz kucista. Na njoj gumica sva popucala. Eto LPR star 10ak dana. Tko ne plati kur.u plati likara. Sad trazim samo sachs i njega stavljam.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 23:42   #39
Htio si reci TRW jer je taj original ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 23:57   #40
Nema ti druge nego zamjeniti donji cilindar kvačila i glavni cilindar kvačila te vozi dalje do novog kvara.
oirk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.