Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2015., 12:38   #61
Quote:
VIŠEMESAUBUREKE kaže: Pogledaj post
Ovo su luda vremena prijatelju.
Sve sto je nenormalno drugi ce ti nametnut da je normalno zapamti to
Ovo je najbolji odgovor na ovu temu. Kratko, a toliko puno receno.

Ono sto je nekad bilo nenormalno, danas se namece kao potpuno normalno. Vremena su se promijenila.

Danas je normalno da se u razgovoru u svaku drugu recenicu ubaci neka psovka. Da se ne postuje starije. Da se satima visi na facebooku stavljajuci slike kako bi se u drugima izazvala ljubomora, da se natjece tko ce imati vise virtualnih "prijatelja", tko ce imati vise lajkova, da se nadje citavo drustvo za stolom i onda svatko izvadi svoj mobitel iz djepa i bulji u njega kao da drugi ne postoje, danas je normalno da imas 20 tetovaza po sebi i da si na 15 mjesta proboden sa metalnim predmetima...dakle kriteriji za ono sto je normalno su se promijenili. To je jednostavno tako.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:38   #62
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ja bih ti zbilja savjetovala da prestanes slusati osobu koja ti je to rekla. Predrasude su, kako god okrenes, ruzne. A to da postoje s razlogom moze izgovoriti samo osoba koja zeli opravdati svoju uskogrudnost : ne zna:

Zeli li itko od vas da ga smatraju budalom/nemoralnim/stogod radi frizure ili odjece? :ee k:
Opet imaš tako preozbiljan pristup
Ja nikako ne bih rekla da je to uskogrudno

Da, teško je na prvu procijeniti nekoga, no ipak vjerujem kako kroz odjeću, način na koji se netko ponaša.. ipak tako stičeš taj prvi dojam. Ako netko zbog svog načina oblačnja izgleda kao drolija (i nemoj sada o tome da je to u oku promatrača ), neću pomisliti da bismo mogle biti dobre frendice Ne kažem kako je netko zbog afiniteta prema krajnjem kratkim i uskim dopičnjacima i sisama na izvol'te loša osoba, no zasigurno nije netko s kime bih se mogla zamisliti u nekom odnosu koji imam s nekime tko je sličniji meni.

Što, kažem, nikako ne isključuje to fa je to zbilja kvalitetna osoba, ali upoznala sam zaista široku lepezu ljudi i karaktera pa sam sklona vjerovati da ipak postoji neki uzorak ponašanja i kataktera prema kojem se ravnam kada tako odokativno procjenjujem ljude.

Ako me to čini snobom, oh well..


maksime, nemoj se dati obeshrabriti mišljenjima koja nisu jednaka tvojemu Ljepota foruma i jest ta da vremenom razviješ toleranciju na tuđa mišljenja čak i ako su suprotna tvojima i ne živciraš se time
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:39   #63
Maksi90- student Katoličkog bogoslovnog fakulteta u očajničkom pokušaju da vrati vrijednosti 19. stoljeća na snagu
BrianJohnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:40   #64
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Danas su mlade djevojke pod strašnim presingom medija kako bolje izgledati i kako privući pažnju,istaknuti se u masi.
i onda dignu nos kad ih pogledas
ebes take
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:43   #65
Quote:
Maksi90 kaže: Pogledaj post
Da, 90. A kaj da radim kad ispadam kao neki luđak, a samo htio čuti tuđa mišljenja i dobivam lude odgovore da sam svećenik ili frustrirani mladić
Ma kakav ludjak. Tu smo negdje sa godinama i meni isto nisu jasne moje vrsnjakinje. Vise volim mladje cure jer su u psihi slicne ovima, a manje materijalno orijentisane.

Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
Pa čuj, pitanje do kojih detalja naravno, kao i za sve ostalo. Problem muškaraca je u tome što previše pretpostavljaju da kuže žene i da su kao neki dominantniji spol. To je jako daleko od istine. Isto tako, problem je u tome što je velika većina muškaraca zapravo ovisna o ženskim čarima, sa seksom kao centralnim dijelom toga. Tako da je um tipičnog (mladog) muškarca ispunjen ogromnom količnim nerazumijevanja i iluzija u vezi žena. Trebaš samo pitati 50-godišnjake i reći će ti, ako im čast to dopusti , da su se itekako uvjerili da je njihovo razumijevanje žena koje su pretpostavljali kao mlađi zapravo bilo vrlo primitivno. Ne bih rekao da ih je teško razumjeti na nekoj dovoljno dobroj amaterskoj razini (bez ulaženja u psihološke, fiziološke i ine detalje), no nije baš ugodno skinuti s trona muškarcima drage žene, koje mnogima od njih zapravo znače jako puno, pitanje naravno da li iz ispravnih ili neispravnih razloga.
Pa muskarci i jesu dominantniji spol. Pogledaj za sta su sve zasluzni na intelektualnom nivou, da ne govorimo o fizickoj snazi. Emotivno su isto tako stabilniji i povjerljiviji.
Ne znam na sta mislis kod primitivnog poimanja zena.
Lomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:46   #66
Quote:
Maksi90 kaže: Pogledaj post
Da, 90. A kaj da radim kad ispadam kao neki luđak, a samo htio čuti tuđa mišljenja i dobivam lude odgovore da sam svećenik ili frustrirani mladić
Nisam niti ja nešto posebno stariji od tebe, tako da te kužim. Cure ti ne daju, to je problem. Budi direktan. I onda razmišljaš o njima, ne 0-24 (full-time), ali ipak bar pola radnog vremena. Postoji jako dobar razloga zašto ti ne daju, ili ti daju vrlo rijetko. Imaš izbor: ostati frustriran, ili prihvatiti izazov i raditi na sebi da ti daju više (igrati po njihovim pravilima), ili raditi na sebi i izdefinirati sebe neovisno o njihovom odobravanju i tome koliko ti daju. Igru koju one diktiraju nećeš promijeniti, vjeruj mi. Igraj po njihovim pravilima ili definiraj svoja pravila po kojima ćeš igrati, no u tom slučaju morat ćeš ih početi promatrati na znatno zreliji način. Cure će možda same sebe dovesti u situaciju da će muškarci postati oni koji će diktirati pravila, no to se vjerojatno neće skoro dogoditi.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:46   #67
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post


Opet imaš tako preozbiljan pristup
Ja nikako ne bih rekla da je to uskogrudno

Da, teško je na prvu procijeniti nekoga, no ipak vjerujem kako kroz odjeću, način na koji se netko ponaša.. ipak na tako stičeš taj prvi dojam. Ako netko zbog svog načina oblačnja izgleda kao drolija (i nemoj sada o tome da je to u oku promatrača ), neću pomisliti da bismo mogle biti dobre frendice Ne kažem kako je netko zbog afiniteta prema krajnjem kratkim i uskim dopičnjacima i sisama na izvol'te loša osoba, no zasigurno nije netko s kime bih se mogla zamisliti u nekom odnosu koji imam s nekime tko je sličniji meni.

Što, kažem, nikako ne isključuje to fa je to zbilja kvalitetna osoba, ali upoznala sam zaista široku lepezu ljudi i karaktera pa sam sklona vjerovati da ipak postoji neki uzorak ponašanja i kataktera prema kojem se ravnam kada tako odokativno procjenjujem ljude.

Ako me to čini snobom, oh well..


maksime, nemoj se dati obeshrabriti mišljenjima koja nisu jednaka tvojemu Ljepota foruma i jest ta da vremenom razviješ toleranciju na tuđa mišljenja čak i ako su suprotna tvojima i ne živciraš se time
Sto bi ti rekla o osobi koja ti kaze da je na temelju tvoje kratke kose i traperica i tenisica zakljucila da si ili militantna lezbijka ili zatvorska cuvarica?

Sigurno ne bi zakljucila da predrasude postoje s razlogom.

Takvo razmisljanje te ne cini snobom. To zapravo uopce nema veze sa snobizmom. Prije bih rekla s godinama

Kad dođes u ovako pozne godine ti postane tak svejedno sto djeca po tramvajima pricaju i ne dozivljavas ih ozbiljmo.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:46   #68
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Kakav bicikl voziš Je li možda fixie


(Šalim se )


I ja volim promatrati druge ljude, ali ne dok vozim bicikl, opala bih Posebno tamo oko trga.
Ja mislim da većina današnjih cura ima roditelje koji su se zapleli u zamku nametnute liberalnosti u odgoju. Naravno da jesam za takav odgoj, ali ono što treba biti jasno jest to da takav odgoj nije lišen granica

Baš sam neki dan prostalkala ovu neku malu koja je, kakti, nestala i iznenadila se kako cura od 15 godina izgleda starije nego ja koja imam 22 A rekla bih kako nije nestala nego je jebeno buntovna i prema starcima ima "koji kurac se miješaš u moj 15-godišnji život " stav.

Premda zvučim kao konzerva, vjerujem kako puno toga potječe od doma. Rekoh, nisam za strog i konzervativan odgoj, no jesam za rezoniranje i to da sa djetetom sjedneš za stol i na llijep način joj kažeš kako svojim izgledom ne izaziva "cura je jako interesantna" nego "uh, što bih je jebao" reakciju.

I da to, koliko god joj možda laskalo, nije lijepo.


Btw. baš sam neki dan doživjela nešto najgore; baterija mi se ispraznila dok sam se vozila tramvajem i bila sam prisiljena čuti razgovor dviju klinki koje misle da su posaugale svu pamet svijeta. To su takvi razgovori u kojem je svaka druga riječ "kurac, jebote, boktejebo.." itd.


Kako bih joj ja dala da za kaznu čita Povratak Filipa Latinovića
Vidis kako jedna djevojka zrelo i pametno rezonira. Ugodno sam iznenadjen, sto mi daje nadu u covjecanstvo i vjeru da ljudski rod nije kompletno otisao kvragu, nego da se jos uvijek radjaju oni koji imaju dva zrna mozga u glavi.

Bravo, bravo.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:49   #69
Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
Nisam niti ja nešto posebno stariji od tebe, tako da te kužim. Cure ti ne daju, to je problem. Budi direktan. I onda razmišljaš o njima, ne 0-24 (full-time), ali ipak bar pola radnog vremena. Postoji jako dobar razloga zašto ti ne daju, ili ti daju vrlo rijetko. Imaš izbor: ostati frustriran, ili prihvatiti izazov i raditi na sebi da ti daju više (igrati po njihovim pravilima), ili raditi na sebi i izdefinirati sebe neovisno o njihovom odobravanju i tome koliko ti daju. Igru koju one diktiraju nećeš promijeniti, vjeruj mi. Igraj po njihovim pravilima ili definiraj svoja pravila po kojima ćeš igrati, no u tom slučaju morat ćeš ih početi promatrati na znatno zreliji način. Cure će možda same sebe dovesti u situaciju da će muškarci postati oni koji će diktirati pravila, no to se vjerojatno neće skoro dogoditi.
Cura ima vise od muskaraca. Sve vise muskaraca nema volju da igra po njihovom. Tako da bi ubrzo muskarci mogli postati "glavni".
Lomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:50   #70
Quote:
Lomlja kaže: Pogledaj post
Ma kakav ludjak. Tu smo negdje sa godinama i meni isto nisu jasne moje vrsnjakinje. Vise volim mladje cure jer su u psihi slicne ovima, a manje materijalno orijentisane.


Pa muskarci i jesu dominantniji spol. Pogledaj za sta su sve zasluzni na intelektualnom nivou, da ne govorimo o fizickoj snazi. Emotivno su isto tako stabilniji i povjerljiviji.
Ne znam na sta mislis kod primitivnog poimanja zena.
Izvrstan primjer. Depeche mislis li da ovakve predrasude trebaju postojati i da bi te ovaj djecak trebao podcjenjivati zato sto si zena? Predrasude su jednostavno ruzne. Kako god okrenes.

A autoru porucujem da ce za iduci ovakav ispad biti kaznjen.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:55   #71
Quote:
Lomlja kaže: Pogledaj post
Pa muskarci i jesu dominantniji spol. Pogledaj za sta su sve zasluzni na intelektualnom nivou, da ne govorimo o fizickoj snazi. Emotivno su isto tako stabilniji i povjerljiviji.
Ne znam na sta mislis kod primitivnog poimanja zena.
Pitanje na koji način definiraš pojam "dominantniji". Tema je jako kompleksna, no mislim da je dovoljno navesti to da te žene odgajaju, žene te obrazuju kao maloga, žene te hrane, žene žive duže, žene nemaju vojnu obvezu, žene ne obavljaju teške poslove, žene troše većinu love, itd. Ženska dominacija je po karakteru znatno drugačija od one muške. Drugim riječima i da parafraziram jedan citat: moćni muškarci možda vladaju svijetom, no njima vladaju žene. Nemam sad vremena ulaziti u detalje ove problematike.

Primitivno poimanje žena? Npr. poimanje žena kao slabijeg spola. Ili npr. izjednačavanje ženske izjave "volim te" sa onom muškom. Značenjski drastično drugačija izjava kod muškaraca i žena. No, izlazimo iz okvira ove teme.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:58   #72
Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
Pitanje na koji način definiraš pojam "dominantniji". Tema je jako kompleksna, no mislim da je dovoljno navesti to da te žene odgajaju, žene te obrazuju kao maloga, žene te hrane, žene žive duže, žene nemaju vojnu obvezu, žene ne obavljaju teške poslove, žene troše većinu love, itd. Ženska dominacija je po karakteru znatno drugačija od one muške. Drugim riječima i da parafraziram jedan citat: moćni muškarci možda vladaju svijetom, no njima vladaju žene. Nemam sad vremena ulaziti u detalje ove problematike.

Primitivno poimanje žena? Npr. poimanje žena kao slabijeg spola. Ili npr. izjednačavanje ženske izjave "volim te" sa onom muškom. Značenjski drastično drugačija izjava kod muškaraca i žena. No, izlazimo iz okvira ove teme.
Izlazis i zamolila bih te da prestanes. Otvorite si temu na Alternativi ili tako negdje pa raspravljajte. Ovo s US-om nema veze.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:59   #73
Mislim da znam što autora teme muči. U pravu si, a ja ću ti dati najpametniji savjet od svih na ovoj temi. U svojoj glavi moraš podijeliti cure u dvije kategorije. Normalne kako ti kažeš i "nenormalne". Druži se s nenormalnima, umoči u svaku koja ti da (dobro ne baš svaku da ne pokupiš neku boleštinu ), a kad naiđeš na normalnu znat ćeš to čak i nakon kratkog vremena. S takvom ostani.

Ne opterećuj se koja je normalna, a koja nije. Svaka vrijedi za nešto. Nadam se da si shvatio.
1234321234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 13:01   #74
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Sto bi ti rekla o osobi koja ti kaze da je na temelju tvoje kratke kose i traperica i tenisica zakljucila da si ili militantna lezbijka ili zatvorska cuvarica?

Sigurno ne bi zakljucila da predrasude postoje s razlogom.

Takvo razmisljanje te ne cini snobom. To zapravo uopce nema veze sa snobizmom. Prije bih rekla s godinama

Kad dođes u ovako pozne godine ti postane tak svejedno sto djeca po tramvajima pricaju i ne dozivljavas ih ozbiljmo.
Haha, pa, zapravo.. Baš sam neku večer bila na cugi s frendom i nekako smo, ne znam kako :ADD thing: došli do toga da sam ja rekla "E, pa većina ljudi misli da su cure s kratkom kosom gay " i pritom nisam osjećala nikakvu ljutnju nego smo se nasmijali tome.

I ima mi smisla iz razloga što u gay odnosima u velikom postotku postoji osoba koja se osjeća muževnijom pa joj je to čak i jednim dijelom lakše izraziti kroz frizuru. Nije pravilo, ali je čest slučaj koji stvara predrasudu koja mene, obzirom da imam kratku kosu, uopće ne zabrinjava

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Izvrstan primjer. Depeche mislis li da ovakve predrasude trebaju postojati i da bi te ovaj djecak trebao podcjenjivati zato sto si zena? Predrasude su jednostavno ruzne. Kako god okrenes.
Okej, ne znam kaj si se toliko uhvatila toga da pokažeš kako je tvoj stav generalno ispravniji u odnosu na moj Iskreno, poštujem tvoje mišljenje o tome kako je to jako ružno i što već ne, ali ga ne uzimam ka srcu pa se u daljnjim postovima ne moraš truditi izvesti me na pravi put. Uvijek prihvaćam mogućnost da sam pogriješila u odnosu na nekoga, ali obično u startu znam što mi paše ili ne paše.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 13:04   #75
Quote:
Maksi90 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je odlična koju često znam spomenuti, ali se uglavnom djevojka naljuti na to. Toliko lijepih cura kojima zaista ne treba šminka...
Ok, odjednom se svi muškarci kuže u kozmetiku i šminkanje Jedino ako si vizažist, onda kužim. U suprotnome, nemaš pojma

Quote:
Kinder Pikachu kaže: Pogledaj post
Ono kad muškarac priča o šminki i mjeri ili neimanju iste.
Ti si tu jedini normalan

Quote:
Lomlja kaže: Pogledaj post
Ma kakav ludjak. Tu smo negdje sa godinama i meni isto nisu jasne moje vrsnjakinje. Vise volim mladje cure jer su u psihi slicne ovima, a manje materijalno orijentisane.
Aham, mlađe ti više pašu jer su kao neizgrađene ličnosti pa njima možeš više muljati i prodavati neke fore.


Quote:
Pa muskarci i jesu dominantniji spol. Pogledaj za sta su sve zasluzni na intelektualnom nivou, da ne govorimo o fizickoj snazi. Emotivno su isto tako stabilniji i povjerljiviji.
Ne znam na sta mislis kod primitivnog poimanja zena.
Zašamaraj se pothitno. Ja bi se evo mijenjala rado, da odem odslužiti vojni rok umjesto prolaziti porođajne muke. Ali eto, vama je ukinut i vojni rok. I još cendraš i cmizdriš. I pišeš tu neke gluposti i prosere.

Kako te nije nimalo sram? A da, vrlo vjerojatno jer se skrivaš iza monitora. Ajd da vidim kako bi to izvalio u ženskom društvu ili nekom većem društvu. Progutala bi te crna rupa.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 13:06   #76
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post


Haha, pa, zapravo.. Baš sam neku večer bila na cugi s frendom i nekako smo, ne znam kako :ADD thing: došli do toga da sam ja rekla "E, pa većina ljudi misli da su cure s kratkom kosom gay " i pritom nisam osjećala nikakvu ljutnju nego smo se nasmijali tome.

I ima mi smisla iz razloga što u gay odnosima u velikom postotku postoji osoba koja se osjeća muževnijom pa joj je to čak i jednim dijelom lakše izraziti kroz frizuru. Nije pravilo, ali je čest slučaj koji stvara predrasudu koja mene, obzirom da imam kratku kosu, uopće ne zabrinjava



Okej, ne znam kaj si se toliko uhvatila toga da pokažeš kako je tvoj stav generalno ispravniji u odnosu na moj Iskreno, poštujem tvoje mišljenje o tome kako je to jako ružno i što već ne, ali ga ne uzimam ka srcu pa se u daljnjim postovima ne moraš truditi izvesti me na pravi put. Uvijek prihvaćam mogućnost da sam pogriješila u odnosu na nekoga, ali obično u startu znam što mi paše ili ne paše.
Nemam nikakve potrebe objasniti ti da je tvoje misljenje pogresno.

Na ovoj temi ima prilicno mladih i zbunjenih forumasa i ne bih zeljela da netko tvoju izjavu shvati kao nesto pozitivno. Jer si isto tako mogla napisati da je puno drugih ruznih stvari zapravo ok
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 13:06   #77
Quote:
Maksi90 kaže: Pogledaj post
I jedna zanimljiva priča dok sam bio sa ekipom na trgu pa se zaletili u mc. Bila su zatvorena vrata, no vidio sam kako dvije jako skockane djevojke
žele izaći van i pune im ruke pa nisu nikako mogle otvoriti. Odmah sam primio vrata i pridržao im dok ne prođu, a za uzvrat dobiješ onaj bahati pogled kao da si im batler, naravno ni hvala nema. Samo eto jedna sitnica...
To ti je sve stvar odgoja. Nema vise tih vrijednosti kao nekad. Molim, hvala, izvoli, oprosti...neki nisu ni culi za te rijeci. Moja bivsa cura u sest godina niti jednom nije rekla hvala niti oprosti. Zapamti, sve krece od kuce. Tamo se osoba formira i usadjuju mu se vrijednosti. Nakon toga su sve samo finese.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 13:07   #78
Turn off
1.plastične čube
2.pirsinzi,osim na pupku
3.tetosi,najgori su oni na grudima i rukama
4,prostačenje
5,izgriženi nokti
6.plastične grudi

Turn on
1. minići sa dobrim nogama
2.lijepe ruke s njegovanim dugim noktima
3.kratke majice sa dobrim ravnim stomakom
4.štikle
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 13:09   #79
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
To ti je sve stvar odgoja. Nema vise tih vrijednosti kao nekad. Molim, hvala, izvoli, oprosti...neki nisu ni culi za te rijeci. Moja bivsa cura u sest godina niti jednom nije rekla hvala niti oprosti. Zapamti, sve krece od kuce. Tamo se osoba formira i usadjuju mu se vrijednosti. Nakon toga su sve samo finese.
Ovo je apsolutna istina.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 13:14   #80
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ovo je najbolji odgovor na ovu temu. Kratko, a toliko puno receno.

Ono sto je nekad bilo nenormalno, danas se namece kao potpuno normalno. Vremena su se promijenila.

Danas je normalno da se u razgovoru u svaku drugu recenicu ubaci neka psovka. Da se ne postuje starije. Da se satima visi na facebooku stavljajuci slike kako bi se u drugima izazvala ljubomora, da se natjece tko ce imati vise virtualnih "prijatelja", tko ce imati vise lajkova, da se nadje citavo drustvo za stolom i onda svatko izvadi svoj mobitel iz djepa i bulji u njega kao da drugi ne postoje, danas je normalno da imas 20 tetovaza po sebi i da si na 15 mjesta proboden sa metalnim predmetima...dakle kriteriji za ono sto je normalno su se promijenili. To je jednostavno tako.
Ubio si...
Maksi90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.