Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2016., 11:25   #1
Problemi s postizanjem orgazma

Žene, djevojke, jeste li ikad iskusile isto što i ja?

Zadnjih par mjeseci "izgubila sam orgazam".

Još kao djevojka otkrila sam čari orgazma masturbacijom, i otad nikada nisam imala problema s postizanjem vrhunca klitoralno, rijeđe vaginalno, ali tokom seksa uvijek svršim uz malu stimulaciju klitorisa, ili kod oralnog zadovoljavanja od partnera.

Orgazam je uvijek bio radijalan, prodoran, sveobuhvatan i jak s naglaskom na eksploziju ugode koja je počinjala u klitorisu.

Međutim, zadnjih par mjeseci se događa da se cijeli proces njegovog postizanja i "izgradnje" nije promijenio, ali onaj osjećaj, ona eksplozija kao da je utihnula i potpuno se izgubila: ja znam i osjećam po kontrakcijama da se događa ali jednostavno ga ne osjećam niti blizu kako sam to prije.

U sretnoj sam trogodišnjoj vezi s partnerom, jako se volimo, seks nam je oduvijek izvrstan, jako smo kompatibilni - istih seksualnih apetita, u tome ne može biti problem.

Nedavno sam imala sistematski pregled, sve je u redu, malo povišeni hormoni štitnjače, sve u granicama normale, ginekološki sve savršeno, jedino imam blagu upalu mjehura zbog koje moram uraditi urinokulturu.

Temu sam stavila ovdje, jer ne radi se niti o seksu, niti o psihološkom problemu, jednostavno ne mogu objasniti zašto se ovo događa, kojem se uopće doktoru obratiti?
Matekova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 00:43   #2
Stitnjaca tj. poviseni hormoni ti mogu poremetiti tu eksploziju koju spominjes a za koju je zahvalan hormon oksitocin i umanjit njegov utjecaj.
Pozabavi se stitnjacom i drzi je pod kontrolom jer je vrag. Hoce napravit takavkemijski kaos u tijelu daproblem s orgazmom moze biti najmanji.
Isto tako, ukoliko si na ab pilsima, moze ponistiti njihov ucinak.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 14:48   #3
hvala ti na odgovoru, ali što ću sa štitnjačom kad još uvijek nije potrebna terapija :nezna:
Matekova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 10:13   #4
Quote:
Matekova kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru, ali što ću sa štitnjačom kad još uvijek nije potrebna terapija :nezna:
Izloziti svoj problem i potraziti drugo endokrinolosko misljenje uz obavezno ponovljeni kompletan hormonalni status. Poremecaji rada stitnjace mogu dovesti u disbalans i druge hormone koje ne luci stitnjaca.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 00:22   #5
Nedoživljeni orgazam

Ne znam da li mi netko može pomoći, ali svejedno ću napisati svoj problem. Naime, već dulje vremena sam seksualno aktivna i ni u jednom periodu nisam doživjela orgazam. Ponekad čak nemam ni osjećaj za orgazam, masturbacija mi pretjerano ne pomaže(jednom sam bila usred toga čak 2 sata, bez ikakvog učinka). Stvarno ne znam kome da se obratim, jako me deprimira to.
Lulu97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 18:55   #6
Pozdrav, došla sam ovdje da i ja napišem svoje iskustvo.

Imam 34 godine, spolno aktivna 17 godina, tijekom kojih nikad, apsolutno nikad nisam doživjela orgazam, niti bar bila na putu da ga doživim. Nisam liječnik, ne volim sama postavljati dijagnoze putem interneta ali sila me natjerala pa sam se prepoznala u dijagnozi primarne anorgazmije.
Imala sam partnere koji su me privlačili više ili manje, bili bolji ili lošiji ljubavnici, no ništa. Ni tijekom masturbacije apsolutno ništa... meni je to osjećaj kako da si milujem ruku. Volim seks, lijepo mi je, ali ne vodi nikud, što god radila. Ipak, već sam jedno duže vrijeme bez redovitih odnosa, izgleda da mi je bez obzira na sve, i seksualna želja niska.

Ne smatram se sramežljivom, nisam nikad doživjela neku traumu, nisam strogo odgojena, da je ljudsko tijelo, seks ili nešto treće bauk. Isprobala sam sve savjete iz časopisa, neta ali ništa.

Jedino nikad nisam to spomenula ginekologu. Dakle, nakon ove moje litanije,
molim vas za savjet i vaša iskustva. Da li se netko s foruma liječi/ liječio od anorgazmije, kako to poprilici izgleda, izliječivost, preporuke liječnika ( središnja, Sz Hrvatska). Ako je bed pisati ovako javno, može molim vas i na pp.

Odakle da krenem s liječenjem?

Hvala puno.
Pierre Herme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 23:04   #7
tumačenje ginekološkog nalaza

Pozdrav
imam slijedeći problem i bila bih zahvalna ukoliko neko podijeli samnom mišljenje o istom ili je upućen da da neki stručan savjet. Nedavni ginekološkim pregledmom utvrđeno je slijedeće: uterus u AFV 65,4x32,3x40,1 mm, pravilnih kontura, uredne etrukture. Endometrij 11,1 mm

moje pitanje je da li su ove dimenzije normalne? obzirom da ne uspijevam nikako doživjeti orgazam
kakva su vaša iskustva ako uporedite (vaše dimenzije-nalaze) i sposobnost uživanja u seksualnom odnosu...

hvala za odgovore, i molim bez besmislenih iili uvredljivih komentara
aerona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 00:25   #8
također, ako neko ne želi komentarisati tu, možete mi u pp pisati svoja iskustva i mišljenja...
aerona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 10:14   #9
Quote:
aerona kaže: Pogledaj post
Pozdrav
imam slijedeći problem i bila bih zahvalna ukoliko neko podijeli samnom mišljenje o istom ili je upućen da da neki stručan savjet. Nedavni ginekološkim pregledmom utvrđeno je slijedeće: uterus u AFV 65,4x32,3x40,1 mm, pravilnih kontura, uredne etrukture. Endometrij 11,1 mm

moje pitanje je da li su ove dimenzije normalne? obzirom da ne uspijevam nikako doživjeti orgazam
kakva su vaša iskustva ako uporedite (vaše dimenzije-nalaze) i sposobnost uživanja u seksualnom odnosu...

hvala za odgovore, i molim bez besmislenih iili uvredljivih komentara
debljina endometrija ovisi o danima ciklusa tj od cca 4-12 mm, sa time da je u vrijeme ovucacije oko 10-12 mm jer je to idealna debljina za ugnjezđivanje jajne stanice. Maternica ti je isto dobrih dimenzija.
btw: ovo sto si navela nema veze sa orgazmom, za to su zasluzni drugi faktori kojih moze biti mnogo.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 18:59   #10
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
debljina endometrija ovisi o danima ciklusa tj od cca 4-12 mm, sa time da je u vrijeme ovucacije oko 10-12 mm jer je to idealna debljina za ugnjezđivanje jajne stanice. Maternica ti je isto dobrih dimenzija.
btw: ovo sto si navela nema veze sa orgazmom, za to su zasluzni drugi faktori kojih moze biti mnogo.

hvalaaa puno na odgovoru, pomogli ste mi da odagnam sumnje na to. Ali problem i dalje nema rješenje, kako vidim ima nas još. Je li tko od vas usio riješiti problem...
aerona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.