Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2010., 20:48   #1
dance dance :)

hej people .... mislim da vec ima tema negdje sa plesom... al eto
ja obozavam ples.. i nekih 3 godine se bez prestanka bavim plesom...
zanima me sto vi mislite o plesu opcenito, stilovi, plesna karijera,mogucnosti plesa u hrvatskoj.....

i ako netko mozda zna da li u zagrebu postoji street jazz ??
D&M&L_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:18   #2
Quote:
D&M&L_girl kaže: Pogledaj post
hej people .... mislim da vec ima tema negdje sa plesom... al eto
ja obozavam ples.. i nekih 3 godine se bez prestanka bavim plesom...
zanima me sto vi mislite o plesu opcenito, stilovi, plesna karijera,mogucnosti plesa u hrvatskoj.....

i ako netko mozda zna da li u zagrebu postoji street jazz ??
plesom se bavim od treće godine, sa devet sam se počela natjecati, i evo ove godine će biti jubilarna deseta natjecateljska sezona. bavim se show danceom, a probala sam razne stilove... uz show, koji je kombinacija svega i svačega, dobro mi leže jazz, i to lyrical i musical. u zadnje vrijeme hodam po različitim plesnim radionicama, fora mi je isprobavati razne plesne stilove, volim vidjeti kako se snalazim u nečemu novome i iskušavati svoje plesne mogućnosti i granice.
nalažost, kao i u svemu ostalome, tako i što se plesnih karijera i mogućnosti u hrvatskoj jako zaostajemo za europom, a amerikom pogotovo. nemamo ni visoku školu za ples, dakle naši plesači ne mogu u domovini steći visoko obrazovanje, nema stipendija za školovanje u skupim privatnim inozemnim visokim učilištima i školama, plesna scena nam i nije bogzna kaj, ajmo reć da je tek u povojima i da se pokušava razviti. što se srednjeg plesnog obrazovanja tiče, u cijeloj državi postoji tek jedna srednja baletna i dvije srednje za suvremeni ples, dok za ostale vrste ne postoji takva vrsta obrazovanja, itd...
a što se street jazza, možeš ga plesati u kelkopama, actionu, tali, escapeu (ex žena iz snova), a i igor barberić iz komedije često drži vikend radionice street jazza.

Zadnje uređivanje sweet ivi : 08.01.2010. at 22:21. Reason: dodatak
sweet ivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:29   #3
.. tnx na odgovoru sweet ivi .. i slazem se u potpunosti s tobom da kod nas ples nije toliko razvijen, nemamo dosta skola i plesna scena nije bas nesto ... jako mi je zao zbog toga jer mislim da imamo jako dobre ljude tj. potencijalne plesace i kvalitetne ...

meni je zelja otic studirat izvan hrvatske, pa tako i pokusat i sa plesom vani ... ali neznam sto ce biti od toga.. to su moji snovi.. :P :P
D&M&L_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 16:46   #4
Quote:
D&M&L_girl kaže: Pogledaj post
.. tnx na odgovoru sweet ivi .. i slazem se u potpunosti s tobom da kod nas ples nije toliko razvijen, nemamo dosta skola i plesna scena nije bas nesto ... jako mi je zao zbog toga jer mislim da imamo jako dobre ljude tj. potencijalne plesace i kvalitetne ...

meni je zelja otic studirat izvan hrvatske, pa tako i pokusat i sa plesom vani ... ali neznam sto ce biti od toga.. to su moji snovi.. :P :P
držim fige da uspiješ. ja sam isto to htjela, ali ništa više od nekih ljetnih radionica ili tečajeva si ne mogu priuštiti, sve akademije koje su za ples su uglavnom privatne i imaju visoke školarine, a tu su još i smještaj, hrana, prijevoz i džeparac, malo tko si to može priuštiti, pogovo jer je kod nas standard niži... ali svejedno još uvijek imam želju otić vani i probati audiciju za školovanje za mjuzikl, jer toga kod nas nema, a mene to jako zanima... dobro plešem, imam solidan vokal, a i gluma mi nije strani pojam, tako da mislim da bi bila dobra u tome. još me najmanje dođe pokušati. a ako nekako uspijem, bit ću najsretnija osoba na svijetu. to su ti moji snovi...
sweet ivi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.