Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2010., 12:13   #1
Lightbulb Astrološka simbolika u primjerima - terorizam, ubojstva, bombe, oružja, avioni, kamikaze...

Budući da imamo novu temu koja se eto spontano razvila ... evo copy/paste početnog posta:

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo jednog primjera teroriste koji bi mogao biti i eventualni primjer o egzaltaciji Plutona:


Nedavno gledah jedan dokumentarac o teroristi, jednom od najvećih ubojica na svijetu. Čovjek je mrtvo hladno ubio 168 ljudi i od toga cijeli jedan vrtić djece a da je umro bez ikakva žaljenja i uvjeren da je postupio kao "domoljub". Sam je izradio ogromnu kamion-bombu od 2 300 kilograma gnojiva i dizela (u 12. polju Mars u biku 90º Jupiter u lavu - "ogromna sakrivena bomba").

Pojam terorista dolazi od riječi teror (iz latinskog terror, terroris - strava ili užas). Teror je sustavno i često naizgled planirano širenje straha i užasa kroz provođenje ili prijetnju nasilja kako bi se ljude činilo poslušnima ili pokornima. (wikipedia) U Klaićevom rječniku stranih riječi teror je definiran kao "primjena nasilja sve do fizičkog uništenja protivnika". U astrološkoj simbolici teror je predstavljen energijom Plutona - jer teror kao pojam u sebi sadrži onu jednu vrstu "sajko energy", tj. energiju koja je i destruktivna i neumoljiva i nasilna i zloćudna s izraženom i moćnom "psiho komponentom" (Pluton).


Timothy McVeigh ima naglašenu promjenjivu kvalitetu u osnovnom karakteru (ASC u znaku blizanca, Mjesec u znaku ribe), ali u astrologiji se ono što je "posebno jako" i "delikatno" uvijek vidi kroz egzaktnost i "posebne stupnjeve". U ovom konkretnom slučaju se radi o osobi kojoj se Sunce nalazi na 3º znaka bika - specifičnom mjestu egzaltacije Mjeseca i izgona Plutona.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 20.01.2010. at 15:34.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:00   #2
Ne bih se složila ovo za kamion-bombu od gnojiva i dizela - Ma/Ju...od gnojiva se dobiva amonij-nitrat (sol, bijeli prašak) - Saturn, ali ne bilo kakva sol, već zapaljiva-Saturn u Ovnu. U kombinaciji sa kamionom-vozilo-serija 3...je u njegovom natalu prikazano kroz Saturn u Ovnu 120 Jupiter u 3.k.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:12   #3
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila ovo za kamion-bombu od gnojiva i dizela - Ma/Ju...od gnojiva se dobiva amonij-nitrat (sol, bijeli prašak) - Saturn, ali ne bilo kakva sol, već zapaljiva-Saturn u Ovnu. U kombinaciji sa kamionom-vozilo-serija 3...je u njegovom natalu prikazano kroz Saturn u Ovnu 120 Jupiter u 3.k.
Definitivno - no gdje je "ogromna sakrivena bomba" (to napisah).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:58   #4
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Definitivno - no gdje je "ogromna sakrivena bomba" (to napisah).
inače je svako eksplozivno sredstvo u osnovi prikazano Plutonom ili Mars/Plutonom...pa bi onda neka 'eksplozivna naprava' napravljena negdje u tajnosti bila prikazana kroz Ma u 12. 120 Pl/Ur...a s obzirom da je tu 'eksplozivnu napravu' stavio u vozilo nadovezuje se 90 Ju u 3.k. Ali sam Mars u 12. 90 Ju u 3. ne govori o eksplozivnoj napravi u vozilu. Piše ovdje kako je izgrađena. Ovo što je on napravio je iznimno kompleksno i zapravo se vidi kroz više elemenata u njegovom natalu:
Amonij-nitrat - Saturn u Ovnu
Tovex - Neptun u Škorpiji
ANFO - Pluton u Djevici
itd.
ali sama izrada (Ur) neke eksplozivne (Pl) naprave (Ma) u tajnosti (12.k) je prikazana kroz Ma120UR0Pl....k tome Ur0Pl u 4. - kućna izrada...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:23   #5
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
inače je svako eksplozivno sredstvo u osnovi prikazano Plutonom ili Mars/Plutonom...pa bi onda neka 'eksplozivna naprava' napravljena negdje u tajnosti bila prikazana kroz Ma u 12. 120 Pl/Ur...a s obzirom da je tu 'eksplozivnu napravu' stavio u vozilo nadovezuje se 90 Ju u 3.k. Ali sam Mars u 12. 90 Ju u 3. ne govori o eksplozivnoj napravi u vozilu. Piše ovdje kako je izgrađena. Ovo što je on napravio je iznimno kompleksno i zapravo se vidi kroz više elemenata u njegovom natalu:
Amonij-nitrat - Saturn u Ovnu
Tovex - Neptun u Škorpiji
ANFO - Pluton u Djevici
itd.
ali sama izrada (Ur) neke eksplozivne (Pl) naprave (Ma) u tajnosti (12.k) je prikazana kroz Ma120UR0Pl....k tome Ur0Pl u 4. - kućna izrada...
Najprije da napišem da mi je posve jasno na koji način promatraš ovaj slučaj i da općenito nikada nemam problema s razumjevanjem onog što ti napišeš na ovom forumu. Te da bi o bombama mogli slobodno otvoriti posebnu temu (možemo to i napraviti ukoliko bude takvog interesa).

Ali dok to ne bude realizirano....evo ću ovdje unutar ove teme probati ukratko ostaviti objašnjenje ovog gore što ranije napisah. To pišem zato jer mi se čini da je ovaj primjer ujedno i jako dobar primjer slojevitosti astrološke simbolike. Hoću reći jedna obična bomba je naoko gledano samo jedna stvarčica, jedan predmet...no ona je istovremeno i cijela jedna struktura različitih činioca jer je "stavljena" u konkretan kontekst...pa ono što mi čitamo iz karte nije bomba već cijeli jedan niz njenih opisa i svega onog što nju točno karakterizira. A to je cijeli jedan na posve specifičan način posložen sklop. Uglavnom mogla bih o tome napisati cijelu disertaciju, no probati ću sažeti samo ono što držim bitnim na ovom konkretnom primjeru:


Radi se o tome da planete jesu fizički entiteti i kao takve one su (pored ostaloga) predstavnici (i psihičke) fizičke djelatnosti koje se kako kaže Arroyo u različitim okolnostima ne mijenjaju. No važno je naglasiti da planeta nije konkretan predmet, ona je jednostavno energetski nosioc onog što određeni predmet u sebi nosi...u našem konkretnom slučaju planeta je simbolička slika određenog predmeta. Zato jer predmet u ovom kontekstu jest "konkretan fizički entitet" koji se u različitim okolnostima ne mijenja. Ne znam da li me razumiješ, ali ono što hoću reći jest da je predmet materija i kao takva vrlo konkretna...ne može npr. bomba biti "aspekt" ili "polje". Predmet je planeta. I to je početak.

Zato je planeta u ovom konkretnom slučaju simbol predmeta, dok je polje u ovom kontekstu neka vrsta podija, polja na kojem ta planeta/predmet egzistira. Eeh sada kada sam ovo disertirala, idem na drugu fazu pa da budem slikovitija budem napokon prešla na svoj gornji konkretni primjer:


1) Eksplozivno sredstvo kao najjednostavnji predmet kojeg karakterizira sposobnost nagle reakcije, tj. sposobnost naglog oslobađanja određene količine energije je simbolički sadržana u planeti Mars. Mars pukne, Mars eksplodira, Mars ubode, Mars opeče, Mars jednom riječju djeluje. Tj. ono što hoću pored ostaloga naglasiti jest da ne može eksplozivno sredstvo biti npr. Saturn.

Dakle, bomba općenito jest eksploziv. Govorim o "prostoj bombi", govorim o bombi kao predmetu koji može eksplodirati. U tom smislu bomba je Mars - predmet koji može eksplodirati.

2) Eksplozivno sredstvo koje je primarno namjenjeno uništenju (ubijanju, destrukciji života), dakle ne eksploziji, prostoj eksploziji kao buuum, već eksplozivno sredstvo koje u sebi sadrži ubojitu namjeru je jedna malo sofisticiranija nadogradnja našeg priprostog Marsića. I to je ono što držim važnim u ovom primjeru, te želim istaknuti kao nešto što radi razliku između bombe kao eksplozivnog predmeta (Mars) od bombe kao ubojitog predmeta (Pluton).

3) Nadalje, bomba (prosta bomba) u 12. polju je uvijek sakrivena bomba isto kao što je bomba u 1. polju vidljiva bomba, izložena bomba. Zato sam napisala "u 12. polju Mars", to je onaj dio rečenice - "sakrivena bomba". Sakriveno je uvijek u 12. polju.

4) U astrologiji je Jupiter planeta koja predstavlja princip širenja, sve što je vezano uz pretjerano ili općenito prevazilaženje normalih dimenzija jest domena Jupitera.

5) Aspekt uvijek govori o dinamici i načinu (izvedbi) događaja koji planeta (u ovom slučaju predmet) simbolizira. A suština kvadrata općenito leži u akciji i potrebi da se energija oslobodi (uglavnom određenom vrstom djelovanja) - kvadrat predstavlja ono što se "mora riješiti". U tom smislu kvadrat u sebi sadrži i napetost jer u osnovi uvijek spaja dvije planete u neskladnim elementima.

6) Ovdje dakle ta neka tempiranost akcije ("mora se riješiti ili će biti krša") leži nutar aspekta kvadrata (npr. u trigonu nema napetosti) pa je u cijelom tom kontekstu "ogromna sakrivena bomba", ono što napisah - "u 12. polju Mars 90º Jupiter.

Ne znam da li ima potreba da pišem koliko je "masive" ("masivne" energije u smislu količine materije) sadržano upravo u spoju znakova bik-lav. U Jupiter i ovom spoju energija leži ona riječ "ogromna".



Pa da rezimiram napisano....ovdje se konkretno radi naravno o cijelom nizu daljnje simbolike, npr. 3. polja kao polja saobraćaja (vozila), te simbolici iznimno složenih naprava (Uran), simbolici takve naprave iz kućne radinosti (4. polje), bombi koja je iznimno razarajuća (Mars-Pluton), bombi koja u osnovi i neobična naprava (Mars-Uran) jer je napravljena od gnojiva (Pluton), itd...sve to stoji u daljnjoj simbolici, no ovdje....htjedoh samo simbolički objasniti gornju svoju rečenicu (ogromna sakrivena bomba).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 23:09   #6
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
1) Eksplozivno sredstvo kao najjednostavnji predmet kojeg karakterizira sposobnost nagle reakcije, tj. sposobnost naglog oslobađanja određene količine energije je simbolički sadržana u planeti Mars. Mars pukne, Mars eksplodira, Mars ubode, Mars opeče, Mars jednom riječju djeluje. Tj. ono što hoću pored ostaloga naglasiti jest da ne može eksplozivno sredstvo biti npr. Saturn.

Dakle, bomba općenito jest eksploziv. Govorim o "prostoj bombi", govorim o bombi kao predmetu koji može eksplodirati. U tom smislu bomba je Mars - predmet koji može eksplodirati.
Ne slažem se s ovim. .
. Pisala sam dosta o toj tematici na jednom drugom forumu (počevši od str.8, post br.160). Iskopirat ću neke dijelove.
Bomba je ovako općeprihvaćen pojam koji treba u odnosu na gornji primjer jasno definirati. Kad kažemo 'bomba' obično se misli na ručnu bombu:
Bomba je vrsta oružja koje se obično sastoji od šupljeg metalnog tijela, ispunjenog eksplozivom (Wiki). Metalno tijelo je Mars. Eksploziv je riječ koja dolazi od lat. riječi explodere-raspasti se, simbolika Plutona; eksploziv je smjesa spojeva koja pod nekim uticajem izaziva eksploziju. Eksplozija je kemijska reakcija praćena praskom i oslobađenjem velike količine topline...itd - opet Pluton.
Pa bih ja rekla da je bomba Mars/Pluton, generalno.


Predmet koji može eksplodirati - ne možemo sve predmete koji mogu eksplodirati strpati u Marsa....zato što postoji jasna definicija pojma 'eksplodirati'. Eksplodirati znači raspasti se....Pluton je taj koji se raspada. Bomba i eksploziv su dva različita pojma. Bomba je zapravo riječ koja ima korijen u latinskoj riječi bombus-prasak. Bombus i explodere....prasak i raspadanje.

Što se tiče Saturna, pretpostavljam da si ga spomenula radi toga što sam za amonij/nitrat napisala da je Saturn. Amonij-nitrat je sol dušične kiseline. On nije eksploziv, nego se u eksplozivu koristi kao oksidans. Dakle amonij nitrat je sol. Sol je u astro simbolici Saturn. Možda sam se nespretno izrazila kad sam gore napisala 'zapaljiva sol'. Sol nije zapaljiva, Saturn-ne gori. Amonijev nitrat je oksidans, sol koja potpiruje vatru, Saturn u Ovnu.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
2) Eksplozivno sredstvo koje je primarno namjenjeno uništenju (ubijanju, destrukciji života), dakle ne eksploziji, prostoj eksploziji kao buuum, već eksplozivno sredstvo koje u sebi sadrži ubojitu namjeru je jedna malo sofisticiranija nadogradnja našeg priprostog Marsića. I to je ono što držim važnim u ovom primjeru, te želim istaknuti kao nešto što radi razliku između bombe kao eksplozivnog predmeta (Mars) od bombe kao ubojitog predmeta (Pluton). .
ja bih ustvari izbacila riječ 'bomba' jer je preopćenita. Ovo što si napisala 'bomba kao ekspozivan predmet' naspram 'bomba kao ubojiti predmet' - svaka bomba je eksplozivan predmet i ujedno i ubojit predmet. Ono što čini razliku svih eksplozivnih predmeta je njihova funkcija i namjena. Funkcija svih eksplozivnih predmeta je uništenje, pa radilo se tu o uništenju čovjeka, uništenju objekta, ili uništenju npr kod miniranja tunela, neke stijene, za eksplozivno sredstvo je sasvim svejedno. Njegova osnovna funkcija je da ubije, uništi, da učini da se nešto raspadne...explodere Pluton.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
3) Nadalje, bomba (prosta bomba) u 12. polju je uvijek sakrivena bomba isto kao što je bomba u 1. polju vidljiva bomba, izložena bomba. Zato sam napisala "u 12. polju Mars", to je onaj dio rečenice - "sakrivena bomba". Sakriveno je uvijek u 12. polju..
Svaki terorist će 'bombe držat u tajnosti', što ne znači da svaki od njih ima Marsa u 12.k..
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
4) U astrologiji je Jupiter planeta koja predstavlja princip širenja, sve što je vezano uz pretjerano ili općenito prevazilaženje normalih dimenzija jest domena Jupitera. ..
Ovo mi je jasno, ipak, svako eksplozivno sredstvo prilikom eksplozije oslobađa veliku količinu topline i plinove pod tlakom većim od tlaka okoline, pa zbog te razlike u tlaku dolazi do širenja tih plinova i pretvaranja dijela energije u rad, što rezultira rušenjem i razaranjem (Wiki). Ovo što si napisala za Jupitera i širenje je jedan detalj u cijelom tom procesu. Poanta, ili glavna tema ovdje je uništenje - Pluton. Pojam širenja Jupiter (širenje plinova) je manji detalj.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
5) Aspekt uvijek govori o dinamici i načinu (izvedbi) događaja koji planeta (u ovom slučaju predmet) simbolizira. A suština kvadrata općenito leži u akciji i potrebi da se energija oslobodi (uglavnom određenom vrstom djelovanja) - kvadrat predstavlja ono što se "mora riješiti". U tom smislu kvadrat u sebi sadrži i napetost jer u osnovi uvijek spaja dvije planete u neskladnim elementima. ..
Nekada je sama planeta dovoljno jaka da se može aktivirati i u trigonu. Plutonovi harmonični aspekti mogu biti iznimno dinamični i aktivni. Pluton je 'prejaka planeta' uz još neke, da bi djelovala aktivno samo u opoziciji ili kvadratu. Primjer za to - onaj primjer karte događaja i Venere-djevojke u trigonu sa Plutonom-razbojnikom.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa da rezimiram napisano....ovdje se konkretno radi naravno o cijelom nizu daljnje simbolike, npr. 3. polja kao polja saobraćaja (vozila), te simbolici iznimno složenih naprava (Uran), simbolici takve naprave iz kućne radinosti (4. polje), bombi koja je iznimno razarajuća (Mars-Pluton), bombi koja u osnovi i neobična naprava (Mars-Uran) jer je napravljena od gnojiva (Pluton), itd...sve to stoji u daljnjoj simbolici, no ovdje....htjedoh samo simbolički objasniti gornju svoju rečenicu (ogromna sakrivena bomba).
Ja ne znam gdje se razilazimo u mišljenju, osim u Ma90Ju koji sam po sebi, ono što ja mislim - ne predstavlja 'bombu'.

Zadnje uređivanje Saradonija : 19.01.2010. at 23:24.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 23:11   #7
Fish, jedno pitanje, zanima me kako vidiš simboliku:

ručna bomba, tromblon, mina, auto-bomba.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 00:43   #8
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Pa bih ja rekla da je bomba Mars/Pluton, generalno.
E s ovim se slažem - i to sam isto probala predočiti u postu gore (s tim da ovo opisuje termin "iznimno razarajuća bomba").
Quote:
Što se tiče Saturna, pretpostavljam da si ga spomenula radi toga što sam za amonij/nitrat napisala da je Saturn. Amonij-nitrat je sol dušične kiseline. On nije eksploziv, nego se u eksplozivu koristi kao oksidans. Dakle amonij nitrat je sol. Sol je u astro simbolici Saturn. Možda sam se nespretno izrazila kad sam gore napisala 'zapaljiva sol'. Sol nije zapaljiva, Saturn-ne gori. Amonijev nitrat je oksidans, sol koja potpiruje vatru, Saturn u Ovnu.
Ne, nisam ga zbog toga spomenula. Namjera mi je bila opisati temeljnu simboliku - zato napisah "ne može eksplozivno sredstvo biti npr. Saturn".
Quote:
ja bih ustvari izbacila riječ 'bomba' jer je preopćenita. Ovo što si napisala 'bomba kao ekspozivan predmet' naspram 'bomba kao ubojiti predmet' - svaka bomba je eksplozivan predmet i ujedno i ubojit predmet. Ono što čini razliku svih eksplozivnih predmeta je njihova funkcija i namjena. Funkcija svih eksplozivnih predmeta je uništenje, pa radilo se tu o uništenju čovjeka, uništenju objekta, ili uništenju npr kod miniranja tunela, neke stijene, za eksplozivno sredstvo je sasvim svejedno. Njegova osnovna funkcija je da ubije, uništi, da učini da se nešto raspadne...explodere Pluton.
Ali bomba (bomba vulgaris) jest eksplozivno sredstvo. Bomba vulgaris je i oružje (Mars).
Quote:
Ja ne znam gdje se razilazimo u mišljenju, osim u Ma90Ju koji sam po sebi, ono što ja mislim - ne predstavlja 'bombu'.
Ja znam - razilazimo u tome što sam ja pisala isključivo o terminu "ogromna sakrivena bomba" (što sam izrazila astrološki) - a ti i o bombama i o raznim drugim stvarima koje imaju veze s ovim slučajem.



No da istaknem o bombama da se ne zagubi u ogromnim postovima (kada smo na pojmu bombe):

Dakle, ovo kažem - općenito eksplozivno sredstvo (buuum) je Mars, a bomba je - Pluton. Kada imamo vezu Mars-Pluton kao u ovom slučaju onda se radi o izrazito destruktivnom eksplozivnom sredstvu. Kada imamo vezu Mars-Pluton/Uran onda se radi o izrazito destuktivnom eksplozivnom sredstvu (Mars-Pluton) koje je i složena naprava (Uran).

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Fish, jedno pitanje, zanima me kako vidiš simboliku:

ručna bomba, tromblon, mina, auto-bomba.
Čim ufatim malo više vremena budem napisala.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 01:11   #9
Eeh, evo sam sada pročitala i ovo s drugog foruma - koliko sam skužila tu ste se složili da je bomba Pluton.

Dakle eksploziv - Mars, bomba - Puton.





P.S. Samo da još istaknem jednu rečenicu koju si stavila:
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Bomba je zapravo riječ koja ima korijen u latinskoj riječi bombus-prasak.
jer točno dodiruje ono što sam ovdje htjela istaknuti kao razliku između Marsa i Plutona u kontekstu eksplozivnog predmeta:
Quote:
Fish 1968 kaže:
2) Eksplozivno sredstvo koje je primarno namjenjeno uništenju (ubijanju, destrukciji života), dakle ne eksploziji, prostoj eksploziji kao buuum, već eksplozivno sredstvo koje u sebi sadrži ubojitu namjeru je jedna malo sofisticiranija nadogradnja našeg priprostog Marsića. I to je ono što držim važnim u ovom primjeru, te želim istaknuti kao nešto što radi razliku između bombe kao eksplozivnog predmeta (Mars) od bombe kao ubojitog predmeta (Pluton).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 01:21   #10
...eeh da...još jedna stvar u vezi ovoga što si gore napisala (Saturn u ovnu), a tiče se bombe. Budući da je odlika bombe eksplozivnost, ona jest eksploziv, tj. da je eksplozija zapravo vrlo brza reakcija (tkz. brzina izgaranja)....kako Saturn u ovnu može "brzo reagirati", "brzo izgarati"?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 09:34   #11
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
E s ovim se slažem - i to sam isto probala predočiti u postu gore (s tim da ovo opisuje termin "iznimno razarajuća bomba").

Ne, nisam ga zbog toga spomenula. Namjera mi je bila opisati temeljnu simboliku - zato napisah "ne može eksplozivno sredstvo biti npr. Saturn".

Ali bomba (bomba vulgaris) jest eksplozivno sredstvo. Bomba vulgaris je i oružje (Mars).

Ja znam - razilazimo u tome što sam ja pisala isključivo o terminu "ogromna sakrivena bomba" (što sam izrazila astrološki) - a ti i o bombama i o raznim drugim stvarima koje imaju veze s ovim slučajem.



No da istaknem o bombama da se ne zagubi u ogromnim postovima (kada smo na pojmu bombe):

Dakle, ovo kažem - općenito eksplozivno sredstvo (buuum) je Mars, a bomba je - Pluton. Kada imamo vezu Mars-Pluton kao u ovom slučaju onda se radi o izrazito destruktivnom eksplozivnom sredstvu. Kada imamo vezu Mars-Pluton/Uran onda se radi o izrazito destuktivnom eksplozivnom sredstvu (Mars-Pluton) koje je i složena naprava (Uran).


Čim ufatim malo više vremena budem napisala.
Svako eksplozivno sredstvo jest bomba. Bomba da bi bila bomba mora u sebi sadržavati eksploziv. Pluton.

Bomba lat. bombus (prasak)

Vrsta oružja koje se obično sastoji od šupljeg metalnog tijela, ispunjeno eksplozivom.

Dakle, vrsta oružja - Mars koje se sastoji od šupljeg metalnog tijela - Mars, ispunjenog eksplozivom - Pluton.
Svako eksplozivno sredstvo jest destruktivno, ne postoji nedestruktivno eksplozivno sredstvo, postoji ono koje je više ili manje destruktivno u zavisnosti od količine eksploziva. A ta se količina ne može astrološki odredit. isto kao što je čokolada Venera, a sad dal se radi o 1kg ili toni čokolade Venere...u nečijem natalu - neodredivo.
Ovo što si napisala eksplozivno sredstvo - Mars - u osnovi je netočno. Svako oružje jest Mars, eksplozivno sredstvo jest oružje, ali u osnovi eksplozivno sredstvo je Pluton. Zato što oružje u svojoj osnovi 'ne explodere'...ne raspada se kao Pluton.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 09:42   #12
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Eeh, evo sam sada pročitala i ovo s drugog foruma - koliko sam skužila tu ste se složili da je bomba Pluton.

Dakle eksploziv - Mars, bomba - Puton.

P.S. Samo da još istaknem jednu rečenicu koju si stavila:


jer točno dodiruje ono što sam ovdje htjela istaknuti kao razliku između Marsa i Plutona u kontekstu eksplozivnog predmeta:
ne, eksploziv je Pluton. Bomba se generalno može strpat u oružje, pa se iz tog razloga posmatra kao Mars. Ali, kao što sve ribe možeš strpat u Neputna, postoji razlika između lignje i morskog psa.
Ili, kao što sva vozila spadaju u Merkura jer služe za kretanje, postoji razlika između bicikle i aviona.
Oružje je širok pojam koji se odnosi na Marsa, to je generalna slika, ugrubo. I nož je oružje, kao i sablja i bomba i puška i pištolj i sl. Ali da bi razlikovali npr sablju od bombe...treba nam još jedna planeta koja bi odredila razliku, za sablju Ma/Ju, za bombu Ma/Pl.
A s druge strane, da bi razlikovala razne bombe, opet treba još jedna planeta....mina naspram ručne bombe, ili tromblon naspram plastičnog eksploziva na koji je nataknut fitilj. A njihovo razlikovanje polazi iz funkcije, pa su recimo sve bombe u svojoj suštini Pluton, one koje se postavljaju na zemlju ili pod zemlju Pl/Sa, trombloni koji se ispaljuju u zrak poput raketa su Pl/Ur itd...iako u karti događaja, gdje je neka mina eksplodirala ili ispaljen tromblon isto može biti prikazano i kroz Ma/Sa i Ma/Ur s obzirom da su Pl/Sa/Ur spore planete koje rijetko obrazuju aspekte....Ili u karti nekoga tko se 'bavi minama' - Ma/Sa prije nego Pl/Sa.

Zadnje uređivanje Saradonija : 20.01.2010. at 09:47.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 10:33   #13
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...eeh da...još jedna stvar u vezi ovoga što si gore napisala (Saturn u ovnu), a tiče se bombe. Budući da je odlika bombe eksplozivnost, ona jest eksploziv, tj. da je eksplozija zapravo vrlo brza reakcija (tkz. brzina izgaranja)....kako Saturn u ovnu može "brzo reagirati", "brzo izgarati"?
a nisam toliki stručnjak za amonij-nitrat da bi došla do ovog odgovora moraš definirati 'eksploziv', ali ne u smislu - 'naprava koja ima za svrhu uništenje', već cjelokupni sastav eksploziva.
Šta konkretno amonij-nitrat 'radi' u sklopu neke eksplozivne naprave? On je jedan njen dio koji služi kao oksidans. Naprimjer, kod dinamita, oksidans je kalij-nitrat-također sol. Dakle, sol-Saturn....
Dinamit se npr sastoji od kalij-nitrata, drvenog ugljena i sumpora, ovdje je kalij nitrat sol - Saturn, drveni ugljen - Saturn/Pluton, Sumpor - kristal, opet Saturn. Ovo sad izgleda čudno jer Saturn nije zapaljiv....s obzirom da je u svojoj prirodi tvrd, kamen, spor....ali...sve što je u Ovnu...zapaljivo je...
Ne znam ustvari kako bih odgovorila na ovo pitanje. Oksidans (amonij-nitrat, kalij-nitrat) ima za svrhu oksidirati, otpuštati elektrone...u tom procesu sam oksidans se reducira, smanjuje što je simbolika Saturna i skupljanja...
Kod gotovo svih eksploziva, eksplozija je zapravo vrlo brza ili trenutačna oksidacija
- da bi eksplozija 'bila oksidacija'...mora je 'prouzročiti' oksidans, između ostalog. Kad bilo koji 'eksploziv eksplodira'...on u stvari nestane u svom fizičkom obliku....reducirao se....Saturn...plastični eksploziv npr izgleda kao tijesto...kad eksplodira....ne vidiš ga više...jer se procesu 'eksplodiranja' reducirao....Saturn...
E sad, što se tiče 'brzog izgaranja' u Ovnu, odnosno Saturna u Ovnu, ni ovo nisam sigurna kako bih odgovorila. Možda definiranjem izgaranja.
Vatra je brz, samoodrživ oblik oksidacije tijekom kojeg gorivo emitira gorući plin u obliku plamena.
Da bi 'vatra bila jača' odnosno da bi 'oksidacija bila jača'...potrebno joj je dodati oksidans....kao što su naprimjer soli amonij nitrat, kalij nitrat i sl. Pa tako je u Ovnu vatra, a 'jaka vatra' koju može prouzročiti dodatni oksidans, sol u Ovnu, Saturn u Ovnu. Jaka vatra brzo gori, za razliku od slabe vatre koja tinja. Možeš posmatrat i obrnuto ne Ovna kao vatru već Marsa kao vatru, koji u saturnovom znaku Jarca je egzaltiran.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 14:49   #14
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Svako eksplozivno sredstvo jest bomba. Bomba da bi bila bomba mora u sebi sadržavati eksploziv. Pluton.

Bomba lat. bombus (prasak)

Vrsta oružja koje se obično sastoji od šupljeg metalnog tijela, ispunjeno eksplozivom.

Dakle, vrsta oružja - Mars koje se sastoji od šupljeg metalnog tijela - Mars, ispunjenog eksplozivom - Pluton.
Svako eksplozivno sredstvo jest destruktivno, ne postoji nedestruktivno eksplozivno sredstvo, postoji ono koje je više ili manje destruktivno u zavisnosti od količine eksploziva. A ta se količina ne može astrološki odredit. isto kao što je čokolada Venera, a sad dal se radi o 1kg ili toni čokolade Venere...u nečijem natalu - neodredivo.
Ovo što si napisala eksplozivno sredstvo - Mars - u osnovi je netočno. Svako oružje jest Mars, eksplozivno sredstvo jest oružje, ali u osnovi eksplozivno sredstvo je Pluton. Zato što oružje u svojoj osnovi 'ne explodere'...ne raspada se kao Pluton.
E ovdje mi ne razmišljamo isto.

Za mene eksplozivno sredstvo (eksploziv) kao što pišeš dolazi od riječi "explodere" (raspasti se) nema isto značenje u smislu veze riječ-predmet kao i tebi. Naime, mislim da riječ "explodere" (po kojoj je eksploziv dobio ime)... da to ime nosi i u smislu da eksploziv kao sredstvo (kao predmet) svojim djelovanjem može izazvati raspad, razor nečeg drugoga (bilo to u građevinarstvu, rudarstvu ili npr. ratu). Dakle, namjena/funkcija ekspolozivu po meni jest da nešto raspadne vlastitim djelovanjem na njega na način da pukne, prasne, buum ili kako hoćeš.

Također prva mi asocijacija kada netko spomene eksploziv je npr. barut (i ona poznata rečenica suh k’o barut). Hoću reći evo barut je npr. poznati eksploziv...pa mogu malo ispisati i opću simboliku Marsa ne bi li se vidjela poveznica zašto mislim da je barut Mars, zašto mislim da je općenito Mars - eksploziv:

Evo i da ne bi pisala svoje budem citirala iz knjige Astrološka sinteza (F. Schwickert & A Weiss) jer ona po meni vrlo kvalitetna, a obrađuje vrlo temeljito prakvalitete, pa kaže:

Mars je muška je planeta, pripada vatrenom elementu. Mars je suh i topao (suh 3 djela, 2 ½ topao). Simbolizira dinamičku energiju, borbu, strast, prenagljenost u reakcijama, a počešće i razaranja. Simbolizira destruktivnost bez obzira da li je dobro koje se razara vlastiti ili tuđ posjed...

Od analogija navode - snagu u naletu, snaga kao nasilno razaranje, slijepi nagon, a što se tiče ljudskog tijela sve ozljede koje nastanu usljed udarca, rane, opekotine, posjekotine...


Također evo još malo analogije Marsa od npr. Jeff Mayo-a. On navodi tradicionalnu povezanost Marsa s aktivnošću, zapaljivošću, aktivnostima koje su vezane uz sagorjevanje, aktivnostima koje stvaraju energiju - disperzijom. Te naravno u ljudskom tijelu vezu s groznicama, opekotinama, ranama, onim što naglo bukne...


Zbog svega toga, zbog toga što je Mars aktivan, vatren i suh, a eksploziv smjesa koja se lako pali i brzo sagorjeva - ekspolziv=Mars.

Eksploziv je naravno mješavina nekih drugih tvari ali to ne znači da eksploziv jest "ta tvar". Npr. ovo što si navela (amonij/nitrat kao sol) - da, to je Saturn kao takav, sam po sebi, ali Saturn je samo dio te mješavine (nije zato Satun eksploziv, niti Saturn u sebi sadrži sposobnost eksplozije ili zapaljenja. Saturn je hladno i suvo). Znači ne bih ni eksploziv pokušavala opisivati na taj način.


S druge strane je Pluton i ako ćemo i njega promatrati u astrološkoj simbolici možda je najbolja slika Plutona - slika vulkana koji je izvana kul, ali u sebi sadrži moćnu lavu kao jednu vrstu razornog vatrenog elementa koji se može aktivirati. Taj vulkan (Pluton) može se i fizički promatrati kroz onu astrološku da je Pluton viša oktava Marsa...ili na način da on "u sebi sadrži Marsa".

Ovo sve napisah i zato jer hoću istaknuti da ako se npr. pogleda bomba ona je baš poput vulkana, ona je nešto kul izvana, te nešto što u sebi sadrži razornu moć, vatreno - "lavno punjenje" ili kako hoćeš....ali baš kao što bomba (Pluton) u sebi sadrži eksplozivno punjenje (Mars) da bi mogla biti razorna (nešto razoriti). U tom punjenju leži i moć Plutona.

Zato je po meni Mars -eksploziv, a Mars/Pluton bomba ili ako ćemo uzeti u obzir da je Pluton viša oktava Marsa, ona može i samo Pluton - bomba.

Eto to je moje viđenje bombe, makar moram napomenuti naravno da nisam "stručnjak za bombe" , niti sam ikada u slobodno vrijeme minavala ... Također naravno da se slažem s ovim što si pisala da se neke stvari ne mogu izraziti samo planetom (uostalom o tome smo si pisale na drugim topicima dosta puta ) ali po meni nema smisla rastavljati eksploziv na njegove "sastavne djelove" jer svaki dio je dio za sebe i ima svoju simboliku a rastavljanjem se gubi simbolika početnog predmeta.

P.S. ...pogledah evo u Imširagićeva vladarstva, on je isto stavio pod eksploziv Mars.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 20.01.2010. at 15:41.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 15:39   #15
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
E ovdje mi ne razmišljamo isto.

Za mene eksplozivno sredstvo (eksploziv) kao što pišeš dolazi od riječi "explodere" (raspasti se) nema isto značenje u smislu veze riječ-predmet kao i tebi. Naime, mislim da riječ "explodere" (po kojoj je eksploziv dobio ime)... da to ime dobio u smislu da eksploziv kao sredstvo (kao predmet) svojim djelovanjem može izazvati raspad, razor nečeg drugoga (bilo to u građevinarstvu, rudarstvu ili npr. ratu). Dakle, namjena/funkcija ekspolozivu po meni jest da nešto raspadne vlastitim djelovanjem na njega na način da pukne, prasne, buum ili kako hoćeš.

Također prva mi asocijacija kada netko spomene eksploziv je npr. barut (i ona poznata rečenica suh k’o barut). Hoću reći evo barut je npr. poznati eksploziv...pa mogu malo ispisati i opću simboliku Marsa ne bi li se vidjela poveznica zašto mislim da je barut Mars, zašto mislim da je općenito Mars - eksploziv:

.
Post ti je veliki, pa ću ga rascijepkat na dijelove. Ja mislim da barut nije Mars iz slijedećeg razloga:- sastoji se od prilično jednostavno, tri elementa, kalij-nitrat, sumpor i drveni ugljen.
Sumpor je nemetal, kristal, krutina - Saturn
Kalij-nitrat - sol - Saturn
Drveni ugljen - sedimentna stijena, ali ne običan kamen kao što je to Saturn, već je nastao raspadanjem i kompakcijom biljne tvari u močvarama tijekom milijuna godina, fosilno gorivo - Pluton.
Dakle u barutu imaš dva Saturna i jedan Pluton.
Kad pogledamo njihovu funkciju, kalij nitrat služi kao oksidans, sumpor osigurava stabilnu reakciju (šta god to značilo) - ovo je simbolika Saturna, a ugljen služi kao gorivo (Pluton). Dakle, u svojoj osnovi barut je Saturn/Pluton.
Da bi barut eksplodirao, eksplodere, raspao se....potreban je vanjski poticaj...Mars...dakle on u sebi sadrži suštinu raspadanja, ali se ne raspada (explodere Pl) sam po sebi. On u sebi ne sadrži Marsa...Mars je vanjski faktor koji ga pokreće. On vlastitim djelovanjem ne radi ništa. Smješaj sumpor, kalij nitrat i ugljen i dobio si....nisi dobio buum...dobio si barut, eksploziv, kojem treba poticaj vanjski da bi dobio na djelovanju. Treba mu inicijator - Mars kojeg on sam po sebi nema.
Iako u sebi sadrži više Saturna nego Plutona, njegova je suština u raspadanju, u eksploziji, pa se simbolika baruta više odražava kroz Plutona nego kroz Saturna, a kroz Marsa se ne može odraziti njegova suština, zato što barut u svojoj suštini ne sadrži Marsa...
Meni prva asocijacija na eksploziv nije barut nego TNT, al to je već druga priča.
Suh ko barut....barut sadrži sumpor i kalij nitrat - dva Saturna i jedan ugljen Pluton, pa je više suh nego....
tradicionalna astrologija vs moderna....Plutona nisu klasificirali kao prvih sedam...Mars je suh i topao, Saturn je suh i hladan....a Pluton?
Nema veze. Uglavnom, ne može neki predmet imati suštinu neke planete ukoliko sam po sebi u nekom svom dijelu ne sadrži isto.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 15:50   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Eto to je moje viđenje bombe, makar moram napomenuti naravno da nisam "stručnjak za bombe" , niti sam ikada u slobodno vrijeme minavala ... Također naravno da se slažem s ovim što si pisala da se neke stvari ne mogu izraziti samo planetom (uostalom o tome smo si pisale na drugim topicima dosta puta ) ali po meni nema smisla rastavljati eksploziv na njegove "sastavne djelove" jer svaki dio je dio za sebe i ima svoju simboliku a rastavljanjem se gubi simbolika početnog predmeta.

P.S. ...pogledah evo u Imširagićeva vladarstva, on je isto stavio pod eksploziv Mars.
ja sam 'wikipedija stručnjak' Što se tiče Imširagića, ne slažem se nekim stvarima...posebno oko ove teme...
Što više razmišljam o 'bombi' dolazim do zaključka da je to pojam koji ne govori ništa, osim što asocira na eksplozivnu napravu. Kad kažeš bomba, na šta usvari misliš? Na 'eksplozivnu napravu', na Plutona. Iako je svim eksplozivnim napravama suština raspadanje...one se međusobno razlikuju, ne toliko po funkciji, jer svima je funkcija uništenje nečeg (Pl), već se razlikuju po...sastavu, obliku, mjestu upotrebe itd. Od primitivnog baruta do hidrogenske bombe....Sve je Pluton u suštini...i to je ono glavno, sporedan detalj je taj...da svaka eksplozivna naprava traži vanjski poticaj...inicijatora Marsa...koji će potaknut raspadanje.
Ovan kardinalni i Mars vladar koji je inicijator, pokretač....i fiksna Škorpija s Plutonom koja je fiksna, nepomična bez djelovanja....dok je Mars iz Ovna, ujedno i njen suvladar ne 'zapali', inicira. Tad kreće raspadanje...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 15:53   #17
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
a nisam toliki stručnjak za amonij-nitrat da bi došla do ovog odgovora moraš definirati 'eksploziv', ali ne u smislu - 'naprava koja ima za svrhu uništenje', već cjelokupni sastav eksploziva.
Šta konkretno amonij-nitrat 'radi' u sklopu neke eksplozivne naprave? On je jedan njen dio koji služi kao oksidans. Naprimjer, kod dinamita, oksidans je kalij-nitrat-također sol. Dakle, sol-Saturn....
Dinamit se npr sastoji od kalij-nitrata, drvenog ugljena i sumpora, ovdje je kalij nitrat sol - Saturn, drveni ugljen - Saturn/Pluton, Sumpor - kristal, opet Saturn. Ovo sad izgleda čudno jer Saturn nije zapaljiv....s obzirom da je u svojoj prirodi tvrd, kamen, spor....ali...sve što je u Ovnu...zapaljivo je...
Ne znam ustvari kako bih odgovorila na ovo pitanje. Oksidans (amonij-nitrat, kalij-nitrat) ima za svrhu oksidirati, otpuštati elektrone...u tom procesu sam oksidans se reducira, smanjuje što je simbolika Saturna i skupljanja...
Kod gotovo svih eksploziva, eksplozija je zapravo vrlo brza ili trenutačna oksidacija
- da bi eksplozija 'bila oksidacija'...mora je 'prouzročiti' oksidans, između ostalog. Kad bilo koji 'eksploziv eksplodira'...on u stvari nestane u svom fizičkom obliku....reducirao se....Saturn...plastični eksploziv npr izgleda kao tijesto...kad eksplodira....ne vidiš ga više...jer se procesu 'eksplodiranja' reducirao....Saturn...
E sad, što se tiče 'brzog izgaranja' u Ovnu, odnosno Saturna u Ovnu, ni ovo nisam sigurna kako bih odgovorila. Možda definiranjem izgaranja.
Vatra je brz, samoodrživ oblik oksidacije tijekom kojeg gorivo emitira gorući plin u obliku plamena.
Da bi 'vatra bila jača' odnosno da bi 'oksidacija bila jača'...potrebno joj je dodati oksidans....kao što su naprimjer soli amonij nitrat, kalij nitrat i sl. Pa tako je u Ovnu vatra, a 'jaka vatra' koju može prouzročiti dodatni oksidans, sol u Ovnu, Saturn u Ovnu. Jaka vatra brzo gori, za razliku od slabe vatre koja tinja. Možeš posmatrat i obrnuto ne Ovna kao vatru već Marsa kao vatru, koji u saturnovom znaku Jarca je egzaltiran.
ispravak: ne dinamit nego barut.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:05   #18
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ja sam 'wikipedija stručnjak' Što se tiče Imširagića, ne slažem se nekim stvarima...posebno oko ove teme...
Što više razmišljam o 'bombi' dolazim do zaključka da je to pojam koji ne govori ništa, osim što asocira na eksplozivnu napravu.
Da, razumijem te...ali to ti je jedan od problema astrološke simbolike, hoću reći - činjenica je da bomba postoji i kao pojam i kao posve konkretan predmet.




...ja sam dosta pručavala i proučavam astrološku simboliku općenito za svoj gušt, pišem i svoje vlastite zabilješke...no problem kod simbolike jest što nigdje nije točno naznačeno koji je to uvjet pod kojim se simbolika dodjeljuje. Da li je to funkcija, namjena, ono što primarno predstavlja, stari izvori informacija.....neki čak uzimaju primarno i izgled... Uglavnom, upravo zbog toga tu ljudi doista znaju svašta pisati, posebno ako ne razumiju dobro temeljnu simboliku. Tako da na netu, a i u raznim knjigama danas ima svega.

Ja sam tako došla do nekih spoznaja u tome do koje mjere "ići u dubinu" simbolike i mislim da sam si tu dosta dobar posao napravila. Držim se što više mogu osnovne simbolike i biti stvari, a tek onda širim. No kao i ti učim svaki dan.

Za Imširagića isto imam neke stvari drugačije, no ne bih se izrazila na način da se ne slažem s njim...više je to stvar gledišta. Tj. ne znam da li je to do istog znaka ....uvijek kada otvorim njegovu simboliku jasno mi je "porjeklo" te simbolike, jasno mi je njegovo gledište...no ponekada je moje primarno gledište drugačije (npr. u tome vidim "drugi primat", gledam iz drugog kuta). Tko zna, možda bi čoek da piše knjigu ponovo i sam neke stvari izmjenio?

Eto takva je situejšn što se tiče simbolike na terenu...evo npr. čak i kada se stvari razlože, npr. koliko smo si samo ja i ti ovdje ispisale na temu eksploziv-bomba....i opet se ne nalazimo.

No dobro je da ljudi istražuju, da razmišljaju svojom glavicom i da pišu vlastita saznanja - iz toga se uvijek i dobre stvari dogode.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 23:12   #19
vidjet ćemo kad bude trebalo tražit bombu u nečijem natalu ili karti događaja. Volim teoretizirati, ali praksa potvrđuje pravilo...i uglavnom konkretni primjeri dokazuju ili opovrgavaju nešto...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 00:28   #20
Da, to je jedini "ziher" način.


Evo još jedna karta čovjeka, jednog od također najpoznatijih terorista o kojem su se i mnogi filmovi snimili...a taj si je pak i nakoristio oružja & oružja i napostavljao bombi.


Carlos the Jackal - ima konjunkciju Mars/Pluton u 8. polju u znaku lava.

Mars u lavu je i općenito jako čest kod bombaša.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.