Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2003., 22:15   #21
Madeze a posebno one koje se nalaze na mjestima koji su izlozeni sunce cesto. Ruke, vrat, lice, noge, glava itd. Bih trebalo maknuti pogotovo ako su veliki. Jedan od razloga je naravno estetske prirode, ali je puno vise od toga je taj da se takvi madezi mogu razviti u rak koze. Zato, bih bilo bolje da ga ipak maknes.



<EDIT>

Male greskice
__________________
S budalama se ne isplati svadati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku sa iskustvom!

Zadnje uređivanje Isildur : 01.07.2003. at 12:42.
Isildur is offline  
Old 01.07.2003., 11:27   #22
Quote:
lahor kaže:

Winona, jel si sigurna da tvoja mama nije odstranjivala bradavice, a ne madeze?

Madezi se obicno izrezu, to radi plasticni kirurg. I obavezno se salju na patohistolosku analizu. Tak da smrzavanje sa tekucim dusikom bas i ne hoda u ovoj prici.
U pravu si.
Winonina mama je najvjerojatnije odstranjivala bradavicu (veruku), a madež (naevus) se kirurški odstranjuje.

Imala sam mali madež na licu, iznad usne, sa strane... Sister mi ga je zvala "Madonnin madež". Nije me smetao, čak mi je bio poseban, zanimljiv... Dok se jedne nedjelje ujutro nisam umivala i opipala ga, a on podivljao. Udvostručio se. Još uvijek nije bio velik, ni kao pola nokta na malom prstu, ali vidljivo veći nego prije. Išla sam na maksilofacijalnu kirurgiju u Dubravu. Dobila sam lokalnu anesteziju, sjatili se oko mene doktori (mislim da sam "dobila" 2 najljepša doktora tamo ) i sestre, pričali o babama koje proganjaju tog jednog zgodnog doktora, smijali se nekim svojim forama (k'o da mene nema), navlačili moje lice (točno sam osjetila kako mi natežu kožu i meso... Al' da vas sad ne plašim. )

Poprilično su me izrezali, puno više nego što su rekli da budu jer iako madež na površini nije velik, ima dugačak "korijen". Ostao mi je ožiljak, ali vjerujem da će s vremenom nestajati s obzirom da sam madež odstranjivala u ožujku ove godine, pa je friško. Tjedan do deset dana sam bila natečena. Ranu sam mazala Cloramphenicolom i rekli su mi da ništa drugo ne stavljam na ožiljak, čak ni poslije (kažu da su oni flasteri za ublažavanje ožiljaka i slično čisto sranje i bacanje novaca). Tkivo su dali na analizu (sve je ok). Morala sam se skrivati od sunca barem 2-3 mjeseca, da ožiljak ne poprimi ljubičastu boju.

Eto, nadam se da su ovo bile korisne informacije.
just Sandy is offline  
Old 01.07.2003., 12:45   #23
Quote:
just Sandy kaže:
U pravu si.
Morala sam se skrivati od sunca barem 2-3 mjeseca, da ožiljak ne poprimi ljubičastu boju.
Ovo je isto istina upravo zbog toga se te operacije ne rade preko ljeta nego zime, kada su dani kraci i kada ima manje sunca.
__________________
S budalama se ne isplati svadati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku sa iskustvom!
Isildur is offline  
Old 02.07.2003., 08:30   #24
eto, poslala sam ti na pm tel. i sve...
u svakom slucaju, cura je radila laserom skidanje i nemres nis skuzit a buljila sam sto godina u nju...
cak cu ja ic da mi maknu oziljak.....

Vinska
Vinska Mushica is offline  
Old 02.07.2003., 12:09   #25
Evo sad sam nervozna, dize mi se zeludac od straha, vrpoljim se na stolici
Ja imam 2 za odrstranit jedan na prsima, jedan na ledjima. Oba velika, oba na " podrucju grudnjaka". Svi mi kazu da to trebam maknit jer se moze gadno iskomplicirat a mene strahhh.
Idem zubaru ko na kavu, na 100 puta gore operacije sam isla bez pol frke. Cudno.
I sva ova vasa iskustva ne boli i to mi nista ne pomazu. Mene je grozno strah.
penelop@ is offline  
Old 02.07.2003., 12:26   #26
Quote:
penelop@ kaže:
Evo sad sam nervozna, dize mi se zeludac od straha, vrpoljim se na stolici
Ja imam 2 za odrstranit jedan na prsima, jedan na ledjima. Oba velika, oba na " podrucju grudnjaka". Svi mi kazu da to trebam maknit jer se moze gadno iskomplicirat a mene strahhh.
Idem zubaru ko na kavu, na 100 puta gore operacije sam isla bez pol frke. Cudno.
I sva ova vasa iskustva ne boli i to mi nista ne pomazu. Mene je grozno strah.
Pa ja sam godinama bila u strahu da imam melanom , i bilo mi je fakat frka onih par dana do kad dobiješ nalaz.
Ali olakšanje koje osjetiš nakon što se riješiš "gada" je neopisivo.
Život ti postane lakši, nema više straha da češ slučajno oštetiti ili da če ti otpasti bastard...jer ga više nema
BTW imam i ja još jedan manji madež upravo tamo gdje oprilike završavaju fišbajni (prava hr rijeć) od grudnjaka...i mislim ga otfikarit negdje na jesen.... i mirna Bosna

Zato Penelopo bajna, smo hrabro na preglet kod dotura i riješi se te gamadi..... i straha
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Old 02.07.2003., 12:37   #27
Ma nije mene strah nalaza. Mene je strah samog cina odstranjivanja. Duboko kopa, cupa brrrr
Muka mi je.

Just for the record. Imala sam cistu, odstranjena je ambulantno, imala sam carski u epiduralnoj, imala sam histerektomiju i sve sam prosla OK a strah me maknut te glupe madeze iako mi smetaju.

Uzasno sam ljuta na sebe
penelop@ is offline  
Old 02.07.2003., 12:45   #28
Quote:
penelop@ kaže:
Ma nije mene strah nalaza. Mene je strah samog cina odstranjivanja. Duboko kopa, cupa brrrr
Muka mi je.

Pa ako išta znaći; dok sam ležala na onom stolu i kirurg mesario po meni, prvo sam pomislila da je ovo piece of cake naspram čišćenja lica kod kozmetičarke ili depilacije.

Osjetiš ubod injekcije za anesteziju, a ostatak ti moraju prepričavati
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Old 04.07.2003., 13:21   #29
Ja sam skinula jedan madež na licu (bio mi je na mjestu onako kao kod Severine) samo mrvicu veći. Kirurg mi je to super napravio, ostao je sitan ožiljak koji se skoro uopće ne vidi.
Uz to sam skidala i par madeža na ramenima (nisu bili veliki ali ih je bilo malo više). Sad su mi ostale flekice iako nisam išla na sunce. Naknadno sam to popravljala ali bezuspješno. Sad mi je žao, ali se nadam da će mi ipak s vremenom to izblijediti. Nije da to baš ružno izgleda, ali boja na rubovima nije ujednačena kao na ostatku tijela. Uz to, opet na jednom istom mjestu pojavio mi se sitan madež.
laurra is offline  
Old 04.07.2003., 13:46   #30
Quote:
Vinska Mushica kaže:
eto, poslala sam ti na pm tel. i sve...
u svakom slucaju, cura je radila laserom skidanje i nemres nis skuzit a buljila sam sto godina u nju...
cak cu ja ic da mi maknu oziljak.....

Vinska
Hajde i meni posalji...
I ja se spremam odstraniti madeze pa...
 
Old 05.07.2003., 03:11   #31
Vidim da su mnogi imali iskustva u odstranjivanju gamadi, ali nitko još nije naveo koliko duboko oni kopaju? Milimetar? Par milimetra? Centimetar!?!?!

I vidim da ima slučajeva (ponovnog) pojavljivanja madeža na mjestu starog... Kako to? Jeli to poslijedica loše operacije ili nečeg drugog? I isplati li ih se odstranjivati ako se ponovo mogu pojaviti?
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Old 07.07.2003., 07:39   #32
Nisu to neki veliki madeži kao što su bili prije. Meni se samo na jednom mjestu pojavila sitna točkica.
laurra is offline  
Old 09.07.2003., 16:32   #33
Ja imam 100 000 madeža, jedan onaj na faci mi je sad poludio malo se izbocio i boli me. Možda je to i zato kaj ja iz njega čupam dlake da ne bi zgledala ko vještica
Ove zime sam bila u Dubravi na maksilofacijalnoj i micala sam neki hemangio (maleno proširenje krvne žile -zgleda ko mala bradavičica) sa usne pa me doktor cijelo vrijeme kurio čak me i pitao da li mi ga može odgristi znam da bi i za ovaj madež trebala otići tam ali nekak mi se i ne ide.
Lavica is offline  
Old 10.07.2003., 13:41   #34
Ja sam isto tako čupkala dlake sa mog madeža, onda se malo izobličio. Kad sam došla kod doktora sa namjerom da napravim nešto drugo, prvo što mi je rekao je da moram otkloniti taj madež, a o tome uopće nisam razmišljala. Prihvatila sam taj prijedlog i sad sam prezadovoljna
laurra is offline  
Old 10.07.2003., 14:33   #35
Quote:
FannyB kaže:
Pa ako išta znaći; dok sam ležala na onom stolu i kirurg mesario po meni, prvo sam pomislila da je ovo piece of cake naspram čišćenja lica kod kozmetičarke ili depilacije.

Osjetiš ubod injekcije za anesteziju, a ostatak ti moraju prepričavati
Jesi to radili u HR? Na uputnicu ili platis?
Billi is offline  
Old 10.07.2003., 15:30   #36
Da na Institutu za tumore, Zg.
Dobila uputnicu, samo platila participaciju za bolničko liječenje (to je nešto siće koju im udijeliš, a oni tebi otpusno pismo).
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Old 10.07.2003., 18:10   #37
I koja metoda je koristena?
LaPerla is offline  
Old 11.07.2003., 00:57   #38
sto da radim..?

ako se sjecate, pisao sa tu kada sam si porezao madez ziletom...
nisam otisao dermatologu jer mi je srala stara da bi mi ga tam zvadili i da bi tek onda dobil rak koze, tak da nisam isao.

posto ste vi valjda malo strucniji, recite mi sto da radim?

na faci imam barem 10 komada, 5 sa svake strane, a 2 su onako, veca, kao sestina nokta na malom prstu, i iz njih idu dlake..

promjene na madezu nisam primjetio (onaj koji je porezan) osim sto je mozda (ali fakat mozda) malo narastao (ali tu dolazi moja hipohondrija i paranoicnost)

dakle?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 11.07.2003., 10:09   #39
dobila sam uputnicu za ostranjivanje na odjelu za plasticnu kirurgiju na rebru. veli dr. da odstranim sve sto mislim da mi smeta, fizicki ili estetski.
Billi is offline  
Old 11.07.2003., 10:21   #40
Zheljela bih vas podsjetiti da se na tkivu odstranjenom laserom NE MOZHE uchiniti patohistoloshka analiza.

Dakle dobro razmislite o takvom nachinu odstranjivanja.
magic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.