Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2006., 09:30   #21
Zna neko kolika je cijena PVC roletna po m2? (roletne za zatvaranje balkona, bez prozora) Thanx
coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 12:33   #22
Bok !

Mi smo proizvođaći PVC roleta, i naša cijena mini rolete je 58,00 kn/m2 + PDV.
Imaš u Hrvatskoj veliku ponudu od raznih proizvođača, i cijene ti variraju ovisno o kvaliteti, od nekih 40 kn/m2 pa naviše.
Cijenu rolete ti uvjetuje težina lamele, čim je lamela teža je kvalitetnija, a čim je kvalitetnija je skuplja.

Pozdrav
Kohai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 08:31   #23
Quote:
Kohai kaže:
Bok !

Mi smo proizvođaći PVC roleta, i naša cijena mini rolete je 58,00 kn/m2 + PDV.
Imaš u Hrvatskoj veliku ponudu od raznih proizvođača, i cijene ti variraju ovisno o kvaliteti, od nekih 40 kn/m2 pa naviše.
Cijenu rolete ti uvjetuje težina lamele, čim je lamela teža je kvalitetnija, a čim je kvalitetnija je skuplja.

Pozdrav
Kohai, thanx na odgovoru.

mozes mi jos napisati kolike su dimenzije tih mini roletna koje si napisao?

i znas mozda koliko košta ugradnja roletni? tj.koji je omjer proizvod:ruke?
coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 09:54   #24
Bok !

Dimenzija (širina) naše mini rolete je 34 mm, a sad kaj se tiče cijene ključ u ruke mi je malo teško reći...
Ti imaš kutije, vodilice, pribor i trebaš samo plašt ili trebaš i sve ostalo....
Da li na stolariji imaš kutije za rolete ili bi stavljalj vanjsku aluminijski kutiju.....

Ako mi možeš to malo specificirati, onda ti mogu dati točniju cijenu....

Pozdrav
Kohai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 17:52   #25
cijena...

nekidan sam ugovarao s majstorom...
imam 2*4,2m*1,6m i kompletno postavljanje sa kutijama, roletama s pur pjenom, vodilicama na izbacivanje i automatskim uvlakačima gurtni sam dogovorio 3300kn.
Sad čekam da vidim što će majstor donjeti i kako će napraviti posao. Tip radi u fušu i cijena mu je oko 700kn niža od ostalih ponuda.
Pitam se zašto?
ex-pusac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 18:25   #26
Quote:
ex-pusac kaže:
nekidan sam ugovarao s majstorom...
imam 2*4,2m*1,6m i kompletno postavljanje sa kutijama, roletama s pur pjenom, vodilicama na izbacivanje i automatskim uvlakačima gurtni sam dogovorio 3300kn.
Sad čekam da vidim što će majstor donjeti i kako će napraviti posao. Tip radi u fušu i cijena mu je oko 700kn niža od ostalih ponuda.
Pitam se zašto?

Bok !

Nisam bas mogel desifrirati ove mjere.... kolko je to kvadrata ???
Vanjske aluminijske kutije ?
Rolete punjene s pur pjenom, plastične ili aluminijske ?
U kojem gradu je ta montaža, malo da usporedim cijene...


Hvala
Kohai is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 08:19   #27
To ti je oko 13m2. Kutije vanjske plastične. Plašt plastični s pur pjenom. Grad Zagreb.
ex-pusac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 08:22   #28
To je znaci oko 223 kn po m2. pa fakat jeftino.
ajd kad bude gotovo, pa mi javiš na PM br tel.tog majstora.žemo? narafski, ak budes zadovoljan
coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 10:46   #29
Bok !

To je puno prejeftino, pogotovo za Zagreb, htel bi bas vidjeti dok bude gotovo kak bude to izgledalo, ali opet, tko zna, mozda bude ok...

Pozdrav !
Kohai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 20:07   #30
Rolete

strgala mi se roleta, šta da radim?

da, znam da je glupa tema, ali ne znam kog da pitam pa ću pitat ovdje
živim kao podstanar u nekom stanu, a problem je što stan ima neke prastare rolete koje se moraju spuštati ručno. podižu se normalno kao i sve druge, na onu špagu... mislim, nije špaga... nego...

a nemam pojma kak se to kaže, uglavnom, ako ih hoću spustit moram ih povuć s rukom. i danas ja povučem i sjebem... jedna strana rolete negdje dolje već prikraju mi je ispala iz one bijele "rupe" na slici i sad ne znam sta da radim i kak da to složim. jel postoji uopće kakav majstor za to ili šta... ?? ne mogu ju sad uopće povuć prema gore, ne mogu na terasu, ne mogu uzet robu sa štrika, ne mogu ništ


Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.08.2015. at 17:32. Reason: umetanje naslova u post zbog spajanja tema
Paulina¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 10:13   #31
Quote:
Paulina¤ kaže: Pogledaj post
da, znam da je glupa tema, ali ne znam kog da pitam pa ću pitat ovdje
živim kao podstanar u nekom stanu, a problem je što stan ima neke prastare rolete koje se moraju spuštati ručno. podižu se normalno kao i sve druge, na onu špagu... mislim, nije špaga... nego...

a nemam pojma kak se to kaže, uglavnom, ako ih hoću spustit moram ih povuć s rukom. i danas ja povučem i sjebem... jedna strana rolete negdje dolje već prikraju mi je ispala iz one bijele "rupe" na slici i sad ne znam sta da radim i kak da to složim. jel postoji uopće kakav majstor za to ili šta... ?? ne mogu ju sad uopće povuć prema gore, ne mogu na terasu, ne mogu uzet robu sa štrika, ne mogu ništ
ima majstor - zove se roletar
pa stalno su u kaslićima one reklame za roletare - pa nazovi
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 11:28   #32
uguraj na silu natrag u vodilice...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 12:31   #33
to se meni stalno događa. udari šakom roletu s vanjske strane i vratit će se natrag na mjesto. ti zapravo nemaš problem
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 14:56   #34
Mojem susjedu je majstor 'sredio' roletu za 250kn!

Ja sam ih sam napravio i nije nikakav problem:
1. Jednostavno treba vidjeti da li se iznad prozora nalazi 'kutija' ili spremište u koje se roleta namotava - a da se može otvoriti iznutra (iz same sobe, a ne izvana).
2. Ako se spremište može otvoriti iznutra, treba vidjeti kako je spremište zatvoreno... da li s 'leptirima' (vijcima s polugom u obliku slova 'L'), ili se radi samo o ploči koja zatvara taj prostor, onda bi trebalo tankim odvijačem polako otvoriti ploču (pri tome pripaziti da ploča ne padne i ne ozlijedi nikoga).
3. Kad se otvori spremište, tada treba polako izvlačiti roletu... Nikako ju ne namatati, već ju samo polako povlačiti prema sebi unutar same sobe. Preostali dio rolete, onaj dio koji se odvojio i pao dolje, netko drugi treba podizati sve dok ga se ne može prihvatiti rukom i izvući na isti način.
4. Kad se roleta izvuče skoro cijela van (zadnja letvica je spojena za drvenu osovinu koja drži cijeli navoj svih letvica rolete), tada treba vidjeti koja su letvice popucale. Te njih treba izvaditi - polako vući samo tu pokidanu roletu u stranu... Što znači da ispravnu letvicu rolete iznad i letvicu ispod pokidane treba držati da se i one ne izvuku. Izvlačenjem pokidanih letvica, ukupni broj letvica će se svakako smanjiti, no bolje je da ostatak letvica bude spojen, nego da se cijela roleta više ne da povlačiti. Cijela roleta će biti nešto kraća, no tih 10-20 cm pri dnu ne bi trebao biti problem...
5. Kad su sve pokidane letvice vani, tada treba spojiti (preostale) ispravne letvice na isti način kako su vađene i pokidane... Ispravna se izvuče van (povlačenjem u stranu) i uvlači (povlačenjem u prvobitni položaj) tako da spaja mjesto prekida s ostalim letvicama.
6. Kad se sve letvice povežu, tada ih treba polako uvući nazad gdje su i bile. Pri tome treba paziti da letvice budu poravnate - nikako da ne vire više od 1cm, jer u protivnom će one letvice koje vire zapinjati prilikom postavljanja.
7. Najbitnije je pri tome još paziti na 'špagu' - odnosno gurtnu! Gurtnu treba paziti da se ne odmota mimo koluta u kojem je namještena (taj 'kolut' ima rubnike koji onemogućavaju isklizavanje rolete, no prilikom vađenja rolete često se dogodi da gurtna isklizne).

Ako je podstanarstvo na duže staze, onda bi bilo isplativo uzeti i samozatezajuće gurtne - to su one koje se nalaze u kazeti u koju se namotavaju. One omogućavaju puno lakše podizanje i spuštanje roleta - cijena im je negdje oko 50-ak kuna (Gramat, Bauhaus,...).

A kad se već skidaju rolete, tada je najbolje ugraditi takve (samopotezajuće) i... kad su već skinute tada ih se može odnijeti u kadu i 'poštenski' oprati... (nekim sredstvom za otapanje prljavština)

Bio sam i ja dugo vremena podstanar...
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:52   #35
Quote:
Paulina¤ kaže: Pogledaj post
da, znam da je glupa tema, ali ne znam kog da pitam pa ću pitat ovdje
živim kao podstanar u nekom stanu, a problem je što stan ima neke prastare rolete koje se moraju spuštati ručno. podižu se normalno kao i sve druge, na onu špagu... mislim, nije špaga... nego...

a nemam pojma kak se to kaže, uglavnom, ako ih hoću spustit moram ih povuć s rukom. i danas ja povučem i sjebem... jedna strana rolete negdje dolje već prikraju mi je ispala iz one bijele "rupe" na slici i sad ne znam sta da radim i kak da to složim. jel postoji uopće kakav majstor za to ili šta... ?? ne mogu ju sad uopće povuć prema gore, ne mogu na terasu, ne mogu uzet robu sa štrika, ne mogu ništ


Tvoj problem mogu riješiti ovi ljudi:
http://www.rolete-krvavica.hr/index.php
Brzo,jednostavno,efikasno i povoljno!
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 11:32   #36
Navedena firma u ponudi ima samo nove rolete (letvice drugačijeg oblika i mehanizama za namotavanje). I mogu zamjeniti samo gotove namote roleta s novima čija se cijena kreće od nekih 70-140 kn po m2.

Što bi značilo u ovom slučaju da treba samo za jednu roletu francuskog prozora (navedeno je kako roleta zatvara izlaz na terasu) nekih 140 kn (u najjeftinijoj varijanti). Osim samih letvica roleta, treba platiti i mehanizam za namatanje - što je još nekih dodatnih 60-ak kn, te zamjeniti i gurtnu (opet, još nekih 80-120 kn).

I to sve samo za jedan prozor!

Pa eto, korektno su ponuđena dva rješenja (sam svoj majstor) ili neki drugi majstor...
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 21:07   #37
imam kliznu drvenu stijenku (3 m)+veliko fiksno staklo (2 m).sve skupa iznosi 5 metara.zanima me da li bi tu mogao stavit rolete ili nešto sl.harmo grilje ne bi.kuću počinjem radit za koji dan pa me zanima.
ventolicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 02:58   #38
Metalne grilje od kovanog gvozdja... Kuca je kao sef.
Treba voditi racuna da prilikom jake bure ili juga niposhto roletna ne bude na pola jer se desava da iskochi iz vodjica (alu i pvc)
Na stanu imam drvene roletne i ne bi ih nikad menjao... Svakih nekoliko godina se samo premazu
Primorje ne mogu da zamislim bez drvenih grilja.
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 22:40   #39
Cool Zamjena gurtne za rolete

Što napraviti kad se počne kidati ona "špaga" koja pokreće rolete,gore,dole?Zvati majstora da postavi novu(imao tko takvo iskustvo,koliko košta) ili sam to promjeniti?Gdje naći za kupiti tu špagu i koliko je to komplicirano za promjeniti?
nevio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 22:46   #40
to se zove "gurtna"
imaš u dućanima s posobljem, npr. u martićevoj (ak' si u zagrebu)
pa nije baš lako za promjeniti, ali nije niti neki nauk
na kraju svega moš probat, pa ako ne ide zavat roletara
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.