Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2013., 21:31   #81
Postovani korisnici,

ispricajem se ako ova poruka se ne nadje u temi u kojoj bi trebala,pokusavam prvi put da pisem na forumu,totalno sam nevjesta svrljati ovdje.
Moje pitanje je u vezi upale vrata maternice,mokracnih kanala i jajnika. .To sam prebolovala prije mjesec dana.I izgleda da su se siptomi vratili.
Imam osjecaj da svakih 5 min moram na wc a kada piskim imam osjecaj da imam kao neko jako probadanje u jajnicima ako i malo se napregnem,osjecaj da je mjehur uvijek pun ali nije.Kada hodam ,tesko je objasniti kao da imam neki neuugodan osjecaj kao da mi je mjehur kao balon a ja cu se upisikiti i to je stalno tako-a cim izadjem iz wc osjecaj ipak ostaje.Lijecena sam bila u Njemackoj 6 noci 3 puta na dan antibiotike direktno u krv.I rekli su da imam upalu gore navedenoga.Strah me je sto u vizitu svaki put je doslo 3 razlicita doktora na dan i svaki me je pitao zelim li imati djecu ili imam li????Onda sam nasla na internetu da ovakve upale mogu dovesti do neplodnosti ili ako se kasno otkriju do puno gorih stvari.Moja ginekologinja to nije otkrila tijekom pregleda,nego me uputila na zensku kliniku i tu su mi rekli ovu dijagnozu.Imat cu za par mjeseci 25g i ne planiram jos djecu ali muci me sto ako se potpuno ne izlijecim da kasnije ne bih bila neplodna Ja se nerazumijem ,zato trazim pomoc od vas koji znate sta o ovome problemu.
Unaprijed zahvalana,
Dijana
dijana1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 12:24   #82
Imam jaku upalu jajnika i jajovoda. Kao terapiju sam dobila antibiotik. Danas ga pijem 4.dan, a prvih par dana upale sam živjela na tabletama za bolove jer je bilo grozno. Sad mi je malo bolje, ali me i dalje boli. Budući da me ginekolog obavio rutinski, a ja sam umirala od bolova i jedva čekala kući leć u krevet, nisam ga stigla pola toga pitati (sad razmišljam da odem privatno) pa me zanima zna li netko koliko ti bolovi traju, tj.kad mogu očekivati prestanak bolova i povratak normalnom životu? Trebam li mirovati? Trabam li nakon terapije ponovno na pregled? I trebam li nakon terapije koristiti nešto (tipa kakve vaginalete) koje bi obnovile vaginalnu mikrofloru?
Kako ubuduće spriječiti pojavu upale jajnika/jajovoda?

Bila bih jako zahvalna ako bi netko samnom podiejlio svoje iskustvo. Hvala unaprijed.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 14:46   #83
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Imam jaku upalu jajnika i jajovoda. Kao terapiju sam dobila antibiotik.
Koji antibiotik? Je li ti uzimao briseve? Ja sam dobila sličnu dijagnozu + upala mjehura. Dobila Sumamed To je bilo prošli tjedan, međutim, još me boli U petak sam otišla svom doktoru i izvadila krv i mokraću - sve uredno, nema pokazatelja nikakve upale

O uzrocima proguglaj. Meni je krenulo 5.dan ciklusa, a prethodni period se nisam "pazila", vježbala na propuhu, pješačila 13km i sva se preznojila pa me liznuo vjetar, hodala bosa itd sve gluposti koje mi, međutim, nisu smetale kad sam bila mlađa...
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 16:56   #84
Novocef, 10 dana. Vadila sam krv i urinokluturu, svi nalazi su uredni. Briseve mi nije radio, samo papu. A iskreno.i mene jos boli, a pocela sam s antibitikom prosli cetvrtak. Puno mi je bolje, ali imam taj stalni pritisak/bol u donjem dijelu ledja. Razmislham o odlasku privatnon ginekologu, samo ne znam da li da cekam da popijem antibiotik do kraja pa vidim kako mi bude ili da idem odmah.
Jel tebi radio briseve?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 21:47   #85
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Novocef, 10 dana. Vadila sam krv i urinokluturu, svi nalazi su uredni. Briseve mi nije radio, samo papu. A iskreno.i mene jos boli, a pocela sam s antibitikom prosli cetvrtak. Puno mi je bolje, ali imam taj stalni pritisak/bol u donjem dijelu ledja. Razmislham o odlasku privatnon ginekologu, samo ne znam da li da cekam da popijem antibiotik do kraja pa vidim kako mi bude ili da idem odmah.
Jel tebi radio briseve?
Nije, samo papu kao i tebi.
Opet sam išla prošli tjedan i dijagnoza sad glasi :upala maternice
Ovaj put dobila Klavocin tjedan dana terapije, + neke vaginalete za candidu + voltaren čepiće. Pitala sam kojeg će mi vraga voltaren ali rekao mi je da on pospješuje i ubrzava ozdravljenje, budući da je protuupalni lijek.

Evo me 6. dan terapije, jest mi bolje ali ja još uvijek osjetim mjehur kad mokrim, tj imam tu bol u zdjelici još uvijek prisutnu. Više zbilja ako mi se to nastavi ne znam što ću, jer me moj liječnik lijepo otpravio kući govoreći mi da sam zdrava jer mi je krvna slika uredna. S druge strane mi je ginekolog rekao da njemu nisu od osobitog dijagnostičkog značaja samo lab.nalazi i da je u praksi vidio puno žena kojima su nalazi uredni a one se previjaju od bolova.
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 22:08   #86
Oh, krasno. Sad si me i zabrinula, jer ja sam popila svoju turu antibiotika i dalje osjećam pritisak/neki neugodan osjećaj (nije bol) u donjem dijelu leđa. Sutra ću proć kod gin da vidim da li će me primit na pregled.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 23:33   #87
žene/djevojke molim vas za vaš savjet, ne znam da li na dobroj temi postavljam pitanje

naime radi se o sljedećem, već oko 20-25 dana imam neko čudno krvarenje, čak ne bih to nazvala ni krv, to je nešto kao sluzavo debelo tamne boje, tamno smeđe nekada tamno crveno, dosta neugodan miris,kao da se rasteže, znam da je opis malo glupav ali... imam bolove u jajnicima i maternici i to me tako živcira, idem u četvrtak kod ginekologa ali mi je prije ustanovljeno da imam ciste na jajnicima i zadebljan endometrij zbog neredovitih ciklusa

da li se trebam zabrinuti ? svako vaše mišljenje je dobro došlo, hvala
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 23:32   #88
nastavak..

Moji simtomi, osim osjećaja da će se sve razletiti u utrobi, bili su i osjećaj malih noževa koji recnu kod bilo kakvog, i omanjeg otpora. Nisam (i još uvijek NE MOGU): rezati kruh, guliti voće i povrće, rezati si meso, nositi bilo šte teže od 1 šalice mlijeka.. ne radim, na bolovanju sam.. poluinvalid.. MA KATASTROFA..

Onda, kad sam stajala duže od 2,3 minute na nogama, osjećaj kao da mi sve hoće ispasti vani, kao da ću maternicu ispiškiti.. doslovce.. koma.. onda bi se napuhala, pa bi mi išla neka sluz prozirna, rastezljiva..

Moj državni gin se čini da najbolje zna, a svi ostali pričaju da nije upala. On veli da je to kombinacija priraslica (kronične upale, potaknute hladnom vodom), te uzbunjenih mioma, koji su se uzbunili zbog upale.

Mom 'voću i povrću' na maternici se pridružio i polip iznutra.. tako da je to kod mene zaista neka kombinacija.. ja bih rekla, moje priraslice, miomi i polip, udružili su se u udruženi zločinački pothvat protiv moje maternice i jajnika..

Sad mi je konačno (nakon 5 mjeseci) počelo ići na bolje.. nisam više toliko osjetljiva na neke manje otpore.. ali i dalje mi suprug reže meso, nosi torbu i ne mogu raditi normalno.. jer registratori su mi i dalje preteški..

Ali ono što je moja poanta jest to da dosta doktora jednostavno NE PRIZNAJU postojanje upale maternice ako nema 'dokaza'..!

A činjenica je slijedeća: ona, maternica, sve je počela. TAko da ja smatram da to postoji, samo oni nemaju dokaza pa ne priznaju..

Nekad se pitam da li doktori baš znaju dovoljno..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 23:41   #89
ajoj.. forum mi je pojeo prvi post..

U njemu sam navela da sam se zalila hladnom vodom te da se nešto u maternici stisnulo..

..te sam bila osjetljiva na hladnoću (u sred ljeta, lol), neki povjetarac, hladniju vodu, prozor zatvarala ako nije iznad 35C, nosila čarape u sred ljeta! , bilo mi često hladno glavi (opet, u sred ljeta, ali samo na toplijem, ali ne vrućem vremenu..).. eto, možete si zamisliti.. pa šta je to ako ne simptom nekakvog upalnog procesa u organizmu..??
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 23:43   #90
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
žene/djevojke molim vas za vaš savjet, ne znam da li na dobroj temi postavljam pitanje

naime radi se o sljedećem, već oko 20-25 dana imam neko čudno krvarenje, čak ne bih to nazvala ni krv, to je nešto kao sluzavo debelo tamne boje, tamno smeđe nekada tamno crveno, dosta neugodan miris,kao da se rasteže, znam da je opis malo glupav ali... imam bolove u jajnicima i maternici i to me tako živcira, idem u četvrtak kod ginekologa ali mi je prije ustanovljeno da imam ciste na jajnicima i zadebljan endometrij zbog neredovitih ciklusa

da li se trebam zabrinuti ? svako vaše mišljenje je dobro došlo, hvala
Ne znam šta bi ti rekla, draga.. nemam s tim iskustva..

bitno je da završiš kod dobrog ginekologa. Ako nisi zadovoljna, uvijek traži dalje. I ne štedi na ginekolozima. Odi nekome po preporuci ako imaš osjećaj da to nije to..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.