Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 15:00   #21
ma to ti je par kuna po kg... a sad ako hoćeš veće kamenje od cca 10 kg, skupi se...
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 08:51   #22
Jesi razmislja da odes Kašinu ili u Samobor u kamenolom, prije par godina se tamo mogao nabavit dobar kamen, samoborski je tamniji al se isto uklapa u kamenjar. Druga mogucnost je bizek, po mom msljenju jedan od najboljih za kontinentalni kamenjar, bilo ga je uzet u jednog tipa u Podsusedu, ako oces poslat cu ti broj na PM pa vidi dal jos funkcionira
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 14:48   #23
sad vidim da si trazija crveni kamen, nema veze ponuda za broj ostaje
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 21:37   #24
he he mi istrijani imamo crvenog kamena i to lijepog čak i za zidanje kuća a tek kako su lijepi lavandini ili ti ga sudoperi od kamena fantazija
LIJA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:50   #25
hehehe..koja si ti lija..
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 14:15   #26
Gdje se u Zg može nabaviti kamena za kamenjar (može bijeli / sivi - odnosno obični)? I koliko to može koštati?

Hvala!
marija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 20:30   #27
pa malo prošeći po prirodi ušparat ćeš novca,auto prikolica malo snage i to je to kamena za kamenjar na kubike
LIJA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:56   #28
pozdrav svima,
i ja imam slican problem s kamenom, trazim obični (sivi) kamen velicine cigle (opeke) trebam cca 3m3 tako da skupljanje po prirodi ne dolazi u obzir, molio bih ako netko zna gdje ga ima za kupiti u osijeku ili okolici i koja je otprilike cijena

puno hvala na odgovorima i nadam se da ce netko znati odgovor
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 00:37   #29
Ej DT vidim da si iz OS.Ja i stari smo isli kamenje skupiti na Dravi dolje na pampasu.Zasto placati kad imas prirodan i to besplatno.Prije 2 godine se nasuli kamenje tamo na Želji(željeznički most) di je bilo kupalište pa mos tamo otic i povadit kamenja svakakvih oblika i dimenzija.
No evo meni se osobno em kamenjar ne svidja jer mi je to tak isfurano i neoriginalno a i nama je bilo jako tesko kositi oko kamenjara i ziva zaje... oko korova i trave koja se pojavi zmedju.
Vise sam se okrenuo modernijem vrtu i uporabi velikih vaza za cvijece u dvoristu i kombinaciji rasvjete i raznoraznih cemresa nego kamenjaru,no dobro ovo je samo moja opasha.
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 01:17   #30
ma ne bi ja pravio kamenjar, pravio bi staze na vikendici pa bi to veliko kamenje stavljao kao rubnjake a unutar bi nasipao sitni tucanik, a kao sto sam i rekao trebam ipak previse da bi ga skupljao, morao bi trazit nekog da mi to vozi 30ak km, a i trebao bi me cekati dok ja to na dravi ukrcam i tak, ovako mi to lijepo natovare i on mi samo iskipa... autom nebi vozio jer cu i potrosit goriva i sjebat auto za parsto kuna... tako da bi ipak molio ako netko zna gdje to ima za kupiti

i btw. to kamenje ima svoju svrhu na dravi tako da i zbog toga se ne bi upustao u to
http://www.osijek.hr/NASTAVAK.ASPX?ID=772
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:25   #31
Ako ce ti sa strane biti trava ne znam kak ces to kositi.Mi smo se patili oko malog kamenjara jer si moro ici skaricama pa sjeckat travu,pa nikad ne odsjeces dovoljno kratko kako bi sa kosilicom pa ta trava uvijek bude veca,no dobro valjda imas neku viziju toga i sretno u realizaciji.
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:42   #32
ma mislim da nece biti problem kositi sa flaksericom, mene muci gdje nabaviti kamen, sad cu otici vidjeti ima li toga u tranzitu
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 14:11   #33
vidla sam neki dan oglas u oglasniku od besplatnog Metro-expressa - tip nudi na prodaju
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 14:49   #34
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
vidla sam neki dan oglas u oglasniku od besplatnog Metro-expressa - tip nudi na prodaju
e hvala, pokusat cu naci...

vec sam lud i polako odustajem od toga, obisao sam sve trgovine s građevinskim materijalom i nista, na dravi i dunavu koliko volis a nitko ne prodaje

pokusat cu jos s tim oglasom, pa ak nema odustajem
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 20:48   #35
narode moj dok nam priroda daje tako lijepo kamenje ili za kamenjar ili za kakav zid u vrtu......pa imate benkovački kamen 1kubik znači na paletama oko 300kn ali ja vam ga ne preporučujem,jer ga pogotovo zima mraz,led. počne pucat slojeviti je i zato puca
LIJA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 20:54   #36
ni istarski ni benkovački kamen za taracanje, pločast i koji se lista nije kamen za kamenjare ...
a ni kontinentalni dolomiti koji se izlamaju u kamenolomima i šećerasto se mrve
za kamenjare se koriste slobodne vapnenačke gromade, već erodirane, po mogućnosti sa rupama koje je napravilo autohtono raslinje (naročito smokve) ispunjenim crvenicom

i da - nemojte raditi grešku i uzimati priobalno kamenje iz zone udara valova , jer je slano i ubit će vam nasad
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 20:57   #37
Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
e hvala, pokusat cu naci...

vec sam lud i polako odustajem od toga, obisao sam sve trgovine s građevinskim materijalom i nista, na dravi i dunavu koliko volis a nitko ne prodaje

pokusat cu jos s tim oglasom, pa ak nema odustajem
vidjet ću na hrpi starog papira u firmi jel ima taj oglasnik, pa postam ovdje prijepis oglasa s telefonom
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 21:02   #38
Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
e hvala, pokusat cu naci...

vec sam lud i polako odustajem od toga, obisao sam sve trgovine s građevinskim materijalom i nista, na dravi i dunavu koliko volis a nitko ne prodaje
Ma daj covjece svi uzimaju s drave nece ti niko nista,u sotalom to je prirado napravis se lud da nisi znao itd.Ko jos pametan kupuje kamen a moze dobiti bespla!
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 18:39   #39
Quote:
boxer-kai kaže: Pogledaj post
Ma daj covjece svi uzimaju s drave nece ti niko nista,u sotalom to je prirado napravis se lud da nisi znao itd.Ko jos pametan kupuje kamen a moze dobiti bespla!
tako je bravo ne treba ne filozofirat.priroda i društvo maca špica dva tira i ća.........................
LIJA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:59   #40
ma kakvo kupovanje kamena? Jedino bih kupila kamen i to onaj okrugli bijeli eventualno za neki dio stazice ili oko kuće jedan komadić . Ja imam u biti kamenjar u sred vrta jer u vrtu imam egzotiku, a kamene sam uzela i to lijepe plave u prirodi. Ima potoka, ima kamenoloma i tako..A prošle godine sam bila na Krku i lijepo uzela iz mora fine kamene koje imaju tako lijepe rupice, brazde i jako su veliki. Njih sam stavila pojedinačno kao neku vrst skulpture. Svi hvale kako smo se dobro sjetili i kako lijepo izgleda.
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.