Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2015., 14:07   #41
Momku je tek 20 godina.
Lomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:21   #42
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Rekao je da se boji ostaviti dojam huligana ili razbijača...Mislim da taj dojam prvenstveno ovisi o stilu odijevanja, razvijenosti tijela, i načinu komunikacije sa ljudima, a obrijana ćelavost je nešto univerzalno što i muškarci u uredima nose i ne daje im neki nasilnički look baš.


Istina, nitko ne bi želio biti sa osobom koja nas cijele možda odbaci radi sam jedne fizičke karakteristike. Npr.jedan frajer tu na forumu je mrtav-ladan izjavio da nikad ne bi bio sa ženom koja nosi uggsice, npr. Izbjegavat ću ga u širokom luku ako ga ikad vidim uživo.


No s druge strane, svaka ima pravo na svoj ukus i osobne kriterije pa makar bili i blesavi tebi i meni.


Ali ovo bi pak bilo samo seljački i djetinjasto te nepotrebno.
A gle, da se ljudi odbacuju bilo zbog jedne ili više fizičkih karakteristika, nitko nikada ne bi bio ni sa kim. Ne postoje savršene osobe, niti fizički, niti psihički, pa si ne treba nabijati komplekse bespotrebno. Ukupan dojam, nastup, izazivanje određenih emocija kod druge osobe su uglavnom ono što rezultira nekim uspjehom ili ne. A ako sam sebi nabiješ komplekse, vjerojatno ćeš biti nesigurniji u nastupu i rezultat će biti neuspjeh. Stvar je u tome da jedna osoba može tolerirati, npr. pretilost kod druge osobe, dok ta druga osoba tolerira npr. manjak kose kod prve osobe. Nisu rijetki slučajevi u kojima osoba "prođe preko" činjenice da druga osoba nosi uggsice, ukoliko je ta druga osoba na niz drugih načina pozitivna.

A da vratiti treba, treba. Ukoliko osoba trpi nešto, neku bol, dolazi do negativnih procesa u mozgu. Pogotovo ako osoba nema neke "ventile" za izbaciti to iz sebe. Osveta je odlična stvar po tom pitanju, ali valja je pravilno dozirati i usmjeriti prema osobi koja je izazvala bol. Na taj način uvjeriš samu sebe da si ispravno postupila i možeš opet biti zen. Postoji puno ljudi koji kroz metodu introspekcije za sebe zaključe da su dobri, jer su uglavnom trpili bol i nisu vratili, a postoji i obrnuto, osobe koje za sebe misle da su zle, jer su nanosili bol nepotrebno. I jedno i drugo je odmak od zen-a i nije dobro.

Zadnje uređivanje Patnick : 19.04.2015. at 14:36.
Patnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:42   #43
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Obrij glavu i nastavi živit život isto ka i prije. Nisi izgubia ruku nego dlake.
Ja sam odma obrija čim mi se zalisci pojavili. Taman posla se jebat sa onim jadnim proćelavim frizurama. Iznenadit ćeš se koliko se ženski sviđaju čelavi muškarci.
Slazem se
Zna biti jako privlacno...a i centimetar dva mozes pustit kose pa opet nije strasno...bolje celav decko nego sa smjesnim frizurama kojima zapravo sam sebe uvjerava da je sakrio nesto sto se i ne moze bas tako lako sakriti...
__________________
Vidiš...Godine nas obrade različito..Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi....
miss-magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:39   #44
Obrij glavu, pusti bradu, bit ćeš mrak.
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:57   #45
Quote:
Znatizeljni94 kaže: Pogledaj post
Gubljenje kose mi je jako stresno i svaki put kad se pogledam u ogledalo to me baci u depresiju. Već neko vrijeme radim smiješne frizure kako bi skrio svoje ćelavljenje. Nisam skroz ćelav. Kosa mi se dosta prorijedila i zalisci su vidljivi. Želim se riješiti ovog stresa te se želim obrijati na ćelavo, ali nisam potpuno siguran u vezi svoje odluke zbog nekoliko stvari.

1. Nisam siguran kako bi izgledao kad bi bio skroz ćelav. Nemam klempave uši i glava mi nema kvrge (bar ih ja nisam primjetio), ali imam veliko čelo (slično kao i Bruce Willis).

2. Ne znam kako bi to moja okolina prihvatila. Bojim se da ću izgledati kao neki huligan ili utjerivač dugova.

3. Ali najveći od svih problema mi je to što sam čitajući po internetu vidio da više od polovice ženske populacije ne voli ćelave muškarce i da im je to jako odbojno te da ne bi nikad bile s nekim tko je ćelav.

Moj brat je imao isti problem kao i ti.Pocela mu kosa opadat u 2 srednje.Prvo jadan ju tjero naprijed, a veliko celo isto, iz aviona tako nesto primjetis.Poslije srednje poceo stanjivat na par mm da bi na kraju sve ziletom skidao i sad izgleda odlicno.S kosom ga ne mogu zamislit.

I nikad nije imao problema s pronalazenjem cura, tako da si makni taj kompleks.U pocetku ce ti bit cudno bez kose, al lijepse je vidit celavca nego onog sta radi frizurice s par dlaka na glavi.
I kao sta je netko vec napisao, pusti bradu!
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:42   #46
Obrij se na ćelavo, to je seksi.
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:35   #47
Quote:
mjesecarka kaže: Pogledaj post
I nikad nije imao problema s pronalazenjem cura, tako da si makni taj kompleks.U pocetku ce ti bit cudno bez kose, al lijepse je vidit celavca nego onog sta radi frizurice s par dlaka na glavi.
I kao sta je netko vec napisao, pusti bradu!
Primjetio sam da svi celavci bradu furaju. Meni smijesno izgledaju. Bolje nek se briju.
Lomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:56   #48
Quote:
Lomlja kaže: Pogledaj post
Primjetio sam da svi celavci bradu furaju. Meni smijesno izgledaju. Bolje nek se briju.
Ta kombinacija privlaci paznju i vecini super stoji.Uvijek je lijepse vidit musko s bradom (pritom ne mislim na pubertetske brcice)
But that's my opinion!
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:02   #49
Ne uzrokuje višak testosterona ćelavost, nego osjetljivost folikula kose na DHT koji je nusproizvod testosterona.

To se lagano može spriječiti s finasteridom (nuspojave kod samo 3 % ljudi iako se mnogi šire paniku), a kosa se može i djelomično vratit s minoxidilom.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:15   #50
Quote:
mjesecarka kaže: Pogledaj post
Ta kombinacija privlaci paznju i vecini super stoji.Uvijek je lijepse vidit musko s bradom (pritom ne mislim na pubertetske brcice)
But that's my opinion!
Normalno da neces reci za brata da mu ne stoji.
Lomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:22   #51
Quote:
JustOnPaper kaže: Pogledaj post
Ne uzrokuje višak testosterona ćelavost, nego osjetljivost folikula kose na DHT koji je nusproizvod testosterona.

To se lagano može spriječiti s finasteridom (nuspojave kod samo 3 % ljudi iako se mnogi šire paniku), a kosa se može i djelomično vratit s minoxidilom.
Da je to rjesenje ne bi bilo celavih i ne bi toliko muskaraca islo na transplataciju.
Lomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:52   #52
Quote:
Lomlja kaže: Pogledaj post
Normalno da neces reci za brata da mu ne stoji.
Pa naravno al to misljenje imam neovisno o njemu.
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:57   #53
Quote:
Lomlja kaže: Pogledaj post
Da je to rjesenje ne bi bilo celavih i ne bi toliko muskaraca islo na transplataciju.
Većina muških ne uzima finasterid i minoxidil ili počnu uzimati prekasno (jer djeluje samo kad se uhvati rano), a oni koji uzimaju više ne ćelave.

A i ti pričaš kao da ljudi masovno idu na transplantacije kose.

Doduše nije ni minoxidil ni finasterid trajno rješenje, ali odgodi ćelavost za jedno 15-20 godina.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:07   #54
Quote:
Znatizeljni94 kaže: Pogledaj post
Gubljenje kose mi je jako stresno i svaki put kad se pogledam u ogledalo to me baci u depresiju. Već neko vrijeme radim smiješne frizure kako bi skrio svoje ćelavljenje. Nisam skroz ćelav. Kosa mi se dosta prorijedila i zalisci su vidljivi. Želim se riješiti ovog stresa te se želim obrijati na ćelavo, ali nisam potpuno siguran u vezi svoje odluke zbog nekoliko stvari.

1. Nisam siguran kako bi izgledao kad bi bio skroz ćelav. Nemam klempave uši i glava mi nema kvrge (bar ih ja nisam primjetio), ali imam veliko čelo (slično kao i Bruce Willis).

2. Ne znam kako bi to moja okolina prihvatila. Bojim se da ću izgledati kao neki huligan ili utjerivač dugova.

3. Ali najveći od svih problema mi je to što sam čitajući po internetu vidio da više od polovice ženske populacije ne voli ćelave muškarce i da im je to jako odbojno te da ne bi nikad bile s nekim tko je ćelav.
Ove su mi dvojbe pomalo smijesne. Mozda zato sto sam po svoj prilici stariji od postavljatelja teme. Ipak cu izraziti misljenje.
Prije 8 g. iako nisam gubio kosu i bila mi je sasvim cvrsta razmisljao sam pojednostavniti stvar oko frizure i otisao u salon na jedno sisanje zamolivsi frizerku da mi malo po malo skida s "masinicom", dakle ne skarama, kako bih se s oprezom uvjerio hoce li takvo za mene neuobicajeno skracivanje biti prenapadno, odbojno i drasticno. Kad sam shvatio da me robijaska frizura ipak nije nagrdila kako sam se bojao odlucio sam se tako sisati stalno. Mozda samo jos prvu godinu u salonima, a onda sam kupio "masinicu" i cinim to od tada redovito sam. Obzirom da sam odlazio frizeru jednom do dva puta mjesecno cini mi se da sam cak i ustedio zadnjih sedam-osam godina lijepu svotu. Katkad, otprilike dva puta godisnje, obrijem glavu pjenom i brijacem cisto iz uzitka. Fantastican osjecaj! Ne znam za nista ugodnije i prakticnije od ne imanja kose na glavi.
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:18   #55
Quote:
JustOnPaper kaže: Pogledaj post
Većina muških ne uzima finasterid i minoxidil ili počnu uzimati prekasno (jer djeluje samo kad se uhvati rano), a oni koji uzimaju više ne ćelave.

A i ti pričaš kao da ljudi masovno idu na transplantacije kose.

Doduše nije ni minoxidil ni finasterid trajno rješenje, ali odgodi ćelavost za jedno 15-20 godina.
Oba proizvoda imaju negativne uticaje.
Pa idu svi oni kojima smeta i koji su to mogu priustiti. Sve je popularnije.

http://www.thetimes.co.uk/tto/multim...pp_408052c.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...4_-_Berlin.jpg

Evo dvojica poznatijih koji su presadili.
Lomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:25   #56
Presađivanje je jedina jadnija stvar od začešljavanja mrtvih rezanaca preko piste za komarce.

Budi razuman i primi se mašinice. Nekima će se svidjeti, nekima neće, neki će se naviknuti. Nećeš biti veliki faker izgledajući kao Ted Buckland. Što se tiče BBB-stajlinga, pokušaj s drugačijom, zeru finijom odjećom, zanimljivim T-shirtevima i sl. Pokušaj ne hračkati po pločniku, to bi također moglo pomoći.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:33   #57
Lomlja sigurno ima nekoga tko se bavi estetskom kirurgijom pa drzi svoju polikliniku.
A mozda je i sam vlasnik jedne, tko zna?

Poliklinika Lomlja - da bi dlaka s vaseg anusa bila postojana na vasem tjemenu

__________________
"Ja pečen pizze, ono frizerski salon! - Kole, A.D. 2009.
Bomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:35   #58
Quote:
mjesecarka kaže: Pogledaj post
Ta kombinacija privlaci paznju i vecini super stoji.Uvijek je lijepse vidit musko s bradom (pritom ne mislim na pubertetske brcice)
But that's my opinion!
to je mišljenje svake normalne ženske
pa šta je muškarac bez brade hahaha
inače su mi ćelavci ok ako imaju pravilnu lubanju i prosječno veliku glavu
ali ako imaju čudan oblik lubanje i veliku glavu ,to je ružno vidit
ali najgore od svega mi je vidit ljude koji su pošteno oćelavili a drže kosu i malo dužu ,vidila san par ljudi-bože sačuvaj na šta liče
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:41   #59
Quote:
b0mberman kaže: Pogledaj post
Poliklinika Lomlja - da bi dlaka s vaseg anusa bila postojana na vasem tjemenu

Pa kud baš otuda...?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:49   #60
Quote:
b0mberman kaže: Pogledaj post
Lomlja sigurno ima nekoga tko se bavi estetskom kirurgijom pa drzi svoju polikliniku.
A mozda je i sam vlasnik jedne, tko zna?

Poliklinika Lomlja - da bi dlaka s vaseg anusa bila postojana na vasem tjemenu

Nista od navedenog.
Poznajem ljude koji su presadili kosu i super su zadovoljni. Puno bolje izgledaju. Vecini ljudi celavica ne stoji.

Ne prebacuju se dlake sa tog dijela.
Lomlja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.