Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2007., 08:32   #41
Sorry onda na krivim informacijama, ali tako je nama bilo rečeno na burzi. Valjda onda još ni sami nisu znali.
snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:38   #42
Quote:
blueboy kaže: Pogledaj post
Rocking Bolid, molim te napiši mi kako se to radi?
Molba za mirovanje faxa? Prvi puta sam za tako nešto čuo. Kaj i to postoji? Dobro, odem na fax i pitam za to. To mi je jasno, no kaj onda sa time?
Nisam posve sigurna za detalje, poslala sam joj mail. Sjećam se da sam isla s njom kupit taj obrazac molbe za mirovanjem studenskih prava i obaveza. Sad ne znam, mozda kod tebe na faksu, sam mozes napisat molbu tog sadrzaja bez da je kupujes. Javim ti danas. Nemoj se ispisivat ono ako bas ne moras..
RocKing BoLid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:06   #43
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
da, ja sam taman htjela rec da sa mto vidila na njihovim web stranicama. a recite mi, jel netko zna, koji papiri mi trebaju da se prijavim za zdravstveno ako imam radnog staza?

Radna knjizica, plavi papir s odjavom od zadnjeg poslodavca (ne smije ti proci vise od mjesec dana od statusa osiguranika preko radnog odnosa), osobna i stara zdravstvena. Prizemlje, zena u nekom improviziranom uredu od sperploce.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:08   #44
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Radna knjizica, plavi papir s odjavom od zadnjeg poslodavca (ne smije ti proci vise od mjesec dana od statusa osiguranika preko radnog odnosa), osobna i stara zdravstvena. Prizemlje, zena u nekom improviziranom uredu od sperploce.
bila danas na HZZ:
treba:
fotokopije osobne i radne knjizice (jer na zdravstvnenom to njima ide u arhivu)
odjava od poslodavca (ili od roditelja), ako nemate staza
tiskanica t-2 (kupi se u knjizari).
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 18:01   #45
jos nesto: sta se tice zdravstvenog osiguranja, morate bit prijavljeni na HZZ da biste mogli imat zdravstveno ko nezaposlena osoba. ono sta pise na njihovoj web stranici (i gore u topiku je navedeno) nije tocno. to je novi zakon - zadnja dva mjeseca to vrijedi. i to je informacija od zene koja radi na Zavodu za zdravstveno osiguranje....
eto... tako da sad svi tocno znate, a ne ovako, jedan rece jedno, drugi drugo.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 18:37   #46
Ma nemoj? Ja sam prije dva i pol mjeseca diplomirao i na zdravstvenom (Jukićeva) me uopće nije pitala jesam li prijavljen na burzi, već sam samo dao diplomu, radnu knjižicu i odjavu od roditelja. A imam kolege koji se uopće nisu ni prijavili na burzu pa su dobili zdravstveno kao i ja.
Ili su taj zakon promijenili odmah drugi tjedan nakon što sam ja bio na zdravstevnom, a to je bilo početkom travnja?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 19:18   #47
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
jos nesto: sta se tice zdravstvenog osiguranja, morate bit prijavljeni na HZZ da biste mogli imat zdravstveno ko nezaposlena osoba. ono sta pise na njihovoj web stranici (i gore u topiku je navedeno) nije tocno. to je novi zakon - zadnja dva mjeseca to vrijedi. i to je informacija od zene koja radi na Zavodu za zdravstveno osiguranje....
eto... tako da sad svi tocno znate, a ne ovako, jedan rece jedno, drugi drugo.
Evo brat mi je sad prije tri tjedna sporazumno raskinuo ugovor s poslodavcem (sad sam ga bas zagnjavila da mi sve kaze) a na drugom poslu su mu rekli da pocinje tek pocetkom osmog pa je u biti samo zdravstveno u medjuvremenu trebao.. Donio radnu knjizicu, osobnu (kopije si je zena sama napravila) plavi papir odjava od poslodavca, odjavu od mirovinskog..i pita ga po kojoj ce osnovi biti osiguran i on rece : nezaposlen. I dade mu ona plavi papir prijava koji se za mjesec dana nosi u Zajinu .. I amen. Burze vidio nije.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 19:32   #48
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Ma nemoj? Ja sam prije dva i pol mjeseca diplomirao i na zdravstvenom (Jukićeva) me uopće nije pitala jesam li prijavljen na burzi, već sam samo dao diplomu, radnu knjižicu i odjavu od roditelja. A imam kolege koji se uopće nisu ni prijavili na burzu pa su dobili zdravstveno kao i ja.
Ili su taj zakon promijenili odmah drugi tjedan nakon što sam ja bio na zdravstevnom, a to je bilo početkom travnja?
a zena koja radi na HZZO u Splitu je tako rekla. odnosno, uzela je evidencijski list (sa HZZ) i rekla da to isto treba za prijavu.
vi u Zg imate drugi zakon.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 09:50   #49
Burza rada i stimulacija za samozaposljavanje

Pozdrav svima,

Imam brudera u Deutschlandu koji je odlucio osamostaliti se i iznio to svoje misljenje ljudima koji rade na burzi rada. Oni su mu ponudili placati mu 70% njegove dosadasnje place 9 mjeseci nakon sto osnuje firmu (znaci, osnovat ce svoju firmu i raditi u njoj, a oni ce mu pomagati sa 70% place koju ima sada kao radnik u drugoj firmi). Mozda ce mu platiti i neki tecaj za prekvalifikaciju kako bi mogao bolje raditi u svojoj firmi.

Ima li takvo nesto kod nas, tj. kakvi su nasi poticaji za samozaposljavanje?
Konkretno, sto ako bih i ja htio osnovati firmu? Trenutno nisam u Cro, a kad dodjem i prijavim se na burzu, mislim da bi mi brzo nasli posao i rijesili me se, te ne znam bi li bili voljni pomoci mi osnovati firmu?

Molim cijenjene komentare.

Pozdrav,
Flo
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 16:49   #50
Prije mjesec dana se donosio zakon u HRvatskoj na ovu temu (baš sam gledal sabor dok sam bil na godišnjem) te se na tom planu pokušava dosta olakšati, a najviše je govora bilo baš o samozapošljavanju.
Nije da bi ti država davala plaću dok ti ne krene (ipak smo u 'Rvatskoj), ali su jako olakšali davanja i povećali poticaje. Naravno, samozapošljavanje ti znači da otvoriš obrt prema vlastitoj stručnoj spremi, a ne da npr. budeš bankar i otvoriš građevinsku firmu, pa onda unutra zaposliš građevinara, a sebe samo prijaviš za direktora. Ti moraš biti nosioc posla, pa se onda odnosi samo na tebe.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:48   #51
Burza

evo, danas sam odradila i taj korak.. grupni sastanak.. bilo je to pomalo neobično iskustvo. bio je neki branitelj koji se poprilično derao i bio je ljut čitavom situacijom u zemlji.. čak se počeo i svađati sa nekom ženskom pored mene i na kraju ju je stao i vrijeđati. čudno. a žena koja je vodila taj sastanak nije rekla ništa novo, pa ne znam za šta zapravo taj sastanak služi. da nas demotivira? jedino je govorila neke stvari oko toga, kako ćemo teško naći posao, kako ljudi ne prihvaćaju poslove, da neki profesori rade kao konobari i slično.. poprilično demotivirajuće. mislim da se zato ovaj branitelj bio raspigao i počeo se svađati na sav glas. samo sam čekala da izvadi pištolj i potamani nas sve tamo! ali, na sreću ipak nismo došli na stadij Amerike! tako da mi nije jasno, za šta ta burza uopće služi i da li se može naći posao preko burze? ja sam mislila da ću ja sad imati pravo na mjesečnu naknadu i zato sam se prijavila. inače ne bi, jer koliko vidim tek nakon 9 mjeseci radnog iskustva imaš pravo na to.. a ako slučajno dobiješ otkaz, onda nikad! tako da mi nije jasno, za kaj je burza, ako mi može neko objasniti, jer tamo nismo dobili gotovo nikakve informacije, osim ovih pomalo demotivirajućih. ali, čovječe koja se ekipa skupila!! pa ti ljudi izgledaju posve depresivno i konfuzno! koma!
__________________
tko slijedi Jahvu neće propasti, nego je pred njim život vječni!
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 13:23   #52
Poticaji kod zaposljavanja s burze

Zanima me dali poslodavac ako zaposli osobu koja je prijavljena na burzi dobiva nekakve poticaje od drzave.Evo npr. ja nisam prijavljena na zavod za zaposljavanje a sama si nadjem posao, dali u toj situaciji poslodavac gubi nesto zato sto ja nisam na prijavljena na zavod za zaposljavanje.
Aisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:23   #53
pa prije su poslodavci imali obavezu donijeti njima oglas za novo radno mjesto. ali sad postoji Internet i sve. tako da HZZ i nema bas previse smisla, jer poslodavci ne moraju dati oglas preko njih.
a moje grupno savjetovanje je protelo prilicno mirno.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:32   #54
Da si na zavodu mogao bi dobiti subvenciju od čini mi se 24.000 kuna ,ali ne smije nikog otpustiti 2 godine.
Omega A is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:30   #55
Burza nije za tebe i tebi slične koji traže posao, već je za poslodavce
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:43   #56
Quote:
Omega A kaže: Pogledaj post
Da si na zavodu mogao bi dobiti subvenciju od čini mi se 24.000 kuna ,ali ne smije nikog otpustiti 2 godine.
Dakle ja bih trebala bit prijavljena na zavod da bih poslodavac dobio subvenciju.
Ako sam izgubila prava zbog neredovith javljanja (na 3 mjeseca) onda on ne dobiva nista...
tichma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 07:32   #57
zašto bi dobivala novčanu naknadu ako ništa nisi uplatila kasisu prasicu iz koje se isplaćuje novčana naknada?
koliko ja znam pravo na novčanu ne ostvaruješ jedino ako ti je radni odns završio tvojom krivnjom ili sporazumno. ako dobiješ otkaz - razlozi mogu biti razni: završtka ugovora na određeno, firnma otiđe u stečaj, i sl - iz tih razloga dobiš novčanu.
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 07:43   #58
Moras biti prijavljana na burzu ako si nezaposlena, jer u suprotnom nemas zdravstveno osiguranje, osim ako si ga sama ne uplacujes.

A ti sastanci su besmisleni.
__________________
Did I do that...???
Steve Urkel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 07:57   #59
Totalno pogrešno! Uopće ne moraš biti prijavljen na burzu da dobiješ (besplatno) zdravstveno kao nezaposlena osoba, i to već neko vrijeme. Ne lupajte gluposti ako ne znate.

Tako da i nema baš nekog smisla prijavljivat se na burzu, jer ionako sve oglase možeš vidjeti on-line, od kojih velik dio i nije na burzi.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 09:37   #60
Ne, ne može to koristiti.Ti se opet moraš prijaviti i biti prijavljena čini mi se 6 mjeseci.
Omega A is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.