Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 00:48   #341
Takodje Moulinexov model imam i nakon pocetnih problema koje sam imao ( gasio se sam od sebe, zbog prebrzog natrpavanja sokovnika kao i secenja na vece komade) sad radi odlicno nakon saveta od strane 2botia2 Ovo je prvi sokovnik koji imam tako da ne mogu da uporedim sa drugima, ali sam za sad zadovoljan stvarno.
Kejghim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 09:37   #342
Quote:
Kejghim kaže: Pogledaj post
Takodje Moulinexov model imam i nakon pocetnih problema koje sam imao ( gasio se sam od sebe, zbog prebrzog natrpavanja sokovnika kao i secenja na vece komade) sad radi odlicno nakon saveta od strane 2botia2 Ovo je prvi sokovnik koji imam tako da ne mogu da uporedim sa drugima, ali sam za sad zadovoljan stvarno.
Znači problem je bio u prevelikim komadima i prebrzom stavljanju komada u uređaj nakon čega je motor znao stati.
Dešava se to na svim slow juicerima. Nije ništa strašno nego je u pitanju funkcija radi očuvanja motora. Konkretno ako unutra upadne koštica breskve ili npr. nož, motor to doživljava kao pretvrdo i staje da se ne bi oštetilo sito, vijak i sam motor. I zato stane i kada bude recimo komad tvrde mrkve. Dakle, tvrde stvari, rezati malo sitnije i sve ok.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:59   #343
evo da se i ja javim-dobili zamjenski vivax sj 150 koji za sada radi savršeno
isprobali nekoliko kombinacija, ali nekako najčešće su ipak jabuke u pitanju. Od skoro kilu očišćenih jabuka dobili preko 800 mL soka što mislim da je jako dobro. Nisam imala priliku vidjeti neki drugi sokovnik i probati sok iz njega, tako da ne mogu napraviti usporedbu. Po ovom do sad viđenom čini mi se da smo dobro uložili novac
mmmala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 21:11   #344
Quote:
mmmala kaže: Pogledaj post
evo da se i ja javim-dobili zamjenski vivax sj 150 koji za sada radi savršeno
isprobali nekoliko kombinacija, ali nekako najčešće su ipak jabuke u pitanju. Od skoro kilu očišćenih jabuka dobili preko 800 mL soka što mislim da je jako dobro. Nisam imala priliku vidjeti neki drugi sokovnik i probati sok iz njega, tako da ne mogu napraviti usporedbu. Po ovom do sad viđenom čini mi se da smo dobro uložili novac
To je jako dobar rezultat sa jabukama. Ako cjedi i drugo bar približno tako dobro, taj sokovnik je pun pogodak. Cijena nekih 750 kn. ako se ne varam?
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 13:23   #345
Do sad isprobala grožđe-tu stvarno cijedi maksimum, van izađu suhe, suhe one opne od grožda..Probala dodati i mrkvu, ananas,breskvu, krušku, ali nisam točno pratila koliko se soka dobije, al čini mi se da cijedi dosta..da, cijena je 750 kn. Da li se smiju ti dijelovi, pogotovo me zanima onaj dio sa rupicama, sito, prati u perilici? ili na koji način očistite te sitne rupice? ok, izribam ja sa četkom koja se dobije u kompletu sa sokovnikom, al mi se nekako čini da poneka rupica pogotovo pri dnu, ostaje začepljena.
mmmala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 17:52   #346
Quote:
mmmala kaže: Pogledaj post
Do sad isprobala grožđe-tu stvarno cijedi maksimum, van izađu suhe, suhe one opne od grožda..Probala dodati i mrkvu, ananas,breskvu, krušku, ali nisam točno pratila koliko se soka dobije, al čini mi se da cijedi dosta..da, cijena je 750 kn. Da li se smiju ti dijelovi, pogotovo me zanima onaj dio sa rupicama, sito, prati u perilici? ili na koji način očistite te sitne rupice? ok, izribam ja sa četkom koja se dobije u kompletu sa sokovnikom, al mi se nekako čini da poneka rupica pogotovo pri dnu, ostaje začepljena.
Očigledno da je u pitanju ipak solidan sokovnik.
Što se tiče pranja u perilici, Hurom se ne pere. Pa mogu samo pretpostaviti da ni kopija ne bi smjela.
Za sito sam dobio vrlo čvrstu četkicu (kao za zube, ali veća i tvrđa). Obiđem uredno jedan krug i sve očisti. Kod mene to funkcionira bez greške.
Ako koja rupica bude i začepljena to nije strašno, ali ne smije se dozvoliti da ih se previše začepi.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 21:32   #347
Evo da se pohvalim da sam postupio po najavi i odnedavno postao vlasnik Hurom sokovnika HH L premium 2 generacija.Već je bio u uporabi sa raznim voćem i povrćem.Pri radu sam koristio
iskustva drugih na ovom folderu.Moram reći da sam zadovoljan i da sam dobio ono što sam očekivao.Sokovnik nije jeftin,ali izgleda kao trkač na duge pruge i očekujem u normalnoj uporabi
da ću se družiti sa njim duži niz godina.
Glede rastavljanja i čišćenja,prvi sam put sam bio pažljiv pa je duže trajalo.Kasnije je išlo puno brže.Nakon nekoliko puta što sam ga koristio,čišćenje postaje rutina.Kod čišćenja sita,primjenio
sam drugačiju tehniku od čišćenja sa četkicom.Uzmem sito i odnesem ga nad kadu i isperem ga tušem.Prvo kružno iznutra,a onda izvana i već je gotovo.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 18:53   #348
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Evo da se pohvalim da sam postupio po najavi i odnedavno postao vlasnik Hurom sokovnika HH L premium 2 generacija.Već je bio u uporabi sa raznim voćem i povrćem.Pri radu sam koristio
iskustva drugih na ovom folderu.Moram reći da sam zadovoljan i da sam dobio ono što sam očekivao.Sokovnik nije jeftin,ali izgleda kao trkač na duge pruge i očekujem u normalnoj uporabi
da ću se družiti sa njim duži niz godina.
Glede rastavljanja i čišćenja,prvi sam put sam bio pažljiv pa je duže trajalo.Kasnije je išlo puno brže.Nakon nekoliko puta što sam ga koristio,čišćenje postaje rutina.Kod čišćenja sita,primjenio
sam drugačiju tehniku od čišćenja sa četkicom.Uzmem sito i odnesem ga nad kadu i isperem ga tušem.Prvo kružno iznutra,a onda izvana i već je gotovo.
Čestitam na prinovi :-) Nadam se da ćeš uživati kao i ja.
Od Huroma očekujem rok trajanja 10 - 20 godina (eventualna izmjena gumica brisača i četke svakih 5 godina). Moj je 3 i pol godina i osim obojenosti od voća i povrća, ne primjećujem nikakve znakove posustajanja.
Čišćenje mi traje nekih 2 minute. Sve je to samo ispiranje. Jedino sito pređem malo jače jednom veliki krug, jednom mali krug i jednom one nabore iznutra i bude čisto.

Jedino za čim još tragam je totalno čišćenje koje se obavlja recimo jednom godišnje i sokovnik bude čist ko novi. Probao sam potopiti u sodu bikarbonu pa sam onda sve ribao pa sam još malo u limuntus. Rezultati su recimo polovični. Skinuo sam dosta koloracije i naslaga, ali ipak mi nije uspjelo totalno očistiti. Ima na youtube neki video kako Džon Koler potapa vrlo prljav sokovnik na 24 sata i to nagrize nečistoće i kada izriba bude skroz ko novo. Na žalost to nešto u što on potopi (neki bijeli prah) nema kod nas ili ja ne znam pronaći.
Uglavnom, ako netko ima metodu za potpuno čišćenje sokovnika, neka napiše.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 10:26   #349
odabir jeftinijeg slow juicera

bok ljudi,
ja sam skroz nov u ovome i čitao sam malo vaše postove te sam trenutno neodlučan između ova dva jeftinija primjerka:
Vivax SJ 150 (Inače trenutno po 699 kn u technomarket)
Petra Electric FG 20.07 Slow Juicer (807 kn oscarmagno)
Po postovima mi ispada da je Vivax dobar ako se ne dobije taj sa tvorničkom greškom kao kod Mmmala s time da ne vidim nigdje kakav je za povrće? Za Petru kako pise Grizli voče stavlja po 3-4 puta. Jel to znači da prvi put dosta loše iscijedi ili s time dobije jos 10% soka više. Isto i povrće cijedi 2 puta? A što nebi petra za povrće trebala biti bolja nego taj Vivax?
Također dali ijedan od tih uređaja može drobiti orašaste plodove?

Eto ako netko ima iskustva puno bi mi pomogao
Hvala
šejn12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 13:25   #350
Quote:
šejn12 kaže: Pogledaj post
bok ljudi,
ja sam skroz nov u ovome i čitao sam malo vaše postove te sam trenutno neodlučan između ova dva jeftinija primjerka:
Vivax SJ 150 (Inače trenutno po 699 kn u technomarket)
Petra Electric FG 20.07 Slow Juicer (807 kn oscarmagno)
Po postovima mi ispada da je Vivax dobar ako se ne dobije taj sa tvorničkom greškom kao kod Mmmala s time da ne vidim nigdje kakav je za povrće? Za Petru kako pise Grizli voče stavlja po 3-4 puta. Jel to znači da prvi put dosta loše iscijedi ili s time dobije jos 10% soka više. Isto i povrće cijedi 2 puta? A što nebi petra za povrće trebala biti bolja nego taj Vivax?
Također dali ijedan od tih uređaja može drobiti orašaste plodove?

Eto ako netko ima iskustva puno bi mi pomogao
Hvala
Nemam te sokovnike pa govorim čisto teoretski (dok ti se ne javi netko tko ima praktično iskustvo).
Ako ideš na jeftino ova dva su vjerovatno trenutno najbolji izbor.
Uspravno slow juiceri su u pravilu bolji za voće, a vodoravni su bolji za lisnato.
Vivax ima malo veći otvor za ubacivanje pa su komadi koje možeš ubaciti malo veći pa bi on trebao biti i malo brži.
Oba bi trebala da mogu drobiti orašasto, no samo Petra bi mogla imati nastavke za pripremu hrane od orašastog voća. Vodoravni imaju te nastavke i uvijek ih reklamiraju kao sokovnike i procesore hrane (Petra to možda i nema).
Propuštati voće i povrće više puta nemaš potrebe. Ne dobije se skoro ništa (bar je tako kod mene na Huromu).
Svodi ti se ugrubo na opciju: Vivax (prioritet voće, malo brže) / Petra (prioritet lisnato, malo sporije).
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 20:54   #351
Gledam malo cijene novih Hurom i Kuvings sokovnika. Užas. Koštaju 3300 - 4300 kn.
Svoj Hurom sam platio 2750 kn. prije 3 i pol godine kada je to bila relativna novotarija kod nas. Onda se cijena nešto malo smanjivala za taj stari model Hu-100 što je meni bilo logično i očekivao sam da se to nastavi. Sada starih modela više nema (prodano valjda). Svi prodaju nove Hurome i Kuvingse sa velikim otvorom po cijeni da se smrzneš.
Nije mi žao što sam platio original jer je to sjajna mašina, a tada i nije bilo kopija. Danas da kupujem ponovo bez razmišljanja bih kupio Vivax ili Petra za 100 eura jer ovo koliko ovi novi original modeli koštaju je previše.

Kao dobru ponudu bih izdvojio sokovik Oscar DA-900. Prodaje Anja Vital (Slo), besplatna dostava u HR. U pitanju je kvalitetan (klasa iznad Vivaxa i Petre) vodoravni slow juicer / procesor hrane sa nekoliko nastavaka za kašice, mljeveno, sorbe, sladoled, kikiriki maslac i slično. Cijena vrlo prizemnih 1450 kn.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 18:25   #352
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Nemam te sokovnike pa govorim čisto teoretski (dok ti se ne javi netko tko ima praktično iskustvo).
Ako ideš na jeftino ova dva su vjerovatno trenutno najbolji izbor.
Uspravno slow juiceri su u pravilu bolji za voće, a vodoravni su bolji za lisnato.
Vivax ima malo veći otvor za ubacivanje pa su komadi koje možeš ubaciti malo veći pa bi on trebao biti i malo brži.
Oba bi trebala da mogu drobiti orašasto, no samo Petra bi mogla imati nastavke za pripremu hrane od orašastog voća. Vodoravni imaju te nastavke i uvijek ih reklamiraju kao sokovnike i procesore hrane (Petra to možda i nema).
Propuštati voće i povrće više puta nemaš potrebe. Ne dobije se skoro ništa (bar je tako kod mene na Huromu).
Svodi ti se ugrubo na opciju: Vivax (prioritet voće, malo brže) / Petra (prioritet lisnato, malo sporije).
Dakle ne moram se bojati da je plastika u njima preslaba za orašasto? Ono stavim bademe i sve unutra popuca? Ipak su kao jeftinije verzije
šejn12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 18:56   #353
Quote:
šejn12 kaže: Pogledaj post
Dakle ne moram se bojati da je plastika u njima preslaba za orašasto? Ono stavim bademe i sve unutra popuca? Ipak su kao jeftinije verzije
Pa sad kad si tako predstavio... Radije sačekaj da ti netko tko je isprobao javi. Djelovi za ove sokovnike su slabije kvalitete definitivno.
No, nije mi baš najjasnije, zašto želiš stavljati bademe u sokovnik. U njima nema soka. Ako praviš bademovo mlijeko, bademi se natope u vodi preko noći pa se onda tako razmekšani grabe zajedno sa vodom i sipaju u sokovnik.
No, stavljati bademe samo tako nema nikakvog efekta. Obje mašine su isključivo sokovnici, dakle, nisu food procesori.
Tako da ti ipak ne bih savjetovao bademe u navedena dva sokovnika. No, kao što rekoh, bolji bi bio savjet od nekoga tko ima te sokovnike.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 19:42   #354
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Pa sad kad si tako predstavio... Radije sačekaj da ti netko tko je isprobao javi. Djelovi za ove sokovnike su slabije kvalitete definitivno.
No, nije mi baš najjasnije, zašto želiš stavljati bademe u sokovnik. U njima nema soka. Ako praviš bademovo mlijeko, bademi se natope u vodi preko noći pa se onda tako razmekšani grabe zajedno sa vodom i sipaju u sokovnik.
No, stavljati bademe samo tako nema nikakvog efekta. Obje mašine su isključivo sokovnici, dakle, nisu food procesori.
Tako da ti ipak ne bih savjetovao bademe u navedena dva sokovnika. No, kao što rekoh, bolji bi bio savjet od nekoga tko ima te sokovnike.
pa nisu sad baš ključni bademi. opčenito orašasti plodovi me zanimaju odnosno rađenje maslaca od orašastih plodova.
Idem probat kontaktirati proizvodjače ili nek se javi netko ako je probao.
šejn12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 19:52   #355
Quote:
šejn12 kaže: Pogledaj post
pa nisu sad baš ključni bademi. opčenito orašasti plodovi me zanimaju odnosno rađenje maslaca od orašastih plodova.
Idem probat kontaktirati proizvodjače ili nek se javi netko ako je probao.
Ne rade to ta dva sokovnika, poprilično sam siguran. Ne radi ni moj Hurom.
To uglavnom rade vodoravni slow juicer koji se predstavljaju kao nutrition centar ili food procesor. Onaj Oscar DA-900 što sam spomenuo gore ima te funkcije. 1450 kn. ti je najmanje za što možeš kupiti strojček koji cjedi sok, ali pravi i maslac, tjesteninu, dječju hranu i slično...
Bilo bi predobro da to rade ovi po 100 eura.
Oscar je jedan vrlo svestran stroj.
Evo ovdje jedan lijep opširan opis šta sve radi pa pogledaj ako te zanima:
http://www.youtube.com/watch?v=ofEwMcZYoF8

Zadnje uređivanje ivanaj : 09.11.2014. at 19:58.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 22:23   #356
A baš su spori ovi vodoravni, svaki komadić moraš gurat unutra ....
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 10:45   #357
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Ne rade to ta dva sokovnika, poprilično sam siguran. Ne radi ni moj Hurom.
To uglavnom rade vodoravni slow juicer koji se predstavljaju kao nutrition centar ili food procesor. Onaj Oscar DA-900 što sam spomenuo gore ima te funkcije. 1450 kn. ti je najmanje za što možeš kupiti strojček koji cjedi sok, ali pravi i maslac, tjesteninu, dječju hranu i slično...
Bilo bi predobro da to rade ovi po 100 eura.
Oscar je jedan vrlo svestran stroj.
Evo ovdje jedan lijep opširan opis šta sve radi pa pogledaj ako te zanima:
http://www.youtube.com/watch?v=ofEwMcZYoF8
Hurom bi to morao raditi bez problema. Ako moze ovaj:
https://www.youtube.com/watch?v=FAflxxc5pJ0

Bitno je samo da su dijelovi dovoljno jaki da može mljeti.
šejn12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 15:24   #358
Tip u receptu koristi ovaj uredjaj (samo u drugoj boji) tako da ga nebi nuzno usporedjivao s vivaxom po kvaliteti ali ako imas volje napravi eksperient pa javi
betrion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 16:37   #359
Quote:
šejn12 kaže: Pogledaj post
Hurom bi to morao raditi bez problema. Ako moze ovaj:
https://www.youtube.com/watch?v=FAflxxc5pJ0

Bitno je samo da su dijelovi dovoljno jaki da može mljeti.
U pravi si.
S obzirom da si rekao da si nov u ovome, nisam te htio zamarati s ovim. U pitanju je improvizacija. Taj tip sokovnika nije predviđen da to radi već su se ljudi dosjetili (također garancija ne pokriva takvo korištenje). Ja to nisam probao, a vjerovatno ni neću.
Ako bih morao nagađati, rekao bih da Vivax ovo ne bi izdržao.
Ako netko to uspješno radi, neka javi...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 11:44   #360
Horum sokovnik. 2 generacija. Kupili neki dan. Preprepredobro
cocoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.