Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2014., 21:14   #4241
prestigio color 8, RECENZIJA
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 17:37   #4242
viking me bas preteko sa recenzijom al evo par info iz prve ruke:

kao sto rekoh nesto ranije radi se o prestigio color 8 3g, narucen sa prestigioplaze.
Prestigio plaza za svaku pohvalu, naruceno u petak, u utorak u mojim rukama. salju iz ceske tak da nema dodatnih troskova-koloko pise toliko je. Placanje preko pay pala daje dodatnu sigurnost.

sto se uredjaja tice, nakon par dana, ja za sad zadovoljan. nisam ga puno trpao aplikacijama al radi bez greske.
da odmah napomenem da nisam jako zahtjevan korisnik tako da je sve napisano cisto subjektivno.
Izgled i zavrsna obrada su cisto lijepi i djeluju kvalitetno
prikaz slike na ekranu je meni odlican, jedno na suncu sam primjetio da se malo slabije vidi i sa najjacim osvjetljenjem
3g za sad neplaniram koristiti, pa tu nemogu nista reci
cekam da moj operater ubaci u ponudu 2 sim-a na jedan broj
jedino treba dodati da nije data only, nego se moze i razgovarati
Baterija me za sad jako usrecila, znate i sami kako je sa novom igrackom, prckanje stalno i izdrzao mi je preko 2 dana sa stalno upaljenim wifi-em (opet koristenje je individualna stavr pa to uzmite sa zadrskom).

toliko ukratko
ako tko ima kakvo konkretno pitanje, slobodno se oglasite

po meni vrijedi te novce
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 22:04   #4243
Ima li nešto bolje od LG G Pad 8.3'' za novce koje se može dobiti u Hrvatskoj? Prijatelj me zamolio da mu se raspitam tu na forumu...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 11:13   #4244
imho, još mu donekle može parirati 8" samsung t310, s time da je samsung slabiji sa ramom i vrstom ekrana. no još uvijek jako dobar uređaj.
ali lg 8.3 je za sada od androida vjerojatno jedan od (naj)boljih. naravno, i on ima mušice ali, koji android nema.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:43   #4245
Pozdrav!

Prije desetak dana sam kupio tablet Onda V989v iz Kine. Sve je radilo odlično ali mi se nije sviđao lančer pa sam instalirao GO launcher. Jučer prilikom apdejta nekih programa pojavila se poruka da GO launcher ne reagira i nisam mogao uči u niti jedan program. Nakon toga sam restartao tablet ali se sad više ne da upaliti android, odnosno upali se i zablokira kad se na ekranu pojavi logo Onda. Ima li tko kakav prijedlog što učiniti s obzirom da o tabletima malo znam i ne znam kako riješiti problem?
Hvala!
Sandstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:39   #4246
pa, ako malo znaš, onda bolje odnessi nekome tko zna!

dakle, ako nisi riješio. prvo - pronađi da li postoji reset gumb (rupica).
ako ne, pronađi na netu da li postoji kombinacija gumbi za ulaz u restore opcije. tamo odradi "cache clean" i "data clean/factory reset". na žalost, sa drugom opcijom gubiš sve podatke.
ako to ne postoji, onda traži na ondinim stranicama firmware, i reflashaj ga. ako ni to ne pomogne, onda servis ili netko tko ti u susjedstvu zna otvoriti tablet, i potražiti pin-short brojeve.

link-http://www.onda-tablet.com/download/
link2-http://www.onda-tablet.com/news/

sve dok se tablet može prepoznati na pc-u, ima nade.

inače, golauncher je jedan od "težih" launchera i zbilja ga niti nekome preporučam niti ga koristim. težak je, pun je bloatwarea, ostavlja masu toga iza sebe kada ga se deinstalira.
sad, što se kod tebe desilo... pitanje je. da li nekompatibilnost aplikacije i OS-a, da li je sam GOlauncher nešto instalirao da ti radi red, a u stvari samo opterećuje... da li si stavio aplikacije sa sumnjivih stranica ili aplikacije koje su sistemske, ali za neodgovarajuću verziju... nemoguće je napamet nešto više reći.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:11   #4247
[QUOTE=viking;51594755]pa, ako malo znaš, onda bolje odnessi nekome tko zna!

Ipak sam uspio riješiti problem ali sam izgubio pola dana za to. Uspio sam instalirati drugi room koji sam skinuo na ondaforum stranici. Imao sam puno problema sa instaliranjem pravih usb i android drivera ali je na kraju sve riješeno. Jedino imam osjećaj da mi se sa ovim roomom puno brže troši baterija. Prije je trajala do 7 sati, a sad mi izgleda da se brže prazni. Budem sutra još točno provjerio jer sad nemam vremena.
Sandstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:16   #4248
moguće je. samo, bitno je da je rom baš baš za taj model, a ne neki slični. drugo, pitanje je što je bilo u originalnom romu, a što sa tim tvojim reinstaliranim. uglavnom, bitno je da si ga vratio iz mrtvih, a sad, baterija ovisi o previše stvari, tako da možda sam firmvare ne mora biti kriv. ali, moguće je.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:34   #4249
Kupio bih 7-8 inčni tablet u poslovne svrhe. Za bilježenje zapisa tijekom sastanaka i snimanje razgovora. Što znači da bi tablet morao imati i tastaturu, a tastatura ne mora nužno u sebi imati bateriju. Također bi ga ponekad upotrebljavao za pretragu Interneta dok sjedim u fotelji, ili spavam u krevetu.

Taj tablet bi morao imati opciju da mogu makar dva programa imati otvorena u isto vrijeme. Program za procesuiranje teksta i slušanje snimke razgovora sa sastanaka. Program za slušanje snimke sa sastanka bi volio da može analizirati kada se čuje samo šum, a kada pojedinačni ljudski glasovi. I onda da šumove odvrti brzo, a glasovne dijelove snimke da reproducira normalnom brzinom. A po potrebi i tri-četiri puta sporije, kako bi u realnom vremenu stigao od riječi do riječi utipkati ono što se govori.

Dakle više se tu radi o tome kako nabaviti taj neki odgovarajuči program za reprodukciju audio zapisa. Sve ostalo je stvar hardvera, pa što bi ste mi preporučili? volio bih da osim što je manjih dimenzija ima i barem dvije gige RAM-a. Ali koliko znam, tableti manjih dimenzija rijetko kada imaju dvije gige RAM-a.

Je li za nekog tko bi tablet koristio u gore opisane svrhe, tko je visoko slabovidan, i tko nikad nije koristio tablet duže vremena bolje uzeti Android ili Windows 8 / 9 tablet? Koji bi ste mi program za reprodukciju audio datoteka preporučili na androidu, a koji ako kupim Win 8 / 9 tablet?

Cijena ne smije bit veća od 2000kn.

Čak razmišljam da li da uzmem nekakav phablet radi uštede na trošku za mobitel, jer ovaj smartphone kojeg imam me ne zadovoljava baš. Ali onda se više-manje mogu pozdravit s windowsima 8. Osim naravno HTC-a, Lumije i mislim Prestigio Grace-a.

A i nema mi onda nekog smisla nosit neku relativno glomaznu tastaturu (glomaznu u usporedbi sa gabaritima phableta) i onda phablet priključit na tastaturu ko neki priljepak. A i visoko sam slabovidan i mislim da mi je 7-8 inča taman optimalno. Tablet bi u poslovne svrhe koristio rijetko kada, a većinom bi pretraživao internet u fotelji ili u krevetu preko njega.

Zadnje uređivanje DNB1 : 19.09.2014. at 23:43.
DNB1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 19:58   #4250
ti si pred neko vrijeme postavljao slično pitanje, i morat ću ti isto odgovoriti. obzirom na relativno specijalizirane zadatke, najjednostavnije bi ti bilo uzeti neki laptop sa "bing" vezijom windowsa 8.1. imaš ih od 1800 pa do 2500 na biranje. i sve si zadovoljo - velika slova, veliki kontrast, diktat u pozadini.

ili pak (opet) windows tablet, no tu si daleko od 2000kn, osim ako ideš uzeti iz kine. a recimo da bi ti preporuka bila dual OS, RAMOS I10 (LINK). je da nema dedicated tipkovnicu, ali je vrlo prilagodljiv korisniku.

ak ni to ne odgovara, onda moraš tražiti android tablet koji je sa 4.4 androidom (možda postoji nekakav tweak za starije verzije), tablet koji podržava multiwindow. mislim da ti to može lg pad 8.3 i jedan od novijih samsunga. pipo je pokušao sa 4.2 to napraviti, no, nije mu baš pošlo za rukom, pa su to maknuli. postoji tweak za m9 model ali, klimavo ti to radi.

dakle, postoji android, samo ne svaki model i ne sve verzije OS-a. to je što se tiče dvije VIDLJIVE aplikacije, tj. dva VIDLJIVA prozora.

no, ako je tebi zapis u mp3 ili wav ili nešto "normalno", onda ti je de facto dovoljan bilo koji player koji se povuče u pozadinu a ti dalje radiš sa tekstom, webom ili slično. u tom slučaju se ili na statusnoj traci pojavi traka sa komandama ili u lebdećem prozoru. ako te to zadovoljava, onda mislim da ne biš trebao imati problema.

što se pak tiče modela sa 3gb rama, opet, lg pad 8.3 (ispod 2000kn je) ili samsung t3xx, oni doduše imaju 1.5gb rama, ali dovoljno je. i oba su prihvatljive veličine, s time da je meni lg prihvatljiviji. ne znam da li neki od novih prestigia ima više od gige rama, trebaš potražiti.

7" bih toplo preporučio NE kupovati!!

a od phableta, hm, kvalitetni - nokia 1520, 1320... ali da li će biti po toj cijeni... a od kineza, imaš ih na bacanje. prestigio 5", pipo do 7", model T1 6.8". T4, T5... ma, kineskih modela većih od 5" do 7" ima na bacanje.

tako da mislim da je veći problem da se ti sam sa sobom dogovoriš što uistinu želiš. a za 2000 se da izabrati.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:22   #4251
Do kraja rujna otvoreno je natjecanje aktivnog oglasnika www.q-market.hr na kojem možete osvojiti tri tableta. Samo trebate biti duhoviti !
__________________
Q-Market.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:49   #4252
viking, javljam se s update-om. Danas mi je stigao samsung t530, kupljen preko ebaya za 219 eura + 22 eura shippinga. Moram se još malo priviknuti, ali uređaj mi je super hvala na pomoći
TheStorm is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:23   #4253
'ajde drago mi je čuti. uživaj!!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 15:00   #4254
hi, molio bih pomoc oko kupnje 10 incnog tableta za stariju osobu za po doma. bitno je da moze koristit skype i slicne komunikacijske programe, fb, mail, surfat. nis posebno, u stvari zamjena za laptop koji joj u stvari i nije potreban za nabrojeno... budget 1000 do 1500 kn. hvala unaprijed

Zadnje uređivanje rocc : 23.09.2014. at 15:00. Reason: greska u pisanju
rocc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 17:19   #4255
BAŠ 10" mora? pipo m8pro. overkill za te potrebe. cca 1500kn ili samo m8, oko 1100kn.

i pročitati koju stranicu foruma unatrag.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:49   #4256
Hvala Viking.

Iz kojeg razloga ne preporučuješ 7"? Da li se oni manje prodaju, pa je podrška manja za njih, ili se više kvare, ili tu veličinu ne smatraš optimalnom za tablete ili nešto četvrto?
DNB1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 08:37   #4257
hvala na savjetu Viking. Naime, s obzirom da je riječ o starijoj osobi koja bi to koristila i za FB, surfanje... mislim da bi joj dobro dosao veci ekran, a superioorne performanse nisu jako bitne
no vazno je da ima prednju kameru za skype koja funkcionira sto vjerujem da gotovo svi imaju
rocc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 08:44   #4258
sto kazes na Pipo Max M8 koji je nešto jeftiniji uz istu veličinu ekrana, 1GB RAM-a i dual procesor. bi li zadovoljio nabrojene potrebe? jer drugih i ne bi trebalo biti...
rocc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 11:35   #4259
Quote:
rocc kaže: Pogledaj post
hvala na savjetu Viking. Naime, s obzirom da je riječ o starijoj osobi koja bi to koristila i za FB, surfanje... mislim da bi joj dobro dosao veci ekran, a superioorne performanse nisu jako bitne
no vazno je da ima prednju kameru za skype koja funkcionira sto vjerujem da gotovo svi imaju
gle, stvar veličine ekrana je više stvar osobne preference i ne bi ju trebalo stavljati ispred "superiornih performansi". zašto? zato jer je i skype i surfanje postalo sve zahtjevnije. od flash stranica, animacija, iskačućih oglasa koje je nekada teško "ubiti", a svi oni žderu resurse, pa do skypa koji sa svakom novijom verzijom postaje sve teži i teži i imam dojam da će uskoro ukinuti onu mogućnost izbora kvalitete slike i jednostavno nas tjerati da kupujemo jače uređaje i tražimo od operatera brže internetske veze. pa se tako ljudi zalete i kupe tablet "za po doma", i nakon tri dana shvate kako im se sve usporilo a "samo su surfali". tako da pored hardvera, velikog ekrana treba voditi računa i o tome da se tablet očisti od temp fajlova od browsera. neki omogućavaju automatsko čišćenje kod izlaska iz aplikacije, nekima se mora manuelno čistiti. dakle, imaš još jednu "sitnicu" od 400-500mb koji se nakupe za par dana rada, pa je sve sporo i čuješ kako "tablet nevalja klincu!".
znači, ne treba sada tražiti octa procesore, pa čak ni quad, ali ispod dual corea i gige rama - nikako ne ići. to je zbilja minimum minimuma, pogotovo ako proizvođač nije predvidio upgrade na kitkat (ili nedajbog na "L").

pogledaj OVO
to je uređaj za kakav ja volim reći da bih ga kupio za svoje informatički polupismene roditelje. riješio si tipkanje po ekranu (starci se ne snalaze baš najbolje). imaš 10" touch ekran, prednju kameru, štedljiv grafički čip i relativno štedljiv procesor. baterija je dovoljno dobra za dvodnevno punjenje, prednja kamera dovoljno male rezolucije koja neće gušiti skype ili slične video chat programe. malo je teži, ne može se odvojiti tastatura, no, zato je i prihvatljiva cijena. nemoj me sada pitati da li ga se da rootati ili staviti custom rom - ne znam. nisam previše tražio i gledao jer mi za sada ne treba takav uređaj.
nadalje imaš acera A3-A10. ok, ali opet ništa da padneš na guzicu od brzine i moći. nešto kvalitetniji po hardveru, manje brz procesor, ali štedljiviji na bateriji. bolja rezolucija, no, nema tipkovnice. znam da se tipkovnica može uzeti bilo koja kompjuterska, ali... no, i veća je cijena.
imaš još 10" toshibu ecxite na tegri3, ali cijena "pjeva".
i još nekoliko modela koji su još skuplji, ili zbog jačeg hardvera ili zbog 3G modula.

ili ti ostaje njuškalo i kakav samsung iz "P" serije, stariji asus/asus transformer, ili nešto takvo.

ili, ipak smanjiti veličinu ekrana na 8, 8.9, 9.4, pa čak i 9.7 sa nešto jačim procesorom i više memorije.

i SVE ovo napisano bez da ulazimo u priču o custom romu, rootu ili sličnim igrama bez granica.

pa sad....
ja ću pokušati pronaći nešto više o onom archosu, ako uspijem, pa javim. da se razumijemo, nisam ga vidio u živo ni radio s njime (još), tako da zblja ne znam kako se ponaša, a kamoli kako se ponaša nakon deset, dvadest dana korištenja, tako da se tu u potpunosti ograđujem. savjet je samo zbog toga što bi sa time dobio (relativno) kvalitetan uređaj, za ne previše novaca, a koji sa svojim hardverom i mogućnostima zadovoljava nezahtjevnog korisnika, koji je k tome i starije životne dobi, pa pretpostavljam da je tipkovnica i trackpad samo pomoć pri korištenju a ne smetalo.

Quote:
DNB1 kaže: Pogledaj post
Hvala Viking.

Iz kojeg razloga ne preporučuješ 7"? Da li se oni manje prodaju, pa je podrška manja za njih, ili se više kvare, ili tu veličinu ne smatraš optimalnom za tablete ili nešto četvrto?
ma, prodaju se oni možda i predobro, no, sama veličina ekrana i omjer ekrana koji je u 99% 16:9 ili 16:10 je za tako mali ekran prilično nezgrapan za raditi. čak i 8" u tom omjeru je nezgodno, jer npr, pola ekrana ode na menu sa lijeve strane a ono što trebaš i želiš rihtati je na pol vidljivo. pa još ako je proizvođač napravio svoje sučelje, sve je prilično konfuzno a sve to na malor rezoluciji ekrana. ako pak uzmeš tablet sa većom rezolucijom a i dalje 7", izgledati će bolje, no, sve skupa će biti sitnije za čitati. a zapamtio sam od tvog prvog pitanja pred par mjeseci da imaš problem sa vidom (imam i ja, pa znam kako je čitati sitna slova), pa ti još mali ekran nikako ne bi bio od pomoći.

možeš pročitati što sam napisao iznad o ovom archosu, a ako ti je on nedovoljan, imaš lenovo ideapad A10 android laptop kojemu se memorija da podignuti na 2gb. inicijalno je giga, ali da se zamjeniti. samo u slučaju kupovine treba se interesirati da li trgovac to može proslijediti na servis ili kako se to uopće da napraviti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 11:44   #4260
Hvala Viking na doista detaljnom odgovoru :-)
rocc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.