Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2009., 17:42   #1
Total body training

Link

Trebam nekog ko se malo bolje kuzi u teretanu (i engleski jezik) da mi protumaci program naveden pod linkom.
Posebno mi treba objasnjenje za to, kako da vjezbam cijelo tijelo sa 6 vjezbi po treningu kako je gore navedeno. Malo me to zbunjuje jer ako idem vjezbat prsa, ramena, ruke, leđa, noge, trbusnjake, morat cu odradit vise od 6 vjezbi (za ruke npr. biceps i triceps, leđa isto tako minimalno dvije vjezbe i noge takodjer).
Jel se mozda pot tih 6 vjezbi podrazumijevaju samo velike skupine misica?

I isto tako me zanimaju ona objasnjenja sa antagonistickim vjezbama. Kao prvi tjedan radim serije za redom, a onda sljedeci antagonisticki, sta bi to znacilo?

Napomena:
Svi koji mi misle preporucivat da vjezbam odvojeno, molim da ne trose tipkovnicu bezveze. Isto tako molim sve one koji bi imali nameru da me upute na forum-teretana, neka znaju da znam za to i da cekam aktivaciju acc-a.

Hvala!
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 17:56   #2
Pokušat ću ti pomoći jer i sam radim po tom programu, na zadnjem tjednu sam.
Dakle, ovo sa 6 vježbi; vidim da izrazito preporučuje compound vježbe, tj. one koje aktiviraju više skupina mišića, tako da ti nisu potrebne dvije izolacijske vježbe za, primjerice, biceps i triceps. Pogledaj popis vježbi koje preporučuje pa kombiniraj, i ne zaboravi mijenjati vježbe najmanje svaka 2 tjedna (uostalom, to ti je napomenuto u programu).
Antagonistički način vježbanja znači da prvo odradiš npr. jednu seriju za prsa i zatim jednu za leđa, opet za prsa pa leđa itd. Radiš serije dviju vježbi naizmjence. Znači, napraviš npr. jednu seriju bench pressa i prebaciš se na jednu seriju pull-upsa, onda opet odeš na bench pa... Shvatio si valjda
Zlogermo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 17:56   #3
Quote:
mario_domink kaže: Pogledaj post
Link

Trebam nekog ko se malo bolje kuzi u teretanu (i engleski jezik) da mi protumaci program naveden pod linkom.
Posebno mi treba objasnjenje za to, kako da vjezbam cijelo tijelo sa 6 vjezbi po treningu kako je gore navedeno. Malo me to zbunjuje jer ako idem vjezbat prsa, ramena, ruke, leđa, noge, trbusnjake, morat cu odradit vise od 6 vjezbi (za ruke npr. biceps i triceps, leđa isto tako minimalno dvije vjezbe i noge takodjer).
Jel se mozda pot tih 6 vjezbi podrazumijevaju samo velike skupine misica?

I isto tako me zanimaju ona objasnjenja sa antagonistickim vjezbama. Kao prvi tjedan radim serije za redom, a onda sljedeci antagonisticki, sta bi to znacilo?

Napomena:
Svi koji mi misle preporucivat da vjezbam odvojeno, molim da ne trose tipkovnicu bezveze. Isto tako molim sve one koji bi imali nameru da me upute na forum-teretana, neka znaju da znam za to i da cekam aktivaciju acc-a.

Hvala!

http://www.building-body.com/
__________________
VIŠE NISAM UOBRAŽEN. SAD SAM SAVRŠEN.
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 18:20   #4
Quote:
Zlogermo kaže: Pogledaj post
Pokušat ću ti pomoći jer i sam radim po tom programu, na zadnjem tjednu sam.
Dakle, ovo sa 6 vježbi; vidim da izrazito preporučuje compound vježbe, tj. one koje aktiviraju više skupina mišića, tako da ti nisu potrebne dvije izolacijske vježbe za, primjerice, biceps i triceps. Pogledaj popis vježbi koje preporučuje pa kombiniraj, i ne zaboravi mijenjati vježbe najmanje svaka 2 tjedna (uostalom, to ti je napomenuto u programu).
Antagonistički način vježbanja znači da prvo odradiš npr. jednu seriju za prsa i zatim jednu za leđa, opet za prsa pa leđa itd. Radiš serije dviju vježbi naizmjence. Znači, napraviš npr. jednu seriju bench pressa i prebaciš se na jednu seriju pull-upsa, onda opet odeš na bench pa... Shvatio si valjda
Valjda sam shvatio. Mada mi se cini da ovaj program i nije onda bukvalno cijelo tijelo, ili? Jer jednom cu morati izostavit zadnju lozu, listove itd.

Nego da te pitam, kako ti napredujes, jel ima promjena da si ih primjetio na sebi, ne mislim samo na izgled, nego i na to dali se ti osjecas jace i kad su nastupili prvi rezultati?

gw13 fala na linku, vidim da je dobra stranica.
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 21:15   #5
Quote:
mario_domink kaže: Pogledaj post
Valjda sam shvatio. Mada mi se cini da ovaj program i nije onda bukvalno cijelo tijelo, ili? Jer jednom cu morati izostavit zadnju lozu, listove itd.

Nego da te pitam, kako ti napredujes, jel ima promjena da si ih primjetio na sebi, ne mislim samo na izgled, nego i na to dali se ti osjecas jace i kad su nastupili prvi rezultati?

gw13 fala na linku, vidim da je dobra stranica.
Da, to sam i ja primijetio, u tih 6 vježbi ne mogu stati sva glvana područja, nešto mora izostati. E sad, to se lako riješi ako se doda još jedna tako da ih ima 7 po treningu ili da se jedan tjedan izostavi jedno, a drugi tjedan nešto drugo.
Kod mene promjena ima i u izgledu, ali još više u snazi. E sad, znam da je to kod mene dijelom i stoga što sam počeo po tom programu nakon duže stanke od vježbanja tako da se svaka promjena primijeti. Ne znam koliko bi bio program učinkovit kod nekoga u boljoj formi od mene.
Preporučujem ti da se striktno držiš napisanih brojeva serija i ponavljanja jer su idealno posložena za dobro napredovanje, koliko god se možda čudnim činili (bar su se meni).
Zlogermo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:00   #6
Onih brojki (serije, ponavljanja...) cu se striktno drzat, ali mislim da cu ipak napravit malu prilagodbu po svojem ukusu, tj. imam namjeru dodat 2 vjezbe, jer mi je nekako glupo izostavit listove, trbusnjake (koji usto nisu ni navedeni u programu) ili zadnju lozu.
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 15:52   #7
to je metoda samo za bodybuilding ako se ne varam?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 21:12   #8
Compound Exercises

Chest: Incline, flat, decline barbell or dumbbell bench presses. Wide-grip dips.

Back: Upright or horizontal rows. Pull-ups or pulldowns with pronated, semi-supinated, and supinated grips.

Deltoids: Standing or seated military presses with a barbell or dumbbells utilizing pronated, semi-supinated or supinated hand positions.

Quads: High-bar full barbell squats, hack squats or front squats.

Lower Back/Hips: Traditional and/or sumo-style deadlifts or Good Mornings. Power cleans or snatches.

Single-Joint Exercises

Biceps: Barbell curls, hammer curls or preacher curls.

Triceps: Lying barbell or dumbbell triceps extensions, and pronated or supinated grip pressdowns.

Deltoids: Front, side or rear dumbbell raises.

Hamstrings: Glute-ham raises or leg curls.

Calves: Standing, seated or donkey calf raises.

Trebaš se u treningu držat 4 osnovne (pod "compound") vježbe i 2 izolacijske, to je sva mudrost. Ne kužim koji je problem.
Npr. napraviš čučanj, pa pullup, pa bench, pa military press i nakon toga imaš 2 vježbe "drkanja" po npr. bicepsu (brijem da ovo većina radi ) i prsima
anth0ny1k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 23:13   #9
neki drkaju po tricepsu
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 22:43   #10
Jos ovo da pitam, koja bi vjezba bila antagonisticna vjezbi deltoida????
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.