Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2004., 15:35   #1
Vrtić (engleski, američki?) nekoliko sati na dan

Ajde vi roditelji iz Zg, pomognite mi. Kako se mi za par mjeseci vracamo u Hrvatsku, a ja se spremam natrag na posao, moram maloj od rujna organizirati zivot i cuvanje. Tada ce imati blizu dvije godine.

Spremam se naci nekoga tko ce ju cuvati kod kuce, ali htjela bih i da ide 2-3 sata na dan (mozda ne obavezno svaki dan) i u neki vrtic da bude u kontaktu s djecom. Ne zelim da je cijeli dan u kuci s baby-sittericom.

A obzirom da ona razumije i engleski (a i prica klingonski, da se razumijemo ), voljela bih da to bude neki vrtic gdje se govori engleski (cula sam da ima takvih u Zg).

I jos da ju prime tih par sati na dan, iako ce biti mladja od dvije godine i jos je u pelenama.

Ima li netko ikakve informacije? Unaprijed hvala .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 17:19   #2
Ja ti znam da je moja seka isla u 'englesku grupu' kad je bila mala. Ali, to je bilo preskolski uzrast, ne znam ima li za tako male bebe.. Ako te zanima, mogu skoknut do vrtica u mom kvartu pa pitat. (Pisi mi na PM ako si zainteresirana za detalje).

A zasto ne baby sittericu koja ce s njom engleski pricat? Ne moraju biti u kuci cijeli dan, moze ju voditi van, u park i sl..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 17:22   #3
Možeš je voditi u igraonicu, to bude sat-dva dnevno, vjerojatno postoje i engleske igraonice. Mogu ti ja pitati prjateljicu gdje vodi svoju curicu koja isto ima dvije godine.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 05:39   #4
bigblue kak to da se vracate?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 14:17   #5
Ovako: znam da je moja mala nećakinja hodala u igraonicu gdje se učio engleski od malena. Ne znam da li ta igraonica prima djecu od 3 godine pa nadalje. Mogu ti reć gdje se ta igraonica nalazi. Mislim tamoje ona ostajala 4 sata dnevno. A o tome na pm.
A mislim da ima i vrtić negdje gdje se pojačanu uče jezike, isto tako ima i glazbeni vrtić i ostalih vrtića. Sretno i nadam se da ćete naći pravo mjesto kada se vratite.
__________________
Sve se može kada se hoće, a kada se neće, onda se neće. Trnovit je put do uspjeha ili do zvijezda.
imrsa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 15:34   #6
Cure hvala.

Moze i igraonica, ali jasam mislila da se u igraonici mora ostati s djetetom, ne mozes ih ostaviti. A ja bih htjela tu zenu koja ce ju cuvati malo osloboditi od nje, da skuha i nesto napravit po kuci (uz moju kcer je to nemoguce).

Evo, tko hoce molim da napise detalje ili ovdje ili na pm, stvarno me zanima. Ako imate brojeve telefona, tim bolje.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 11:18   #7
ja sam išla u Suvag, mislim da smo engleski imali 3 h dnevno
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 11:18   #8
Dižem iz mrtvih ovu staru temu

Naime, ja sam iz Rijeke iz dvojezičnog svijeta (talijanski i hrvatski)... kod nas je najnormalnije ići u dvojezičnu školu, vrtić ma čak postoje i talijanske osnovne škole, talijanski vrtići.

Zanima me da li podržavate vrtiće na stranom jeziku odnosno osnovne škole

Ja sam tu subjektivna, odrasla sam u podneblju gdje je to normalno. Kakvi su vaši stavovi o tome??
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 11:31   #9
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

Zanima me da li podržavate vrtiće na stranom jeziku odnosno osnovne škole
svakako, ako dijete boravi u dvojezičnoj obitelji ili dvojezičnoj okolini, dakle da je puno vremena izloženo utjecaju oba jezika

ako dijete nije uz dvojezične obitelji/sredine onda vrtić ne, al škola može, ako to dijete ne opterećuje.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 14:08   #10
ja nisam odrasla u tom podneblju, ali sam takodjer pristalica dvojezicnog vrtica...kroz igru se lakse uci i nema zamaranja gramatikom...

moja sestra je pocela sa gledanjem crtica na engleskom sa 4 godine i jako brzo je kroz osnovnu skolu ulovila i naglasak i gramatiku...pa govori kao da joj je materinji...jer uopce ne razmislja kad prica...

a recimo njemacki...njega je ucila samo u skoli i to vec nije tako lako jer nema "uho za njega" (kako ona kaze)
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 14:56   #11
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
ja nisam odrasla u tom podneblju, ali sam takodjer pristalica dvojezicnog vrtica...kroz igru se lakse uci i nema zamaranja gramatikom...
zapravo, prema preporukama struke idealna dob za početak učenja stranog jezika je oko 6 godina
(bar je tako bilo prije 10 godina kad sam ja to učila)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:08   #12
Apsolutno za. Moj mali ide u vrtićku grupu koja ima po par sati dnevno strani jezik, i savladava ga super brzo. Nije riječ o biflanju jezika napamet nego o logičkom savladavanju.

Klinci daleko brže i lakše jezik savladavaju strane jezike nego mi odrasli. I sama sam neko vrijeme bila "tičerica" engleskog klincima u vrtiću i gledala u čudu kako klinci od tabule rase u rujenu nauče sklapat jednostavne rečenice u lipnju..

Još jedan primjer, naši frendovi žive u Austriji, on je naš, ona talijanka - mama s malim priča talijanski tata hrvatski,ide u vrtić/školu na njemačkom, a od 3. godine u vrtiću (pa poslije u škkoli) mali uči engleski.... sad ima 9 godina i četverojezičan je, bez nametanja i forsiranja.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 16:18   #13
ja sam za, ja bih svoga dala u dvojezičan vrtić...

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zapravo, prema preporukama struke idealna dob za početak učenja stranog jezika je oko 6 godina
(bar je tako bilo prije 10 godina kad sam ja to učila)
danas više nije, danas kažu što ranije moguće
ima čak i engleski za bebe
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 14:58   #14
Evo ponovo podižem temu - zanimaju me vaša iskustva sa posebnim grupama u vrtićima na engleskom jeziku
Malecka pokazuje interes jer komuniciramo sa prijateljem kada dođe na engleskom i ona upija ko spužva,pa mi se čini premještaj u tu grupu kao dobar potez -no grupa je mješovita od 3-predškolske i u izmještenom su objektu
Cijena također nije mala na redovnih 400 kn plaća se još 400 jer je jedna od teta profesorica engleskog - e sad koliko čitam to je u odnosu na ostale vrtiće dosta
kako su moguće takve razike u cijenama,koliko vi plaćate i na kraju kako je vašem djetetu u takvim skupinama
Rečeno mi je da će biti potreban ponvna adaptacija jer su nova djeca tu...
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 16:09   #15
Meni to zvuči super i mislim da se djetetu ne može dati ništa bolje od toga, znači da nesvjesnoi kroz igru nauči strani jezik. Bit će ti zahvalno kad bude starije.

Naš malecki ima sad tek 4,5 mjeseci, ali definitivno ćemo ga upisati u engleski vrtić, znači sve na engl.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 16:33   #16
Thumbs up

Na ovu temu mogu reći: roditelji samo naprijed!

Sjetite se samo koliko muke i truda treba da se nauči neki jezik
Vi ćete svojim mališanima omogućiti da ga nauče, a da i ne osjete da uče....Njima će to biti igra
kako će vas samo biti zahvalni kad narastu
Ovo je jedini razlog zašto mrzim mesto gdje živim, mi ovdje nemamo mogućost upisati dijete u vrtić gdje se uči strani jezik
Da imamo bila bi prva u redovima
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 16:51   #17
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Evo ponovo podižem temu - zanimaju me vaša iskustva sa posebnim grupama u vrtićima na engleskom jeziku
Malecka pokazuje interes jer komuniciramo sa prijateljem kada dođe na engleskom i ona upija ko spužva,pa mi se čini premještaj u tu grupu kao dobar potez -no grupa je mješovita od 3-predškolske i u izmještenom su objektu
Cijena također nije mala na redovnih 400 kn plaća se još 400 jer je jedna od teta profesorica engleskog - e sad koliko čitam to je u odnosu na ostale vrtiće dosta
kako su moguće takve razike u cijenama,koliko vi plaćate i na kraju kako je vašem djetetu u takvim skupinama
Rečeno mi je da će biti potreban ponvna adaptacija jer su nova djeca tu...
Nemam još iskustva, ali ovo mi se čini super. Ni cijena nije velika jer niti jedan tečaj stranog jezika ne možeš dobiti za te novce. Moja kreće u francuski vrtić koji je daleko skuplji. Vidjet ćemo kako će to biti od ove jeseni.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 20:49   #18
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Evo ponovo podižem temu - zanimaju me vaša iskustva sa posebnim grupama u vrtićima na engleskom jeziku
Malecka pokazuje interes jer komuniciramo sa prijateljem kada dođe na engleskom i ona upija ko spužva,pa mi se čini premještaj u tu grupu kao dobar potez -no grupa je mješovita od 3-predškolske i u izmještenom su objektu
Cijena također nije mala na redovnih 400 kn plaća se još 400 jer je jedna od teta profesorica engleskog - e sad koliko čitam to je u odnosu na ostale vrtiće dosta
kako su moguće takve razike u cijenama,koliko vi plaćate i na kraju kako je vašem djetetu u takvim skupinama
Rečeno mi je da će biti potreban ponvna adaptacija jer su nova djeca tu...
U našem vrtiću nude eng s većom i manjom satnicom (mislim da je 2x tjedno). Veća satnica podrazumijeva eng. svaki dan i plaća se 400kn, a eng. s manjom satnicom je, čini mi se, duplo jeftiniji.

Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Nemam još iskustva, ali ovo mi se čini super. Ni cijena nije velika jer niti jedan tečaj stranog jezika ne možeš dobiti za te novce. Moja kreće u francuski vrtić koji je daleko skuplji. Vidjet ćemo kako će to biti od ove jeseni.
Alijansa ili? Meni je užasno žao što samo oni imaju fra. vrtić i taj vrtić nije cjelodnevni, nego samo 4 sata. Jedini državni vrtić s francuskim je valjda u N. Zg., a to mi je pol dana jahanja od kuće.

Zadnje uređivanje Tupelo : 01.08.2011. at 22:16. Reason: Spajanje postova. Molim koristiti opciju EDIT ili MULTI-QUOTE
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 00:51   #19
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Evo ponovo podižem temu - zanimaju me vaša iskustva sa posebnim grupama u vrtićima na engleskom jeziku
nemam iskustva, ali ja bih se jaaaaako dobro raspitala o toj grupi i tom engleskom ako ikako imam kod koga. zašto? zato što znam za masu te djece što idu po vrtićima na te predškolske engleske, roditelji svi ponosni kako im djete od najmanjih nogu uči strani jezik, a sve kroz igru...dijete broji do deset na engleskom i unazad ako treba, recitira pjesmice, ma milina ga je čut. onda to dijete pitaš da ti kaže što znači to što je izrecitiralo - blijedo gleda u tebe. pokažeš auto i kažeš 'this is a...?', a dijete blijedo gleda. pokažeš pet prstiju i nek ti kaže na engleskom koliko je to, a klinac -
jer zapravo niš nije naučilo nego mehanički zapamtilo par pjesmica, brojanja zna napamet...

moja odnedavno intenzivno ispituje za sve oko sebe kako se kaže na engleskom. ja joj kažem, bez previše objašnjavanja, učenja il tumačenja, eto, odgovorim na pitanje i to je to. jednostavno nemam ambicija sistematično ju učit engleski ili joj uvodit neke igre kroz koje bih ju učila.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 13:20   #20
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Alijansa ili? Meni je užasno žao što samo oni imaju fra. vrtić i taj vrtić nije cjelodnevni, nego samo 4 sata. Jedini državni vrtić s francuskim je valjda u N. Zg., a to mi je pol dana jahanja od kuće.
Alijansa. Tamo smo odlučili. Ima cjelodnevni francuski vrtić na Fratrovcu, ali jako puno košta. No, meni paše poludnevna varijanta od 5 h dnevno i još je u gradu, tj. nije predaleko. Fratrovac mi je daleko. Tamo imaju francuski i njemački vrtić.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nemam iskustva, ali ja bih se jaaaaako dobro raspitala o toj grupi i tom engleskom ako ikako imam kod koga. zašto? zato što znam za masu te djece što idu po vrtićima na te predškolske engleske, roditelji svi ponosni kako im djete od najmanjih nogu uči strani jezik, a sve kroz igru...dijete broji do deset na engleskom i unazad ako treba, recitira pjesmice, ma milina ga je čut. onda to dijete pitaš da ti kaže što znači to što je izrecitiralo - blijedo gleda u tebe. pokažeš auto i kažeš 'this is a...?', a dijete blijedo gleda. pokažeš pet prstiju i nek ti kaže na engleskom koliko je to, a klinac -
jer zapravo niš nije naučilo nego mehanički zapamtilo par pjesmica, brojanja zna napamet...

moja odnedavno intenzivno ispituje za sve oko sebe kako se kaže na engleskom. ja joj kažem, bez previše objašnjavanja, učenja il tumačenja, eto, odgovorim na pitanje i to je to. jednostavno nemam ambicija sistematično ju učit engleski ili joj uvodit neke igre kroz koje bih ju učila.
Sve to stoji što pišeš. No, ista ti je priča i sa hrvatskim. Sad kad daleko bolje komuniciram sa mojom malom, točno sada znam da li zna značenje neke hrvatske riječi. Ona nije znala što znači 'drangulije', a ja sam ju tražila da ih pokupi. Gle čuda, nije ih pokupila. Onda kad me pitala ' mama što si ti sad rekla?' sam shvatila da me ne razumije.
Tako je i sa stranim jezikom. Moja uz mene već po malo uči francuski. Zna brojati do 10 kad hoće, zna pojedine riječi jer kad gledamo slike ja joj kažem kako se to što vidi kaže na francuskom pa kažemo i na hrvatskom i na francuskom. Pažnja traje cca 5-10 min maksimalno i onda prelazimo na nešto drugo. Zgodna je jer sama zna donijeti knjigu iz francuskog ' da malo čitamo'.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.

Zadnje uređivanje Cattleya : 02.08.2011. at 13:28.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.