Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2007., 14:21   #21
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post


prolazila sam razne simptome depresije kao mladja jer su se nizali negativni dogadaji jedan za drugim a nisam mogla utjecati na njih i nisam vidjela kraj tome... bezvoljnost, visesatno gledanje u zid, krocina umor i slabost, spavanje po cijele dane samo da ne bi morala razmisljati i misliti na zivot, itd......


al valjda sam prenesebicna za takvo stanje jer sam bez obzira koliko mi bilo dosta zivota i koliko nisam nista osjecala uvijek mislila na to kako cu unistiti zivot ljudima oko sebe ako ne budem dobro...
i uvijek bi se nekako sama izvukla nakon odredenog perioda, bez lijekova, bez icije pomoci,... zato pitam... koja jacina simptoma mora biti da se covjek vise sam ne bi mogao izvuci..

stvarno je tesko nositi se s time... tesko je uopce pomaknuti se....
i da, citala sam nesto
Molim te, nemoj nas tako strogo cijeniti, nitko od nas ne zeli biti sebican, ali u trenucima najveceg ocaja nisi u stanju misliti o nicem drugom doli o sebi...

Moja depresija je dosla kao posljedica snazne anksioznosti, jednostavno su me pocele obuzimati crne misli, bezvoljnost, tuga, ocaj, totalno sam izgubila energiju i koncentraciju. Nisam mislila da cu to ikada reci, ali izgleda da moram zahvaliti anksioznosti za borbu, jer jednostavno nisam mogla mirno lezati, morala sam nesto uciniti.
Sada sam na Cipralexu 20 mg vec skoro 5 mjeseci, depresija se mislim skroz povukla (osim ponekih melankolicnih trenutaka), jos uvijek me malo muci anksioznost...
Mislim da se osoba treba obratiti lijecniku ako depresija traje duze od dva tjedna i totalno ometa svakodnevnicu.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 14:25   #22
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Simptomi su razliciti, mada ja mislim da vecina uzima onako, cisto da se dopuni, radi sopstvene produktivnosti
Bas sam gledala emisiju o frajeru koji je poceo uzimati AD da se odvikne od pusenja. Toliko su mu se svidjeli da ih i dalje koristi, kaze da mu daju energiju i ostre koncentraciju.
A ja budala nisam htjela na AD kada sam "umirala" od depresije....
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 14:33   #23
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Molim te, nemoj nas tako strogo cijeniti, nitko od nas ne zeli biti sebican, ali u trenucima najveceg ocaja nisi u stanju misliti o nicem drugom doli o sebi...

Moja depresija je dosla kao posljedica snazne anksioznosti, jednostavno su me pocele obuzimati crne misli, bezvoljnost, tuga, ocaj, totalno sam izgubila energiju i koncentraciju. Nisam mislila da cu to ikada reci, ali izgleda da moram zahvaliti anksioznosti za borbu, jer jednostavno nisam mogla mirno lezati, morala sam nesto uciniti.
Sada sam na Cipralexu 20 mg vec skoro 5 mjeseci, depresija se mislim skroz povukla (osim ponekih melankolicnih trenutaka), jos uvijek me malo muci anksioznost...
Mislim da se osoba treba obratiti lijecniku ako depresija traje duze od dva tjedna i totalno ometa svakodnevnicu.
Da se od danasnjeg modernog odraslog coveka (zene) ne ocekuje toliko depresija ne bi postojala.
Sta je sa ljudima koji ne zele svakodnevnicu, koji zele da se bave necim sto nije svakodnevnica?
Kojem tipu ljudi danasnja turbulentna svakodnevnica, prozeta zaista sa dosta stresa, odgovara?
Da li depresiju, umesto pojmom "bolest", mozemo nazvati "nemogucnost podnosenja svakodnevnog pritiska"? Ili cak, "bezzeljnosts (ne bezvoljnost) podnosenja pritiska"?
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 14:37   #24
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Bas sam gledala emisiju o frajeru koji je poceo uzimati AD da se odvikne od pusenja. Toliko su mu se svidjeli da ih i dalje koristi, kaze da mu daju energiju i ostre koncentraciju.
A ja budala nisam htjela na AD kada sam "umirala" od depresije....
Nisam znao da i u tome pomaze. Ostavljanje pusenja?

Ja pijem antidepresiv koji nema sedativno dejstvo (ni malo), tako da ne znam koliko mi pomaze u vezi produktivnosti.
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 23:46   #25
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Ja ih uzimam jer sam imao duge periode drogiranja. Simptomi su razliciti, mada ja mislim da vecina uzima onako, cisto da se dopuni, radi sopstvene produktivnosti
kolko ja kontam ti se još uvijek drogiraš; zar ne misliš da tako nećeš imati nikakve koristi od njih?!
+
ti kojih ih uzimaju da se dopuni, radi vlastite produktivnosti su na najboljem putu da kad ih prestanu uzimat padnu u pravu depresiju... znam i takve...
__________________
"...Let the girl fight and she will know...
...Let the boy cry and he will know..."

.....ja ne znam drugačije.....
scarms is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 03:49   #26
Quote:
scarms kaže: Pogledaj post
kolko ja kontam ti se još uvijek drogiraš; zar ne misliš da tako nećeš imati nikakve koristi od njih?!
+
ti kojih ih uzimaju da se dopuni, radi vlastite produktivnosti su na najboljem putu da kad ih prestanu uzimat padnu u pravu depresiju... znam i takve...


Otkud ti da se i dalje drogiram?
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 12:07   #27
cipralex,više od godinu dana
ork is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 18:46   #28
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Da se od danasnjeg modernog odraslog coveka (zene) ne ocekuje toliko depresija ne bi postojala.
Sta je sa ljudima koji ne zele svakodnevnicu, koji zele da se bave necim sto nije svakodnevnica?
Kojem tipu ljudi danasnja turbulentna svakodnevnica, prozeta zaista sa dosta stresa, odgovara?
Da li depresiju, umesto pojmom "bolest", mozemo nazvati "nemogucnost podnosenja svakodnevnog pritiska"? Ili cak, "bezzeljnosts (ne bezvoljnost) podnosenja pritiska"?
Pa to se upravo meni dogodilo. Pritisak na poslu (kombinacija overloada, nestrucnosti sa moje strane, cestih promjena, kritike, bullying, gresaka) dovela me do ruba.
Mislim da bi svaki covjek trebao znati svoje granice i nikako ih ne doticati.
Ja sam se psihijatru pozalila kako je moguce da sam tako slaba da me toliko spici poremecaj, a bez nekog vaznog razloga (npr. sok pri gubitku voljene osobe, siromastvo, ratna situacija itd.).
On mi je objasnio da poremecaj uglavnom i pogadja snazne osobe jer oni ne poznaju svoje granice. Kaze da slabi ljudi vrlo brzo u zivotu nauce (ili si sami postave) limite pa na taj nacin izbjegavaju stresove.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 18:48   #29
Quote:
ork kaže: Pogledaj post
cipralex,više od godinu dana
I ja sam na cipiju, ima negdje oko 5 mjeseci, 20 mg.
Kako bi ti ocijenio/la svoje stanje nakon godinu dana?
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:27   #30
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
I ja sam na cipiju, ima negdje oko 5 mjeseci, 20 mg.
Kako bi ti ocijenio/la svoje stanje nakon godinu dana?
ne mogu reći da mi nije bolje , al i dalje imam depresivne faze , no lakše se nosim s njima...
ork is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:36   #31
I ja sam na Cipralexu, 10 mg, 4 mjeseca, ali svaku večer uzimam još jedan lijek
(zaboravila sam kako se zove) koji ima svojstva i antidepresiva i hipnotika ( ak sam dobro to popamtila ), samo 1/8 sada, prije sam uzimala 1/4 kad sam bila najkritičnije. Meni je strahovit problem bila nesanica, bila sam fizički skroz propala u roku od dva tjedna. Cipralex nisam uspjela podnijeti veću dozu, bilo mi je skroz loše pa sam se zaustavila na 10 mg.
Sve u svemu sam sad super, imam padove, ali sve ide u principu uzlaznom linijom. Baš kad mi je loše imam preporuku da uzmem sedativ, ali nisam posegnula za tim već dobrih mjesec dana. Bitno mi je da sam u stanju normalno funkcionirati, iako svaki dan polovicom mozga analiziram čitav svoj život, a drugom polovicom obavljam sve drugo. I predstoji mi dugačak put, ali
nazirem pozitivno na kraju svega.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:40   #32
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Da se od danasnjeg modernog odraslog coveka (zene) ne ocekuje toliko depresija ne bi postojala.
Sta je sa ljudima koji ne zele svakodnevnicu, koji zele da se bave necim sto nije svakodnevnica?
Kojem tipu ljudi danasnja turbulentna svakodnevnica, prozeta zaista sa dosta stresa, odgovara?
Da li depresiju, umesto pojmom "bolest", mozemo nazvati "nemogucnost podnosenja svakodnevnog pritiska"? Ili cak, "bezzeljnosts (ne bezvoljnost) podnosenja pritiska"?
ajme baš lijepo je ovo rečeno.. meni to definitivno ne odgovara a rastužuje me jer ne uspijevam bit u "utrci" već konstantno zastajkujem..nije mi baš jasno ako već ljudima takva svakodnevnica ne odgovara pa zašto to zaboga onda rade?
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:49   #33
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Ja sam se psihijatru pozalila kako je moguce da sam tako slaba da me toliko spici poremecaj, a bez nekog vaznog razloga (npr. sok pri gubitku voljene osobe, siromastvo, ratna situacija itd.).
On mi je objasnio da poremecaj uglavnom i pogadja snazne osobe jer oni ne poznaju svoje granice. Kaze da slabi ljudi vrlo brzo u zivotu nauce (ili si sami postave) limite pa na taj nacin izbjegavaju stresove.
blago tebi meni svi govore da sam krhka i preosjetljiva,baš se meni da zbog te moje krhkosti svake tri godine pucat i onda sabirat svoje krhotine
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:59   #34
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Molim te, nemoj nas tako strogo cijeniti, nitko od nas ne zeli biti sebican, ali u trenucima najveceg ocaja nisi u stanju misliti o nicem drugom doli o sebi...
naravno da moraš mislit o sebi ,neznam zašto ljudi tako gledaju na tu depresiju kao da si u depri iz vica,hira ili ugode možda,bože dragi sve bi dala da nisam ovakva kakva jesam i da znam način na koji da se izvučem iz svojih mora i onda ti još kažu da si sebičan i neznam možda loš jer se nisi sam uspio izvuć snagom svoje preveličanstvene volje i da ne kažem borbenosti..tužno..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:09   #35
Quote:
azrail kaže: Pogledaj post
neznam zašto ljudi tako gledaju na tu depresiju kao da si u depri iz vica,hira ili ugode možda,bože dragi sve bi dala da nisam ovakva kakva jesam i da znam način na koji da se izvučem iz svojih mora i onda ti još kažu da si sebičan i neznam možda loš jer se nisi sam uspio izvuć snagom svoje preveličanstvene volje i da ne kažem borbenosti..tužno..
svima koji tako razmišljaju od sveg srca želim jedan depresivni dan
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:15   #36
Ja sam pio Coaxil mjesec i pol dana jer sam imao simptome poremećaja autonomnog živčanog sustava - znojenje, trnci, umor, nedostatak zraka, lupanje srca itd.
A onda mi je postalo toliko dobro da sam pogledao tablete i nasmijao se - pa šta će ovo meni, i prestao piti.
Onda nakon par mjeseci zajedno sa povratkom uzročnika problema (teška kronična usamljenost) vratili su se i simptomi.
Sada pijem opet već mjesec i nešto i opet mi je puno bolje.
Ali i dalje sam uvjeren da je uzrok svega i neka fizička bolest koja barem polako prolazi.
WishFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:34   #37
i ja pijem coaxil..isto sve lupanje srca, strah,tjeskoba, teško sam zaspala i sl..uzrok- stres na poslu, stres doma, konstantan strah za egzistenciju,smrt tate, i evo me tu.

tu i tamo popijem pola xanaxsa..samo da se zna dugo sam se borila bez tableta jer ih mrzim, ali jedan me šok totalno slomio, i otada idem jednom mjesečno psihijatru na čavrljanje, i pijem coaxil..pomogao mi je da se ponovo sastavim.
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 13:39   #38
kod kojih psihijatara idete? privatniku ili u bolnicu?
s uputnicom ili bez?
koji se lijekovi mogu nabaviti bez recepta?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:41   #39
Quote:
jockerr kaže: Pogledaj post
evo ljudi da čujem vaša iskustva sa pojedinim antidepresivima...

evo ja sam na zoloftu 50mg na dan,prvi put uzimao sam ga 9 mj. i onda prestao jer mi je bilo dobro, no simptomi se vratili pa ga sad opet pijem otprilike pola mjeseca i opet mi je bolje i ne mislim ga prestat uzimat samo tak.
Ja uzimam zoloft vec 5 mjeseci i bolje mi je. Najvaznije sto su mi otkrili je da ne smijes okusiti alkohola ni pod razno. Otkad sam poslusao taj savjet osjecam se odlicno. Nisam alkoholicar, ali svi mi znamo popiti s drustvom. AD-i i alkohol ni pod razno. Osim toga psihoterapija nije losa ideja uz uzimanje AD-a. Pozdrav
__________________
Things always work out at the end.
If they don't it's not the end.
Miles is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 16:09   #40
Quote:
azrail kaže: Pogledaj post
ajme baš lijepo je ovo rečeno.. meni to definitivno ne odgovara a rastužuje me jer ne uspijevam bit u "utrci" već konstantno zastajkujem..nije mi baš jasno ako već ljudima takva svakodnevnica ne odgovara pa zašto to zaboga onda rade?:o
Zato sto moraju, ili barem misle da moraju.

Svi smo mi svesni samih sebe, i naseg unutrasnjeg sveta, ali smo svesni i onog spoljasnjeg, kolektivnog sveta, za koji se instiktivno vezujemo. Razlog je sto je covek drustveno bice, i egzistencija.
Medjutim, taj kolektivni svet, u poslednje vreme, se toliko ubrzao i postao paranoican, da mnogi nisu u mogucnosti da ga prate. To je razlog ovolikog konzumiranja antidepresiva i ostalog.
Videcemo kako ce se sve ovo zavrsiti..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.