Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 16:12   #21
Quote:
novipočetak kaže: Pogledaj post
kako to provjerim? hipoglikemiju eventualnu. opet vađenje krvi,ili?
TNX
Vađenje krvi iz prsta.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:35   #22
obožemoj...šta ne može sve od jednom, nemam ja krvi na izvoz
hvala još jednom...
novipočetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 19:10   #23
Smile

Čula sam da postoji negdje na dolcu izvrsna ljekarna koja nabavlja ljekove iz Njemačke specijalno za oboljele od anemije i one sa manjkom željeza u krvi ... pošto i ja posljednja 4. mjeseca "ne znam kak se zovem" koliko me guše simptomi anemije (vrtoglavice, "udari" u glavi, glavobolje, umor, panika...) isprobat ću kroz koji tjedan i to kad popijem, tj. prožvačem ferrum lek... preporuke su : da je to super stvar
tea teica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 19:21   #24
Najbolji lijek za manjak željeza su tablete koje se mogu nabaviti u toj ljekarni na Dolcu, prije ga se moralo naručivati no sada ga imaju odmah - zove se Kendural C (kutija dođe mislim oko 150 kn)

Ja sam pila prije ferum lek, no po tabletama mi je bilo zlo, a sirup je preslab. Općenito su sirupi više za održavanje razine željeza u krvi, a tablete su preagresivne. Nakon što sam popila jednu kutiju kendurala c, željezo mi je bilo u normali....tako da sigurno najbolji lijek za željezo
scottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 15:08   #25
A meni su rekli da naručim jedan drugi lijek - aktiv fern ili ferien ne znam kako se točno piše ... to je koristila moja kolegica koja je imala vrlo jake menstruacije a i k tome je povremeno bila dobrovoljni davatelj krvi ! Kada je uzimala te tablete stanje joj se jako poboljšalo, i danas daje krv, i željezo joj je u normali .

Ps- za pola sata idem prožvakat ferrum i jedva čekam tako je fino, ko dječji keks ja nemam nikakvih nuspojava nakon tri dana, dapače, ne boli me glava više!!
tea teica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 15:18   #26
Quote:
tea teica kaže: Pogledaj post
A meni su rekli da naručim jedan drugi lijek - aktiv fern ili ferien ne znam kako se točno piše ... to je koristila moja kolegica koja je imala vrlo jake menstruacije a i k tome je povremeno bila dobrovoljni davatelj krvi ! Kada je uzimala te tablete stanje joj se jako poboljšalo, i danas daje krv, i željezo joj je u normali .

Ps- za pola sata idem prožvakat ferrum i jedva čekam tako je fino, ko dječji keks ja nemam nikakvih nuspojava nakon tri dana, dapače, ne boli me glava više!!
A te su tablete za žvakanje?

Zato što kažu da tablete željeza za žvakanje dosta uništavaju zube, pa zato pitam.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 18:36   #27
Da, za žvakanje su, ali čim ih počneš žvakati one kao da se počnu same topiti ili mrviti... Ne znam kako djeluju na zube, moguće da su i štetne, mada štetna je i čokolada pa je se ne odričemo
Zato bi bi bilo poželjno piti sok od cikle kojeg treba piti gutljat po gutljat, i malo zadržavati u usnoj šupljini prije gutanja.
tea teica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 22:50   #28
Bok
Imala sam istih problema sa zeljezom.
Ako nekog zanima kako trajno uklonit problem nek mi se javi na PP.
guaranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 23:14   #29
Quote:
guaranna kaže: Pogledaj post
Bok
Imala sam istih problema sa zeljezom.
Ako nekog zanima kako trajno uklonit problem nek mi se javi na PP.



a zasto nebi sa svima podilila odgovor? zar je to tajna?pa tu si da pomognes! isuse
-mare- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 02:37   #30
meni se čini da ta pomoć nije besplatna
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 13:24   #31
da baš, podijeli to s nama!
tea teica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 22:12   #32
Očito se radi o nekoj narodnoj medicini koja liječi sve...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 21:17   #33
Zakaj na PM??

Ja imam željezo (pazi sad ovo) 0,1 !!!!!!!!!! nula-zarez-jedan!
Aha! I iza sebe (nedavnu) anafilaksiju nakon parenteralnog primanja željeza...tako da ni ta opcija kod mene više ne pali

Tablete, kapsule i ostalo ne mogu više piti zbog želučanih tegoba (4 i pol god uzimanja Fe mi je uništilo želučanu sluznicu) ... muko moja stalno sam umorna, umorna, umorna, pospana, kad nešto čitam, vidim duplo, glavobolja, osjećaj gušenja i ostalo, jedino pozitivno je to što sam naučila kako da ne padnem u nesvijest :klap:
Ma, ja sam zmaj žemska

Sad čekamo...malo da se želudac (valjda) oporavi...a onda opet Heferol/Ferrum/Retafer, C vitamin, B vitamin, Folna kis. i ekipa

Stoga, Guaranna, pomagaj ako Boga znaš

P.S. Ima li itko ikakvih iskustava sa Herbalife proizvodima-jedna kolegica mi je preporučila nešto njihovo (neki multivitamin), navodno jako dobro?
Ja osobno sam malo sumnjičava...jer ako teško pomažu i željezovi spojevi u lijekovima za anemiju, kak bi mi bio bolji onda ''univerzalni'' vitaminski nadomjestak?! Kaj vi velite? Da nije kvaka u omjerima tih čudotvornih supstanci unutar te čarobne tabletice? Hm...
LuckyML is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 10:33   #34
Quote:
LuckyML kaže: Pogledaj post
Zakaj na PM??

Ja imam željezo (pazi sad ovo) 0,1 !!!!!!!!!! nula-zarez-jedan!
Aha! I iza sebe (nedavnu) anafilaksiju nakon parenteralnog primanja željeza...tako da ni ta opcija kod mene više ne pali

Tablete, kapsule i ostalo ne mogu više piti zbog želučanih tegoba (4 i pol god uzimanja Fe mi je uništilo želučanu sluznicu) ... muko moja stalno sam umorna, umorna, umorna, pospana, kad nešto čitam, vidim duplo, glavobolja, osjećaj gušenja i ostalo, jedino pozitivno je to što sam naučila kako da ne padnem u nesvijest :kl ap:
Ma, ja sam zmaj žemska ; )

Sad čekamo...malo da se želudac (valjda) oporavi...a onda opet Heferol/Ferrum/Retafer, C vitamin, B vitamin, Folna kis. i ekipa :bonk :

Stoga, Guaranna, pomagaj ako Boga znaš

P.S. Ima li itko ikakvih iskustava sa Herbalife proizvodima-jedna kolegica mi je preporučila nešto njihovo (neki multivitamin), navodno jako dobro?
Ja osobno sam malo sumnjičava...jer ako teško pomažu i željezovi spojevi u lijekovima za anemiju, kak bi mi bio bolji onda ''univerzalni'' vitaminski nadomjestak?! Kaj vi velite? Da nije kvaka u omjerima tih čudotvornih supstanci unutar te čarobne tabletice? Hm...
nije ti lako
daj probaj s manje agresivnim metodama:

ja sam isto imala jako nisko željezo jednom, dosta davno, i nisam više mogla podnijet retafer (a nit mi pomogao nije )

ja sam radila slijedece:
jabuka dnevno (preko noci ju izbodeš s par novih čavala koje izvadiš :zubo : prije konzumacije)
deci kupinovog vina nakon ručka
jetrica sam jela cca 3 put tjedno s blitvom
kad bi se sjetila, popila bi šumeću sa želejzom...

mislim da je to to...
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 01:13   #35
Mali buco hvala

Ova jabuka s čavlom mi je opasna al ja sam u fazi da isprobavam SVE za što čujem...samo da se ne navučem na neke droge tako

Sad sam se zasladila s Heferolom, Plibexom, C-vitaminom i Folacinom i idem brzo zaspati dok me nije želudac počeo razarati

LuckyML is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 01:16   #36
P.S. na kupinovo vino sam se navukla

Pijem redovito
Deci vina + deci Lero soka od crnog ribizla (koji sadrži i vitamin C)-da mi bude finije
LuckyML is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:02   #37
Question Željezo u krvi

Prije mjesec dana sam u privatnom laboratoriju napravila krvnu sliku. Vrijednosti željeza su inače 8-30. Ja sam tada imala 29. Danas, znači nakon mjesec dana opet sam napravila krvnu sliku i željezo mi je 10! Menstruacija nije bila jaka, čak i slabija. Hvata me panika. Zašto je tako nagli pad željeza? Molim savjet...
moncicii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:35   #38
piješ pilule?
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 18:30   #39
ja sam uvijek, odmalena, imao problema sa zeljezom al ga nisam mogao dic zbog niskog uibc tako da i na to treba obratit paznju.
sad vec mjesec dana redovito pijem caj od preslice, dnevno dvije salice (caj je jak i treba biti oprezan sa doziranjem) i uibc mi je skocio na gornju granicu a zeljezo je u normali, osjecam se puno bolje
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 20:43   #40
ignorirajte nalaze željeza dok god je hemoglobin u redu. ono može varirati iz sto razloga.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.