Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2010., 22:47   #1141
bok ljudi

super mi je sve što pišete i sviđa mi se raspoloženje na temi

maca: sve je dobro što si napisala i što radiš samo se nemoj lupat po glavi zato jer "ne provodiš promjene do kraja" niti ih provodiš drastično. polako. nešto što je nastajalo godinama ne možemo na brzinu promijeniti. a svaka promjena polazi od prihvaćanja toga što želimo promijeniti. pa kaj ako pušiš? nije pušenje jedino odgovorno za zbrku u organizmu. što ti bude bolje biti će ti lakše odricati se cigareta jer ti neće trebati. samo polako. radiš ovo za čitav život, ne za sutra. kao što kaže biljka - prihvaća da joj je AD služio (štitio ju) ali više joj ne treba i može otići...
lista alkalne hrane: ima ih po netu, ovo je jedna od njih

betta: dobro kužiš da je potrebno prihvaćanje i da je to teško - svi to tu valjda dobro znamo. finta je i u tome da je to i prihvaćanje sebe - sebe s dermatitisom, s krastama, slabe itd. prihvaćanje i toga da te ad živcira i želiš ga se riješiti. nije to lako, ja sam psiholog pa sam se svejedno dugo kačila s tim

jedna tema s kojom se treba suočiti je: što dobivamo od ad-a? to pitanje može se činiti suludo ili nas naljutiti, ali proprčkajte malo po njemu. pitanje je jednostavno, ali zahtjeva iskrenost prema samom sebi, a za iskrenost je potrebno prihvaćanje samog sebe...

a što se tiče toga da kreme nakon nekog vremena prestaju biti dovoljno vlažne/masne, to je zato jer koža razvija ovisnost o kremi. otprilike ovako: koža je suha, ne luči dovoljno masnoće - nanesemo najmasniju kremu kaj možemo nać - koža dobiva info s površine: dovoljno je masno, ne treba lučiti masnoću, pa ne luči - navečer operemo kožu sapunom, uklanjajući sloj kreme (tipična krema za suhu kožu sadrži parafin, mineralno ulje, glicerin i sl. tvari koje sjede na koži stvarajući lažni osjećaj vlažnosti i masnoće) - koža dobiva informaciju: jako suho, zateže, svrbi, peče... - brzo nanosimo sloj kreme, javlja se osjećaj olakšanja i kože opet ne luči svoju masnoću jer dobiva info: dovoljno je masno, sve ok. s vremenom tako koža lući sve manje masnoće, zahtjevajući sve masnije kreme.
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 16:29   #1142
nažalost izgleda da MSM gel nije tako čudotvoran neke suhe dijelove zaista uspio očistiti no neke su se fleke vratile, odnosno nestaju i vraćaju se... gel je smatram zaista dobar ali ono je valjda bio prvi šok na kožu... možda se poklopilo sve.. uglavnom sve mi je bolje ali recimo da ništa ipak ne liječi preko noći strpljivosti
corina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 16:42   #1143
Quote:
corina9 kaže: Pogledaj post
nažalost izgleda da MSM gel nije tako čudotvoran neke suhe dijelove zaista uspio očistiti no neke su se fleke vratile, odnosno nestaju i vraćaju se... gel je smatram zaista dobar ali ono je valjda bio prvi šok na kožu... možda se poklopilo sve.. uglavnom sve mi je bolje ali recimo da ništa ipak ne liječi preko noći strpljivosti
Sve što se pojavi na koži došlo je "iznutra". Sve ove kreme i masti dobre su kao zaštita izvana ali neće riješiti problem. Ja sam imao (i još imam) nekakvu bakteriju koja se
aktivirala kad mi je imunitet oslabio. Cijelo tijelo puno plikova,bolnica,antibiotici poslije beloderm i nakon poboljšanja opet slično samo na potkoljenicama i podlakticama.
Crvene točkice pa osip. Dijagnoza neurodermatitis - lijeka nema-
Sanirao sam stanje najprije sa čišćenjem gorkom soli. Nastavio sa čajem od svježe sušene koprive. Izbacio suhomesnato i alkohol. Cigarete i kavu nisam.
Ojačao sam imunitet Aloom, C, B vitaminima, napravio eliksir od češnjaka i poboljšanja
su krenula nakon mjesec dana. Crvena mjesta sam dezinf. sa Rivanoli sol.0,1% i
stavljao list svježeg kupusa pa zamotao. Svaki dan do mora i desetak min. šetnja po
plićaku zbog cirkulacije. Pomaže i Bundek,Jarun,Korana...
Do kada će biti bolje, ne znam ali kako ide bolje i živci su bolje pa pomažu uzajamno.
Samo toliko da Vam dam snage.
pjastrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 19:16   #1144
pozdrav!
muku mucim sa neuroderm. odkad znam za sebe. do sada su mi svi preporucili kortikost.(diprogentu najcesce) sto mi je ostetilo kozu. pijem i aerius tbljednu denvno, ispucana je i kad me mi se ne izbace flekice. sad mi je opet pocelo lose razdoblje, cijelo tijelo je u krastama. mazala sam se diprogentom 7dana bilo ok par dana nakon i opet se stanje pogorsalo. šreporucili su mi parfenac kremu koju sam isla narucit na dolac ali krema vec mj dana nije u opticaju a zamijene nema. moze mi netko preporicit nesta drugo sto nije na bazi kortikosteroida?
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 23:27   #1145
Unhappy

Quote:
djevojka-broj-8 kaže: Pogledaj post
pozdrav!
muku mucim sa neuroderm. odkad znam za sebe. do sada su mi svi preporucili kortikost.(diprogentu najcesce) sto mi je ostetilo kozu. pijem i aerius tbljednu denvno, ispucana je i kad me mi se ne izbace flekice. sad mi je opet pocelo lose razdoblje, cijelo tijelo je u krastama. mazala sam se diprogentom 7dana bilo ok par dana nakon i opet se stanje pogorsalo. šreporucili su mi parfenac kremu koju sam isla narucit na dolac ali krema vec mj dana nije u opticaju a zamijene nema. moze mi netko preporicit nesta drugo sto nije na bazi kortikosteroida?
Joj da ti barem mogu preporučit nešto bez kortikosteroida, a da fakat pomogne brzo i efikasno. I sama sam u krastama, lagano inficirana. Vlažim kožu noćurkovim uljem, ispirem termalnom vodom, pokušavam ne dirat i držat živce pod kontrolom. Kortikosteroide ni pod koju cijenu. Jel ti pomaže aerius? Ja sam ga pila jako dugo i nije mi pomagao kao ni ostali antihistaminici. Dermatolog mi je rekao da ih slobodno izbacim. Pa razmisli, ako ne vidiš poboljšanje možda bolje da ne opterećuješ ionako zbrkani imunološki sustav. drž se!
__________________
uninvited
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 09:58   #1146
nemam pojma jel aerius pomaže. pila sam ga i kad sam se mazala kortik.i bilo mi je dobro ali sad me je strah prestat ga pit da mi se još vise ne pogorša.prije 2god mi je bilo jako lose ali vecinom po rukama. isla sam ne inekcije par dana za redom, kortik.spavala sam sa rukavicama, pila beta-glukan i povuklo se u potpunosti tek nakon 9mj. sad mi je počelo na ledjima, pa na grudima i trbuhu, šake, noge, podlaktice i sad evo i lice i vrat. tijelo mazenm doveom. probala sam i eucerin i adermu i nisu mi odgovarale a dove je pa sam na njemu. dobro mi navlaži kožu a i berem me ne pece. a lice mažem jedino becutanom. sve drugo mi je bilo uzasno lose. alergicna sam na kobalt klorid i katran drvenog ugljena+ono klasicno(pelud, dlake, bademi) pa cak i na brasno i na povrće2.skupine. to za brasno mi nikad nisu rekli koje je nego da je vjerovatno kukuruzno a nisu mi ni pojasnili koje povrce 2.skupine.
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 12:51   #1147
Quote:
djevojka-broj-8 kaže: Pogledaj post
nemam pojma jel aerius pomaže. pila sam ga i kad sam se mazala kortik.i bilo mi je dobro ali sad me je strah prestat ga pit da mi se još vise ne pogorša.prije 2god mi je bilo jako lose ali vecinom po rukama. isla sam ne inekcije par dana za redom, kortik.spavala sam sa rukavicama, pila beta-glukan i povuklo se u potpunosti tek nakon 9mj. sad mi je počelo na ledjima, pa na grudima i trbuhu, šake, noge, podlaktice i sad evo i lice i vrat. tijelo mazenm doveom. probala sam i eucerin i adermu i nisu mi odgovarale a dove je pa sam na njemu. dobro mi navlaži kožu a i berem me ne pece. a lice mažem jedino becutanom. sve drugo mi je bilo uzasno lose. alergicna sam na kobalt klorid i katran drvenog ugljena+ono klasicno(pelud, dlake, bademi) pa cak i na brasno i na povrće2.skupine. to za brasno mi nikad nisu rekli koje je nego da je vjerovatno kukuruzno a nisu mi ni pojasnili koje povrce 2.skupine.
Pročitaj moj komentar od jučer i vrati se na još nekoliko stranica - možda nađeš
odgovore na svoje tegobe. poz.
pjastrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 20:08   #1148
Atopijski dermatitis

Nadam se da ce mi netko moci pomoci. Mojoj kćeri, 8.god.,je ustanovljem atopijski dermatitis. Bila je i na alergo testovima, testovi su pokazali da je pozitivna na acetil salicilnu kiselinu, natrijev benzoat, kalij meta bisulfit-vinobran, nikal i neomicin sulfat. Po uputama što sam dobila da smije jesti, ostaje joj malo toga, pa više ni sama ne znam što bi joj dala. Jede u školi ručak, naravno da pola toga nebi smjela, no kod kuće joj pokušavam reducirati i davati što "smije". Djetetu je jako teško reći da ništa ne smije jesti -npr. ništa od slatkiša, sladoleda, čokolade, kauguma,...pola povrća i voća što voli, sir, mlijeko,...
Mazala sam i s elocomom, pa nekom mješavinom elocoma i još nečega, pa kantarijonovom masti, nekakvom kremom željezo fosfata (to je iz Dr. Schuessler soli). Sada je bila par dana sa školom na moru, vratila se u katastrofalnom stanju, samo što te ranice ne prokrvare. Ima ih po cijelim nogama, rukama. to već traje duže vrijeme, ali je sve gore.
Da li netko ima takvih iskustva, što bi joj pomoglo da joj to prodje., sa čime bi je mazala i kako bi dalje postupila.
masek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 22:16   #1149
Quote:
masek kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce mi netko moci pomoci. Mojoj kćeri, 8.god.,je ustanovljem atopijski dermatitis. Bila je i na alergo testovima, testovi su pokazali da je pozitivna na acetil salicilnu kiselinu, natrijev benzoat, kalij meta bisulfit-vinobran, nikal i neomicin sulfat. Po uputama što sam dobila da smije jesti, ostaje joj malo toga, pa više ni sama ne znam što bi joj dala. Jede u školi ručak, naravno da pola toga nebi smjela, no kod kuće joj pokušavam reducirati i davati što "smije". Djetetu je jako teško reći da ništa ne smije jesti -npr. ništa od slatkiša, sladoleda, čokolade, kauguma,...pola povrća i voća što voli, sir, mlijeko,...
Mazala sam i s elocomom, pa nekom mješavinom elocoma i još nečega, pa kantarijonovom masti, nekakvom kremom željezo fosfata (to je iz Dr. Schuessler soli). Sada je bila par dana sa školom na moru, vratila se u katastrofalnom stanju, samo što te ranice ne prokrvare. Ima ih po cijelim nogama, rukama. to već traje duže vrijeme, ali je sve gore.
Da li netko ima takvih iskustva, što bi joj pomoglo da joj to prodje., sa čime bi je mazala i kako bi dalje postupila.

lijepi pozdrav svima!
nije me dugo bilo na ovoj temi, pa nažalost ne stignem sve topice čitati i svima odgovarati, probajte si međusobno pomagati i iskustvima


masek, Vama bih rekla nekoliko stvari... neznam jeste li čitali moje prijašnje postove, tj. jeste li zapazili neke bitnije informacije koje sam pisala što se tiče mojeg iskustva sa prirođenim neurodermitisom (dermatitisom), znam da puno korisnika piše.
ja znam da je meni uvijek kao maloj boravak na moru puno puno pomagao, makar svježi morski zrak, drugačiji i zdraviji od života u urbanom gradu na kontinentu. vjerojatno se malena češkala dok je sama bila sa školom malo više nego se inače zna, možda nije mazala ranice, tj. žarišta kao što Vi za to brinete dok je doma pošto je još mala... dakle, sigurno će se stanje popraviti sad kad je pod vašim nadzorom, samo strpljenja to je uvijek najbitnije u krizama s dermatitisima. ja bih savjetovala nikakve kortikosteroide trenutno, ako je moguće. paziti da se ne dira i iritira koža zahvaćena crvenilom, ispirati HRASTOVOM KOROM minimum 2x dnevno, najbolje bi bilo tuširanje ujutro i navečer kratko, čisto da se tijelo okupa i nakon toga dok je malena u donjem rublju vaticama namakati žarišta i ostaviti da se jedno 2-3x osuši i tako ostaviti, eventualno namazati na to neku blagu baby kremu tipa Becutan.
meni je to najbolje pomoglo, spasilo me. naravno, vrlo je bitno za to vrijeme liječenja NE DIRATI, A NITI ZA IME BOGA ČEŠKATI ŽARIŠTA, znam da je vrlo vrlo teško suzdržati se, ali eto....
sretno i javite kako je stanje

ps: !! natrijev benzoat i ftalati kojih ima više vrsta su redovni sastojci jeftinijih lakova za nokte (neznam jesu li i skupljih i kvalitetnijih) koji su meni zadavali 2 godine muke i uništavali me, sada kada ne koristim lakove, prije sam uvijek imala na rukama prozirni lak malo za ljepši izgled noktiju, nitko nebi niti nakon fizičke analize skužio da od rođenja patim od neurodermitisa.

pps: ! znajte da velika većina djece skoro pa 100% ozdravi i postane imuna na dermatitis probleme u pubertetu, tako da jednog dana će vam kćerkica biti savršeno zdrava i mirna od toga !
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:25   #1150
Hvala Vam na odgovoru. Samo mi recite gdje da nadjem tu hrastovu koru? Inace mislim da se mala ne ceska puno, ali ne mogu je stalno nadgledati. I ja se nadam da ce joj biti bolje, pogotovo kad skola zavrsi, te kad predje na domacu kuhinju. A jeste li vi gledali sto i koliko jedete i da li to i sada gledate? Momentalno stanje nije nista bolje. Stalno se nadam, ali nikako da je konacno bolje. Da li znate koliko bi takve "upale" dugo trajale?
masek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 16:41   #1151
Sa čime i kako tretirate inficiranu kožu?

Na rukama imam rane koje ne žele zarasti i stalno nešto cure. Dobila sam Sumamed, ali više ne znam sa čime da ih mažem da se to malo smiri.
Od Elocoma mi zaraste, ali čim prestanem mazati opet ista priča.

Thnx...
iv6300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 21:18   #1152
kupila sam elidel kremu jer parfenaca nije bilo.380kn ali je bez kortikost.pa mi nije zao novaca. pise da mazem 2puta dnevno. mezem jednom jer mi je stanje nesta bolje pa se nadam da ce i ovako bit dobro.
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 01:01   #1153
Quote:
djevojka-broj-8 kaže: Pogledaj post
kupila sam elidel kremu jer parfenaca nije bilo.380kn ali je bez kortikost.pa mi nije zao novaca. pise da mazem 2puta dnevno. mezem jednom jer mi je stanje nesta bolje pa se nadam da ce i ovako bit dobro.
Bolje da si krenula sa elidelom na jesen.Ne smes na sunce sa njom,jer je elidel jedna vrsta imuno supresora pa treba biti oprezan pri izlaganju UV zracima.
tomket is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 19:08   #1154
jel netko probo lijecenje sa silverexom? odlucila sam prestat sa elidelom jer planiram suncanje(iza6dakako)i evo, vec nakon 3dana se stanje vraca u lošu fazu. diproghentu i elocom(lice) sad opet koristim ali me strah svih mogucih nuspojava pa bi ipak netsa drugo i po ljeti kad vec elidel ne smijem koristit.
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:36   #1155
Ja koristim silverex od drugog mjeseca.. u prethodnim postovima sam navela šta još koristim uz to.. od kada sam prije više od godine dana prestala koristiti kortikostereoide prošla sam sve i svašta posebo prvih pola godine....kod mene ja najveći problem na rukama... baš mi je prije tjedan dana ponovno iskočilo u nešto jačem obliku... pojavili su se žuti prištići kao i oni vodenasti no nema pucanja kože tako da nešto sigurno djeluje.. sadašnje stanje upućuje na ogroman napredak.... no isto tako rezultati ne dolaze preko noći koliko im se ja god nadala evo sad sam si kupila i sol iz mrtvog mora za ruke... pa ću i to probati... u osnovi sprej koristim neprestano dok se ostali proizvodi izmjenjuju, trudim se ne koristiti preteške i masne kreme...
corina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:51   #1156
Ni sam ne znam spada li ovo pod ovu temu, ali pretpostavljam da su moji problemi s kožom neka vrsta dermatitisa.

Išao sam prije dvije godine kod dermatologa, prvo u javne domove zdravlja, a onda i kod privatnih, ali nitko nije mogao točno dokučiti i reći što je to, a kamoli riješiti tako da sam odustao od toga jer je počelo previše koštati, posebno ovo kod privatne dermatologinje + sve te kreme i preparati, a rezultati nikakvi.

Davali su mi i te nekakve kortikosteroidne kreme, koje su u početku imale neke manje učinke, kasnije ništa, zatim razne kreme - Atoderm PP (Bioderma), A-derma Exomega, itd. isto bez rezultata.

U biti ti moji problemi s kožom manifestiraju se na samo par mjesta - na pregibu između podlaktice i nadlaktice (ono s druge strane lakta, ne znam kak se kaže taj dio..) i oko pazuha te vrlo malo, zanemarivo, oko pupka. Na tim dijelovima koža mi je skroz drugačije teksture (nekako zbijena, deblja), crvenkasta i suha.

Suhoću riješavam tako da te dijelove namažem kremom nakon tuširanja. Dosta dugo sam nastavio koristiti onaj Atoderm PP koji je dosta skup (200 ml - cca 110 kn), ali u zadnje vrijeme čini mi se nakako jako masan i, kako se sad kad je toplije više znojim, ima nekako neugodan miris. Tako da sam ga zamijenio ultra sensitive losionom iz dm-a koji je skoro 10 puta jeftiniji i s kojim sam zasad zadovoljan. I također kad se tuširam koristim isto iz dm-a ultra sensitive gel za tuširanje već duže vremena jer mi ˝obični˝ gelovi više isušuju te dijelove kože.

Dakle, nakon što se namažem kremom poslije tuširanja više s tim nemam problema, ništa me ne svrbi, ne postaje suho i sl. U biti najveći mi je problem estetski, što to ne izgleda baš lijepo.

Na temelju ovog što sam napisao može li netko pokušati dijagnosticirati što bi to moglo biti? Ima li netko možda slične probleme kao ja ili ih je možda čak imao pa riješio na neki način?!?

Meni se, ovako laički, čini da su ti moji problemi povezani s dvije stvari - stres i znojenje (obzirom na mjesta gdje se javlja). Da, zaboravih napomenuti da su se ti problemi javili negdje u kasnom pubertetu, prije nekih 5-6 godina, kad sam imao 16-17 g.
__________________
Svatko ima pravo na krivo mišljenje...
black hole is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 20:48   #1157
ad

pozdrav...
gdje nam je tamara? ništa se ne javlja da nam kaže kako je? što je s njezinim ad-om , a baš me zanima...znam da je u prošlom postu bila očajna s ad-om, pa me zanima kako je..čudno mi je što se više uopće ne javlja..

inače, mi smo puuuno bolje nego što smo bili prije..sad ima 3 i pol godine..zna se osipati, ali ne više tako opsežno..ima neka žarišta..pomognu mu biljne kreme..već mjesec dana smo bez kortik.krema..pije singular da ne dobi astmu i aerius sirup protiv alergije..jer alergija ima..testiral se biorezonacom kod jelića u rijeci..dosta toga je ispao pozitivan..između ostalog i kvas, bijelo brašno..tako da smo neke stvari izbacili..kao npr.kvas, koristi crno brašno..pa možda je i to pogodovalo nekom poboljšanju, ali tko će ga znati..možda i zato jer je prešao treću godinu..a, i te biljne kreme mu jako pomažu..pogotovo propolis..i kad se i osipa, propolis mu pomogne..nadam se da će mu jednog dana i proći do kraja..
pozdrav svima..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 23:18   #1158
Pozdrav ekipi!
Ja jos uvijek nisam sigurna da li sam ja imala ove zime ad ili ne... (iako mi je to dermatologica napisala na dijagnozi)
Nikad ga ni u djetinjstvu nisam imala a ni u pubertetu,koza mi je oduvijek bila suha i osjetljivija ali ni alergija ni nicega....
Nakon vrlo stresnog razdoblja lani u 12om mjesecu su mi se pojavile fleke crvene na licu koje su se sirile,koza mi je inace suha a na tim mjestima je bila jako,pa bi to svrbilo,gulilo se i ja bi preko noci naravno napravila dramu (i kad sam osisala nokte)...kako radim s ljudima puderom bi prekrivala to preko dana ali kako on isusuje kozu to bi bilo sve gore...kad se samo sjetim pitanja na poslu: a sto ti je to po licu? a meni ko da se pogorsava dok osjecam kako bi bulje u facu...sto ti je psiha...mazala sam kortikosteroidima pa mi je kasnije dermatologica prepisala elidel kad je zakljucla da predugo mazem s njima i da cu ostetit kozu na licu...kad sam platila 400kn tu malu tubicu rekla sam ako ne pocne djelovat da cu popiiii....
Testirala me na alergije (kontaktne) i slavodobitno izjavila da mi je to alergija na nikal na kojeg sam jako izreagirala....ma da,bas si kovanice po licu stavljam,sto's govorit....njena je teorija bila da se on zna nac i u laku za nokte pa sam bice rukama blizu lica pa tako prenjela..ma mos si mislit...i to je bio kraj njene istrage,da se mazem elidelom,izbjegnem nikal i to je to...
Bacila sam se onda na alternativu,mazala nekom zutom glinom,pila ulje crnog kima i ispirala lice sa zobi...sve se mislim da je bolje i onda bi se jednog jutra samo probudila i opet sve ful crveno....svo to vrijeme mi je patio drustveni zivot,cim bi dosla doma s posla skinula bi puder i namazala lice tom glinom i takva ne bi nikud mogla ici,a kako sam htjela da to sto vise/duze djeluje, ne bi to skidala sa lica do kraja dana...
A sto je najgore ja bi na poslu radila i nesvjesno rukama prema licu i gulila kozu...pa bi mi i kolege vriskali da prestanem kad bi primjetili...fasciniralo bi me kako bi mi se preko noci stvorio sloj nove koze za ogulit...
Nakraju sam se u travnju vratila na elidel i onda se konacno ipak povuklo...sve skupa je trajalo sigurno 4-5mj i sada evo jos samo na jednom malom mjestu na licu gdje je to bilo najgore mi je koza malo hrapava na dodir i pinkicu crvena...koristim sada emolliente kremu od Uriage-a,prije toga Avene.
Strah me da mi se to opet ne dogodi na zimu,ako je to AD onda i hoce...
Vidim da je nekima bolje a nekima gore ljeti,racunam da se meni mozda povuklo jer je sada ljeto...tako da strahujem od zime jako....
Cula sam za slucaj cure koja je uslijed velikog stresa (poginuo joj otac) dobila psorijazu...trajno naravno....
Eto,suosjecam se sa svima,znam kako je kad srbi za poludit,ja sam zaduzila momka doma da me pljusne rukom kad posegnem cackat po licu,jedno je vrijeme spavo drzeci mi ruke da me sprijeci da se srbim u snu...
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 12:41   #1159
Da ne otvaram novu temu...
Imam kontaktni dermatitis na nozi
Više o tome (sad, da li je alergijski ili nealergijski, to ne znam još, jer me nisu poslali na testove...iako ga vučem već godinu dana...)

Ugl. prošle godine kad sam si ga napravila grebanjem, dermatologica mi je dala Elocom kremu, nakon koje se djelomično povukao, ali su ostali crveni prištići i naravno, drugačija pigmentacija kože. Mazala sam ga sa drugim kremama da se povuku i ti prištići, npr. Eucerin losion ph5, svim testerima La Roche posay za suhu i iritiranu kožu, Bepanthen kremom, Nevenovom masti... ali ništa.
Sad mi se opet aktivirao i ponovno terapija Elocomom iako sam im naglasila da mi on ne riješi do kraja problem. Probat ću sa Bepanthen masti još mazati.

Ima li netko preporuku koju drugu kremu ili biljnu terapiju da koristim?
Hvala unaprijed!
sandy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 20:29   #1160
I ja imam kontaktni dermatitis, alergija na dlaku, a to sam tek nedavno otkrila. Mislila sam da mi je crvenilo i svrbež zbog atopijskog dermatitisa kojeg imam od rodjenja, ali test mi je pokazao dlaka i pelud(samo u proljeće). A mačak mi je u kući, tak da ne znam kaj da radim, a ne želim ga se riješiti. Ima li tko savjet?

Također imam elocom, ali koristim ga samo u nužnim situacijama, ako je stanje grozno. On je kortikosteroidna krema i djeluje (kao i sve ostale kortikosteroidne kreme) samo kad se njime mažeš, kad se prestane mazati, sve po starom u većini slučajeva.

I ja sam svašta isprobala, razne kreme, kupke, dodatke prehrani, ali ništa. Jedino što još nisam isprobala, a navodno je djelotvorno, je kupka u hrastovoj kori. Probaj ju nabaviti na nekom placu ili ima i u biljnim drogerijama. Smiruje upalu i liječi ekceme. Pa možeš s tim probati. I nakon kupke namažeš nekom hidratantnom kremom, po mogućnosti što 'prirodniju', bez mirisa, boja i raznih dodataka npr. aderma.
Ja budem probala čim prije kupiti...
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.