Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2008., 13:15   #41
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
On topic: Meni je Hilfiger tak-tak. Imam jedne traperice 2 godine i još su super, a ovu jesen sam kupio njihovu vestu koja je kad sam ju kupio bila veličina M, a sada je već XS i svaki put ju jedva navučem na sebe, ali kad sam ju već platio 850kn onda ću je i nosit pa makar svi misli da sam drugačije seksualne orijentacije
e sorry, al ovo mi je
inače... da nije vesta možda oprana na pogrešnoj temperaturi u perilici...ili možda uopće ne smije u perilicu? ja sam si tak od jedne veste (koja nije smjela u perilicu...al naravno, tko još čita etikete ) napravila vesticu za dijete od 2-3g.
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 14:55   #42
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
e sorry, al ovo mi je
inače... da nije vesta možda oprana na pogrešnoj temperaturi u perilici...ili možda uopće ne smije u perilicu? ja sam si tak od jedne veste (koja nije smjela u perilicu...al naravno, tko još čita etikete ) napravila vesticu za dijete od 2-3g.
Ma nemaš beda, i meni je.

Ma vesta uopće nije prana u veš-mašini. Stara ju pere na ruke (i svaki put proklinje i mene i vestu) u mlakoj vodi.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 16:16   #43
@marko 356
za 310 gbp pretpostavljam da i jesu prva linija...i slažem se da razlike u kvaliteti između nekih VJC traperica i Versace nema,baš tako kao ni između D&G i Dolce&Gabbana..prije sam i ja tražio VJC,uže modele sa elastinom,ali to ne nosim već duže vrijeme pa danas kupujem D&G jer mi odgovaraju slim fit modeli nižeg struka i spuštenih stražnjih džepova i jer ih proizvodi Dolce&Gabbana Spa pa mi to jamči kvalitetu...stvar ukusa..ne znam tko danas distribuira VJC,ali Ittierre 'Made in Italy' su bile odlične...i slažem se da je bolje platit skuplje neki komad odjeće ako to jamči da će i nakon godina nošenja izgledat barem približno novo..

@mokry
Mislim da bi se i J.Galliano složio s tobom 'kupovina odjeće zbog dizajna,a
ne udobnosti ili kvalitete'..nemam ništa protiv toga, sve je stvar izbora ili percepcije...ja niti ne znam što znači dizajn, misli li se tu na oblik i boje ili kako
dotična odjeća stoji?...bilo kako bilo, ja boje ni oblike ne vidim..volim da dojam bude 'novo i udobno' ,a da bi nešto nakon uzastopnog nošenja i pranja bilo kao novo mora biti kvalitetno,a da bi bilo udobno mora sadržavati luksuznije materijale..i kada to izgleda jednostavno,neupadljivo i nekome dobro stoji onda to primjetim...a neki 'lijepi' pulover na pruge od lošije vune,koji još ima lufta jednostavno ne primjetim...a stvar je i praktičnosti,čini mi se bacanje para kupiti nešto jeftinije,nositi neko vrijeme i da se to onda razvuče i izgubi boju i bude nenosivo...i teško se dogodi da nešto potpuno neupadljivo,kvalitetno i udobno odlučim ne nositi iz razloga što mi se više ne sviđa,može biti samo zbog toga jer ti se kupovinom kvalitete ormar toliko nagomila da imaš repertoar 'novih' pulovera,' novih' traperica,itd pa stvari mijenjaš..i s vremenom ne kupuješ iz potrebe 'trenutno nemam traperice',već prođe i više godina dok ne naletiš na neke koje kupiš jer su ti baš mrak..

a to mi je najbolje jer 'kupnjom iz potrebe' uvijek izabereš najbolje od ponuđenog što ne mora nužno značiti da je to baš ono što hoćeš..ovako si oslobođen tog stresa i kupiš nešto kad ti odgovara i cijena,kvaliteta,udobnost,dizajn i kad je to baš nešto što u tom momentu želiš više bentley-a (a što bih želio više od toga ženu koja dobro kuha ? ma sigurno )

a glede kipuće vode,tko je rekao staviti najnovije i najdraže...najbolje odmah iz dućana, još ironično kupljene na 12 rata pa s njima u kipuću vodu i onda mirno i da sve bude u redu

@vekmar
Ittierre mislim i danas distribuira VJC,Just Cavalli,GF Ferre...prije je i D&G,danas ili nikako ili možda dijelom. Uglavnom roba se proizvodi većim dijelom u tvornicama u Rumunjskoj,Tunisu i Kini,manjim dijelom u Italiji.
Gucci sigurno ima tvornice u Kini,baš tako kao što ih ima i u Italiji...Uostalom najviše prometa i imaju u Kini i vjerovatno je normalno da su tamo izgradili tvornice kako bi smanjili troškove transporta,mada se tamo prerađuju materijali i onda se sklapaju u Italiji u gotov proizvod i nose etiketu 'Made in Italy'..time ne smatram proizvode lošijima...i da, DG ne nose sigurno etiketu ITTierre

@Ida Bauer
Nije razumno tvrditi da je LV obuća i torbe nekvalitetna,a istovremeno reći da to nikad nisi kupila...na osnovu čega to onda tvrdiš? a većina ljudi ionako kupuju fake LV i tvrde kako su stvari loše...ja eto nisam nikad kupio njihove tenisice,mada sam ih uzeo u ruku i činile su mi se kvalitetne,a sad dok ih ne kupim ne mogu tvrditi jesu li dobre ili nisu...mogu samo reć da mi se monogrami i stotinu puta ispisano LV ne sviđa...

@bbc
E možda nije Kina,ali negdje tamo je na istoku..tipa Malezija,Indonezija...bio je negdje članak LV otvorio prvu tvornicu u ....,e sad koja je točno istočna zemlja nemam pojma,ali za pretpostavit je da je Kina jer boljeg tržišta na svijetu nema.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 16:36   #44
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se i J.Galliano složio s tobom 'kupovina odjeće zbog dizajna,a
ne udobnosti ili kvalitete'..nemam ništa protiv toga, sve je stvar izbora ili percepcije...ja niti ne znam što znači dizajn, misli li se tu na oblik i boje ili kako
dotična odjeća stoji?
Pa da, jer moraš priznati da je ono što te privuče nekom proizvodu baš dizajn
(pod dizajn mislim na izgled i boje). A tek onda primjećuješ ostalo.


Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
...bilo kako bilo, ja boje ni oblike ne vidim..volim da dojam bude 'novo i udobno' ,a da bi nešto nakon uzastopnog nošenja i pranja bilo kao novo mora biti kvalitetno,a da bi bilo udobno mora sadržavati luksuznije materijale...
Ali to ti se mora sviđati. Pa nitko ne nosi robu prvenstveno zato što je udobna; mora ti biti i lijepa. I kak možeš reći da ne primjetiš boju; kaj bi nosio neku kričavo rozu vestu samo zato što je udobna.

Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
a stvar je i praktičnosti,čini mi se bacanje para kupiti nešto jeftinije,nositi neko vrijeme i da se to onda razvuče i izgubi boju i bude nenosivo...
Pa naravno, slažem se. Samo ja kupim skupo (ali ne toliko zbog kvalitete već zbog jedinstvenosti; jer ipak, ako kupiš nešto skupo, nećeš to vidjeti na svakom čovjeku, a to je ono kaj je meni važno - sad će mnogi reć da sam snob, al baš me briga), pa to opet mjenjam dosta često, a hrpa u ormaru mi je sve veća. Baš mi je neki dan došao stari, a ja sam spremao speglanu robu u ormar i kaže on: "Kaj ćemo ti morat kupit novi ormar?" A ja
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 16:41   #45
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
@
@Ida Bauer
Nije razumno tvrditi da je LV obuća i torbe nekvalitetna,a istovremeno reći da to nikad nisi kupila...na osnovu čega to onda tvrdiš? .
..mislila sam da je jasno što pokušavam reći....
''Znam da je sve to on za života dizajnirao nigdje drugdje nego u Firenci i vlastitom rukom sašio a konac je natopljen njegovom krvlju tako da je sigurno orginal''
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 16:49   #46
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
slzem se sa Black Man-om, iako i Versace i D&G imaju traperice od 200 i 600€, meni su Versace osobno draze, ali imam od oba branda i smatram da su i jedne i druge vrhunske kvalitete, so far
caka je u tome sto je to malo kome korisno jer se ovdje uglavnom spominju marke iz jeftinijeg cjenovnog ranga

htio bi spomenuti i Levis, primarno njihove "rebe", made in Varteks, koje su sranje zivo i raspadaju se nakon kratkog vremena

Benetton je zadnje smece i zalim ljude koji to kupuju, bog te pito di to proizvode,
za levis se slazem..platila 600 kn i pocele se cufat i raspadat material a da ih nisam ni oprala...
a benetton je takav fus,j stvarno neznam zasto je to tu takva furka..to precjenjeno smece sivaju u Rijeci!Tj stvljaju etikete na majice!pltis za krpu 300 kun,nosis njihov logo(sta mi je totalno seljcki,na sisama)i raspadne se nakon 1.prnja
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 17:22   #47
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
...E možda nije Kina,ali negdje tamo je na istoku..tipa Malezija,Indonezija...bio je negdje članak LV otvorio prvu tvornicu u ..
Vjerujem da mislis na ducane koje je LV otvorio u Kini. Tvornice ne.
Ne mogu c/p, ali mogu staviti sliku s njihove stranice, koja govori o mjestima proizvodnje.



Dizajn, trend ili top kvaliteta je dobra rasprava. Zara je na trendu, psihologiji potrosaca i uvjeravanju kupaca da ce biti kupujuci u Zari biti moderni za nevelike novce sagradila imperij. H&M ili Topshop isto tako.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 18:20   #48
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ali to ti se mora sviđati. Pa nitko ne nosi robu prvenstveno zato što je udobna; mora ti biti i lijepa. I kak možeš reći da ne primjetiš boju; kaj bi nosio neku kričavo rozu vestu samo zato što je udobna.
ma postajem daltonist za boje...zadnje vrijeme vidim samo jednobojno i to crno,sivo,modro i možda bijelo pa ne mogu reć da je jedna crna vesta ljepša od druge,ako nema nikakav natpis ni detalj na njoj...uopće ne kupujem odjeću po vizualnom dojmu tj.obliku,boji..nego po dodiru i kako se osjećam u tome...za online kupovinu to može bit problematično,ali onda imas listu brandova gdje znaš što možeš očekivat...vjerojatno bi i među VJC,Armani jeansom pa i Hilfigerom mogao naić na nešto super,ali imaju gomilu toga što te vizualno privuče,a u čemu se osjećam loše,a ono što mi najviše smeta osim nekvalitete,su predugačke majice i kad imaju lufta,a ako tražiš užu i kraću majicu onda te stegne...zato za online kupovinu,a to mi je najlakše i ima najveći izbor,biram samo dvije modne marke...
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 19:18   #49
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ma nemaš beda, i meni je.

Ma vesta uopće nije prana u veš-mašini. Stara ju pere na ruke (i svaki put proklinje i mene i vestu) u mlakoj vodi.
a onda za vestu
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:58   #50
[QUOTE=black_man;12021617@vekmar
Ittierre mislim i danas distribuira VJC,Just Cavalli,GF Ferre...prije je i D&G,danas ili nikako ili možda dijelom. Uglavnom roba se proizvodi većim dijelom u tvornicama u Rumunjskoj,Tunisu i Kini,manjim dijelom u Italiji.
Gucci sigurno ima tvornice u Kini,baš tako kao što ih ima i u Italiji...Uostalom najviše prometa i imaju u Kini i vjerovatno je normalno da su tamo izgradili tvornice kako bi smanjili troškove transporta,mada se tamo prerađuju materijali i onda se sklapaju u Italiji u gotov proizvod i nose etiketu 'Made in Italy'..time ne smatram proizvode lošijima...i da, DG ne nose sigurno etiketu ITTierre
.[/QUOTE]

pogledala sam na par stvari pa sam rekla od oka...nisam cijeli ormar prevrnula
inace ni ne gledam te etikete osim ak se ne povede rasprava
sve te stvari nisu kupljene u hrv pa eto, vjerujem u te ducane u kojima su kupljene (vecina u rimu)
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:01   #51
a sta se tice LV imam manju logo torbu i da, zivcira me kad vidim fejkove, to mi je katastrofa..
sad kupujem bez loga..ljepse je i profinjenije
a kvaliteta je super. jedino sto ruckice od nosenja potamne a na slabijima mogu i puknuti no njih lako zamjenis u njihovom ducanu
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:07   #52
meni je gas totalno nekvalitetan :nezna:
__________________
nitko i nista
amy-lee**** is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:03   #53
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post



On topic: Meni je Hilfiger tak-tak. Imam jedne traperice 2 godine i još su super, a ovu jesen sam kupio njihovu vestu koja je kad sam ju kupio bila veličina M, a sada je već XS i svaki put ju jedva navučem na sebe, ali kad sam ju već platio 850kn onda ću je i nosit pa makar svi misli da sam drugačije seksualne orijentacije
morala sam to kvotat.

ne mogu govorit o kvaliteti Versace, D&G i slicnih marki, jer to ne kupujem. Da to kupujem, trebao bi mi pozamasan budzet za odjecu. Ja nista ne nosim pet godina. Obicno mi dosadi nesto nakon par godina i onda to prestanem nosit.
I nije mi se dogodilo da se nesto raspadne nakon par pranja. A imam obicnih pamucnih majica i iz Terranove, koju stalno gadite da ne valja nista. Da se njihove majice raspadnu nakon jednog pranja, ne bi tamo kupovala. Isto vrijedi i za Mango - njihove odjece imam dosta. u Benetona ne kupujem cesto: imam samo dvi stvari, ali su takodjer u dobrom stanju.

ma vjerujem da je markirana odjeca kvalitetnija, ali to se isplati kupovat osobama koje ce to nosit vise od 2 godine. meni je to blesavo, kad ne nosim nista toliko dugo: dosadi mi, nije vise u modi, ovo, ono... tako da cu opet, ma koliko to skupo bilo, zeljet nesto drugo kupit....
a sad moram ic radit. ubit ce me sef.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:08   #54
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
morala sam to kvotat.

ne mogu govorit o kvaliteti Versace, D&G i slicnih marki, jer to ne kupujem. Da to kupujem, trebao bi mi pozamasan budzet za odjecu. Ja nista ne nosim pet godina. Obicno mi dosadi nesto nakon par godina i onda to prestanem nosit.
I nije mi se dogodilo da se nesto raspadne nakon par pranja. A imam obicnih pamucnih majica i iz Terranove, koju stalno gadite da ne valja nista. Da se njihove majice raspadnu nakon jednog pranja, ne bi tamo kupovala. Isto vrijedi i za Mango - njihove odjece imam dosta. u Benetona ne kupujem cesto: imam samo dvi stvari, ali su takodjer u dobrom stanju.

ma vjerujem da je markirana odjeca kvalitetnija, ali to se isplati kupovat osobama koje ce to nosit vise od 2 godine. meni je to blesavo, kad ne nosim nista toliko dugo: dosadi mi, nije vise u modi, ovo, ono... tako da cu opet, ma koliko to skupo bilo, zeljet nesto drugo kupit....
a sad moram ic radit. ubit ce me sef.
imam isti stav prema odjeći kao ti, osim šta je meni 1 god max šta podnosim isti komad odjeće u ormaru.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:16   #55
kvalitetne:
esprit, mexx, nesto od benettona, nesto zara...uglavnom kupim klasicnije komade koji su od kvalitetnijih materijala.
diesel traperice.

kvaliteta koja po meni nije dostojna previsoke cijene:
tommy hilfiger (kod nas, u usa/kanadi nije tako precijenjen).
imam jedne skuplje traperice koje nisu ispunile ocekivanja (ne mogu se sjetiti branda)...
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:13   #56
Za sad nemam dobra iskustva sa svim stvarima koje sam kupila u s.oliveru, a što se tiče tenisica nisam zadovoljna sa lacosteom (iako sam sa majcama i sl. zadovoljna), guessom i dieselom (također dobre su mi traperice i neke majce ali ne i tenisice).

Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
... proizvode ih u vietnamu...
Po mom mišljenju nemora značiti da je nešto lošije kvalitete ako je proizvedeno u kini, vietnamu... i sl... Tamo je samo jeftina radna snaga... Pa u slučaju ako se radi o lan poslu, to mi je čist uredu... Ali ako je od tamo matrijal tad mi već nije svejedno... Sad sve više uvode da se na etiketu upiše od kuda je matrijal i posebno gdje je sašiveno tj. proizvedeno...
monique_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:21   #57
Mislim da je po kvaliteti kralj među trapericama definitivno Levi's, ako si nadjete model koji vam odgovara. Jesu malo dosadni, ali su po meni, puno kvalitetniji od Diesela i dr.

Slažem se da su Kickersice loše tj. jedne moje su imale čak grešku na peti, s unutarnje strane u desnoj cipeli i to me ŽULJALO konstantno. Kako se za cipele od 900 kuna to moze dogoditi? Osim toga, promoče odmah ili sad!

Cipele koje ne promoće su Dr Martens, ali nije baš da su damske
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:29   #58
Esprit i Tom Taylor definitivno super!
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:33   #59
Jel netko od vas isprobao domaće brandove veša - Galeb, MTČ, Dević...? Znam da nisu baš sexy, ali me zanima dojam o domaćim proizvođačima. VIdjela sam u Nami i neku firmu iz Duge Rese, ali to već na pogled izgleda kao da će se raspasti, mogu misliti kako izgleda u praxi

Što se tiče H&Ma kvaliteta je u skladu s cijenom, znači tako-tako. Da je jako kavlitetno i nije, ali da posluži - posluži!
Isto tako ovisi kako koji komad! Imala sam hlade godinama, peri deri, a neke majice su se raspale odmah.

Gdje se kupuju te Campersice ili kako se već zovu
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 15:24   #60
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
Jel netko od vas isprobao domaće brandove veša - Galeb, MTČ, Dević...? Znam da nisu baš sexy, ali me zanima dojam o domaćim proizvođačima. VIdjela sam u Nami i neku firmu iz Duge Rese, ali to već na pogled izgleda kao da će se raspasti, mogu misliti kako izgleda u praxi

Što se tiče H&Ma kvaliteta je u skladu s cijenom, znači tako-tako. Da je jako kavlitetno i nije, ali da posluži - posluži!
Isto tako ovisi kako koji komad! Imala sam hlade godinama, peri deri, a neke majice su se raspale odmah.

Gdje se kupuju te Camperice ili kako se već zovu
MTČ gaće, potkošulje, čarape i pidžame sam nosio ko klinac (al se ne sjećam kakve su bile kvalitete).
Camper obuću možeš kupiti u Je*s dućanima (CC1, Draškovićeva, Bogovićeva, ona neka koja ide od kolodvora prema Gajevoj). A u Avenue Mallu imaš baš Camper dućan samo sa njihovom obućom.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.