Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2010., 01:05   #1341
Quote:
big_fish kaže: Pogledaj post
Molio bih mišljenje oko nalaza krvi. Problem zbog kojeg sam bio na pretragama je bol u desnoj strani trbuha (detaljno opisana u posebnoj temi na ovoj stranici foruma).


L 8,5

E 5,6

Htc 0,43

Hgb 160

T 194

Zahvaljujem unaprijed.
Koliko vidim, sve vrijednosti su OK.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:15   #1342
Molim Vas da mi protumacite mamin nalaz, sva je uplasena jer vrijednosti su izvan granica normalne ( ima 47god)
radi se o hormonima stitnjace

TSH 19,8
T4 72,4
anti Tg 288,1 KIU/L
anti TPO 369,5
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 16:19   #1343
može li netko protumačiti ove rezultate?
Leukociti -- 12.6 (3.4-9.7)
Eritrociti – 5.52 (3.86-5.08)
Hb – 145 (119-157)
Hematokrit – 0,434 (0,356-0,470)
MCV – 78,6 (83-97,2)
MCH – 26,3 (27,4-33.9)
MCHC – 334 (320-345)
RDW – 13,5 (9-15)
Trombociti – 276 (158-424)
MPV – 10,3 (6,8-10,4)
Neutrofili – 82,3 (44-72)
Limfociti – 2,7 (20-46)
Monociti – 4,7 (2-12)
Eozinofili – 0,2 (00-7)
Bazofili – 0,1 (00-1)
Neseg. Neutro – 10 (0-4)
CRP – 3,2 (00-3)
Urin
Krv +
Bilirubin – negativan
Urobilinogen – normalan
Ketonski spojevi - +++
Proteini - ++
Nitriti – negativan
Glukoza – normalan
Reakcija (pH) – 8,0 (4,5 – 8)
Spec. Težina – 1.000 (1.004-1.04)
U.k.pr – Lkc ++
U. sed. – Lkc – 33 (00-5)
U.sed – Erc – 5 (00-2)
Sed.Ep.st Pločaste – 16 (00-1)
Male ep. Stanice – 0 (00-1)
Hijalini cilindri – 0 (00-1)
Bakterije – dosta

razlog vađenja krvi - sumnja na upalu slijepog crijeva, bolovi s desne strane. da li je jako zabrinjavajuća krvna slika? jasno mi je da se radi o upali, najvjerovatnije mokraćnih kanala, no ipak ima dosta povišenih parametara... na moru sam tako da do svog dr trenutno ne mogu doći, a i nisam baš toliko stručna u očitavanju krvne slike, pa ako netko može dati svoje mišljenje... hvala unaprijed ( i da, znam da koritosteroidi mogu utjecati na krvnu sliku, a ih koristim zbog alergije)
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 07:39   #1344
Quote:
majchy_m kaže: Pogledaj post
Molim Vas da mi protumacite mamin nalaz, sva je uplasena jer vrijednosti su izvan granica normalne ( ima 47god)
radi se o hormonima stitnjace

TSH 19,8
T4 72,4
anti Tg 288,1 KIU/L
anti TPO 369,5
Pod uvjetom da se radi o vrijednosti T4 (a ne fT4!) i da je vrijednost T4 izražena u nmol/L (dakle, T4 72,4 nmol/L), moglo bi se raditi o tzv. subkliničkoj hipotireozi jer su vrijednosti TSH povišene, a vrijednosti T4 u granicama normale. Subklinička hipotireoza znači da je smanjena funkcija štitnjače, ali pacijent nema tegoba. Obzirom na povišena antitijela, uzrok ovoga bi mogao biti Hashimotov tireoiditis. To je kronična upala štitne žlijezde koja je uzrokovana autoimunim čimbenicima.

U svakom slučaju, zasigurno će biti potreban pregled endokrinologa, a vjerojatno i dodatne pretrage krvi, UZV...
Također, vrlo su bitni i iskazi samog pacijenta - kakve tegobe ima, koliko dugo traju, ima li i drugih bolesti itd. itd.

Kod ove bolesti vrijednosti hormona štitnjače znaju se jako mijenjati - od povišenih preko normalnih pa sve do sniženih vrijednosti. Na kraju obično dolazi do hipotireoze - smanjenih vrijednosti hormona štitnjače, a bolest se tada liječi uzimanjem hormona štitnjače.

Uglavnom, mislim da nema razloga za paniku.
Ali svakako, s tim nalazima javiti se liječniku koji će sigurno reći što i kako dalje.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 09:27   #1345
Quote:
betty_boop_19 kaže: Pogledaj post
može li netko protumačiti ove rezultate?
Leukociti -- 12.6 (3.4-9.7)
Eritrociti – 5.52 (3.86-5.08)
Hb – 145 (119-157)
Hematokrit – 0,434 (0,356-0,470)
MCV – 78,6 (83-97,2)
MCH – 26,3 (27,4-33.9)
MCHC – 334 (320-345)
RDW – 13,5 (9-15)
Trombociti – 276 (158-424)
MPV – 10,3 (6,8-10,4)
Neutrofili – 82,3 (44-72)
Limfociti – 2,7 (20-46)
Monociti – 4,7 (2-12)
Eozinofili – 0,2 (00-7)
Bazofili – 0,1 (00-1)
Neseg. Neutro – 10 (0-4)
CRP – 3,2 (00-3)
Urin
Krv +
Bilirubin – negativan
Urobilinogen – normalan
Ketonski spojevi - +++
Proteini - ++
Nitriti – negativan
Glukoza – normalan
Reakcija (pH) – 8,0 (4,5 – 8)
Spec. Težina – 1.000 (1.004-1.04)
U.k.pr – Lkc ++
U. sed. – Lkc – 33 (00-5)
U.sed – Erc – 5 (00-2)
Sed.Ep.st Pločaste – 16 (00-1)
Male ep. Stanice – 0 (00-1)
Hijalini cilindri – 0 (00-1)
Bakterije – dosta

razlog vađenja krvi - sumnja na upalu slijepog crijeva, bolovi s desne strane. da li je jako zabrinjavajuća krvna slika? jasno mi je da se radi o upali, najvjerovatnije mokraćnih kanala, no ipak ima dosta povišenih parametara... na moru sam tako da do svog dr trenutno ne mogu doći, a i nisam baš toliko stručna u očitavanju krvne slike, pa ako netko može dati svoje mišljenje... hvala unaprijed ( i da, znam da koritosteroidi mogu utjecati na krvnu sliku, a ih koristim zbog alergije)

Letimičnim uvidom u ove nalaze, zaključilo bi se da se ovdje može raditi o infekciji mokraćnog sustava. Za ovo govori ponajprije nalaz u mokraći: dosta bakterija, leukocita (upalnih stanica), nalaz bjelančevina i krvi u mokraći. Osim toga, u mokraći su pozitvni i ketonski spojevi, ali je nalaz šećera negativan, što bi moglo govoriti da neko vrijeme nisi jela. U krvi se vidi porast upalnih stanica (leukocita) i to posebno neutrofila, što ide u prilog tome da se u organizmu događa neka bakterijska infekcija.

Dakle, samo na temelju ovog nalaza, bez da se čuju tegobe pacijenta, prvo što bi mi palo na pamet jest da se radi o infekciji mokraćnog sustava.

Međutim, sami laboratorijski nalazi, bez iskaza pacijenta i drugih nalaza, ne mogu nedvojbeno i točno reći o kojoj se dijagnozi radi.

Ne znam jesi li pregledana u hitnoj službi ili u ambulanti liječnika obiteljske medicine i je li dana kakva terapija (antibiotik) i da li se na tu terapiju stanje popravilo?

Inače, pronaći uzrok bolova u trbuhu nije nimalo jednostavno, a katkada se ni ne dođe do prave dijagnoze.

Što se kortikosteroida tiče, oni mogu utjecati na krvnu sliku ako se primjenjuju u obliku tableta ili injekcija. No, ako se radi o spreju, kremi ili kapljicama, tada je apsorpcija mala pa vjerojatno u tom smislu ne bi trebali bitnije utjecati na krvnu sliku.

I također, kod bolova u trbuhu može postojati više dijagnoza istovremeno, tako da i postojanje mokraćne infekcije ne mora značiti da je to isključivi uzrok tegoba.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 10:17   #1346
Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
što pokazuje eozinofilni kationski protein? (mislim da li samo prisutnost alergije ili da li on pokazuje i recimo astmu?)
Eozinofilni kationski protein (ECP) jedan je od pokazatelja alergijskog mehanizma, i kao takav može biti povišen u alergijama. Mjerenjem razine eozinofilnog kationskog proteina može se, između ostalog, otkriti i alergijska upala u dišnom sustavu. No, samo na temelju povišenih vrijednosti ECP-a ne može se postaviti dijagnoza astme.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 17:41   #1347
Pozdrav forumaši, dugo nisam bio na forumu pa sam zaboravio korisničko ime pa se eto registrirao ponovno.

Starost 29 godina, 65 kila

Uz velike glavobolje, te nakon toga strašno velika bol u ramenima završio sam 3 puta na hitnoj i do sada sam 3 puta vadio krv.
Nisam imao temperaturu, 2-3 dana malo teže gutao jer me pekla lijeva mandula.
Zadnji nalaz:

Napisati ću samo povišene vrijednosti

MCHC: 366 g/L
CK: 760 U/L
LDH: 285 U/L
AST: 93 U/L
ALT: 209 U/L

Dijagnoza specijaliste (infektolog) kad je vidio nalaze uz pregled

-infektivna mononukleoza

ono što mene zanima je to što već tjedan dana umirem od bolova u ramenima.
Ima li netko iskustva s tom mononukleozom i dali od nje mogu toliko jako boljeti ramena.

Specijalist mi je prepisao: Ibuprofen, dodati male doze kortikosteroida (2-3 dana), Ulzol 1 capsula te sumamed 500 (3 dana)

Ljudi šta mi je spavam na sjedečki jer nemogu ležati od bolova u ramenima.

Zaboravio sam dodati kako mi je desna lopatica iskočila. prvo je bolila, kad je bol prestala onda je iskočila. Sad me jako boli lijeva lopatica i rame
Nisam ništa fizički radio niti se naprezao.

Zadnje uređivanje boky999 : 04.08.2010. at 18:48.
boky999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 19:15   #1348
Zaboravio sam ref. vrijednosti pa eto i njih

MCHC: 366 g/L ref. 320-355
CK: 760 U/L ref. 0-177
LDH: 285 U/L ref. 0-241
AST: 93 U/L ref. 8-38
ALT: 209 U/L ref.10-48
boky999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 13:38   #1349
Quote:
boky999 kaže: Pogledaj post
...Uz velike glavobolje, te nakon toga strašno velika bol u ramenima završio sam 3 puta na hitnoj i do sada sam 3 puta vadio krv.
Nisam imao temperaturu, 2-3 dana malo teže gutao jer me pekla lijeva mandula.
...
Dijagnoza specijaliste (infektolog) kad je vidio nalaze uz pregled

-infektivna mononukleoza

ono što mene zanima je to što već tjedan dana umirem od bolova u ramenima.
Ima li netko iskustva s tom mononukleozom i dali od nje mogu toliko jako boljeti ramena.

Specijalist mi je prepisao: Ibuprofen, dodati male doze kortikosteroida (2-3 dana), Ulzol 1 capsula te sumamed 500 (3 dana)

Ljudi šta mi je spavam na sjedečki jer nemogu ležati od bolova u ramenima.

Zaboravio sam dodati kako mi je desna lopatica iskočila. prvo je bolila, kad je bol prestala onda je iskočila. Sad me jako boli lijeva lopatica i rame
Nisam ništa fizički radio niti se naprezao.
Ni uz najbolju volju ne bih se usudio reći o čemu se točno radi kod tebe, no nekoliko komentara (ako smijem) na ono što si naveo:

1.) nalazi koje navodiš, tj. njihove vrijednosti, osobito LDH, AST i ALT, mogu se uklopiti u dijagnozu infektivne mononukleoze. Međutim, vrlo važan parametar, a to je broj leukocita (L) i diferencijalna krvna slika (DKS), ovdje ne navodiš. Ili si zaboravio ili... Nekako mi je u krajnju ruku neobično da te pretrage nisu učinjene ili da su njihove vrijednosti uredne a radi se o infektivnoj mononukleozi?!;

2.) što se simptoma tiče, većina njih može se također uklopiti u tu dijagnozu: gloavobolja, opća slabost, grlobolja... Ono što mi odstupa jesu tegobe vezane uz lopatice, tj. "iskakanje" jedne pa druge lopatice, što mi se ne čini vezano uz infektivnu mononukleozu. S druge strane, vrlo bitan simptom, povećanje limfnih čvorova, ne navodiš!;

3.) u propisanoj terapiji za infektivnu mononukleozu, antibiotik mi odstupa od uobičajene sheme. Doduše, u rjeđim se slučajevima, kod nakalemljenih bakterijskih infekcija (tzv. bakterijske superinfekcije) i kod infektivne mononukleoze (koja je virusna bolest) daje antibiotik, ali da je baš Sumamed izbor?! U mojem udžbeniku iz infektologije stoji, između ostalog, kako bi se antibiotici iz ove skupine trebali izbjegavati kod osoba oboljelih od infektivne mononukleoze, a u slučaju da se moraju ordinirati antibiotici kod oboljelog od infektivne mononukleoze, postoje druge skupine antibiotika.

4.) u slučaju da te ramena i dalje tako jako bole, najpametnije je odmah konzultirati svog obiteljskog liječnika, koji će nakon pregleda razmotriti mogućnost upućivanja ortopedu, fizijatru, imunologu ili kojem drugom specijalisti da se rastumače ove tegobe. Hitna služba nije mjesto gdje će se napraviti kompletna obrada po tom pitanju. Jednako tako, trebalo bi biti nepisano pravilo da se nakon obrade u hitnoj službi pacijent javi svom obiteljskom liječniku. A vjerujem da se jesi javio da dobiješ recepte za propisanu terapiju. Zar je moguće da tvoj liječnik/liječnica nije reagirao/la ili nisi spominjao tegobe s ramenima i lopaticama?!

Ne znam, u cijeloj ovoj priči kao da puno toga nedostaje.

Nadam se da ćeš potražiti pomoć kod svog obiteljskog liječnika što prije, ako već nisi.

Puno pozdrava i želim ti sve najbolje
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 17:37   #1350
vadila sam krv prosli tjedan,i jedino mi je MCHC povisen,malko mi to sad ne da spavat..pa ako bi mi netko mogo protumacit to...inace imam 18 god i vrlo malo kila za svoju dob ( BMI 15.8.)

SE 11
Eritrociti 4.90
hemoglobin 140
hematokrit 0.39
MCV 80
MCH 28.6
MCHC 358
Trombociti 191
leukociti 5.9
DKS
seg. 0.49
neseg.
eozinofilni 0.02
bazofilni 0.00
limfociti 0.39
monociti 0.10
protrombinsko vr. 94.0
INR 1.0
GLUKOZA 4.8
blilirubin uk. 20
AST 26
ALT 15
GGT 13
ALP 68
Kolesterol 4.2

Hvala unaprijed
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 12:11   #1351
Krvna slika ..Hitna pomoč

Ovako ako mi ko more pokazati ovi nalaz bio bi mu zahvalan

Hematologija;
leukociti -8.84 -------------- 3.4-9.7
eritociti-5.04 ------------- 4.34-5.72
hemoglobin-143 ------------- 138-175
hematokrit -0.414 -------------- 0.415-0.53
mcv-82.1 ------------ 83-97.2
mch-28.4 ------------- 27.4-33.9
mchc-345 ------------ 320-345
index raspored .erc-13.1 -------- 9-15
trombociti-188 ------------- 158-424
mpv-11.0 ------------ 6.8 -10.4
neutrof.gran-58.9 ----------- 44-72
limfociti-32.70 -------------- 20-46
eozinof.gran-1.7 -------------- 0-7
monociti-6.6 -------------- 2-12
bazof.gran-0.1 ---------------- <1
IG%-0.50-------------------
luc- -
eozinofili i monociti -
micro- -


Ovako čovijek ima 20 godina. Zanima me mišljenje vaše ko se razumije u ovo . Unaprijed fala lijepa.
ARPAGJIKT is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.08.2010., 08:45   #1352
Quote:
ARPAGJIKT kaže: Pogledaj post
Ovako ako mi ko more pokazati ovi nalaz bio bi mu zahvalan

Hematologija;
leukociti -8.84 -------------- 3.4-9.7
eritociti-5.04 ------------- 4.34-5.72
hemoglobin-143 ------------- 138-175
hematokrit -0.414 -------------- 0.415-0.53
mcv-82.1 ------------ 83-97.2
mch-28.4 ------------- 27.4-33.9
mchc-345 ------------ 320-345
index raspored .erc-13.1 -------- 9-15
trombociti-188 ------------- 158-424
mpv-11.0 ------------ 6.8 -10.4
neutrof.gran-58.9 ----------- 44-72
limfociti-32.70 -------------- 20-46
eozinof.gran-1.7 -------------- 0-7
monociti-6.6 -------------- 2-12
bazof.gran-0.1 ---------------- <1
IG%-0.50-------------------
luc- -
eozinofili i monociti -
micro- -


Ovako čovijek ima 20 godina. Zanima me mišljenje vaše ko se razumije u ovo . Unaprijed fala lijepa.
Dragi moj, pa nalaz je superrrr!!!!
Sve u granicama normalee
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:25   #1353
Quote:
malla4 kaže: Pogledaj post
vadila sam krv prosli tjedan,i jedino mi je MCHC povisen,malko mi to sad ne da spavat..pa ako bi mi netko mogo protumacit to...inace imam 18 god i vrlo malo kila za svoju dob ( BMI 15.8.)

SE 11
Eritrociti 4.90
hemoglobin 140
hematokrit 0.39
MCV 80
MCH 28.6
MCHC 358
Trombociti 191
leukociti 5.9
DKS
seg. 0.49
neseg.
eozinofilni 0.02
bazofilni 0.00
limfociti 0.39
monociti 0.10
protrombinsko vr. 94.0
INR 1.0
GLUKOZA 4.8
blilirubin uk. 20
AST 26
ALT 15
GGT 13
ALP 68
Kolesterol 4.2

Hvala unaprijed
Što se nalaza krvne slike tiče, primjećujem da su vrijednosti svih parametara unutar referentnih vrijednosti, a jedino MCHC malo odstupa.

MCHC označuje prosječnu koncentraciju hemoglobina (molekule koja prenosi kisik) u eritrocitu. Inače, MCV, MCH, MCHC se zajedničkim imenom nazivaju eritrocitne konstante. Ti parametri opisuju neke značajke eritrocita. Promijenjene vrijednosti ovih parametara uvijek se trebaju promatrati zajedno s vrijednostima broja eritrocita i koncentracije hemoglobina.

Obzirom da su kod tebe i broj eritrocita i koncentracija hemoglobina uredni, a vrijednost MCHC tek je vrlo malo povišena, mislim da to nema nikakvog kliničkog značenja. Dakle, moje je osobno mišljenje da po tom pitanju ne bi trebala brinuti.

Ostali nalazi su također urednih vrijednosti.

Ono što upada u oči jest izrazito niska vrijednost indeksa tjelesne mase, što govori o pothranjenosti. No, kako sam razabrao iz tvog prethodnog upita od 19.07.2010. (kada si pitala o nalazima gustoće kostiju) u kojem si navela da piješ Ensure napitke i da je specijalist zatražio obavljanje određenih pretraga, ti se nalaziš pod nadzorom liječnika. Nadam se da je tako! Inače, nalaz denzitometrije govori za osteopeniju, smanjenu gustoću kostiju. A i to je jedna od posljedica pothranjenosti. Nastavi li gustoća kostiju opadati, doći će do osteoporoze. Ne znam koji je uzrok tvoje pothranjenosti, no svakako ju treba energično liječiti uz stalni liječnički nadzor!

Budi ustrajna, slušaj savjete svojih liječnika!
Veliki pozdrav
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:08   #1354
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Dragi moj, pa nalaz je superrrr!!!!
Sve u granicama normalee
Fala ali nekako mi se čini čudnim ovi limfociti nakon tjedan dana san ima 35.4 unda 34.6 pa sada 32 .2 mislin svako malo pada jel to dobro ili loše ... kakvi je imunitet iz ovoga ? jel se more zaključiti ?
ARPAGJIKT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:09   #1355
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Što se nalaza krvne slike tiče, primjećujem da su vrijednosti svih parametara unutar referentnih vrijednosti, a jedino MCHC malo odstupa.

MCHC označuje prosječnu koncentraciju hemoglobina (molekule koja prenosi kisik) u eritrocitu. Inače, MCV, MCH, MCHC se zajedničkim imenom nazivaju eritrocitne konstante. Ti parametri opisuju neke značajke eritrocita. Promijenjene vrijednosti ovih parametara uvijek se trebaju promatrati zajedno s vrijednostima broja eritrocita i koncentracije hemoglobina.

Obzirom da su kod tebe i broj eritrocita i koncentracija hemoglobina uredni, a vrijednost MCHC tek je vrlo malo povišena, mislim da to nema nikakvog kliničkog značenja. Dakle, moje je osobno mišljenje da po tom pitanju ne bi trebala brinuti.

Ostali nalazi su također urednih vrijednosti.

Ono što upada u oči jest izrazito niska vrijednost indeksa tjelesne mase, što govori o pothranjenosti. No, kako sam razabrao iz tvog prethodnog upita od 19.07.2010. (kada si pitala o nalazima gustoće kostiju) u kojem si navela da piješ Ensure napitke i da je specijalist zatražio obavljanje određenih pretraga, ti se nalaziš pod nadzorom liječnika. Nadam se da je tako! Inače, nalaz denzitometrije govori za osteopeniju, smanjenu gustoću kostiju. A i to je jedna od posljedica pothranjenosti. Nastavi li gustoća kostiju opadati, doći će do osteoporoze. Ne znam koji je uzrok tvoje pothranjenosti, no svakako ju treba energično liječiti uz stalni liječnički nadzor!

Budi ustrajna, slušaj savjete svojih liječnika!
Veliki pozdrav

hvala puno na smirenju zabrinutosti oko krvne slike
da,pod nadzorom sam i to vec 5 godina,no tek sam prije mjesec dana dobila uputu da pijem ensure..koji nije da mi bas valja,al pretrpim ne znam ni ja koji je uzrok pothranjenosti...
i nemam anoreksiju,vec veliku zelju da se udebljam,ali ne ide..
makar ni endokrinologinja ni gastrica ne obracaju bas veliku paznju na to da imam sum srca,koji nije kontroliran vec 5 godina pa mozda to ima kakve veze s tom mojom masom,neznam...
pozdrav
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 21:43   #1356
Što znači kratica distr. eritrocita?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 19:41   #1357
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Što znači kratica distr. eritrocita?
Pretpostavljam da se radi o distribuciji eritrocita po volumenu, koji se označava kraticom RDW. To je vrijednost koja nam pokazuje, jednostavno rečeno, jesu li eritrociti (crvena krvna zrnca) u krvi približno iste veličine ili postoji velika razlika u veličini pojedinih eritrocita. Važan je parametar u dijagnostici, praćenju i liječenju bolesti koje zahvaćaju eritrocite, npr. anemije.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 13:21   #1358
vadila sam krv jucer i nalaz mi je ok,jedino mi je GGT jako povisen,130 je...AST I ALT su unutar referentnih vrijednosti...imam 22 godine,prebolila sam mononukleozu sa 15 godina..(neznam ima li to kakve veze)...vadila sam krv i prije pola godine i GGT mi je isto bio povisen,ali ne puno..mislim da je bio na granici dopustenog,pa su mi rekli da je to mozda zbog pilula koje pijem,,blabla..ali sad ne pijem niti antibaby vise ,niti sam pila bilo koje tablete u zadnje vrijeme...sutra imam dogovoreno kod doktora ujutro ali sam malo nestrpljiva,pa ako bi itko napisao svoje misljenje...hvala!! pozdrav
youngfashionista0038 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 14:03   #1359
U četvrtak sam završio na hitnoj, a nalaz krvi mi je kako slijedi:

L 4.65
E 4.96
Hb 145
Hct 0,406
MCV 81,92
MCH 29,2
MCHC 357
DKS: segmentirani 65,8%
monociti: 12,7
eozinofili: 1.1
AST 33
ALT 21
LDH 197
GUK 5,3
ureja 3,5
kreatinin 92
bil/uk 13.8
bil/dir 2.7
Na 140
K 4
Cl 105
CRP 27,3

(prepisao sam samo ono što je boldano na nalazu)

Dijagnoza mi je St. febrilis, edem oba skočna zgloba, polyarthralgiae, trombocytopaenia; preporučeno mi je da odem hitno kod imunologa.

Hvala na pomoći!
Malko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 15:20   #1360
Ne liječim se preko foruma, ali s obzirom da imama bebu od dva ipo mjeseca-ne stižem nigdje, tako ni kod gina , sad sam privatno izvadila krv i vidim da tu svašta nešto nije u granicama, a pojma nemam...

Neutrofilni granulociti % su nisko 33 (55-75).
Limfociti su mi povišeni (i jedno i drugi % i bez, što god da značilo).
Prosječni volumen eritrocita mi je nizak. Isto kao i hemoglobina u eritrocitima (pretpostavljam da je vezano uz izgubljenu krv).
Prosječni volumen trombocita je visoko.


Štitnjača podivljala, ali, to znam.

Izvolite!
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.