Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2006., 11:09   #1
Question Subutex

ljudi zanimaju me iskustva nakon prestanka uzimanja subutexa??
bila sam na dopu 5god i prošlo ljeto sam se odlučila skinut. počela sam, naravno, s hepovima koje sam pila do 12-tog mjeseca i od onda sam na subotexu... sad sam na pola tablete na skoro dva dana (malo manje, 30h) i htjela bi prestat, ali zanimame dal ima kakve krize nakon prestanka i kakva je?
i imam jedno podpitanje....
dali se sa subutexom može uzimat brzina ili sličke??
 
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 11:27   #2
ma možeš naravno, samo ujutro da te spusti nemoj vuć hors nego derni par trankvilizanta
bolje bi ti bilo da pare koje spizdiš na speed ili x potrošiš na psihijatra
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 12:13   #3
Quote:
kiđanka kaže:
ljudi zanimaju me iskustva nakon prestanka uzimanja subutexa??
bila sam na dopu 5god i prošlo ljeto sam se odlučila skinut. počela sam, naravno, s hepovima koje sam pila do 12-tog mjeseca i od onda sam na subotexu... sad sam na pola tablete na skoro dva dana (malo manje, 30h) i htjela bi prestat, ali zanimame dal ima kakve krize nakon prestanka i kakva je?
i imam jedno podpitanje....
dali se sa subutexom može uzimat brzina ili sličke??

pa posavjetuj se sa svojim lijecnikom. u principu ta terapija i vodi do toga da se skines sa svega pa i tih tableta.

i ne nemres uzimati brzinu ili nedaj boze kiselinu.svasta bi moglo biti iz toga
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 22:44   #4
Ja sam inače uzimao speed,svaki vikend i čak nekad kroz tjedan punih 10 god.Sad sam to zamijenio subom i mogu reči da nemam više toliko želje za speedom.Uzimam jako malo,u prosjeku pol kroz 3 dana i to nekih 7 mj.Nekad prođe i tjedan dana i nemam nikakve krize,jedino što me psihički privlači da si uzmem da se malo opustim.Jedino što sam primjetio da se preko noći malo više znojim drugo ništa i to samo 2 dana a kasnije se sve smiri,i normalno lagana depresija...
dj01sipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 23:00   #5
ljudi moji, mogu vam samo reći da mi je zaista žao da vas ta pošast od droge nije zaobišla i da ste zabrazdili, ali istovremeno i zahvaliti dragom bogu što nisam bila previše radoznala da se uvalim u vašu situaciju...

puno sreće i volje da se izvučete iz tog pakla od srca vam želim
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 17:52   #6
nov sam tu pa niš ne kužim,,,,i mene zanima kako stat sa subovima,,,imam i psih i fiz tegobe kad ne uzmem ,,,barem malo
__________________
pranje
pranje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 18:50   #7
odeš doktoru i on ti kaže, ne možeš ti tu na forumu odgovore dobit.
postupno, kao i s metadonom. kriza je kratka i smiri se. idi doktoru.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 02:35   #8
kriza je dosta individualna..moj bivši dečko je bez suba znao biti užasno..i psihički i fizički,no on se dosta sređivao i brzinom za vrijeme terapije..ugl.kada se išao skinuti skroz sa suba,uz pomoć liječnika i psihjatra,samo je to zamjenio antidepersivima i tabletama za smirenje...koje također izazivaju ovisnost,tako da nije stigao nigdje.po onome što sam vidjela da mu se događa jer sam za to vrijeme stalno bila s njim,a i po njegovim pričama,kriza od suba mu je znala biti duplo gora od krize od dopa no znatno kraće je trajala.znači od grčeva u mišićima i prepigavanja po podu,do povraćanja,groznice,tahikardije,psihičke nestabilnosti itd.ali puno kraće,jel..prema mom zaključku,ako vam je uistinu stalo skinut se sa tih pizdarija (znači sa belice,dopa,hepa,blabla..ne uključujući brzinu,acid,čonkas,travu i kaj ja znam,jer to ne stvara toliku ovisnost,tj.stvara ju ali se drugačije manifestira),pregrizite govno i skinite se na suho..jebiga,potrebna je nenadjebiva volja,al šta je tu je...on je nije imao,pa sad ni njega više nema..eto,sretno vam bilo,čuvajte se pazite se,ako se već gazite,radite to pametno,čista igla i tako to..
Krafna007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 02:53   #9
Ne može se tako parcijalno govoriti o buprenorfinu "subutex" To je jaki analgetik koji bi u biti trebalo izbjegavati kao i Suboxon koji uz buprenorfin kao analgetik (40X jači od morfija), ima i naloxon koji na hitnoj daju predoziranima da bi se droga izbacila s receptora i narkoman probudio iz kome. Ti lijekovi mijenjau djelovanje na tri vrste opioidnih receptora u mozgu i uzimanje toga je igranje s vatrom jer ako hoćete istinu u glavu, samo 20% narkomana ne recidivira više i izbacuje se s terapije trajno.

No to nije prava istina. Istina je još bolnija. Ovo je klinički podatak za širu javnost, a pravi postotak bolje da ne znate.

Dovoljno je reći da je ovisnost o heroinu kronična recidivirajuća bolest mozga.
Mozak je oštećen trajno, no nije samo to problem, nego je život skoro svih narkomana sheban do bola i izvući se iz tog pakla je (ne)moguća misija.

Zato dalje od heroina. Uništit će te! Ne samo mozak...TO je začarani krug: heroin-metadon-heroin-subutex...smrt.
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:39   #10
Blomberg mislim da svi ovdje to razumiju...Jbg,nju zanimaju iskustva nakon prestanka uzimanja suba.Nažalost..ili možda bolje reći na sreću,ja joj to ne mogu reći jer nisam imala direktno iskustvo s tim,ali sam 24/7 bila sa osobom koja je proživljavala pakao i nažalost nije ga prošla...(nemoj ovo shvatiti kao lošu kritiku,vidim da se i ti poput mene trudiš pomoći ) Stvar je snage volje i želje za skidanjem...neznam nikoga tko se skinuo jer su ga starci na silu strpali u komunu ili neznam ni ja što,većina ih se vrati na staro.Koga god znam,a da je čist,uspio je to jer se sam odlučio za promjenu i čvrsto je stajao iza svoje odluke.Trpeći i fizičku i psihičku bol.No da se razumijemo,ja sam protiv terapije metadonima i subovima,jer jednu ovisnost mijenjaju drugom...možda je agresivna terapija,ali na suho jedino funkcionira.Doduše,sve je stvar pojedinca i njegove psihe.Nažalost,mnogi nisu ni svjesni domino efekta,a oni koji jesu ili su preslabi da stanu ili ih to još više gura dolje.
Krafna007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:32   #11
Quote:
Blomberg kaže: Pogledaj post
Ne može se tako parcijalno govoriti o buprenorfinu "subutex" To je jaki analgetik koji bi u biti trebalo izbjegavati kao i Suboxon koji uz buprenorfin kao analgetik (40X jači od morfija), ima i naloxon koji na hitnoj daju predoziranima da bi se droga izbacila s receptora i narkoman probudio iz kome. Ti lijekovi mijenjau djelovanje na tri vrste opioidnih receptora u mozgu i uzimanje toga je igranje s vatrom jer ako hoćete istinu u glavu, samo 20% narkomana ne recidivira više i izbacuje se s terapije trajno.

No to nije prava istina. Istina je još bolnija. Ovo je klinički podatak za širu javnost, a pravi postotak bolje da ne znate.

Dovoljno je reći da je ovisnost o heroinu kronična recidivirajuća bolest mozga.
Mozak je oštećen trajno, no nije samo to problem, nego je život skoro svih narkomana sheban do bola i izvući se iz tog pakla je (ne)moguća misija.

Zato dalje od heroina. Uništit će te! Ne samo mozak...TO je začarani krug: heroin-metadon-heroin-subutex...smrt.
Šta s onima koji se uspiju ostavit? I dalje su bolesni u glavu??Ne pitam ironično, davno sam se ostavila al majke mi i dalje se osjećam ko đanki...Ne uzimam nikakve lijekove i normalno funkcioniram u društvu(hmmmm, s povremenim ispadima), al sjebana sam do bola iznutra. Protiv depre mi pomaže rad i samo rad...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 10:40   #12
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Šta s onima koji se uspiju ostavit? I dalje su bolesni u glavu??Ne pitam ironično, davno sam se ostavila al majke mi i dalje se osjećam ko đanki...
Da, do kraja života. Neurokemija mozga je poremećena trajno i pomoć je jedino apstiniranje do kraja života. Izlječenja nema. Ovisnost se razbuktava čim mozak nađe načina da se domogne opijata, bilo heroina ili metadona...nebitno i to neovisno koliko godina apstinirali.

Sređen život i dosta rada-stalan posao je "pravi lijek" no to je narkomanima najteže postići.
Drž se
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 19:26   #13
ja mislim da grijesis,jer ja sam isto bio ovisnik koji je dosta zaglibio(dobro nisam bio nikad na igli) i mogu rec dasu me subotexi izvukli i pijemo sam dvije godine i svatio sam da mi jednostavno ne terebaju i malo po malo prestao sam ih pit ,ali nikad ali nikad nisam imao krizu zbog prestanka uzimanja subova niti sam se cudno osjecao mozda je svatko drugaciji ali meni su to gluposti kad ljudi drame oko toga,sve je u glavi ako sjedis kuci nemas posladosdno ti je pa normalno da ces izmislit krizu....
enesp_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 13:14   #14
Quote:
dj01sipa kaže: Pogledaj post
Ja sam inače uzimao speed,svaki vikend i čak nekad kroz tjedan punih 10 god.Sad sam to zamijenio subom i mogu reči da nemam više toliko želje za speedom.Uzimam jako malo,u prosjeku pol kroz 3 dana i to nekih 7 mj.Nekad prođe i tjedan dana i nemam nikakve krize,jedino što me psihički privlači da si uzmem da se malo opustim.Jedino što sam primjetio da se preko noći malo više znojim drugo ništa i to samo 2 dana a kasnije se sve smiri,i normalno lagana depresija...
kaj je tebi, sa speeda se skines nakon tjedan dana apurinima,a sa suba nema skidanja tako lako,ni slucajno sub je zivi otrov.
www.uho.hr

procitaj malo na uho.hr o subu !!
elistone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 01:46   #15
Quote:
enesp_27 kaže: Pogledaj post
ja mislim da grijesis,jer ja sam isto bio ovisnik koji je dosta zaglibio(dobro nisam bio nikad na igli)
Dobro da si se izvukao, i dalje od toga.

Što se tiče heroina, a i metadona i suba...
Trebali bi znati da kad se jednom poremeti neurokemija mozga heroinom, više nema povratka na prijašnje stanje (govorimo o samom mozgu). Heroin je savršena droga (bar što se tiče djelovanja na opioidne receptore)

Nitko tko se je navukao na heroin pa prestao više ne može reći da je izlječen jer naprosto toga nema.
Narkomanija je vrlo teška i neizlječiva bolest. Apstiniraš do kraja života.Nije bitno jel se bodeš, loviš zmaja, stavljaš si u rektum ili gutaš.
Za ovisnost to uopće nije bitno.

Samo 2% populacije ne može stvoriti ovisnost o heroinu.

Bayer je komercijalno proizvodio čisti heroin kratko vrijeme za upotrebu kao jaki analgetik jer jače djeluje no sam morfij. Ubrzo se uvidjelo da je to bila velika pogreška.
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 10:15   #16
Thumbs up suboxone ili Subotex

Pozdrav
ja sam u tome vech nekih desetak godina jbg....
uglavnom zelim da odgovorim za suboxone ili subotex....

@Pranje
vidi kume kada se skidas sa subotexa ili suboxona te dvije tablete nisu iste...
ne pravim se pametan samo nemam zivaca da citam da li je odgovoreno na forumu vech
subotex od 2mg (2mg buprenorfin hidroklorid)
suboxon od 2mg (2mg buprenorfin hidroklorid i naloxone 0,5mg veoma malo)
iz licnog iskustva prestankom suboxona vise puta dozivio sam pad i opet hvatao zmajeve jer sam bio glup pokusavajuci to sve sam rijesiti bez doktora stupid
pio sam suboxone 5 mjeseci prvo 6mg pa sam postepeno smanjivao...
uglavnom kada dodjes na 2mg jedna tableta
pocni smanjivati postepeno na pola pa onda sljedeci dan cetvrtinu samo 1 dan...nakon toga imaces malo mrava po nogama nista strasno malo neces spavati 1-2 dana duze od 4 sata....ali vjeruj isplati se jer nakon 5-6 dana bices ko lampa
Nadam se da sam nekome pomogao i nije mi namjera bila da nekome solim pamet....Sto je duzi put drogiranja josh je veci put izljecenja....lako je skinuti se sa gudre i tableta problem je sta kasnije?? hoces li se vratiti opet tome ili ces poceti cugati alkohol ali ako zelis da ostanes cist od toga moj ti je savjet kad zavrsis sa subom ako si labilna licnost kao sto je u mom slucaju nastaviti piti naloxon blokatore :P

Zadnje uređivanje lalsky : 25.11.2009. at 10:20. Reason: ispravka ;)
lalsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 11:29   #17
Pozdrav...imam pitanje..
jako dobar prijatelj se skinuo sa dopa prije dobrih godinu dana..
zadnjih par dana ne može ništa pojesti,a da to ne povrati.
Danas bio kod doktora..rendgen,krvna slika..ma sve..i na kraju mu
preporuče subotex ??!! vele da je kriza!
Je li to moguće??Nakon godinu dana??
Pa jel ga treba sad opet na bilo šta navlačit?
__________________
Gle malu plaću,poslije kiše...dođe račun i nema je više!
lady moss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 15:55   #18
:P

Quote:
lady moss kaže: Pogledaj post
Pozdrav...imam pitanje..
jako dobar prijatelj se skinuo sa dopa prije dobrih godinu dana..
zadnjih par dana ne može ništa pojesti,a da to ne povrati.
Danas bio kod doktora..rendgen,krvna slika..ma sve..i na kraju mu
preporuče subotex ??!! vele da je kriza!
Je li to moguće??Nakon godinu dana??
Pa jel ga treba sad opet na bilo šta navlačit?
Netreba ga navlachiti opet jer je 86% da se opet navukao...
sto nije sigurno ali nakon godine dana kriza bez necega 0 bodova..
lalsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:43   #19
Quote:
lalsky kaže: Pogledaj post
Netreba ga navlachiti opet jer je 86% da se opet navukao...
sto nije sigurno ali nakon godine dana kriza bez necega 0 bodova..

nije se navukao ponovno..znam
dobila nove informacije...najvjerojatnije hepatitis c
makar je radio pretrage prije 6 mjeseci...nalazi su bili negativni..
__________________
Gle malu plaću,poslije kiše...dođe račun i nema je više!
lady moss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 00:21   #20
Quote:
lady moss kaže: Pogledaj post
nije se navukao ponovno..znam
dobila nove informacije...najvjerojatnije hepatitis c
makar je radio pretrage prije 6 mjeseci...nalazi su bili negativni..

ej to su price za malu djecu bio cis godinu dana pa ga uhvatila kriza,nemoguce nesto drugo je upitanju mozda neka bolest i slicno kakav subotex....

e danas sam bio na godisnjem pregledu kod doktora pihiatra koji mi je pomogo da se skinem dobro nema to veze ali pitanje:
-neznam drugdje u Hrvatskoj ali u Rijeci nema subotexa nego samo suboxon e sad ja sam uzimao ta suboxon prije godinu dana na studiji i bio je orginal Americki orginal tvrtka,ali cuo sam da su nasi uzeli to od je jedne druge tvrtke i da je puno slabiji,eto primjera ja sam jednom uzeo 4 po 2ml i zviznulo me je u glavu osamutilo jos sam se zacudio kako,a ovi sto uzimaju subotex i morali su prec na suboxon povecali su terapiju da im je slaba, pa me zanima jel jos tko tako nesto osjetio,ali samo suboxon bez dodatnih tabeta!!!!!
enesp_27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.