Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Da li idete na ispovest
Nikada 19 52.78%
Redje od jednom godisnje 8 22.22%
Bar cetiri puta godisnje 3 8.33%
Cesto, kad god osetim potrebu 6 16.67%
Glasovatelji: 36. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2003., 19:26   #81
Red face

Quote:
jurislav kaže:
da, i oni se posle ispovijedaju višim svećenicima od sebe.

izvorno kršćanstvo ne poznaje i ne priznaje ovaku praksu.

Sve više mi se čini da si ti čitao neku ilovsku bibliju.
 
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 20:31   #82
Quote:
jurislav kaže:
Da, i oni se posle ispovijedaju višim svećenicima od sebe.
Izvorno kršćanstvo ne poznaje i ne priznaje ovaku praksu.
Slazežem se! Mislim da u vrijeme Isusa a.s. i prvih apostola nije bilo ovakve prakse, te da je i ovo jedna on novotarija u vjeri. Možda je i ovu praksu uveo samozvani apostol, Paul iz Tarza?!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 20:39   #83
Quote:
Shady kaže:
Slazežem se! Mislim da u vrijeme Isusa i prvih apostola nije bilo ovakve prakse. Možda je i ovu praksu uveo samoyvani apostol, Paul iz Tarza?!
ne prijatelju, pavle je bio jedan od najvećih kršćana. takve gluposti su nastale stotinama godina kasnije kad su se uvukli lažni učitelji.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2003., 06:08   #84
Ups!
Zaboravih reci da se ne ispovijedam (ako se pitanje odnosilo na sve), a razlog zasto? Pa jednostavno jer mislim da nema posrednika izmedju Boga i covjeka. Ne postoji ni potreba za njim, jer je Bog Sveznajuci i moze slusati i odgovarati na nase iskrene molitve, bez obzira na nase stanje ili mjesto boravka.
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2003., 11:40   #85
Quote:
Minatallah kaže:
Pa jednostavno jer mislim da nema posrednika izmedju Boga i covjeka. Ne postoji ni potreba za njim, jer je Bog Sveznajuci i moze slusati i odgovarati na nase iskrene molitve, bez obzira na nase stanje ili mjesto boravka.
Ne može niti jedan grešan smrtni čovjek imati pristup Bogu bez Posrednika.Zašto? Pa zato jer je čovjek svojevoljno prekinuo Zavjet s Bogom, i između svetog Boga i grešnog čovjeka pojavio se ponor koji je jedino Isus mogao premostiti.Bog više nije mogao da održava vezu sa ljudskim rodom, jer su ljudi postali preljubnici.Kao kad žena prevari muža, on ju mora otpustiti, jer je preljubnica.Da je Bog nastavio tolerirati čovjeka, onda bi se i drugi stanovnici svemira vjerovatno odali nevjerstvu i preljubu.

Sveznajući, vidi i čuje što čovjek moli, ali ne može primiti molitve onih koji se ne uzdaju u Kristovu pravdu jer jednostvano ne zadovljavaju zahtjeve pravednog Božjeg zakona.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2003., 18:31   #86
Quote:
jurislav kaže:
Ne može niti jedan grešan smrtni čovjek imati pristup Bogu bez Posrednika.Zašto? Pa zato jer je čovjek svojevoljno prekinuo Zavjet s Bogom, i između svetog Boga i grešnog čovjeka pojavio se ponor koji je jedino Isus mogao premostiti.Bog više nije mogao da održava vezu sa ljudskim rodom, jer su ljudi postali preljubnici.Kao kad žena prevari muža, on ju mora otpustiti, jer je preljubnica.Da je Bog nastavio tolerirati čovjeka, onda bi se i drugi stanovnici svemira vjerovatno odali nevjerstvu i preljubu.

Sveznajući, vidi i čuje što čovjek moli, ali ne može primiti molitve onih koji se ne uzdaju u Kristovu pravdu jer jednostvano ne zadovljavaju zahtjeve pravednog Božjeg zakona.
Kazes ne moze niti jedan smrtni covjek imati pristup Bogu bez Posrednika. A sta je onda svestenik? Nije li po tebi onda on besmrtan i bezgresan?

Oh my God, vidis li sta pricas? Bog nije mogao da odrzi vezu sa ljudskim rodom pa je onda dosao Isus. Bog moze sve da uradi. Bogu nije potrebna nicija pomoc. Ovdje ispade da je Isus mocniji od Boga.
Bog prasta i milostiv je i prima iskrena pokajanja. Bog moze sve!
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2003., 18:45   #87
Jurislave, mislim da nije bas tacno to sto pricas, oprosti ako gresim. Ali nismo mi izgubili pravo da se direktno molimo Bogu zato sto smo pali, daleko od toga, on nas ljubi onakve kakvi smo do god ga ne odbacimo.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2003., 18:46   #88
Quote:
Minatallah kaže:
Bog nije mogao da odrzi vezu sa ljudskim rodom pa je onda dosao Isus. Bog moze sve da uradi. Bogu nije potrebna nicija pomoc. Ovdje ispade da je Isus mocniji od Boga.
Bog prasta i milostiv je i prima iskrena pokajanja. Bog moze sve!
Bog je poslao svoju Rec na zemlju kroz Isusa, Isus je ljudski zemaljski deo, telesni, covecni a Hristos je Rec Bozija, sam Bog. Ne moze biti Hristos mocniji od Boga jer je to Bog.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2003., 23:38   #89
Wink

Quote:
Minam kaže:
Bog je poslao svoju Rec na zemlju kroz Isusa, Isus je ljudski zemaljski deo, telesni, covecni a Hristos je Rec Bozija, sam Bog. Ne moze biti Hristos mocniji od Boga jer je to Bog.

Minam,Minam ajoj,ajoj,sad ćeš dobiti porciju od Jurčeka.On,IL itd ti ne vjeruju da je Isus Krist Bog ako dosad to nisi imala prilike pročitati.Ne vjeruju ti oni u Presveto Trojstvo.
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2003., 23:41   #90
Quote:
Minatallah kaže:
Kazes ne moze niti jedan smrtni covjek imati pristup Bogu bez Posrednika. A sta je onda svestenik? Nije li po tebi onda on besmrtan i bezgresan?

Oh my God, vidis li sta pricas? Bog nije mogao da odrzi vezu sa ljudskim rodom pa je onda dosao Isus. Bog moze sve da uradi. Bogu nije potrebna nicija pomoc. Ovdje ispade da je Isus mocniji od Boga.
Bog prasta i milostiv je i prima iskrena pokajanja. Bog moze sve!
Pa Isus i jest pravi Bog.Druga osoba jednog trojstvenog Boga.
Pa nije bez razloga rekao "učinite sve narode mojim učenicima krsteći ih u ime Oca,Sina i Duha Svetoga".
 
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 12:51   #91
Quote:
Minatallah kaže:
Kazes ne moze niti jedan smrtni covjek imati pristup Bogu bez Posrednika. A sta je onda svestenik? Nije li po tebi onda on besmrtan i bezgresan?

Oh my God, vidis li sta pricas? Bog nije mogao da odrzi vezu sa ljudskim rodom pa je onda dosao Isus. Bog moze sve da uradi. Bogu nije potrebna nicija pomoc. Ovdje ispade da je Isus mocniji od Boga.
Bog prasta i milostiv je i prima iskrena pokajanja. Bog moze sve!
Svećenik ja samo običan čovjek koji tumači Božju riječ, ne može te on spasiti niti je on neki posrednik..Bog nije imao pravo po nebeskom Zakonu da i dalje komunicira sa grešnim ljudima, zakon je trežio njihovu vječnu smrtt, bez odlaganja..Da njije bio Krista to bi se i dogodilo.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 12:54   #92
Quote:
Minam kaže:
Jurislave, mislim da nije bas tacno to sto pricas, oprosti ako gresim. Ali nismo mi izgubili pravo da se direktno molimo Bogu zato sto smo pali, daleko od toga, on nas ljubi onakve kakvi smo do god ga ne odbacimo.
Pravo na to smo dobili samo zbog Kristove zasluge i posredovanja.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 12:57   #93
Quote:
ŽIRINOVSKI kaže:
Minam,Minam ajoj,ajoj,sad ćeš dobiti porciju od Jurčeka.On,IL itd ti ne vjeruju da je Isus Krist Bog ako dosad to nisi imala prilike pročitati.Ne vjeruju ti oni u Presveto Trojstvo.
Isus Krist je Bog, i osoba ali sveti Duh to nije..Sveti Duh je nevidljiva nazočnost samog Boga Oca ili Sina.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 15:25   #94
Oni su svaki za sebe, ali zajedno cine Boga, onog jednog jedinog u kojeg verujemo. Jer oduzeti Bogu njegov Zivotvorni Duh, ili Njegovu Rec (Isusa), bilo bi isto sto i prepoloviti njega samog, oduzeti mu veliki deo.
Velika je zabluda da hriscani pridruzuju Bogu druga, ne, oni ga samo obozavaju u potpunosti.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 18:16   #95
Quote:
jurislav kaže:
Svećenik ja samo običan čovjek koji tumači Božju riječ, ne može te on spasiti niti je on neki posrednik..Bog nije imao pravo po nebeskom Zakonu da i dalje komunicira sa grešnim ljudima, zakon je trežio njihovu vječnu smrtt, bez odlaganja..Da njije bio Krista to bi se i dogodilo.
E Jurislave, Jurislave, stvaro me sokiras. Prvo da kazem sta ja mislim licno o ovome, pa onda da krenem dalje. Ja mislim da Isus nije Bog niti boziji sin, vec Boziji poslanik(prorok). A zasto to mislim? Zato sto Bog moze sve i nije mu potreban ni sin, niti drugi Bog da ga stvara. Sam Bog moze sve. Znaci jedan je.

Ti sad gore kazes da Bog nije imao pravo po nebeskom zakonu da komunicira sa ljudima gresnim. A ko onda tako donese taj nebeskizakon? Neki drugi Bog ovom Bogu??? Shvatas li ti da Bog sam daje zakone, i da sve sto hoce Bog moze? Ne treba bogu neki nebeski zakon da mu sudi.
Ja vjerujem da je Bog poslao Isusa kao prorka da ljude uci o Bogu.
 
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 19:54   #96
Quote:
Minatallah kaže:
E Jurislave, Jurislave, stvaro me sokiras. Prvo da kazem sta ja mislim licno o ovome, pa onda da krenem dalje. Ja mislim da Isus nije Bog niti boziji sin, vec Boziji poslanik(prorok). A zasto to mislim? Zato sto Bog moze sve i nije mu potreban ni sin, niti drugi Bog da ga stvara. Sam Bog moze sve. Znaci jedan je.

Ti sad gore kazes da Bog nije imao pravo po nebeskom zakonu da komunicira sa ljudima gresnim. A ko onda tako donese taj nebeskizakon? Neki drugi Bog ovom Bogu??? Shvatas li ti da Bog sam daje zakone, i da sve sto hoce Bog moze? Ne treba bogu neki nebeski zakon da mu sudi.
Ja vjerujem da je Bog poslao Isusa kao prorka da ljude uci o Bogu.
Znam ja već što ti misliš.Sam Otac nije mogao sići s neba i utjeloviti se kao čovjek i umrijeti.Jer Otac je besmrtan i ne može umrijeti.Samo je jedna osoba u svemiru mogla da ispuni taj zadatak-a to je bio Isus Krist.

Bog je postavio svoj Zakon i dužan je prije svega da ga i sam poštuje.Kontaš? Kako bi to izgledalo da sam Zakonodavac krši svoj Zakon, što bi tek drugi radili?
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 20:32   #97
Quote:
jurislav kaže:
Svećenik ja samo običan čovjek koji tumači Božju riječ, ne može te on spasiti niti je on neki posrednik..Bog nije imao pravo po nebeskom Zakonu da i dalje komunicira sa grešnim ljudima, zakon je trežio njihovu vječnu smrtt, bez odlaganja..Da njije bio Krista to bi se i dogodilo.
Ovo što si napisao o ulozi svečenika je dobro i slažem se s tobom.
A i ovo da nas Krist nije otkupio od grijeha svi bi propali.

Ali da neki "nebeski zakon bude na višljem nivou od Boga Jura hej pa to bi značilo da se sam Bog mora podvrći nekom "nebeskom zakonu".Veliš nije Bog imao pravo mislim ovaj stari
 
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 20:34   #98
Samo filozofirate.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 20:34   #99
Quote:
jurislav kaže:
Isus Krist je Bog, i osoba ali sveti Duh to nije..Sveti Duh je nevidljiva nazočnost samog Boga Oca ili Sina.

U krivu si ali nešto si bolji od IL-a.
 
Odgovori s citatom
Old 26.10.2003., 02:19   #100
Quote:
jurislav kaže:
Bog je postavio svoj Zakon i dužan je prije svega da ga i sam poštuje.Kontaš? Kako bi to izgledalo da sam Zakonodavac krši svoj Zakon, što bi tek drugi radili?
Zasto bi Bog trebao postavljati sam sebi zakone? Pa On je BOG! Bogu ne trebaju nikakvi zakoni, On sve moze.

Jurislav kaze:"Isus Krist je Bog, i osoba ali sveti Duh to nije..Sveti Duh je nevidljiva nazočnost samog Boga Oca ili Sina. "

Znaci vjerujes da je Isus BOG I OSOBA. Da je BOG samo BOG, a ne i osoba. Da je Sveti Duh nazocnost Boga Oca ili Sina....

Sad ispade da je Isus mocniji od Boga (koji moze biti samo Bog), jer moze biti i osoba i Bog, a Bog samo Bog. Estagfirullah!
No coment!

P.S. A koliko Bogova ti mislis da ima? Jedan, dva, tri,....?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.