Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 13:02   #141
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
isprazni inbox da ti mogu poslati poručicu
a što se tiče tableta....solgar ima sve malo veće proizvode...i teško ih guta neko ko inače ima problema...
a probaj razrezati tabletu na pola...može se nekako sigurno...
nisam pila beta gl.njihov ali jesam neke druge...betaglukan sam od transferpointa uzela...i to onaj od 500mg...ne znam koliko sam bočica zdimila...6,7....3 bočice, pa pauza 10-ak mjeseci i onda opet 3...
sada mi je nezamislivo dati 600kn za njih...
Inbox ispražnjen a ja se pitala što mi ne dolazi poruka...
Ma znam, i meni je 600 kn 2 much, hajde one od 30 kapsula su oko 300-350, ali to popiješ za 15 dana ako piješ po 2. Na ovima nema one crtice pa mislim da se nebi smjelo prepolovit...a i ko zna kakvog je to okusa ako ti se rastopi u ustima. Kako kaže Mrs.EM2105, zaljepila joj se par puta za jezik i bilo joj slabo.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 21:57   #142
Evo i mene...uglavnom ovako, imam jako slabi imunitet, svaku virozu, gripu odmah pokupim, uz to imam HPV cin2 sa mozaikom na kolposkopiji, napravljena biopsija. Mjesec dana sam pila Colostrum-3 tablete dnevno i sada sam kupila Beta Glucan 1,3/1,6 od 500mh, EuroVita. Pijem jednu tabletu dnevno, ujutro na tašte, pola sata prije jela. Mislite li da je to premalo? Možda da povećam dozu? Uglavnom, pijem ga jako kratko pa ne mogu još govoriti, samo mogu pohvaliti Colostrum jer do sada nisam dobila gripu ni virozu ( kuc kuc kuc- da ne ureknem) a sve ih je prepuno. Ne očekujem čudo od Beta Glucana, ponajviše zato što pušim i to dosta.. Ima li još pušača ovdje? Nitko ne piše o tome. Ali nadam se bez obzira na cigarete, da će mi pomoći. Kad mi dođu nalazi pape, javit ću jeli se što promijenilo....Zamijetila sam i laganu temperaturu 36.9 inaće mi je puno niža moja normalna....ali sam pročitala da je to naćin kako se tijelo bori protiv nečega pa se ne brinem.... Uglavnom, mama mi je doktorica i ona mi je nabavila B.G. pa se nadam da će biti dobar ako je po njenoj preporuci.
Monimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 02:58   #143
Quote:
Monimo kaže: Pogledaj post
... i sada sam kupila Beta Glucan 1,3/1,6 od 500mh, EuroVita. Pijem jednu tabletu dnevno, ujutro na tašte, pola sata prije jela. Mislite li da je to premalo? Možda da povećam dozu?

Ako pokušavaš riješiti neki ozbiljniji problem, onda trebaš uzimati Beta Glucan 2 puta dnevno po 500 mg. Govorim iz vlastitog iskustva. I to barem tri mjeseca.


Quote:
Monimo kaže: Pogledaj post
Ne očekujem čudo od Beta Glucana, ponajviše zato što pušim i to dosta..
Mislim da je bespredmetno raspravlajti o liječnju suplementima, a istovremeno pušiti... "i to dosta".


Quote:
Monimo kaže: Pogledaj post
....Zamijetila sam i laganu temperaturu 36.9 inaće mi je puno niža moja normalna....ali sam pročitala da je to naćin kako se tijelo bori protiv nečega pa se ne brinem.... Uglavnom, mama mi je doktorica i ona mi je nabavila B.G. pa se nadam da će biti dobar ako je po njenoj preporuci.
Lagana temeratura od 36,9 stupnjeva, ako traje neko duže vrijeme možda nije za ozbiljno se zabrinuti, ali svakako je za traženju njezinog uzorka. Ove priče da se tijelo bori protiv nečega su obično vezane uz više temperature na kraće staze. Govorim ti iz prve ruke i čudim se da te majka doktorica već nije poslala na imunološke pretrage. Ne mora značiti da je nešto ozbiljno, ali su meni zaozbiljno dijagnosticirali SLE nakon što sam se dugo vremena paštila s ovakvim temperaturicama i samu sebe uvjeravala da se tijelo bori protiv nečega. Je, borilo se protiv samoga sebe.

Istina, Beta Glucan mi pomaže da držim lupus pod kontrolom (ali ne samo on), ali je dobro znati dijagnozu, tako da se znadu poduzimati odgovarajuće mjere.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:41   #144
Ja sam kupila od Aktivala beta glukan 500mg.

Duplo su jeftinije od onih američkih. Nadam se da će djelovati.

Pijem ih tek dva dana... s obzirom da sam tek završila kuru antibiotika uzela sam si ova dva dana po tri tablete dnevno, ali ću kasnije nastaviti s jednom-dvije tablete.

Svejedno mislim da ću napraviti neke ozbiljnije pretrage jer mi uzimanje beta glukana više vuče na liječenje posljedica umjesto na liječenje uzroka.

Al se svejedno nadam da će mi se situacija popraviti uz ove kapsule.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 12:31   #145
Hej, da li ti uzimaš 3 odjednom ili ih rasporediš tokom dana, po 3 puta ?
Ja sam prije imala od TransferPointa i pila sam po dvije odjednom, pa kasnije samo jednu, ako se dobro sjećam. A sad imam od EuroVite, 60 kapsula po 500mg i piše da se uzima 2 x 1 kapsula dnevno. Da li ja onda moram tako ili mogu odma odjednom dvije ujutro ? Mislim tako sam radila prije jer mi je trebala ta neka udarna doza, a ne tek tolko, reda radi.

Piše, preporučena dnevna količina se ne smije prekoračiti. Pa da li je ja prekoračujem ako umjesto da podijelim na dva puta, uzmem odjednom dvije ? Koliko sam čula, udarne doze su i do 3-4 kapsule.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 13:32   #146
Meni ne piše na kutiji da se preporučene dnevne doze ne smiju prekoračiti.

Ja uzmem tri kapsule odjednom i to obično ujutro.

Nemam volje zezati se s tim čitav dan.


Nisam primjetila baš neke nuspojave.

Ali ja ove tri kapsule uzimam tjedan dana... uzimat ću ih tako vjerojatno još tjedan dana jer sam u ovih mjesec dana ipak bila dosta bolesna pa je organizam iscrpljen... a nakon toga bih se prebacila na jednu kapsulu jer mislim da bi tri kapsule dnevno ipak bile bespotrebno bacanje novaca.
Meni je žena u ljekarni rekla da tri tablete uzimaju ljudi vrlo oslabljenog imuniteta... koji su na kemoterapiji i slično.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 13:52   #147
Pa da, ni meni se neda zezati s tim, a uostalom, imunitet mi je oslabljen i imam nekih gin. problema, CIN III itd, tako da uzimam odjednom po dvije dok ne potrošim.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 21:36   #148
da se ubacim: ja ne znam kako vama djeluje beta glukan (pijem od transferpointa- 3 tablete po danu) ali meni očito i ne djeluje...prehlađena sam i nije mi jasno kako pored tolike doze i takvih tableta koje koristim 3 mjeseca mogu dobiti IKAKVU prehladu...pa ako netko ima takva iskustva ili ikakvo normalno objašnjenje nek me utješi...
__________________
Nobody can make you feel inferior without your permission.
valyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 01:59   #149
To što netko pije nešto za poboljšanje imuniteta ne znači da će i djelovati. Osim toga, od obične prehlade ti neće biti ništa.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 05:07   #150
Kad sam pitao za beta-glukan u ljekarni meni je magistra ponudila Imunosal, rekla je da je to nešto skroz novo, pa sada njega pijemo doma i čini nam se dobar. Razlika je koliko sam skužio što je ovo jedini beta-glukan kod nas koji ima uz to i sve glavne vitamine i Q10 i cink.

Prije smo kupovali Supradin Q10 upravo zbog Q10 koenzima, al ovaj Imunosal ima i beta-glukan, a nije puno skuplji.
__________________
A kol'ko sam ja radio...
Vorki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 15:29   #151
Quote:
Monimo kaže: Pogledaj post
Evo i mene...uglavnom ovako, imam jako slabi imunitet, svaku virozu, gripu odmah pokupim, uz to imam HPV cin2 sa mozaikom na kolposkopiji, napravljena biopsija. Mjesec dana sam pila Colostrum-3 tablete dnevno i sada sam kupila Beta Glucan 1,3/1,6 od 500mh, EuroVita. Pijem jednu tabletu dnevno, ujutro na tašte, pola sata prije jela. Mislite li da je to premalo? Možda da povećam dozu? Uglavnom, pijem ga jako kratko pa ne mogu još govoriti, samo mogu pohvaliti Colostrum jer do sada nisam dobila gripu ni virozu ( kuc kuc kuc- da ne ureknem) a sve ih je prepuno. Ne očekujem čudo od Beta Glucana, ponajviše zato što pušim i to dosta.. Ima li još pušača ovdje? Nitko ne piše o tome. Ali nadam se bez obzira na cigarete, da će mi pomoći. Kad mi dođu nalazi pape, javit ću jeli se što promijenilo....Zamijetila sam i laganu temperaturu 36.9 inaće mi je puno niža moja normalna....ali sam pročitala da je to naćin kako se tijelo bori protiv nečega pa se ne brinem.... Uglavnom, mama mi je doktorica i ona mi je nabavila B.G. pa se nadam da će biti dobar ako je po njenoj preporuci.
ja sam na bate glukanu sigurno vec 4 ili 5 god. naravno ne cijelo vrijeme. radim pauze kao i s ostalim stvarima. i pusac sam. ali ne pusim bas dosta kak ti kazes

meni je beta promijenio zivot za 180 kak se ono kaze. prevenstveno sam ga pocela uzimati zbog alergije, i ne bi sad ulazila u pojedinosti, ali bilo mi je dosta lose. od 5. do 9. mj. svake godine zivot mi je bio pravo mucenje. i tad sam odlucila sama experimetrirati s raznim dodacima buduci da konvencionalna medicina nije dala odgovor na moje probleme.

nista mi tolko niej pomoglo kolko beta glukan, za mene je on sad sveto pismo.

da se nadovezem na tvoje zdrv, probleme, prijteljica ih je imala (cin itd.) i s beta glukanom se dovela u red.

ali gle, ne znaci da nikad neces biti bolesna, da neces pokupiti virozu ili gripu. ali ce ti simptomi bolesti biti puno blazi i brze ces se oporaviti.

uostalom, mi koji pusimo moramo uzeti u obzir da smanjujemo ucinak tih "dobrih" tabletica
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 11:22   #152
ja sad cekam da mi dodje BG TP iz JuEsEj.
Rekli su mi u apoteci da se pije po tjelesnoj masi.
E sad, zanima me koliko se dugo on smije koristiti, trebaju li se raditi pauze....?
(ja cu ga korisititi zbog hpv dijagnoze)
__________________
Fat Kid with Ukulele.
FatKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 12:18   #153
Quote:
FatKid kaže: Pogledaj post
ja sad cekam da mi dodje BG TP iz JuEsEj.
Rekli su mi u apoteci da se pije po tjelesnoj masi.
E sad, zanima me koliko se dugo on smije koristiti, trebaju li se raditi pauze....?
(ja cu ga korisititi zbog hpv dijagnoze)
sad, ja pijem kapsule....nisam gledala niti nasla uputstva da se pije prema tjelesnoj masi.

mozes ga piti dokle te volja. uvijek je dobro raditi pauze jer se organizam nauci i zasiti. ali ako se bojis nekih problema i nuspojava, ja nisam imala nikakve.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 15:27   #154
beta glukani

koristim beta glukane od eurovite, već nekih 3 mj. počela sam ih koristiti zbog toga što me izluđivala candida albicans. mogu reći da ako koristim beta glukan nemam nekih problema sa kandidom, jer je stvarno drži pod kontrolom.

naravno, tko god je ikad imao problema sa kandidom zna da je za nju u potpunosti istrijebiti potrebno daleko više truda od bilo kojih tableta...

ali da djeluju na imunitet, to svakako, jer čim prestanem koristiti b.glukane kandida se vrati u roku od 2,3 dana (tugo moja!). također mogu reći da kad me uhvatio poprilični kašalj, malo sam pojačala unos b.glukana, i sutra je kašalj bio (bez pretjerivanja) za 80% manji...
naravno, to je vrlo skup sport, vrlo vrlo skup, 350kn košta jedna kutija koja sadrži 60 tableta, a piju se 2 dnevno.
inače, čitala sam da se daju ljudima poslije kemoterapije jer su vro jaki, ali stvarno su preskupi!
helena0410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 12:11   #155
Hm, ja sam došla u ljekarnu i pitala za beta glukan, i farmaceutkinja mi je ponudila Solgarov beta glukan. Sad čitam da ima 200 mg po tableti, a piju se po 3 dnevno. Jel to dovoljno?
Tko još proizvodi beta glukan (koje farmaceutske kuće) i da li je ovaj od Solgara shit nekakav? Pijem samo par dana, pa ne mogu prosuditi. Ali istina, tablete su konjske, treba to progutati.
Ako netko koristi Solgarov beta glukan, nek se javi
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:22   #156
Ja sam pila Beta Glukan od Solgara i bila sam zadovoljna. Imala sam ginekoloskih problema i na preporuku sam ih pocela piti i sad je sve ok
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:31   #157
Koliko tableta na dan si pila? 3 ili više? I kroz koji vremenski period?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 15:32   #158
2 na dan, a na kraju i 1 na dan kroz 2 mjeseca.
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 19:12   #159
Tko je pio beta glukan a da je imao tumor? Izdaci su mi sad užasni, pokušavaš ih smanjiti na svakom mjestu, a opet biti siguran da je taj beta glukan dobar? Jeste li pili ove naše hrvatske ili ipak vjerovali američkima? Kaj raditi? Help
Jubek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 01:08   #160
ja na proljeće imam velikih problema sa alergijama i odkad unatrag par godina uzimam beta glucan kao pripremu prije perioda cvjetanja, simptomi su se smanjili za 80%.

dosad sam uzimao samo transferpoint, a drugi tjedan planiram opet krenuti sa beta glucanom i rado bi kupio Aktival iz razloga jer je hrvatski proizvod, a koliko čitam sve dobri komentari na njihov Beta glukan.

ako je još netko koristio Aktivalov nek slobodno stavi komentar jer ipak se za te proizvode izdvaja poprilična svota novca.
Sven81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.