Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2010., 00:05   #1
Proteus mirabilis

Da upitam za malu kćerkicu..

Ona ima 3 godine i mali reflux 1. stupnja (vraćanje mokraće u bubrege preko sitnih duplih kanalića, tek kad je mjehur pun 90%) što je uzrokovalo ešerihiju ali srećom samo jednom i ne vraća se.

Problem je Proteus mirabilis.

Imala je prvi put prošlo ljeto (8. mj. 2009.), pila je sirup Klavocin i dogodio se nakon 2 mjeseca recidiv, pa je opet popila Klavocin, pa smo otišli kod odličnog nefrologa, koji je i otkrio taj reflux i koji je spasio sa zaštitnim antibiotikom (mala doza Cefaleksina prije spavanja).

Znači ona pije već 4-5 mjeseci tu zaštitu, i treba je piti još najmanje do 10. mjeseca ove godine, u biti vjerovatno dok ne nestane reflux.

E sad, ja pokušavam naći alternativne stvari koje bi "igrale" tu zaštitu, tako da se mala ne izlaže pre dugo antibiotiku.

Pokušao sam sa sirupom Brusnicin (koncentrat brusnice) i sa limunovim sokom (zakiseljavanje urina) ali čim se par dana daje to prirodno, a ukine antibiotik, mokraća počinje dobijati onaj ružni miris proteusa, i urinokultura pokaže 10 na 4. - trenutak prije infekcije, i brže bolje se vratim na zaštitni antibiotik. Izgleda da brusnica i vitamin C peglaju ešerihiju, a da ne smetaju baš proteusu..

Tražio sam po netu, i gledao recepte za čajeve.. vidio sam da se uvin čaj ne preporučuje za tako malu djecu, pa se mislim da li ovaj recept vrijedi, našao sam ga na netu:

"Čaj od islandskog lišaja dvije velike žlice staviti kuhati u pola litre vode i kuhati dok ne ispari na dva decilitra.Uvjek si prvo odmjerim dva dl i onda si kuhaćom odredim koja je to visina u zdjeli u kojoj se kuha .Za vrijeme kuhanja gledam i kada dođe na taj nivo gotovo je .Znaći kada dođe na dva dl procjediti pustiti da se ohladi procjediti i u mlaku tekućinu umješati pola kile meda bilo koje vrste najbolje domaćeg i sto posto pravog.Dobit će te sirup koji je najbolje držati u hladnjaku i dajte djetetu tri put po jednu žlicu.Sigurno će pomoći."

Neki treći opet hvale biljku akaciju..

Čitajući o toj groznoj mirabilis, vidio sam da se ona začahuri u nekim slučajevima u bubregu, u neke svoje kristalne strukture, i čim "nanjuši" da nema više antibiotika, ona kreće u akciju.. grozno..

Pa eto da vas upitam, ima li netko konkretan recept za čišćenje bubrega, da to sve ode iz organizma, da se unište bakterije..

ili makar da pije neki čaj na biljnoj bazi, da je to čisti, ili izlječi, da se ne krca antibioticima godinu dana..

Nemogu vjerovat, u današnje doba s tolikom medicinom, da čim se prestane davati antibiotik, ona se vrati..

Ima li kakvog rješenja?

Hvala.
grdelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 20:19   #2
Jel mi moze itko dat savjet:
Imam sina od 8mj.sad mi ima u mokraci bakteriju proteus mirabilis,prije 2mjeseca je imao bakteriju klebisiella pneumonia,sta da radim,cistim ga svako presvlacenje tj.oko 6 puta na dan.
maricuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 11:00   #3
Quote:
maricuy kaže: Pogledaj post
Jel mi moze itko dat savjet:
Imam sina od 8mj.sad mi ima u mokraci bakteriju proteus mirabilis,prije 2mjeseca je imao bakteriju klebisiella pneumonia,sta da radim,cistim ga svako presvlacenje tj.oko 6 puta na dan.
Vidim da ti ovdje nitko ne odogovara. Probaj potražiti iskustva na PDF-u Roditelji i djeca, možda tamo ima neka tema o tome https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=35
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 22:58   #4
Proteus mirabilis

Evo jos jedne mame cija kcerkica ima refluks (obostrani - 1 i 2 stupanj)..mala je na profilaksi 1mj. piyeloseptyl 1 mj. cefaleksim i svaki put nam ostaje na urinokulturi preoteus mirabilis. Medjutim, niti pedica niti nefrolog ne vide nista strasno u toj bestiji pa mi sad nije jasno. UZV je bio uredan nikakvih daljnjih oziljaka nema osim jednog od e.coli. Koliko sam ja shvatila bitno je da se sve to drzi pod kontrolom, radi refluksa mokraca i ne moze biti sterilna jer VUR uzrokuje te puste bakterije...e sad nisam sigurna jesam li ja dobro u vezi toga pohvatala sve loncice ako nisan voljela bih da me netko ispravi
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 09:11   #5
Quote:
NelaZg kaže: Pogledaj post
Evo jos jedne mame cija kcerkica ima refluks (obostrani - 1 i 2 stupanj)..mala je na profilaksi 1mj. piyeloseptyl 1 mj. cefaleksim i svaki put nam ostaje na urinokulturi preoteus mirabilis. Medjutim, niti pedica niti nefrolog ne vide nista strasno u toj bestiji pa mi sad nije jasno. UZV je bio uredan nikakvih daljnjih oziljaka nema osim jednog od e.coli. Koliko sam ja shvatila bitno je da se sve to drzi pod kontrolom, radi refluksa mokraca i ne moze biti sterilna jer VUR uzrokuje te puste bakterije...e sad nisam sigurna jesam li ja dobro u vezi toga pohvatala sve loncice ako nisan voljela bih da me netko ispravi
Tko uzima UK vi ili med. sestra?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 12:21   #6
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Tko uzima UK vi ili med. sestra?
Mi uzimamo i nosimo "obicnu" mokracu i urinokulturu, s tim da svaka 2 mj vadimo i krv. Sve je uredno osim sto na urinokulturi se nadje.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:32   #7
Quote:
NelaZg kaže: Pogledaj post
Mi uzimamo i nosimo "obicnu" mokracu i urinokulturu, s tim da svaka 2 mj vadimo i krv. Sve je uredno osim sto na urinokulturi se nadje.
Urin i UK treba uzeti med. sestra tada možemo biti sigurni rezultat. Ovako može biti kontaminacija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:57   #8
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Urin i UK treba uzeti med. sestra tada možemo biti sigurni rezultat. Ovako može biti kontaminacija.
Mala ima 3ipo godine, malo manje od godinu dana otkad je pokazan VUR mi nosimo obican urin i urinokulturu..nosimo bocice jer je proslo ljeto skinula pelenu..nikad joj med.sestra nije uzimala urin...mozda to rade manjim bebama?
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 10:33   #9
Quote:
NelaZg kaže: Pogledaj post
Mala ima 3ipo godine, malo manje od godinu dana otkad je pokazan VUR mi nosimo obican urin i urinokulturu..nosimo bocice jer je proslo ljeto skinula pelenu..nikad joj med.sestra nije uzimala urin...mozda to rade manjim bebama?
Neznam gdje se liječite ,ali na Rebru sve to radi sestra u nefrološkoj amb.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 01:04   #10
proteus mirabilis

može li se umrijeti od bakterije proteus mirabilis,od te infekcije? moj tata ima tu infekcijku,već je uzimao antibiotike i još su mu ostala tri antibiotika.sad je u bolnici. umire li se od toga i za koliko vremena se umre.bojim se.molim vas-odgovorite mi.
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.