Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 14:34   #81
mene isto puca da idem negdje van studirat. Nisam se jos nista informirao i nemam pojma kakve su procedure. Razmisljao sam o Australiji ili SADu . Neznam mozda sam malo preambiciozan jer sam prva 2 raz. u XVI. gim. prosao sa 3, a sad cu 3. u gornjogradsku (ipak mozda nesto laksu skolu) pa mozda bolje prodjem. Neznam kak sad to ide, cuo sam da je SAD jako skup, ima li netko pojma kak je u Melbournu? Ipak bih mozda radje dole jer imam smjestaj

e, da, jel to samo ono plati-studiraj il ipak moram polozit neke ispite. Cak bih radje na ispite isao jer nije bas da se ima para
__GiDu__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 15:07   #82
mene isto to zanima... htio bih ili u SAD ili Englesku... ali Amerika je skupa... studij bi platio 200.000 $... ali možda se dobije kakva stipendija ili nešto... ko zna... možda sportska (šalim se...)...
Nego... GiDu... ja sada krećem u XVI. gimnaziju... hehehehe...

Evo baš sad gledam Sanju i neka kaže da je studirala u Oxfordu i da se može o stipendijama razgovarati u preradovićevoj 33... ali internet stranicu nisam zapamtio...
__________________
Što više znam, to više znam da ne znam...
Perko-Serko
Perko-Serko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 15:09   #83
hahaha, napatit ces se tako ti svega
koji si jezik uzeo? Nedo ti bog da je naprednji njemacki
__GiDu__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 15:13   #84
Quote:
Perko-Serko kaže: Pogledaj post
Kaj je to dsd diploma?
Diploma iz njemačkog jezika koju su neki imali mogućnost polagati u srednjoj školi, u 4. razredu, izdaje ju Goethe institut iz Njemačke i u biti je to potvrda da tečno govoriš i pišeš njemački, te pri pebacivanju u školu koja se nalazi na njem. govornom području ne moraš polagati ispite koji bi potvrdili tvoje znanje njemačkog ili ako se zapošljavaš na radnom mjestu koje zahtjeva znanje njemačkog jezika. Mislim da se može i platiti polaganje, neovisno o srednjoj školi. Nama su ponudili to u 1. srednje, pa smo odmah počeli pripreme, svaki tjedan jedan sat, koji nam je držala izvorna govornica i u prvom polugodištu 4. razreda smo polagali
Dancerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 15:33   #85
Aha, hvala...
jel postoji to za Engleski jezik?
__________________
Što više znam, to više znam da ne znam...
Perko-Serko
Perko-Serko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 20:43   #86
Možda je glupo pitanje ali ne mogu naći konkretne informacije na internetu. Postoji li u SAD-u postdiplomski vezan uz hrvatski jezik i ako da na kojim sveučilištima?
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 11:32   #87
Ne vjerujem da možeš u SAD-u ići na studij hrvatskog (ak sam točno svhatio pitanje)...
__________________
Što više znam, to više znam da ne znam...
Perko-Serko
Perko-Serko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:46   #88
Vidim kako se dosta ljudi interesira za Ameriku ali to stvarno nije lagan proces, a o novcima da se i ne govori. Neki bolji liberal arts faks dođe oko 50 00o dolara godišnje i šanse za stipendiju i nisu sjajne. Međutim, svatko se može prijaviti za financial aid, dva formulara se lako nađu na internetu.
Osim toga, ocjene stvarno moraju biti dobre, treba se položiti SAT I obavezno, TOEFL a katkad i SAT II i to je sve dodatni trošak, bez toga se ni ne prijavljuje. TRebate imati spremne 2 ili više elokventnih reccomandations od prfesora, napisanu personal statement, ispunjenju online aplikaciju, spremne dodatne sadržaje kao što su neki radovi iz prijašnjeg školovanja ili posebni portfolio za umjetničke smjerove te eseji na posebne naslove koje pojedini faks traži. Dakle, to je vrlo dugačak proces koji se ne radi u zadnji čas nego se o tome razmišlja dosta unaprijed, dobro promišlja i temeljito priprema.
Eto, sretno svima
ropeclimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 22:29   #89
Studiranje u inozemstvu-pitanja

Namjeravam nastaviti školovanje u inozemstvu (točnije u Italiji). Zanima me koja je dobra net stranica gdje mogu naći podatke o tomu. A usput još bi mi više značila vaša iskustva (namjeravam ići danje na medicinu)
dream_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 23:39   #90
Koji grad?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:42   #91
Quote:
dream_child kaže: Pogledaj post
Namjeravam nastaviti školovanje u inozemstvu (točnije u Italiji). Zanima me koja je dobra net stranica gdje mogu naći podatke o tomu. A usput još bi mi više značila vaša iskustva (namjeravam ići danje na medicinu)
odi na stranice sveucilista u gradu u kojem kanis studirati...tamo su ti sve informacije...google is your friend
__________________
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. ''
Friedrich Nietzsche
choko_milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 20:30   #92
pa neznam, možda padova.... samo želim studirati vani i koliko sam čula najbolje je u italiji
dream_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 13:57   #93
ponvaljam...

http://www.unipd.it/

btw ja sam ti studirao u trstu godinu dana...ako te zanima jos sta...
__________________
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. ''
Friedrich Nietzsche
choko_milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:44   #94
E znate sta mene zanima... Uglavnom sve mi je tako nejasno i pomisano od pustih informacija, pa bi molila nekoga ako zna...

Uglavnom ja bih htjela studirati u inozemstvu... Tocnije u UK... I zanima me kako bi to tocno tribala... Jer ja zelim ici na Business Managment.
I jeli ja prvo tribam zavrsiti onaj program UFY, ili sta...? I sta je s onim nekim A-levelima?

I te diplome koje dobijem i slicno, jeli to priznato u Hrvatskoj?

E i sta se tice troska... Ja nemogu dobit stipendije i stoga bi tribala to sve placat... Cijene su enormne, na njihovim stranicama pise negdje oko 25 000 $ ... Jeli to godisnje ili sta? I jel postoje ovdje neki studentski krediti i to...? Prije 2 godine znam da se raspravljalo da se uvede to, ali neznam jeli...

Ajme uzas, nista neznam... Pomoc dobrodosla
__________________
Evo me, sada sam stigla, rekli su mi da si tu...
Evo me, svugdje sam bila, sve ti moram pricati...
Leloo18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:47   #95
mene su danas zvali iz bhv education za studij u inozemstvu,njemačku tj.
raspitajte se na njihovoj stranici,nazvat će vas ...
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:49   #96
Quote:
super_sonic kaže: Pogledaj post
mene su danas zvali iz bhv education za studij u inozemstvu,njemačku tj.
raspitajte se na njihovoj stranici,nazvat će vas ...

eee tamo to gledam vec pola godine, na njihovim stranicama i to... znaci ja bih preko BHV-a isla u Britaniju. Ali mi neke stvari nisu jasne, eto tipa taj trosak i to...
__________________
Evo me, sada sam stigla, rekli su mi da si tu...
Evo me, svugdje sam bila, sve ti moram pricati...
Leloo18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:56   #97
hm,ja se nisam dalje raspitivala jer za njemačku kao treba imat njihovu državnu maturu,nemam pojma... pa sam rekla da ću se raspitati na faksu,budući da iduće god.namjeravam upisati germanistiku.iskreno,ne bih ni htjela odmah prvu god.tamo,prije na drugoj ili kasnije.
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:59   #98
A ako ja ovdje zavrsim neku prvu godinu, nekog faksa, onda se ja mogu bez problema gore prebaciti jelte?
__________________
Evo me, sada sam stigla, rekli su mi da si tu...
Evo me, svugdje sam bila, sve ti moram pricati...
Leloo18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 19:02   #99
pa,ne znam,mislim da trebaš imati fc ili neki drugi certifikat...možeš dobiti to i na faksu,pitaj kad se upišeš,ako imaš dobar prosjek oni ti to srede.
najbolje da im ostaviš broj pa pitaš žensku kad te nazove.
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 19:04   #100
Quote:
super_sonic kaže: Pogledaj post
pa,ne znam,mislim da trebaš imati fc ili neki drugi certifikat...možeš dobiti to i na faksu,pitaj kad se upišeš,ako imaš dobar prosjek oni ti to srede.
najbolje da im ostaviš broj pa pitaš žensku kad te nazove.
oke fala

raspitat cu se, vidit cu, jer to tako zelim a nista mi nie jasno previse je komlicirano ...

e i jeli samo znas, one cjene sta stoji, preko 20 iljada dolara... jeli to za jednu godinu ili sta?
__________________
Evo me, sada sam stigla, rekli su mi da si tu...
Evo me, svugdje sam bila, sve ti moram pricati...
Leloo18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.