Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2009., 14:49   #1
Dvorac Brezovica?

Slučajno sad naletih na ovo:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ca/440944.aspx

Zašto se to događa, kako je moguće da Brezovica stoji napuštena i otvorena za ulet budaletina poput ovih?

Zna li itko, je li nakon denacionalizacije vraćena Nadbiskupiji?

Šteta krasnih fresaka, a i samog dvorca.
Orest is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:32   #2
Samo još jedan od dokaza kako je kultura na zadnjem mjestu u Hrvatskoj. Ukoliko nije profitabilno ( čitaj brzo bogaćenje) nije vrijedno spomena.
Iz tog razloga mislim da kultura neusporedivo manje novaca od sponzora dobiva za razliku od klubova nekakve 1. HNL koja je uz to ispodprosječna u Europi.
Da ne kažem kako se među sponzore ubraja i državna firma, al to je već drugi par postola.
Ukratko, stanje kulturne djelatnosti u državi je otprilike:
Spašavaj se kako znaš i umiješ!
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 01:11   #3
moj neekonmski um misli da se para moze okrenuti i na ovakvim stvarima, mozda je proces dugotrajniji zbog restauratorskih zahvata, ali da u konacnici ne bi bilo profita to ne mogu shvatiti.

ne znam za brezovicu cija je, ali zbog jednog drugog hrvatskog slucaja kojeg znam, a mozda ih ima jos, nekako mislim da ne bi bila sreca da je nadbiskupijina.

i svaki put kad vidim nesto ovako cu se cuditi zasto dođe do toga, a ne samo zasto se ne sredi (danas mi je opet na redu bila kuca bukovacka- maksimirska ). odmah se sjetim kak ljudi pricaju kako izgleda obilazak new yorka.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 23:38   #4
Pročitao sam jednom na wikipediji da je u tom dvorcu bilo sjedište hrvatskih masona, na čelu s (?)Ivanom(?) Draškovićem.
Ne bih nikada rekao da mi je nadomak kuće bila masonska loža.
Ianus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.