Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2004., 22:06   #41
Joj ima jedna ovdje cijelih 9 mjeseci nije dala muzhu ni prismrdit - i dzaba budali govori da joj to nece nashkodit bebi - sex - jok

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 22:07   #42
Quote:
Issa kaže:
Ja imam neki filing da kad dodje beba da ce muz pasti na 2 poziciju, a seks tamo negdje iza 5, po vaznosti

Bit ce: sex kaj je to
pa tako ce i biti, barem neko prvo vrijeme....i kad bi htjela biti ces preumorna.

ali muz je vazan makar i na 2. poziciji skuhal veceru, uvalio se u kadu i brckao sa sinekom....sto bi ja bez njega?

T@nja a kad si ti usla u promet, nakon poroda?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 22:09   #43
Quote:
Winona kaže:


T@nja a kad si ti usla u promet, nakon poroda?
Još nije
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 22:11   #44
Ja sam jedno mjesec i pol dana nakon poroda...

Prije toga par puta pokushaj oralnog, ali chim bi se ja malko onak...stisla...od uzbudjenja, jako me boljelo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 22:12   #45
Quote:
Winona kaže:

T@nja a kad si ti usla u promet, nakon poroda?
Nakon prvog, mislim da mi nije palo na pamet sigurno pola godine
Ali ne zbog straha, nego fakat mi nije bilo do sexa.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 22:13   #46
Quote:
Tija kaže:
Još nije
To vrijedi za drugi porod
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 22:42   #47
zene moje-ne boli nista,sve je samo u glavi!!!!!!!!!!!!!!!neznam za sivane...u to ne ulazim ali normalan porod!?
mog frajera je bilo vise strah od mene...i ne i ne i doktor je reko 4 tjedna,ali ja ne mogu bez i natjerala ga...i nis-dapace nikad bolji nego tada.valjda trebas imati uzasnu volju!jer nismo se sexali od 8 i pl mjeseci trudnoce na dalje...ko bi zdural jos 3 tjedna extra.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 00:13   #48
Quote:
AFRODITA69 kaže:
zene moje-ne boli nista,sve je samo u glavi!!!!!!!!!!!!!!!n
.......
valjda trebas imati uzasnu volju!jer nismo se sexali od 8 i pl mjeseci trudnoce na dalje...ko bi zdural jos 3 tjedna extra.
sve je samo u glavi - po sistemu sto manje u glavi manje boli??

trebas imati uzasnu volju - cemu, zaboga uz toliko kolicinu zelje da se ne moze ni tri tjedna extra zdurat???
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 00:32   #49
mozda sam nimfo...ali nebi rekla,jer kad njega nema uopce me ne privlaci!jebiga-svi smo razliciti!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 09:52   #50
Quote:
AFRODITA69 kaže:
zene moje-ne boli nista,sve je samo u glavi!!!!!!!!!!!!!!!neznam za sivane...u to ne ulazim ali normalan porod!?
Donedavno je epiziotomija znachi i shivanje nakon toga u Hrvatskoj bila sastavni dio kako ga ti zovesh 'normalnog' poroda.

SVAKU zhenu su zasijecali.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 10:14   #51
Quote:
magic kaže:
Donedavno je epiziotomija znachi i shivanje nakon toga u Hrvatskoj bila sastavni dio kako ga ti zovesh 'normalnog' poroda.

SVAKU zhenu su zasijecali.
zar nije još uvijek? prijateljica je rodila prije mjesec i pol, uredno je šivana.

ja onak' uljećem na ovaj topic totalno nepozvana, nit sam trudna nit planiram nit sam rodila ali ovo me zanima. thx.
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 10:24   #52
Quote:
LadyInRed kaže:
zar nije još uvijek? prijateljica je rodila prije mjesec i pol, uredno je šivana.

ja onak' uljećem na ovaj topic totalno nepozvana, nit sam trudna nit planiram nit sam rodila ali ovo me zanima. thx.
Pa nije više BAŠ uvijek, ima sve više i više slučajeva da čak niti prvorotkinje ne režu rutinski. Dosta žena danas traži od babica da ih ne režu. Ne znam kakva je situacija po svim rodilištima u Hrvatskoj, ali izgleda da ima rodilišta u kojima se takvaželja pokušava poštovati.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 10:32   #53
Quote:
verica kaže:
Pa nije više BAŠ uvijek, ima sve više i više slučajeva da čak niti prvorotkinje ne režu rutinski. Dosta žena danas traži od babica da ih ne režu. Ne znam kakva je situacija po svim rodilištima u Hrvatskoj, ali izgleda da ima rodilišta u kojima se takvaželja pokušava poštovati.
thx. kažem, totalno sam neupućena. slučajno sam ovdje naletila i to pročitala. iako sve cure koje znam da su zadnje vrijeme rodile su rezane. valjda je u riječkom rodilištu to još uvijek najčešća praksa

brišem sad s ovog foruma da ne bi zaglavila preveć'
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 10:35   #54
Ne znam, koliko mi se čini riječko rodilište je dosta napredno, ali moguće samo radi poroda u kadi - u svakom slučaju treba imati plan poroda u glavi i inzistirati na njemu
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 10:37   #55
Quote:
magic kaže:
Ja sam jedno mjesec i pol dana nakon poroda...

Prije toga par puta pokushaj oralnog, ali chim bi se ja malko onak...stisla...od uzbudjenja, jako me boljelo.
jebote kak se vi sjecate svih detalaj od prije 16g
ja se tog ne sjecam
al valjda 6 tjedana, do 2 mj, tak nest, prije nismo sigurno
jer htjela ili ne ono "babinjkanje" od 40 dana negdje ostalo u glavi
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 12:12   #56
Quote:
LadyInRed kaže:
zar nije još uvijek? prijateljica je rodila prije mjesec i pol, uredno je šivana.

Ovisi o rodilistu i o babici. Ako procijene da ne moraju rezat, ne rezu (ali onda se cesto dogodi da zena popuca sto je triput gore).

Najcesce prvorotkinje rezu jer tako olaksaju i sebi i rodilji, tj. bebi.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 12:15   #57
Quote:
Septembar kaže:
jebote kak se vi sjecate svih detalaj od prije 16g
ja se tog ne sjecam
Ja se sjecam svakog detalja.....narocito nakon prvog poroda i reza Mjesec dana nisam mogla hodati ni sjesti. Horor!
Porod je bio NISTA prema ovome nakon toga.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 13:26   #58
Ja nisam niti rodila, a nisam niti medicinske struke pa su sva moja saznanja o epiziotomiji teoretske prirode, ali ono u što sam potpuno sigurna je da epiziotomija nije potrebna rutinski - znači, vjerojatno zaista postoje slučajevi kada je neophodna, ali rutinski sasvim sigurno nije. Naravno, takav porod zahtjeva vjerojatno malo veći angažman babice.

Evo i tu na forumu imamo prvorotkinje koje nisu rezane - a prema iskustvima žena koje poznajem a koje su rađale više puta, oporavak nakon poroda sa i bez epiziotomije je nebo i zemlja.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 13:30   #59
Žene se ovdje masakriraju.
Ma, čemu UVIJEK epi?
Želi se reći da je to jedna 'falinga' evolucije?!

Strašno....
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 13:51   #60
Quote:
T@nja kaže:
Ovisi o rodilistu i o babici. Ako procijene da ne moraju rezat, ne rezu (ali onda se cesto dogodi da zena popuca sto je triput gore).

Najcesce prvorotkinje rezu jer tako olaksaju i sebi i rodilji, tj. bebi.
Ne bih rekla da se cesto dogodi niti da je tri put gore, a da olaksaju bebi, kod normalnog poroda, ne. Tamo gdje je potrebno brzo djelovati da, ali to nije ni blizu tako cesto kad se uporedi sa brojem epiziotomija koje se izvode. Sto se olaksavanja tice, moj dojam je da prvenstveno olaksavaju sebi jer ne moraju 'voditi' zenu kroz tiskanje i time sprijeciti pucanje.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.