Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 21:45   #41
Traži uputnicu od primarnog ginekologa i odi u bolnicu. U Rijeci su jako dobri bolnički ginekolozi, to je jedna od najboljih ginekologija u Hrvatskoj.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 22:12   #42
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
Traži uputnicu od primarnog ginekologa i odi u bolnicu. U Rijeci su jako dobri bolnički ginekolozi, to je jedna od najboljih ginekologija u Hrvatskoj.
Hvala ali ja sam u Cambierijevoj gdje se izmjenjuju ti bolnički doktori. Oni dolaze nakon dežurstva iz bolnice.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:01   #43
Zna li netko je li upala vrata maternice uvijek uzrokovana klamidijom ili mogu biti i drugi uzroci (candida ili nešto treće). Hvala!
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 21:08   #44
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Zna li netko je li upala vrata maternice uvijek uzrokovana klamidijom ili mogu biti i drugi uzroci (candida ili nešto treće). Hvala!
može biti uzrukovana bilo kojom bakterijom(a ne samo klamidijom),gljivicama ili hpv virusom

za saznanje o tome dali što od toga postoji se trebaju napraviti brisevi na ureaplazmu,micoplazmu,aerobe i anaerobe,klamidiju te tipizaciju na hpv


papa nije precizan i papa nemože izolirati sve bakterije dok ovi broisevi izoliraju bilo koju bakteriju,gljivicu ili hpv
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 23:23   #45
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
može biti uzrukovana bilo kojom bakterijom(a ne samo klamidijom),gljivicama ili hpv virusom

za saznanje o tome dali što od toga postoji se trebaju napraviti brisevi na ureaplazmu,micoplazmu,aerobe i anaerobe,klamidiju te tipizaciju na hpv


papa nije precizan i papa nemože izolirati sve bakterije dok ovi broisevi izoliraju bilo koju bakteriju,gljivicu ili hpv
Evo javljam nalaze mojih briseva koji su naravno negativni. Kako to??? Imam upalu a brisevi su pokazali da nemam. Imam iscjedak. Jel moguće da je samo candida ili bakterije iz mokraće?
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 23:56   #46
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Evo javljam nalaze mojih briseva koji su naravno negativni. Kako to??? Imam upalu a brisevi su pokazali da nemam. Imam iscjedak. Jel moguće da je samo candida ili bakterije iz mokraće?
napisala sam ti pod onom drugom temom gdje si isto postavila pitanje


prvo trebaš napisati dali ti je radi svih 5 briseva jer ako nije nemožemo onda pričati o tome


drugo iscjedak možeš imati od kandide(ali nju bi isto brisevi izolirali-jedino ako nije naknadno poslije briseva nastala)

iscjedak možeš imati i od ranice na cervixu ili ti ektopija koja može biti prirođena,ili koja nastaje nakon poroda ili nakon čestih upala za koje nisi ni trebala znati

i kao treće može biti da jednostavn imaš pojačano lučenje sluzi što je normalno


prvo ti provjeri dali si napravila vs briseve,ako nisi napravi sve i piaj na pregledu dali imaš ranicu na cervixu možda jer ne govore svi ginići za tu ranicu ženama jer neki smatraju da je normalna što i je ali ako iscjedak dolazi od nje trebalo bi ju sanirati
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 12:33   #47
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
može biti uzrukovana bilo kojom bakterijom(a ne samo klamidijom),gljivicama ili hpv virusom

za saznanje o tome dali što od toga postoji se trebaju napraviti brisevi na ureaplazmu,micoplazmu,aerobe i anaerobe,klamidiju te tipizaciju na hpv


papa nije precizan i papa nemože izolirati sve bakterije dok ovi broisevi izoliraju bilo koju bakteriju,gljivicu ili hpv

Znači može biti npr. od kandide? Imam uputnicu i idem na te briseve idući tjedan. Nadam se da je samo kandida uzrok, vrlo često je imam, svakih par mjeseci. Sad sam počela koristiti ulje čajevca+tampon, kap čajevca na donji veš, Femigel i vagisan vaginalete pa se nadam da će to pomoći.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 12:57   #48
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
napisala sam ti pod onom drugom temom gdje si isto postavila pitanje


prvo trebaš napisati dali ti je radi svih 5 briseva jer ako nije nemožemo onda pričati o tome


drugo iscjedak možeš imati od kandide(ali nju bi isto brisevi izolirali-jedino ako nije naknadno poslije briseva nastala)

iscjedak možeš imati i od ranice na cervixu ili ti ektopija koja može biti prirođena,ili koja nastaje nakon poroda ili nakon čestih upala za koje nisi ni trebala znati

i kao treće može biti da jednostavn imaš pojačano lučenje sluzi što je normalno


prvo ti provjeri dali si napravila vs briseve,ako nisi napravi sve i piaj na pregledu dali imaš ranicu na cervixu možda jer ne govore svi ginići za tu ranicu ženama jer neki smatraju da je normalna što i je ali ako iscjedak dolazi od nje trebalo bi ju sanirati
Ovako radila sam briseve na clamidiju, ureaplazmu i mikroplazmu, i na bakterijske upale. I to je sve negativno. Nego dok mi je uzimao briseve rekao je da je iscjedak od candide i dao mi vaginalete kanesten + probiotičke tablete laktogin. Jel moguće da nalaz bude negativan a ja da ipak imam neku bakteriju. Jer dr.Vlastelić je ipak stručnjak on je odmah rekao da mi je upalu uzrokovala bakerija. Luda sam
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 13:16   #49
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Znači može biti npr. od kandide? Imam uputnicu i idem na te briseve idući tjedan. Nadam se da je samo kandida uzrok, vrlo često je imam, svakih par mjeseci. Sad sam počela koristiti ulje čajevca+tampon, kap čajevca na donji veš, Femigel i vagisan vaginalete pa se nadam da će to pomoći.
ako ideš na briseve najbolje je je da mjesec dana nekoristiš ništa je rmogu biti krivi nalazi

znači prestani s bilo čime što ide u rodnicu i kad prođe najmanje 2 tjedna od toga a najbolje mjesec dana onda na briseve
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 13:18   #50
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Ovako radila sam briseve na clamidiju, ureaplazmu i mikroplazmu, i na bakterijske upale. I to je sve negativno. Nego dok mi je uzimao briseve rekao je da je iscjedak od candide i dao mi vaginalete kanesten + probiotičke tablete laktogin. Jel moguće da nalaz bude negativan a ja da ipak imam neku bakteriju. Jer dr.Vlastelić je ipak stručnjak on je odmah rekao da mi je upalu uzrokovala bakerija. Luda sam
gle ako su brisevi negativni nemožeš imati bakteirju jer bi ju oni detektirali,detektirali bi i kandidu no i da imaš kandidu ona nemože uzrukovati abortus


svakako ti preporučam da budeš najsigurnija da ponoviš sve te briseve i onda ćeš najbolje znati,ako dođu opet negativni zasigurno nemaš niakvu bakteriju
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 13:54   #51
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
gle ako su brisevi negativni nemožeš imati bakteirju jer bi ju oni detektirali,detektirali bi i kandidu no i da imaš kandidu ona nemože uzrukovati abortus


svakako ti preporučam da budeš najsigurnija da ponoviš sve te briseve i onda ćeš najbolje znati,ako dođu opet negativni zasigurno nemaš niakvu bakteriju
Ovako rečeno mi je da je upala + priraslice i to je najvjerojatnije uzrokovala klamidija. A kako to nosim puno godina u sebi to je uzrokovalo tu tešku upalu, a ona više nije u cerviksu i nije pronađena na brisevima. Dali ju se može iz brisa uretre izolirat? Ako ne kako se onda riješit te upale?
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 14:54   #52
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Ovako rečeno mi je da je upala + priraslice i to je najvjerojatnije uzrokovala klamidija. A kako to nosim puno godina u sebi to je uzrokovalo tu tešku upalu, a ona više nije u cerviksu i nije pronađena na brisevima. Dali ju se može iz brisa uretre izolirat? Ako ne kako se onda riješit te upale?
da priraslice njačešće uzrukuje klamidija


da moguće je izolirati ju iz uretre ako je tamo a ako nije tamo onda neće biti izolirana

ali ponovi ti briseve za svaki slučaj i napravi bris uretre a muž neka ode isto na briseve kod urologa(ali nek on obavi sve briseve koje si ti radila isto) znači neka i on ode na bris uretera
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 23:15   #53
Zanima me jel moguce dobit upalu maternice od spirale(ako nisam jos radjala) te kakve su posljedice?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 13:34   #54
Dali mogu upalu izazvat bakterije iz mokraće. U urinokulturi su mi pronađene preko 20 000 različitih bakterija.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 13:50   #55
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Dali mogu upalu izazvat bakterije iz mokraće. U urinokulturi su mi pronađene preko 20 000 različitih bakterija.
draga nešto si pobrkala


nemoguće je da ti je u urinokulturi nađeno 20 000 vrsta bakterija jer je to jednostavno nemoguće


očito imaš jednu bakteriju ali njena koncentracija je 20 000


ako su bakterije u mjehuru nemogu izazivati upalu u vagini,jedino ako probe barijeru pa dospiju tamo ali ako su ti brisevi bili negativno očito tamo nisu dospjele

ako si imala bolan odnos,pečenje ili tako nešto to možeš imati od tih bakterija u urinu zato jer je mjehur blizu maternice ali to neznači da ih imaš u vagini nego jednostavno radi anatomije tj. blizine mjehura i vagine možeš imati smetnje tijekom odnosa
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 15:10   #56
cure svaki put kada niste zadovoljne jednm doktorom, obavezno otidjite kod drugoga!
njihov je posao da vam objasne sve sto vas zanima, a ako im se ne da, ili ako vama nesto nije nejasno, otidjite kod drugog doktora.
pogotovo kada vas je strah i kada osjecate da nesto nije u redu.
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:32   #57
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
takvi bolovi su bili meni od e.colii.

Ta zvjerka ima bolove slične ovulacijskim ili menstrualnim.

Po meni treba ići napraviti urinokulturu te sedimentaciju urina
i kako si lijecila e coli? jel meni je pred 3 dana ustanovljen teski cistitis,imala sam uzasne jake bolove,suze su mi isle na oci i krv ssm mokrila,sad se malo smirilo,pijem antibiotike a citala sam da je to povezano sa e coliem.je to istina?jel opasna u trudnoci?

znam da je post vec malo stariji ali bas me zanima kad kazes da si imala e coli.i ja ponekad osjecam kao trganje dolje,uvijek sam mislila ili sam se malo prehladila ili kao ovulacije mi je,plodni dani su mi.kako se to vidi da li imas?jel nedavno sam radila briseve na ostale bestije sve je u redu...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 16:56   #58
Upala vagine i maternice

Zna li iko koje vaginalete,lijekovi ili sta vec treba trositi za upalu vagine i maternice?Stalno mi se i iznova vraca
Imate li vi problema s tim,kako zalijeciti i paziti da se ne vrati.....
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 21:35   #59
evo, obzirom se ja neko vrijeme borim s enterococusom, kupila sam si vaginalete acidosalus - rekao miginekolog da su dobre i da se mogu koristiti uz antibiotik. Još pazim da ne koristim, tj, da manje koristima plastične uloške i dnevne i mjesečne jer ako su plastični pojačano se razvijaju bakterije pa se vraćaju u rodnicu...ali, ipak moram povremeno uzeti always one najjače jer sigurno je sigurno...i još pijem acidosalus oralno...vaginalete sam kupila dvije kutije jedna kutija je oko 70-ak kuna, ali sam otišla direktno na trešnjevku u marina lab jer su jeftinije nego u ostalim ljekarnama, i nema u svim...ma njihovim stranicama imaš koje ljekarne imaju te proizvode... za cijelu RH...i to en bih kupila da mi doktor nije rekao da su dobre...koristila sam u protekel dvije tri godine povremeno lactogyn, isto košta oko 70ak kuna, ali ne bih rekla da su mi pomogle jer su mi se upale jajnika ili rodnice stalno vraćale...a pitala sam doktora on je rekao da to nije ništa posebno...i eto imao je pravo...trebala sam ga slušati a ne kupovati...dakle, na pregled kod dkotora pa antibiotike, a uz to kombinirati platnene uloške i acidosalus vaginalete...
rosa mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 21:40   #60
Ja sam dobila nedavno od liječnika Vivag vaginalete i super su mi pomogle. Liječnik mi je propisao,mislim da isto koštaju slično.
Nekakva su kombinacija i mliječne kiseline i laktobacila a imaju i ekstrakt neke biljke koje valjda dodatno pospješuje djelovanje.
inamo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.