Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2007., 16:08   #1
izbjeljivač

evo nisam znao u kojem podforumu da postavim pitanje pa ću kod vas curke.
naime posto zivim solo a bash i nemam iskustva sa pranjem vesha ide ovako:imam par bijelih košulja i majica,ali one nisu posve bijele vec imaju tu i tamo neke ornamente,znakove itd...e sad kad god ih normalno operem u wesh mashini nikad to nije bijelo kao kad sam ih kupio i sad sam nabavio vanish ili tako nesto pa pitam kad bi ja to sve stavio u izbjeljivac dali bi unistio i one druge stvari koje nisu bijele na kosuljama???

ajmo zene pomagajte
kako da bijelo ponovo bude bijelo....mislim na rublje naravno
zetov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 16:50   #2
nisam strucna u pranju, a opet znam da bi unistio ornamente. izbjeljivac ide samo na potpuno bijelo

a za bijelo.. koristi ariel+vanish ili nesto.. woolite.. pretpostavljam, pitaj tetu u ducanu
__________________
Dama je zena koja zna kad ne zna iako uvijek sve zna
ita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 16:56   #3
Quote:
zetov kaže: Pogledaj post
evo nisam znao u kojem podforumu da postavim pitanje pa ću kod vas curke.
naime posto zivim solo a bash i nemam iskustva sa pranjem vesha ide ovako:imam par bijelih košulja i majica,ali one nisu posve bijele vec imaju tu i tamo neke ornamente,znakove itd...e sad kad god ih normalno operem u wesh mashini nikad to nije bijelo kao kad sam ih kupio i sad sam nabavio vanish ili tako nesto pa pitam kad bi ja to sve stavio u izbjeljivac dali bi unistio i one druge stvari koje nisu bijele na kosuljama???

ajmo zene pomagajte
kako da bijelo ponovo bude bijelo....mislim na rublje naravno
vidi na na etiketi na kojoj temp. ti se te majice peru ako je 30-40 sto predpostavljam-koristi samo woolite,ali stavi malo vise,izbjeljivac ni u kom slucaju-dobices ornamente kakvim se nikada nisi mogao ponadati a vanish je bezveze..bio je dobar samo u pocetku-kada je tek izasao na trziste..sad -nista
 
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 20:50   #4
pa na etiketi piše da se peru na 40!kuzish...to nije dovoljno da ona postane bijela...a zar woolite nije za vunu tj .džempere ?
a velis da pitam brkatu tetu iz konzuma?pa da me pošalje u p......
zetov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 21:29   #5
Quote:
zetov kaže: Pogledaj post
evo nisam znao u kojem podforumu da postavim pitanje pa ću kod vas curke.
naime posto zivim solo a bash i nemam iskustva sa pranjem vesha ide ovako:imam par bijelih košulja i majica,ali one nisu posve bijele vec imaju tu i tamo neke ornamente,znakove itd...e sad kad god ih normalno operem u wesh mashini nikad to nije bijelo kao kad sam ih kupio i sad sam nabavio vanish ili tako nesto pa pitam kad bi ja to sve stavio u izbjeljivac dali bi unistio i one druge stvari koje nisu bijele na kosuljama???

ajmo zene pomagajte
kako da bijelo ponovo bude bijelo....mislim na rublje naravno
Najbolje koje postoji za izbjeljivanje rublja jeste "Bleach" od Amwaya .. Provjereno je i neće ti se nešto što je druge boje - izbijeliti ili izbljediti ...
Da bijelo ostane bijelo zauvijek i da se ne uništi tkanina ... Ja sam probala i Vanish ... Ali nisam zadovoljna. Bleach je puno bolji.
Samo je problem kaj nema za kupiti u dučanima. Moraš naručiti preko nekoga tko se s tim bavi (Amwayom)...
__________________
.. uživajte u svom svakom trenutku .. ispunite se ljubavlju .. živite je u svakoj svojoj stanici ..
Šumska_Jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 23:54   #6
Ma stari moj,svi lažu!!
Mislim ovi na reklamama.Bijelo ne može ostati bijelo!Može neko vrijeme,ali onda...ode!
Ili možda prije svakog pranja moraš zamazati košulju jodom(mislim bemti sve,tko još danas ima jod doma?),utrljati busen trave,zaliti kavom i obrisati sajlu od ulja iz motora,pa onda tako zamazanu košulju staviti u vasermaschinen sa žlicom veniša i još nekim praškom.Tek tako će ti se sve mrlje skinuti!Kužiš,kemijski elementi svih ovih sastojaka ostvaruju takvu međusobnu interakciju.Ako zaboraviš samo jedan element,sorry,mrlje ostaju,a bijelo ode u sivo i tvoja kći više nije popularna u školi
I ne zaboravi calgon!
__________________
____________________________________________
El Vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 14:38   #7
merni persil pere najbolje od svih deterdzenata. ne dodajem nista za izbjeljivanje, vanish mi ne valja, a i izbjeljivaci tipa domestos vraski deru odjecu. za mrlje (pogotovo organske) mi je dobar omino bianco, ali ne onaj novi oxy, vec stara formula, stavljam ga direktno na odjecu, a ak' je nesto tvrdokornije, onda ga nakrkam i u masinu.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 17:39   #8
e sad ste me fakat izbedirali!znači mojim košuljama spasa nema i ako stavim izbjeljivač otiće i ostali "dekori" a ako ne stavim ništa košuljića će svaki put biti sve žuća i žuća....bemti i bijelo(rublje) i život...pih
zetov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 19:35   #9
Quote:
zetov kaže: Pogledaj post
e sad ste me fakat izbedirali!znači mojim košuljama spasa nema i ako stavim izbjeljivač otiće i ostali "dekori" a ako ne stavim ništa košuljića će svaki put biti sve žuća i žuća....bemti i bijelo(rublje) i život...pih
Kako nema .... Zar ti nisam postala da imaa pomoći .. Probaj i uvjeriti ćeš se .. I nećeš zažaliti sigurno, 100 % ...
__________________
.. uživajte u svom svakom trenutku .. ispunite se ljubavlju .. živite je u svakoj svojoj stanici ..
Šumska_Jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 00:38   #10
koju si ti frku digao oko jedne kosulje ,prosto ne mogu da vjerujem..da si zensko pa hajde i nekako.. kupi si novu kosulju i mani se izbjeljivaca deterdzenata i gluposti
Quote:
zetov kaže: Pogledaj post
e sad ste me fakat izbedirali!znači mojim košuljama spasa nema i ako stavim izbjeljivač otiće i ostali "dekori" a ako ne stavim ništa košuljića će svaki put biti sve žuća i žuća....bemti i bijelo(rublje) i život...pih
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 02:01   #11
ma stavi malo domestosovog izbjeljivača za rublje, neće se niš dogodit, samo ga nemoj stavljati za svako pranje (uostalom nećeš ni trebati) nego npr.svaki 6-7 put, i inače svijetlije rublje peri sa svjetlijim bez obzira na temperaturu, a ako ti treba cijela vječnost da skupiš jednu mašinu veša slične boje onda koristi woolite (imaš jeftine varijante u dm-u, jednako dobre) pa ti se boje ne budu zmiksale
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 02:02   #12
Quote:
wickedangel kaže: Pogledaj post
koju si ti frku digao oko jedne kosulje ,prosto ne mogu da vjerujem..da si zensko pa hajde i nekako.. kupi si novu kosulju i mani se izbjeljivaca deterdzenata i gluposti
znači samo žene smiju hodati u čistim košuljama?
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 10:26   #13
imaš od dr beckmann milijun sredstava za takve stvari koje ti neće oštetit odjeću. vidi u dmu.
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.