Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2013., 21:19   #4001
Ja pijem Nutrabolics Hyper whey od vanilije. Fin mi je i s vodom i s mlijekom. Kantu od 2,27 kg sam platila oko 300 kn, a sad baš gledam na prosportu i nema ga više u ponudi :/
cocorina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 23:35   #4002
ja trenutno imam od The nutrition.. hydro whey ..3.5 kg za 450 kn. nije losa cijena
fejkermali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 09:14   #4003
Gaspari Intrapro dupla čokolada i vanilija samo pohvale. Najbolja vanilija koju sam ikad pio. Ima laganu aromu oraha ali na žalost više ga neće biti. Čekam s nestrpljenjem isofusion. Iso sensation od Ultimate Nutritiona još i bolji od Gaspari Intrapro. Gaspari Probiotic vrlo dobar. Nakon Gasparija i Ulimate Nutritiona ne vračam se na Optimum whey gold, Twinlab whey fuel ili Dymatize elite nikako.
Dymatize ima odličan proizvod iso-100..................
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 09:30   #4004
Quote:
Master TBS kaže: Pogledaj post
U vecini proteina koji su kasnije dani na analizu nalazilo se neko minimalno odstupanje od deklaracije, u pravilu tragovi soje. Ali nije u tom problem, nego sto je sirutka puna laktoze, a soja je izolat. Barem tako kazu.

Davno sam cito o tim proteinima iz DM-a, kad i ja nisam bio koliko toliko educiran na tom polju

Evo ti linkova par, pa si procitaj, sve forumska iskustva. Imas i nekih gluposti, tipa da su pristevi izasli od tog. To preskoci Koncentriraj se na kvalitetu i prici o izolatu soje. ...
iz svega pročitanog shvatila sam da kažu: to ne valja, ali zašto? ostaje nejasno. lako mi je razumijeti da je nekome prije nekoliko godina okus bio gadan, ali ovo o tome da je proizvod koji deklarira 4% ugljikohidrata "prepun laktoze" ??? netko je radio neovisnu analizu praha i ustanovljena su minimalna odstupanja, pa kako to onda? laktoza iliti mliječni šećer jest ugljikohidrat. je li njemačka deklaracija na DM proizvodu iz 2012 neistinita?

Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
Gaspari Intrapro dupla čokolada i vanilija samo pohvale. Najbolja vanilija koju sam ikad pio. Ima laganu aromu oraha ali na žalost više ga neće biti. Čekam s nestrpljenjem isofusion.
gdje nabavljaš? može okvirno cijene, pls?

...

Zadnje uređivanje tanveer : 16.01.2013. at 09:41.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 13:44   #4005
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
iz svega pročitanog shvatila sam da kažu: to ne valja, ali zašto? ostaje nejasno. lako mi je razumijeti da je nekome prije nekoliko godina okus bio gadan, ali ovo o tome da je proizvod koji deklarira 4% ugljikohidrata "prepun laktoze" ??? netko je radio neovisnu analizu praha i ustanovljena su minimalna odstupanja, pa kako to onda? laktoza iliti mliječni šećer jest ugljikohidrat. je li njemačka deklaracija na DM proizvodu iz 2012 neistinita?
Ne bi ulazio u to, niti sam ja istrazivao niti imam diplomu u nutricionizmu. Samo ti prenosim ono sto sam ja saznao pretrazujuci net oko doticnog proteinskog suplementa.
Prva stvar koja je izuzetno negativna je izolat soje. Ovo je prvo na sto sam naisao - http://forum.teretana.net/viewtopic....b398e60afde80c , ali sjecam se da sam na t-magu procitao neku studiju oko toga. Ako cemo o soji, mislim da je katastrofa ali to je druga prica i nije sad potrebno ulazit u to.
Doduse, mozes se dotaknut toga sto je nema u nekoj prevelikoj kolicini, tu ti ne bi znao nista rec.
Na mobitelu sam i ne mogu dok pisem skrulat gore ali cini mi se da je u vecinskom sastavu mlijecni protein, mislim da se nije radilo o sirutkinom. Ako sam u pravo, znas i sama da je whey jedan od najboljih izbora za pwm.
U krajnjem slucaju, koji to kvalitetni proizvod tako jeftino kosta




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:28   #4006
Quote:
Master TBS kaže: Pogledaj post
...
Prva stvar koja je izuzetno negativna je izolat soje. Ovo je prvo na sto sam naisao - http://forum.teretana.net/viewtopic....b398e60afde80c , ali sjecam se da sam na t-magu procitao neku studiju oko toga. Ako cemo o soji, mislim da je katastrofa ali to je druga prica i nije sad potrebno ulazit u to.
Doduse, mozes se dotaknut toga sto je nema u nekoj prevelikoj kolicini, tu ti ne bi znao nista rec.
Na mobitelu sam i ne mogu dok pisem skrulat gore ali cini mi se da je u vecinskom sastavu mlijecni protein, mislim da se nije radilo o sirutkinom. Ako sam u pravo, znas i sama da je whey jedan od najboljih izbora za pwm.
U krajnjem slucaju, koji to kvalitetni proizvod tako jeftino kosta
molim te nemoj mi zamjeriti što još uvijek postavljam potpitanja.

to da li je soja dobra ili loša, ovisno koju studiju čitaš. čisto brojčano ima ih više koji tvrde da je dobra. prema općim encikloped. podacima:

Soybean protein is a "complete protein" since it provides all of the essential amino acids for human nutrition. Soybean protein is essentially identical to that of other legume pulses (that is to say, legume proteins in general consist of 7S and 11S storage proteins), and is one of the least expensive sources of dietary protein.
...
Isolates
Soy protein isolate is a highly refined or purified form of soy protein with a minimum protein content of 90% on a moisture-free basis. It is made from defatted soy flour which has had most of the nonprotein components, fats and carbohydrates removed. Because of this, it has a neutral flavor and will cause less flatulence due to bacterial fermentation.

...

ja inače soju ne konzumiram, ne sviđa mi se okus. u DM-ovom prahu ima 4,5% soje. u jednom danu uzima se 30 g praha. koliko god da estrogena ima u toj količini, to je bar tisuću puta manje nego što ga ima u kontracepcijskim pilulama, na primjer, koje ja eto koristim. jbga. osobno me više smeta prisustvo umjetnog sladila, ali i tu se ljudi ne mogu dogovoriti je li aspartam kancerogen ili ne. vjerojatno manje od zračenja mobitela.

oko ovog da je to mliječni protein, a ne whey. neka me netko uputi u lingo, jer na engleskom whey znači sirutka, a sirutka je tekućina koja se izdvaja iz kravljeg mlijeka prilikom proizvodnje sira. whey jest mliječni protein, nego kakav bi bio? toliko tu na rekreaciji preporučujete posni sir, malomasne jogurte i sl. - po čemu ovi sad mliječni proteini onda ne valjaju?

meni ovi napisi na tom forumu 'teretana' jednostavno zvuči kao rekla-kazala ponavljanje nečijeg negativnog mišljenja bez ikakve konkretne osnove. da, prah je mogao nekome biti bljutav prije nekoliko godina - ovaj danas meni nije, ja volim vaniliju a moja frendica čokoladu kakav je to argument?

ti kažeš da to sigurno ne valja jer je jeftino, a drugi iza tebe na ovoj temi kažu da to i nije jeftino, i da ima boljih i jeftinijih - ali ne znaju reći po čemu. što bih trebala zaključiti?

i ne, ne radim za DM i nemam nikakve veze s njima, samo me nervira kad netko laiku, amateru samo s visoka dobaci kako neš ne valja bez imalo volje (ili ipak znanja) da objasni zašto (to nije tebi upućeno, Master TBS, tebi zahvaljujem na trudu), kao da to što se netko u nešto ne razumije znači da njemu ništa ni ne vrijedi obrazlagati. samo otvoreno i bez predrasuda. svi smo mi bili male bebe koje ništa ne znaju o bilo čemu, zar ne?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:54   #4007
Quote:
to da li je soja dobra ili loša, ovisno koju studiju čitaš. čisto brojčano ima ih više koji tvrde da je dobra. prema općim encikloped. podacima:

ja inače soju ne konzumiram, ne sviđa mi se okus. u DM-ovom prahu ima 4,5% soje. u jednom danu uzima se 30 g praha. koliko god da estrogena ima u toj količini, to je bar tisuću puta manje nego što ga ima u kontracepcijskim pilulama, na primjer, koje ja eto koristim. jbga. osobno me više smeta prisustvo umjetnog sladila, ali i tu se ljudi ne mogu dogovoriti je li aspartam kancerogen ili ne. vjerojatno manje od zračenja mobitela.
Podize razinu estrogena. Ima BV vrijednost 49. Sporije se razgraduje u odnosu na whey (104). Nece te ubit naravno, ali ima optimalnijih izvora proteina. Neki navode zdravstvene beneficije od soje, ali u to ne ulazim, tako i tako je ne jedem, iz istog razloga kao i ti.

Quote:
oko ovog da je to mliječni protein, a ne whey. neka me netko uputi u lingo, jer na engleskom whey znači sirutka, a sirutka je tekućina koja se izdvaja iz kravljeg mlijeka prilikom proizvodnje sira. whey jest mliječni protein, nego kakav bi bio? toliko tu na rekreaciji preporučujete posni sir, malomasne jogurte i sl. - po čemu ovi sad mliječni proteini onda ne valjaju?
Whey se puno brze razgraduje u tijelu nego kazein i zato je bolji izbor za PWM. Posni je primjerice odlican izbor za posljednji obrok u danu. Svojstvo micelarnog kazeina je osiguravanje ravnomjernog otpustanja aminokiselina u krvotok, zato je izvrstan izbor dugotrajnog antikataboličkog proteina.

Quote:
meni ovi napisi na tom forumu 'teretana' jednostavno zvuči kao rekla-kazala ponavljanje nečijeg negativnog mišljenja bez ikakve konkretne osnove. da, prah je mogao nekome biti bljutav prije nekoliko godina - ovaj danas meni nije, ja volim vaniliju a moja frendica čokoladu kakav je to argument?
Da, ima puno dezinformacija koji se prenose s koljena na koljeno, ali i puno toga sto vrijedi za procitat. Primjerice FAQ im je savrsen za nekog tko ne zna razliku izmedu steroida i proteina, serije i ponavljanja. Probo sam ga prije 2 godine btw, i stvarno je bio bljutav

Quote:
ti kažeš da to sigurno ne valja jer je jeftino, a drugi iza tebe na ovoj temi kažu da to i nije jeftino, i da ima boljih i jeftinijih - ali ne znaju reći po čemu. što bih trebala zaključiti?
Nemam pojma. Kvalitetni whey te sigurno nece kostati manje nego proteinski prah iz DM-a.
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:14   #4008
Ajajajaj ti si baš zapela... Radije si stavi svako malo na stranu novce koje bi dala za te proteine iz dm-a pa dok skupiš kupiš si neke kvalitetne. Ja ih, recimo, ne bih nikad uzela. Ne mora značit da oni ne valjaju ni malo, ali razmisli si malo tko bolje napravi whey, dm koji uz njih proizvodi uz to još 10 različitih proizvoda, tipa kupke, kreme za tijelo... Nisu one loše, ali u usporedbi s (recimo) Niveom-koja se bavi proizvodnjom kremica i ostalih preparata za njegu tijela, ne možeš reći da se ne vidi razlika... Ako je netko specijaliziran za proizvodnju jedne grane proizvoda, ja bih rekla da je kvaliteta jednaka kod onih se bave svim i svačim, takvi u nečem moraju fušat. One proteinske čokoladice iz dm-a, isto kao primjer, pune su šećera, a vidim da ih puno ljudi jede jer tamo piše da je to zdravo...

Ja ti kažem, Nutrabolics od vanilije, njamnjam
cocorina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:15   #4009
problem je i u tome što je dosta soje GMO
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:19   #4010
@tanveer
Super su ti proteini iz DM!!
:daje odgovor koji zeli cuti:
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:06   #4011
@Master TBS - hvala

ostalima - koliko ima smisla da više objašnjavam da sam htjela čuti u čemu je problem, a ne samo "to je sranje" ili "da, da, super ti je to... ". nit ih proizvodim, nit ih prodajem, nit ih nekome preporučujem - ali ne, to je već predugo za čitat.

Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
ti proteini uopće nisu jeftini- uzimam kvalitetnije proteine 2200g za manje od 300 kn
oko cijene očito nema konsenzusa

@cocorina - nisam ih niti htjela kupovati zato što su jeftini, nego zato što su mi lako i brzo dostupni, dućan mi je blizu, a veličina pakiranja mi odgovara bolje nego kante od preko 2 kg.

neki proizvodi robnih marki su očajni, neki su prosječni, a neki odlični, pa tako i u DM-u. sumnjam da oni imaju vlastitu proizvodnju toga - samo prepakiravaju prah koji netko drugi radi, isto kao i s tjesteninom ili acetonom za nokte. od istog proizvođača meni je Nivea krema dobra, a na Nivea Soft kremu dobijam jaku alergiju. ne mogu zaključivati o pojedinom proizvodu prema tome što neki drugi proizvod u istom dućanu meni ne valja.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 21:41   #4012
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
ja u principu ne očekujem nešto od tih okusa, ponekad dodam žličicu kakaa
probala danas i oduševljena sam! Sad je pitko, ima okus i ustvari je jako ukusno! Ubilo mi želju za čoksom
Hayde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:00   #4013
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
iz svega pročitanog shvatila sam da kažu: to ne valja, ali zašto? ostaje nejasno. lako mi je razumijeti da je nekome prije nekoliko godina okus bio gadan, ali ovo o tome da je proizvod koji deklarira 4% ugljikohidrata "prepun laktoze" ??? netko je radio neovisnu analizu praha i ustanovljena su minimalna odstupanja, pa kako to onda? laktoza iliti mliječni šećer jest ugljikohidrat. je li njemačka deklaracija na DM proizvodu iz 2012 neistinita?



gdje nabavljaš? može okvirno cijene, pls?

...
U Sloveniji.....
Bilo ga je do nedavno u Prosportu ali ga vjerojatno više neće imat. Intrapro izlazi iz proizvodnje i zamjenit će ga Isofusion koji bi trebao biti u rangu Iso sensation i recimo Iso-100. Pitanje je samo koja će cijena biti.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 01:53   #4014
Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
U Sloveniji.....
Bilo ga je do nedavno u Prosportu ali ga vjerojatno više neće imat. Intrapro izlazi iz proizvodnje i zamjenit će ga Isofusion koji bi trebao biti u rangu Iso sensation i recimo Iso-100. Pitanje je samo koja će cijena biti.
fala na info (kao u svakom užem području, stručnjaci često zaboravljaju koristiti običan ulični jezik s amaterima ali eto, kako mi vele, ne pitaj nego guglaj, pa neću više duljit)

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 23:37   #4015
Quote:
prgavica kaže: Pogledaj post
Uzela sam od Weidera neki 4 komponentni Protein 80 za probu onu malu vrećicu jel to ok?
weider je davnih dana prdnio u fenjer, jedni od najskupljih proteina na tržistu, a kvalitetom osrednji

Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
trebala bih komentar proteina iz DM-a, njihova marka Das Gesunde PLUS - Sportness, Eiweiss 90 (350 g za oko 50 kn), kao brz nadopunski obrok za netakmičarskog sportaša i/ili kao za potporu mršavljenju, zamjena jednog obroka dnevno.

dakle, valja li to šta? ako ne, zašto?
proteine kupuj samo od specijaliziranih firmi, generalno pravilo bi bilo (mada ima iznimaka) da cijena diktira kvalitetu, smjesa kvalitetnog proteina bi trebala biti sipka (npr. labrada v60), obrati paznju na natpis na kutiji da bude "manufactured by", umjesto "manufactured for", daj prednost proizvođačima koji imaju svoje laboratorije za istraživanje (obrati paznju na patentirane certifikate), umjesto onih koji samo kupuju tuđe patente, okus je tu manje bitan (hidrolizat sirutke koji je najkvalitetniji ima dosta gorkast okus).....dalje sto je pakiranje vece to ti je obrok po pakiranju jeftiniji, to si obavezno izracunaj prije kupnje i vidit ces da ti onda DM-ov protein i nije bas jeftin

ako ti ovi razlozi nisu dovoljni, evo ti jedan egzaktan, prošle godine sam gledao na novoj tv u emisiji "provjereno" (tema su bili dodaci prehrani) analizu nekih 5-6 proteina na nasem trzistu, iako su kutije abalaze bile okrenute tako da se ne moze vidjeti ime proizvođača, prepoznao sam dm-ov protein, analiza je pokazala da je bio najlošiji na testu s ogromnim deklariranim odstupanjima, uglavnom proteina je bilo jako malo u tom prasku, dok je labrada ocijenjena kao najbolji, odnosno da je deklaracija u potpunosti istinita

mozes sama odnijeti uzorak u hrvatski zavod za javno zdravtsvo (mislim da se tamo nosi, neka me isprave ostali ako grijesim) na analizu

Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
(uzmite u obzir da ne bih smjela koristiti bjelance jajeta kao izvor proteina, kao zbog intolerancije koja je pokazana krvnim testom - iskreno, nisam sigurna da je to baš istina, no alergijske reakcije nisu nešto s čim se volim igrati, već sam par puta završila na hitnoj zbog toga)
kako ne znas? ili jesi alergična na bjelanjak ili ne?

Quote:
Hayde kaže: Pogledaj post
Ja imam MVP-ov Pro Whey 3G, pakiranje od 908g za 200kn, i po meni je to super cijena...
Sastav je po mojoj amaterskoj procjeni bio prihvatljiv, a nisam čula ništa loše o tom proizvodu.
Jedino mi okus malo "šteka". Uzela sam Chocolate Brownies, ali nije to ni blizu čokoladi. Makar pitko je, sad sam se već navikla, a kad se umješa glukoza unutra bude bolje
ako ti okus jako smeta, pokusaj staviti malo cimeta, stevije, iscijeđenog limuna, meda ili vanilije (ne vanilin secer, nego bas biljku)

Quote:
Hayde kaže: Pogledaj post
To je istina, jeftinije je ako se zaletiš npr u slo. Meni je ovo došlo doma skupa s dostavom i ispalo 200kn (imala sam neki popust), a voljela bi kupovat "na veliko" samo mi je problem što nemam tolko para odjednom za uložit.
Keksast okus? Da bar ima keksast okus.
Mislim, ja ga pijem s vodom jer skidam kile, s mlijekom vjerojatno ima bolji okus. Nije sad to nešto tako strašno da se nemože pit, al nije ni prefino
tih 200 kuna stavi na stranu i tako par puta dok se ne skupi za neku normalnu kuru.......ako ti je bljutavo s vodom, pij s mlijekom od 0,9% mlijecne masti kojeg ces dodatno razrijediti s vodom

Quote:
Hayde kaže: Pogledaj post
to da li je soja dobra ili loša, ovisno koju studiju čitaš. čisto brojčano ima ih više koji tvrde da je dobra. prema općim encikloped. podacima:
soja se lako moze nadoknaditi konzumacijom kroz obicnu prehranu, zato nema potrebe da ju kupujues u prašku, moje mišljenje je da se u prašku kupuje samo ono što je kroz prehranu tesko nadoknadivo (npr. whey)

Quote:
Hayde kaže: Pogledaj post
oko ovog da je to mliječni protein, a ne whey. neka me netko uputi u lingo, jer na engleskom whey znači sirutka, a sirutka je tekućina koja se izdvaja iz kravljeg mlijeka prilikom proizvodnje sira. whey jest mliječni protein, nego kakav bi bio? toliko tu na rekreaciji preporučujete posni sir, malomasne jogurte i sl. - po čemu ovi sad mliječni proteini onda ne valjaju?
mliječni proteini su sirutka (whey) i kazein, vrijedi još spomenuti i bjelanjak jajeta, vrijeme apsorbiranja od konzumacije je unutar sat vremena za whey, 4-6 sati za bjelanjak i oko 7-8 sati za kazein

postupak izdvajanja samog proteina iz hrane je koncentrat (najjeftinija varijanta, najmanji postotak iskoristivosti), izolat i hidrolizat (najskuplji i najbolji, najvisi stupanj iskoristivosti proteina - preko 90%), za rekreativce je koncentrat sasvim dovoljan

tehnologija izrade izdvajanja -unakrsna mikro filtracija (cross flow microfiltrationj) i ionska razmjena (ion exchange), dvije konkurentne tehnologije (nesto kao sto je lcd tv i plazma tv, blue ray i hddvd, diesel motori i otto motori) svaka od te dvije tehnologije ima svoje prednosti i mane (sto je tebi kao rekreativcu irelevantno)

mlijecni proizvodi kao što su jogurt (ali ne voćni, nego obični) i posni sir su vrlo pozeljni u prehrani

Quote:
Hayde kaže: Pogledaj post
ti kažeš da to sigurno ne valja jer je jeftino, a drugi iza tebe na ovoj temi kažu da to i nije jeftino, i da ima boljih i jeftinijih - ali ne znaju reći po čemu. što bih trebala zaključiti?
kod kupnje proteina treba imati na umu onu narodnu koliko para toliko muzike......velika pakiranja su jeftinija po obroku, a koje tebi paše ces sama vidit nakon nekog vremena, ako vidis da od necega imas rezultate pij onda to bez obzira sto ce neko ovdje reci da je to loše

sto se tiče informacija preporučio bih ti da pratis specijalizirane forume, ovaj to nije...
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 03:25   #4016
@GLAVATAR - hvala lijepo na odgovorima (slučajno su ovo gore većinom odgovori na moja pitanja, a ne @Hayde )

/ovo s alergijama je komplicirano i još ne sasvim znanstveno jednoznačno definirano, pa neću ulaziti u detalje jer je off-topic; okvirno, mislila sam na krvni test intolerancije na namirnice za razliku od alergološkog prick testa.

prave alergije su vrlo lako raspoznatljive: reakcije kože, sluzokože i dišnih puteva na alergene su brze i jake, dok se intolerancije na prehrambene proizvode pokazuju nejasnije, dugoročnije i podmuklije, uzrokojući niz tegoba poput atopijskih dermatitisa (dakle onih osipa koji nemaju veze s lokacijom kontakta s alergenom), probavnih smetnji, kronične astme itd.

zato kažem da 100% znam da sam alergična na pelud trava, mačju dlaku i lješnjake, npr, a za intoleranciju bjelanjaka koju mi je pokazao test, uz kukuruz i cola nuts, nisam sigurna, ali ću ih u principu izbjegavati, makar ne tako pomno/

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 15:35   #4017
evo našao sam ja i video

http://www.youtube.com/watch?v=vEUHGR735Rg

bome su našli ekipu (onaj u brazilovom dresu)


ja se držim svog optimum nutritiona, kaj god mi treba, od njih uzimam (proteini i kreatin uglavnom)
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 17:19   #4018
@ tanveer

pa pojedi jaje, nekoliko puta, ako ti bude loše svaki put znaci ne podnosih ih, a ako ti ne bude loše svaki put znaci nije do jaja i onda ih jedi, jer je jaje jedna od "super namirnica"

te krvne testove uzmi s velikom rezervom, to sad proguravaju, kao nesto novo, a da uopce nije dovoljno istrazeno (to je nastavak teorije predstavljene u knjizi "4 tipa prehrane za 4 krvne grupe" - po toj knjizi meni bi trebalo smetati masa stvari koje mi uopce ne smetaju u prehrani)...
primjera radi, prijatelj je napravio taj test i ispalo mu je da ne smije jesti 2/3 namirnica, sto je ukljucivalo apsolutno sve zitarice i veliki dio voca i povrca - mislim gluposti - i onda su mu rekli da kao ipak moze to jesti iako mu po testu ta hrana spada u crvenu (zabranjenu zonu), prije toga je covjek sve normalno jeo i nikad mu nista nije bilo, zdrav ko dren


@solid

ne sjecam se da li je to taj prilog, u onome sam prepoznao inkospor, multipower, labradu, weider, dm-ov protein i još 1, 2 mislim koje nisam uspio skuziti
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 17:31   #4019
Najnovija istraživanja govore da je whey u kombinaciji sa kazeinon bolji izbor za pwm, ja trenutno u pwm stavljan 60gr dex 39gr whey i 15gr kazein, nema neke bitne razlike tako da su sve to nijanse, prehrana je najbitnija,ugl. Bavin se fitnesson već 4 godine iako san se tek zadnja 4 miseca vratija trebinzima nakon godinu ipo pauze rezultati nisu ka nekad al gura se, šta se tiče wheya nema tu neke bitne razlike, u svitu damo 2-3 firme proizvode whey onda ovi svi od njih kupuju i stavljaju svoje arome i pakiraju, ja proporucujen MVP jer je cjena donekle prihvatljiva i postoji još jedna firma myprotein koji imaju najjeftinije cjene a skroz dobar i kvalitetan proizvod, inače za savjete o fitnessu je dobro pratit i forume za to a sad neću reklamirat ovde posto san novi i neznan još kako šta funkcionira ovde
ante12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 21:01   #4020
Što mislite o proteinima iz DM-a?

Cijena je ok a ima li efekta??
__________________
Sve u životu možeš stvoriti -osim duše! S njom se moraš roditi!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.