Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2015., 20:16   #1
Nakon prekida dugogodisnje veze - odmah udaja

Ne znam gdje bih stavio ovu temu, da li ovdje ili na "ljubav" ili kako se vec zove onaj podforum, ili ju spojiti s nekom drugom, da li mozda ima vec takva tema... Uglavnom na moderatorima je da odluce.
Nego mene zanima slijedeci fenomen, koji uopce nije rijedak nego je poprilicno cest. A taj fenomen je da se zenske osobe nakon prekida duge veze vrlo brzo udaju za prvog slijedeceg koji naleti. Evo primjera - neki dan otvorim facebook kojeg inace uopce ne koristim ali eto pomislih malo scrollati tek toliko da mi prodje vrijeme...i vidim da se jedna poznanica zarucila za svog novog decka, s kojim je u vezi tek nekih par mjeseci, i to nakon sto je prekinula s deckom s kojim je bila citavu vjecnost, sigurno nekih 7-8 godina. I takvih primjera znam masu, da zene jako brzo prebole svoje stare ljubavi i ne samo da prebole vec ne cekaju ni trena da se odmah zakače za prvog slijedeceg i to kao da po pravilu ide udaja vrlo brzo. Ja sam osobno pred nekih 6 mjeseci prekinuo dugogodisnju vezu, preko 6 godina dugu, i jos uvijek se oporavljam, nije da sam unisten ili nesto, ali ono covjek opet mora pronaci sebe, posloziti si u glavi neke stvari, spojiti tockice, sloziti mozaik svojeg zivota, preispitati sebe, svoj zivot i na kraju krajeva i napraviti nekakvu analizu te svoje veze, ono cisto da u glavi rascistis sam sa sobom stvari iz proslosti prije nego sto to poglavlje svojeg zivota konacno zatvoris. I pritom mi niti na kraj pameti nije da razmisljam o novoj vezi, a kamoli da mi nije na kraj pameti da se odmah idem zeniti s nekim. Ali eto, ocito su ova dva spola razliciti i po tom pitanju.
Stoga bih volio, ponajprije od zenskih osoba, da mi objasne sto se to nalazi u glavi nekoga, tko odmah nakon prekida dugogodisnje veze (koja ocigledno mora na covjeku ostaviti posljedica na kakav god nacin, jer covjek se u tih 5-6 godina veze promijeni, ja isto tako nisam danas isti covjek kakav sam bio pred 6 godina kada sam zapoceo tu vezu) pristane na udaju? Zbog cega takvo naglo srljanje, bez da covjek uopce stane malo, uhvati zraka, proanalizira situaciju...sto to tjera zenske osobe da se očajnički moraju vezati uz nekog?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 20:34   #2
To da je u tih 6g odrasto/la, zna što želi, očito i što ne želi jer je odjebao/la ono što ne želi i nakon toga mu/joj treba godina da upozna čovjeka i to je to.. Ne treba mu/joj još 5 da sam sebe upozna i shvati, jer je taj dio odradio/la.

Muško ili žensko, nema veze.. Jedino što žene budu zrelije ranije pa shvate to s 27, dok eto recimo ti, još nisi spreman
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 20:46   #3
dobro ti je Čekkić rekao, veza od 7-8 godina očito je propadala zadnju godinu, cura se sprijateljila s nekim, pa su se zaljubili i nema se tu što čekat. nije nužno da se treba udat, ali živjet skupa why not
Romantic lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 20:49   #4
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
To da je u tih 6g odrasto/la, zna što želi, očito i što ne želi jer je odjebao/la ono što ne želi i nakon toga mu/joj treba godina da upozna čovjeka i to je to.. Ne treba mu/joj još 5 da sam sebe upozna i shvati, jer je taj dio odradio/la.

Muško ili žensko, nema veze.. Jedino što žene budu zrelije ranije pa shvate to s 27, dok eto recimo ti, još nisi spreman
Nisi me shvatio...ne da ja nisam spreman, vec mi nije potrebno odmah nakon prekida srljati u novu vezu a POGOTOVO mi nije potrebno nakon par mjeseci ozeniti se s nekim. Dakle ne kuzim te zene koje se odmah udaju za prvog slijedeceg koji naleti, jer su eto "skuzile sto zele". Prije bih rekao da je u pitanju strah u smislu "ili sad ili nikad", jer se vjerojatno boje da ce ostat same pa se onda panicno uhvate za prvu slamku...ali svejedno, nije mi jasno to sto se odmah udaju za prvu osobu, i to vrlo brzo, u roku od godinu dana najvise.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 20:50   #5
Možda im otkucava biološki sat. Misle si kako su već "potrošile" 6-7 godina na prošlu vezu koja nije završila brakom i djecom pa onda ne žele i u iducoj toliko provesti. Sve obave po brzinskom postupku tako da stignu roditi dok još nisu tako stare. A možda sam u krivu, to će razumijeti lude ženske glave.
SeraphimGoddess is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 20:53   #6
Quote:
Romantic lady kaže: Pogledaj post
dobro ti je Čekkić rekao, veza od 7-8 godina očito je propadala zadnju godinu, cura se sprijateljila s nekim, pa su se zaljubili i nema se tu što čekat. nije nužno da se treba udat, ali živjet skupa why not
Pa kod ove je konkretno rijec, a i kod mnogih drugih slucajeva za koje sam cuo, da se ona odmah zarucila nakon par mjeseci, dakle slijedi udaja vrlo brzo. Znaci vremenski slijed je isao otprilike ovako...7 godina u vezi s nekim s kim je sigurno pricala i o braku, zajednickom zivotu, bla bla...i nakon 7 godina ta veza zavrsi, i par tjedana kasnije ona upoznaje drugoga, za kojeg se eto nakon 3-4 mjeseca namjerava udat?!? Mozda sam ja lud, ali meni je to malo cudno, ne znam...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 20:55   #7
Quote:
SeraphimGoddess kaže: Pogledaj post
Možda im otkucava biološki sat. Misle si kako su već "potrošile" 6-7 godina na prošlu vezu koja nije završila brakom i djecom pa onda ne žele i u iducoj toliko provesti. Sve obave po brzinskom postupku tako da stignu roditi dok još nisu tako stare. A možda sam u krivu, to će razumijeti lude ženske glave.
To je, kao sto sam napisao u prethodnom postu, otprilike i moje objasnjenje za takav potez. Drugog razloga ne vidim. Ok, ne moras cekati da ti opet prodje 7 godina, ali pobogu ne moras se udat niti nakon par mjeseci veze?! Tko zna sto jos sve ne znaju jedno o drugome, a sto ce isplivat tek nakon sto potpisu papire...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 20:55   #8
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa kod ove je konkretno rijec, a i kod mnogih drugih slucajeva za koje sam cuo, da se ona odmah zarucila nakon par mjeseci, dakle slijedi udaja vrlo brzo. Znaci vremenski slijed je isao otprilike ovako...7 godina u vezi s nekim s kim je sigurno pricala i o braku, zajednickom zivotu, bla bla...i nakon 7 godina ta veza zavrsi, i par tjedana kasnije ona upoznaje drugoga, za kojeg se eto nakon 3-4 mjeseca namjerava udat?!? Mozda sam ja lud, ali meni je to malo cudno, ne znam...
Bila je u dugoj vezi. U medjuvremenu je naletila na nekog drugog decka i malo se zabavljala s njim. I ostala trudna. S obzirom da danas postoje DNK testovi, i ne moze muljati tko je otac djeteta, moze jedino dati decku nogu i hitno se udat za ovog drugog.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 20:57   #9
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa kod ove je konkretno rijec, a i kod mnogih drugih slucajeva za koje sam cuo, da se ona odmah zarucila nakon par mjeseci, dakle slijedi udaja vrlo brzo. Znaci vremenski slijed je isao otprilike ovako...7 godina u vezi s nekim s kim je sigurno pricala i o braku, zajednickom zivotu, bla bla...i nakon 7 godina ta veza zavrsi, i par tjedana kasnije ona upoznaje drugoga, za kojeg se eto nakon 3-4 mjeseca namjerava udat?!? Mozda sam ja lud, ali meni je to malo cudno, ne znam...
pa napričala se, naučila lekciju i počela primjenjivat ono što je već ranije od silnog pričanja shvatila...
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:00   #10
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Bila je u dugoj vezi. U medjuvremenu je naletila na nekog drugog decka i malo se zabavljala s njim. I ostala trudna. S obzirom da danas postoje DNK testovi, i ne moze muljati tko je otac djeteta, moze jedino dati decku nogu i hitno se udat za ovog drugog.
To je drugi par cipela. Kod ove nije u igri trudnoca, to sam saznao nekim okolnim kanalima. Znaci nije dijete u pitanju. Nego nesto drugo, po meni strah da ne ostanu same. Ali opet, ne moras radi toga srljat. Po meni je to srljanje, imam malo previse godina da bi vjerovao u one price za tinejdžerice koje glase otprilike ovako - ludo smo se zaljubili, obozavamo se, ne mozemo jedno bez drugog i zato sto sam rekli zasto se ne bi odmah vjencali. To su price za malu djecu. Ne mozes ti nikoga dovoljno upoznat nakon par mjeseci veze.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:02   #11
bravo Herbi, ko bi nakon 7 godina još čekao na zajednički život i onda brak
gubiti godine na bi ili ne bi, treba probat živjet skupa a ostalo dolazi ili ne nakon toga
Romantic lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:04   #12
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nisi me shvatio...ne da ja nisam spreman, vec mi nije potrebno odmah nakon prekida srljati u novu vezu a POGOTOVO mi nije potrebno nakon par mjeseci ozeniti se s nekim. Dakle ne kuzim te zene koje se odmah udaju za prvog slijedeceg koji naleti, jer su eto "skuzile sto zele".
A tko kaže da je njoj POTREBNO???

Quote:
Prije bih rekao da je u pitanju strah u smislu "ili sad ili nikad", jer se vjerojatno boje da ce ostat same pa se onda panicno uhvate za prvu slamku...ali svejedno, nije mi jasno to sto se odmah udaju za prvu osobu, i to vrlo brzo, u roku od godinu dana najvise.
Quote:
SeraphimGoddess kaže: Pogledaj post
Možda im otkucava biološki sat. Misle si kako su već "potrošile" 6-7 godina na prošlu vezu koja nije završila brakom i djecom pa onda ne žele i u iducoj toliko provesti. Sve obave po brzinskom postupku tako da stignu roditi dok još nisu tako stare. A možda sam u krivu, to će razumijeti lude ženske glave.

Pa ak si siguran da je to samo kod žena i ak si siguran da je jer sad ili nikad biološki sat i ak si siguran da su lude, čemu onda tema?

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa kod ove je konkretno rijec, a i kod mnogih drugih slucajeva za koje sam cuo, da se ona odmah zarucila nakon par mjeseci, dakle slijedi udaja vrlo brzo. Znaci vremenski slijed je isao otprilike ovako...7 godina u vezi s nekim s kim je sigurno pricala i o braku, zajednickom zivotu, bla bla...i nakon 7 godina ta veza zavrsi, i par tjedana kasnije ona upoznaje drugoga, za kojeg se eto nakon 3-4 mjeseca namjerava udat?!? Mozda sam ja lud, ali meni je to malo cudno, ne znam...
Nije da nema i onih koje srljaju jer prvenstvano paze samo da ne dobiju ono što ne žele a ne provjeravaju ostalo, ali većina ne trči za 3 mjeseca, nego za godinu recimo, a to je čisto dovoljno da upoznaš osobu.

Kad odrasteš neće ti bit čudno..


Ne serem ti btw, čisto činjenice. I sjaši s žena, identična se stvar događa i s muškima...
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:07   #13
Quote:
Romantic lady kaže: Pogledaj post
bravo Herbi, ko bi nakon 7 godina još čekao na zajednički život i onda brak
gubiti godine na bi ili ne bi, treba probat živjet skupa a ostalo dolazi ili ne nakon toga
Pa bas, nema neke razlike dal si u vezi od 7 godina ili u braku od 7 godina. A na kraju ionako prekines/razvedes se.

A ipak je vjencanje nesto posebno, i dobro je to obavit kad si jos mlad i vjencanica ti dobro stoji.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:10   #14
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
A tko kaže da je njoj POTREBNO???
Pa ocito je njoj potrebno, jer je odmah nakon prekida usla u novu vezu a evo sad je vec i brak na vidiku.

Quote:
Pa ak si siguran da je to samo kod žena i ak si siguran da je jer sad ili nikad biološki sat i ak si siguran da su lude, čemu onda tema?
Cemu tema? Jer ne mislim da sam najpametniji i da je moje misljenje jedino ispravno, stoga bih zelio cuti i sto drugi misle o tome.

Quote:
Nije da nema i onih koje srljaju jer prvenstvano paze samo da ne dobiju ono što ne žele a ne provjeravaju ostalo, ali većina ne trči za 3 mjeseca, nego za godinu recimo, a to je čisto dovoljno da upoznaš osobu.

Kad odrasteš neće ti bit čudno..
Ti lagano prošeći s tim spuštanjima s visoka jer nismo ovdje da se medjusobno vrijedjamo vec da raspravljamo. Vrlo vjerojatno sam i stariji od tebe, pa onda malo promisli kome govoris da odraste.

Quote:
Ne serem ti btw, čisto činjenice. I sjaši s žena, identična se stvar događa i s muškima...
Seres, seres...
Muskima puno rjeđe. Zene su te koje u puno vise slucajeva nakon duge veze odmah stupe u brak sa prvim slijedecim. Znam hrpu takvih primjera. Za muske ne znam niti jedan.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:15   #15
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Pa bas, nema neke razlike dal si u vezi od 7 godina ili u braku od 7 godina. A na kraju ionako prekines/razvedes se.
slažem se s tobom, zato ne treba ni čekat godinama na zajednički život a niti srljati u brak
Romantic lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:17   #16
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Muskima puno rjeđe. Zene su te koje u puno vise slucajeva nakon duge veze odmah stupe u brak sa prvim slijedecim. Znam hrpu takvih primjera. Za muske ne znam niti jedan.
Muski napokon dobe slobodu pa odu jebavati okolo, pogotovo ako bas nisu bili zadovolj(e)ni u toj vezi.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:18   #17
Quote:
Romantic lady kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom, zato ne treba ni čekat godinama na zajednički život a niti srljati u brak
Ok, je li onda srljanje odluka na brak nakon 6 mjeseci veze?
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:18   #18
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa ocito je njoj potrebno, jer je odmah nakon prekida usla u novu vezu a evo sad je vec i brak na vidiku.
A kaj ako je jednostavno našla lika koji joj je dovoljno dobar i točka? Zašto joj je POTREBNO i MORA? Nego samo "je" to napravila... Ne znači da joj je trebalo..

Quote:
Ti lagano prošeći s tim spučtanjima s visoka jer nismo ovdje da se medjusobno vrijedjamo vec da raspravljamo. Vrlo vjerojatno sam i stariji od tebe, pa onda malo promisli kome govoris da odraste.
Ja nisam pričao o godinama nego o "odrastanju". I rekoh ti poslije da ti ne serem, i ja sam sazreo sigurno kasnije nego puno žena, nije bila uvreda...

Al sumnjam da si i po godinama stariji od mene..

Quote:
Seres, seres...
Muskima puno rjeđe. Zene su te koje u puno vise slucajeva nakon duge veze odmah stupe u brak sa prvim slijedecim. Znam hrpu takvih primjera. Za muske ne znam niti jedan.
Jedino zato jer kod nas ima i polovica koja ne nastavi đir obitelji, veze itd u kojem su bili nego se na koju godinu prebace u "iživljavanje" đir pa tu prođu 2-3 godine, al se onda nakon pol godine s nekom ožene isto ko i ženske...
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:23   #19
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
Ok, je li onda srljanje odluka na brak nakon 6 mjeseci veze?
po meni je, rijetko uspiju brakovi nakon kratkog poznanstva
Romantic lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:29   #20
Quote:
Romantic lady kaže: Pogledaj post
po meni je, rijetko uspiju brakovi nakon kratkog poznanstva
Eto, onda autor teme ima nepromišljenu poznanicu koja srlja. Neke žene su očito takve.
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.