Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2014., 12:48   #161
Da li Tafen nasal se može koristit priplaniranju trudnoće?
Mirna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 15:48   #162
Quote:
Mirna15 kaže: Pogledaj post
Da li Tafen nasal se može koristit priplaniranju trudnoće?
Pa, ne bi trebalo biti nekih problema, to je inhalacijski kortikosteroid sa minimalnom sistemskom resorpcijom.

Za Nasonex sam poprilično uvjeren kako ne bi smjelo biti nikakvih problema.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:03   #163
Ovako, nisam baš sve čitala, ali ja sam ovisnica o kapima. Ima već 1,5 dana sam na Olynth kapima. Sve je počelo čestim prehladama i nos se očito naviknuo na kapi i sada ih MORAM stalno koristiti. I tijekom dana mi se tako začepi nos, a pogotovo navečer. Dajte ljudi molim Vas imate li kakav savjet. Ne mogu biti dalje na kapima, emfinancijski em zbog nosa (mislim šteti mi dišnom sustavu).
sanjalicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 22:52   #164
Quote:
sanjalicas kaže: Pogledaj post
Ovako, nisam baš sve čitala, ali ja sam ovisnica o kapima. Ima već 1,5 dana sam na Olynth kapima. Sve je počelo čestim prehladama i nos se očito naviknuo na kapi i sada ih MORAM stalno koristiti. I tijekom dana mi se tako začepi nos, a pogotovo navečer. Dajte ljudi molim Vas imate li kakav savjet. Ne mogu biti dalje na kapima, emfinancijski em zbog nosa (mislim šteti mi dišnom sustavu).
imam isti problem samo sto ja uz to sto mi je nos cep ako ne koristim kapi, tocnije operil (nula % prolaska zraka, ni pod pritiskom) imam kronični alergijski rinitis.

Na operilu sam dosta godina, jednostavno ako ga ne koristim ne mogu disati nikako. Neznam na koji nacin se skinuti s toga, a da mogu normalno disati?
Ovako dalje ne mogu nastaviti!

Veceras krecem s nasonexom i tablete za alergiju. Iako predvidam da ce ovo biti burna noc
__________________
Simplicity is Your Key to Brilliance!
jerdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 10:01   #165
Bila sam ovisna o kapima za nos oko tri godine. Riješila sam se toga prije tri mjeseca.
Kako? Slučajno sam naišla na internetu na podatak koji mi je pomogao.
Naime, ja sam istovremeno bila ovisna i o tabletama za spavanje.
Kad sam se odlučila skinuti sa njih, počela sam na netu čitati o tim tabletama i saznala da je začepljen nos česta nuspojava.
Kako sam se polako skidala sa tableta, tako sam polako trebala sve manje kapi.
I eto, sad sam slobodna od oboje.
Možda to nije jedini razlog.
Evo promjene koje sam uvela: Prestala sam piti tablete za spavanje, obavila zubara (jedan zub mi je bio upaljen pa je možda i to utjecalo), prestala sam piti gazirano i našla sam jako dobre multivitamine.
Da li je utjecalo samo nešto od toga ili sve pomalo, ne znam.
Ali eto, meni je to pomoglo.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 09:14   #166
Quote:
jerdna kaže: Pogledaj post
imam isti problem samo sto ja uz to sto mi je nos cep ako ne koristim kapi, tocnije operil (nula % prolaska zraka, ni pod pritiskom) imam kronični alergijski rinitis.

Na operilu sam dosta godina, jednostavno ako ga ne koristim ne mogu disati nikako. Neznam na koji nacin se skinuti s toga, a da mogu normalno disati?
Ovako dalje ne mogu nastaviti!

Veceras krecem s nasonexom i tablete za alergiju. Iako predvidam da ce ovo biti burna noc
Ovo je jako dobra kombinacija, izdrži kojih 10-ak dana i sve bi trebalo biti OK

Dojavi kako se situacija odvija

Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Bila sam ovisna o kapima za nos oko tri godine. Riješila sam se toga prije tri mjeseca.
Kako? Slučajno sam naišla na internetu na podatak koji mi je pomogao.
Naime, ja sam istovremeno bila ovisna i o tabletama za spavanje.
Kad sam se odlučila skinuti sa njih, počela sam na netu čitati o tim tabletama i saznala da je začepljen nos česta nuspojava.
Kako sam se polako skidala sa tableta, tako sam polako trebala sve manje kapi.
I eto, sad sam slobodna od oboje.
Možda to nije jedini razlog.
Evo promjene koje sam uvela: Prestala sam piti tablete za spavanje, obavila zubara (jedan zub mi je bio upaljen pa je možda i to utjecalo), prestala sam piti gazirano i našla sam jako dobre multivitamine.
Da li je utjecalo samo nešto od toga ili sve pomalo, ne znam.
Ali eto, meni je to pomoglo.
Bravo, ovo su bili jako hrabri i konstruktivni potezi
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 19:31   #167
My name is peggy-nely i ja sam isto ovisna o kapima za nos!
Meni je nos skoro non stop začepljen, uzrok je izgleda anatomski. Imam devijaciju septuma i uske neke prolaziće. To ne disanje mi ne smeta po danu tj. dišem na usta i ne koristim kapi. Ali zato ih koristim svaku noć tj. stavljam ih svaku noć prije spavanja. Mislim da mi nema neke pomoći.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 12:14   #168
Ljudi, pomagajte!

Jučer mi je bio začepljen nos pa sam stavila operil. I sad me nos baš boli dok udišem i mislim da je to od kapi. Mogu li se ikako riješiti toga???

hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 12:31   #169
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Ljudi, pomagajte!

Jučer mi je bio začepljen nos pa sam stavila operil. I sad me nos baš boli dok udišem i mislim da je to od kapi. Mogu li se ikako riješiti toga???

Ako si stavila više od jedne kapi po nosnici, moguće je i osjetiti bolnost.
Moguće je, kako ti je sluznica nosa od ranije oštećena pa te i jedna kap može iziritirati

U pravilu se sluznica nosa brzo opravi pa ćeš već kroz kojih 2-3h osjetiti olakšanje.
Malo odmori nos od operila
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 13:09   #170
I ja imam velikih problema sa začepljenim nosom, ali ne onako na suho nego baš pritisak i isto kroz već duže razdoblje uglavnom navečer ili ujutro pribjegavam kapima, ne nužno Operil, njega čak izbjegavam jer je najskuplji, a manje mi djeluje od drugih..

E sad, jel je to isto baš strašno ako ja kapam skoro svaki dan, ali samo jednom dnevno, nije da kapam svakih par sati jer mi preko dana to toliko ne smeta, vrlo rijetko baš ne mogu podnijet pa stavim kapljicu i tijekom dana.
Nisam bila kod doktora još, nekad prije par godina, ali nisam ništa riješila, a sad nemam pojma na u čemu je stvar, zapravo najčešće kad spavam sve ok i čim mi ruka proviri ispod deke kao na hladnije moj nos reagira, ludo..
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 21:05   #171
Pozdrav svim alergičarima! Imam alergijski rinitis, kronični sinusitis, dermatitis na faci i bronhijalnu astmu. Aktualno mi je horror i za nos i općenito za disanje. Spašava me Avamis sprej za nos, propisan 2 puta dva uštrcaja. Preporuka. Kad ne uzmem, ujutro kihanje sto puta, peče me nepce, svrbi vrh jezikai nepce, koma. Disati ne mogu uopće na nos tada, a onda mi se još javi i dermatitis na licu i guši me.
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 05:40   #172
Od negdje 11-12.mj trošim bočicu Olynth spreja tjedno, nemrem uopće disat bez tog - i inače ga koristim prek zime po par tjedana, al pošto sad već ima 3 mjeseca i nemogu disat bez njega uopće imam problem.
Danas idem po Clarinase tablete koje valjda neće toliko isušit sluznicu kao ovi sprejevi.

Imam Avamys sprej star par godina od kad sam imao alergiju na ambroziju al nikaj ne pomaže u mom slučaju...
126 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 16:59   #173
Nisam čitao prethodne postove ali evo ja se upravo naručujem na operaciju sluznice radi takvih tegoba...kaže doktor da ću prodisati normalno nakon toga..ima li tko iskustva s takvom operacijom?
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 00:13   #174
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
Nisam čitao prethodne postove ali evo ja se upravo naručujem na operaciju sluznice radi takvih tegoba...kaže doktor da ću prodisati normalno nakon toga..ima li tko iskustva s takvom operacijom?
A u koju bolnicu ili privatno kod DR Klapana?
idvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2020., 14:58   #175
dakle inace imam slabu prohodnost nosa ali moglo se nekako disati, prije nekoliko dana iz razonode uzmem mamin OLYNTH i sprej zaista pomaze odcepljuje u roku nekoliko minuta, ali za otprilike 10ak sati prestaje djelovanje i dogada se rebound efekt-gotovo potpuno zacepljenje

ima li netko iskustva sa skidanjem sa tih sprejeva, koliko traje, mozda nesto koristiti u meduvremenu?

i kakve uopce nuspojave, negativne strane imaju doticni sprejevi da je preporuka koristiti ih nekoliko dana zatim pauza nekoliko dana? samo nadrazivanje sluznice? koliko je to izrazeno/opasno
Ante hardver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2020., 16:53   #176
ne znam kako se može postat ovisan o operilu, maxirhinu i sl., jedino ako efedrin kapi koristiš

efedrin sam dugi niz godina koristila, točnije sve dok ih nisu stavili pod recept
i tada je panika počela da će mi ove komercijalne kapi biti preslabe što se nije dogodilo, ali eto ja kao dugogodišnji korisnik efedrina nisam imala nikakve simptome ovisnosti, jedino kod duljeg korištenja sam znala imati ubrzan puls i nesanicu, tu i tamo krvarenje iz nosa

nos me pekao nakon cca tjedan dana korištenja bilo kakvih kapi, no to sam uvijek smatrala nekako normalnom pojavom
jedina prava bojazan je kad se bojiš da neće moći zaspati bez kapi i onda tako možeš i po mjesec dana ih pred spavanje koristiti
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2020., 03:59   #177
ne radi se o psihickoj ovisnosti vec dakle imam taj "rebound efekt" nakon djelovanja lijeka gdje se dogada povratna sprega, u ovom slucaju gotovo totalno zacepljenje nosa(kojeg prije uzimanja lijeka nije bilo, barem ne u toj mjeri)

btw efedrin mi je poznat kao stimulans adiktivne prirode, zanimaju me ostale stvari za nos bez efedrina imaju li slično djelovanje, podražaj središnjega živčanog sustava i srca?
Ante hardver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2023., 11:57   #178
jel Fornos može izazvati ovisnost? hvala
vopros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.