Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2008., 10:43   #1781
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
neo
načekati češ se ti ... do mirovine ... ako si ispod 30 g.

Ina ima specifičnu i zamršenu situaciju. naime, razlog ovako visoke dobiti po meni leži u njihovim strašnim obračunima cijene derivata koji su van svake pameti. Mislim da oni zarade 1/3 dobiti samo na temelju nerealnog usklađivanja cijene. Isto tako veliki su monopolisti tak da im je prodaja osigurana jer nema im tko pravit konkurenciju.
Budući da to nitko neće moći u skoro vrijeme promijenit jasno je da se dioničari ine ne moraju brinut.
problem i opasnost je jedino u ulaganjima koja ina mora provest a ona će skupo koštati. Zbog toga u dogledno vrijeme(kratkoročno) dionice ine bi mogle malo opasti no dugoročno će opet doći na svoje.
Tko je dugoročni igrač bolje mu je da ne da svoje dionice ispod 3000 jer one će sigurno u dogledno vrijeme vrijediti 4 i više tisuća kuna.
Sigurno je da će na burzi sada biti vatreno kada mol da ponudu i htjet će se poplašit mali i neupućeni igrači. Da imam dionice ine ne bih ih garant dao za 3000 i nešto kuna koje će mol vjerojatno ponuditi jer to je mislim podcjenjivanje. Svi bi mi htjeli biti vlasnici ine jer znamo koji se tu potencijal krije. Netko je tu spomenio koliko će se tek povećati dobit ine kada se od nove godine digne cijena plina, uh bolje ne zamišljat. Ne dajte se nasankat svi vi koji razmišljate dugoročno makar će kratkoročno biti svakakvih oscilacija cijene ine. Onaj koji se fenomenalno kuži u kretanje cijene nafte na svjetskom tržištu taj sigurno ima u malom prstu i realnu vrijednost dionice ine. Kolega neobanned se u to kuži jako dobro.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:27   #1782
Meni samo nije jasno zašto HANFA ne blokira trgovanje do objave ponude.
Dado001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:27   #1783
Zaboravili ste pripomenuti da je upravljačka struktura
INE skupina zahebanih "sisavaca".
Ukoliko i kad dođe do preuzimanja INE,možemo očekivati
neke smjene plus nadzor nad poslovanjem,a to IMHO
može značiti porast dobiti najmanje za 10%.

Dakle,dionicu treba čuvati do daljnjega.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:04   #1784
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ina ima specifičnu i zamršenu situaciju. naime, razlog ovako visoke dobiti po meni leži u njihovim strašnim obračunima cijene derivata koji su van svake pameti. Mislim da oni zarade 1/3 dobiti samo na temelju nerealnog usklađivanja cijene. Isto tako veliki su monopolisti tak da im je prodaja osigurana jer nema im tko pravit konkurenciju.
Budući da to nitko neće moći u skoro vrijeme promijenit jasno je da se dioničari ine ne moraju brinut.
problem i opasnost je jedino u ulaganjima koja ina mora provest a ona će skupo koštati. Zbog toga u dogledno vrijeme(kratkoročno) dionice ine bi mogle malo opasti no dugoročno će opet doći na svoje.
Tko je dugoročni igrač bolje mu je da ne da svoje dionice ispod 3000 jer one će sigurno u dogledno vrijeme vrijediti 4 i više tisuća kuna.
Sigurno je da će na burzi sada biti vatreno kada mol da ponudu i htjet će se poplašit mali i neupućeni igrači. Da imam dionice ine ne bih ih garant dao za 3000 i nešto kuna koje će mol vjerojatno ponuditi jer to je mislim podcjenjivanje. Svi bi mi htjeli biti vlasnici ine jer znamo koji se tu potencijal krije. Netko je tu spomenio koliko će se tek povećati dobit ine kada se od nove godine digne cijena plina, uh bolje ne zamišljat. Ne dajte se nasankat svi vi koji razmišljate dugoročno makar će kratkoročno biti svakakvih oscilacija cijene ine. Onaj koji se fenomenalno kuži u kretanje cijene nafte na svjetskom tržištu taj sigurno ima u malom prstu i realnu vrijednost dionice ine. Kolega neobanned se u to kuži jako dobro.
mislim da je vjerojatnije da će cijena nakon preuzimanja pasti, a kakva će biti za 2 godine pojma nemam.. ja samo govorim koliko INA vrijedi NAMA koji živimo u Hr
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 14:06   #1785
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
mislim da je vjerojatnije da će cijena nakon preuzimanja pasti, a kakva će biti za 2 godine pojma nemam.. ja samo govorim koliko INA vrijedi NAMA koji živimo u Hr
da naravno, slažem se. No radi se o tome da onoliko koliko vrijedi neka kompanija ona kad tad dođe na svoje, samo treba čekati.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 00:05   #1786
ne dođe uvijek..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 02:47   #1787
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ne dođe uvijek..
Ako propadne onda ne dođe, ali vjerojatnost da ina propadne je mizerna. Nikad ne odustat od onoga što si čovjek zacrta i u što vjeruje da može ostvarit.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 09:42   #1788
johny,
ti misliš da ako si zacrtaš da će ina rasti da stvarno hoće ? utemeljeno na FA pa si siguran?

... na dobrom si putu da izgubiš "malo" novca ...
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 12:01   #1789
sve tiho je i uspavano.
dal letargija to je,
ili su samo sanje ?

tko zna, ah nitko ništa ne zna.
kad će taj petak....... ?
__________________
šapni mi tiho,tiše - šapni mi najtiše...
KRIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:13   #1790
... jedino rijetke vrste sve stignu
ah, neshvaćene su one
sad se i novi javlja
dok nas zaf ne opozove ...
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:20   #1791
OPOZIV.


__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:55   #1792
zaf,

uvijek tu, uvijek prisutan, .... pratim te !
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 10:24   #1793
Hm ???

http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...ne/398926.aspx
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 11:23   #1794
zna li netko portira u hanfi ?
__________________
šapni mi tiho,tiše - šapni mi najtiše...
KRIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:22   #1795
Čeka se 26. kolozova....
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:48   #1796
Zasto stavljate neispravne i prazne linkove
Tomislav13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 13:31   #1797
Link je radio, ali su maknuli članak.
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 14:22   #1798
neko je spominjao nadmetanje MOL-a i OMV-a. mislim da bi do toga moglo doći iako to sada izgleda drugačije no razmislimo malo dali je INA-a zanimljiva jednima i drugima ?! pa naravno da je, to je u našoj državi strateški najača kompanija ( dionica) . jedni i drugi imaju novca za takvu investiciju pa da i nemaju bankari bi to sa radošću prihvatili kreditirati. sada kad je OMV odustao od MOL-a ( a morao je, ne da je htio ) jedino logično se nameće kupnja INA-e jer će opet na taj način pomrsiti konce MOL-u a iz novčanika mora izvaditi samo trečinu onoga što je spremio za MOL. zašto ne kupiti barem nešto kad nemože ono što želi . a što se tiće cijene koju če ponuditi to ni jednima ni drugima nije primarno ( jasno da će krenuti od najniže moguće kao na sajmu : ja nudim toliko da vidim koliko nudiš ti, nema žurbe¨!) njima su samo važni udjeli u INA-i a razliku u cijeni dionice će lako podnjeti, jer ovo se ne kupuje za danas već za jako dugo dugo vremena, pa svi vi na forumu tvrdite da ta dionica ima potencijal i ako to kužite vi pa ja mislim da to kuže i oni.
ZA SADA MIRNO SPAVAJTE IMA NADE ZA SVE NAS AKO NE DANAS ONDA SIGURNO SUTRA! JA VJERUJEM U INA-u
zoobar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 14:30   #1799
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
mislim da je vjerojatnije da će cijena nakon preuzimanja pasti, a kakva će biti za 2 godine pojma nemam.. ja samo govorim koliko INA vrijedi NAMA koji živimo u Hr
NE VIDIM RAZLOG DA NEŠTO ZNATNO PADNU JER TKO GOD PREUZME INU JAK JE A SAMIM TIME ČE OJAČATI I INA . KAO ŠTO SMO VEĆ REKLI IMA POTENCIJAL JER MODERNIZACIJA JE NEMINOVNA A TO STVARA POVEČANJE VRIJEDNOSTI . PA SVAKOM IMALO OZBILJNOM IGRAĆU JE U INTERESU DA IMA DIONICE INA-e I MALIMA I INSTITUCIJAMA
zoobar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.08.2008., 14:34   #1800
Quote:
zoobar kaže: Pogledaj post
NE VIDIM RAZLOG DA NEŠTO ZNATNO PADNU JER TKO GOD PREUZME INU JAK JE A SAMIM TIME ČE OJAČATI I INA . KAO ŠTO SMO VEĆ REKLI IMA POTENCIJAL JER MODERNIZACIJA JE NEMINOVNA A TO STVARA POVEČANJE VRIJEDNOSTI . PA SVAKOM IMALO OZBILJNOM IGRAĆU JE U INTERESU DA IMA DIONICE INA-e I MALIMA I INSTITUCIJAMA

Daj se ne deri, navlakacu...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.