Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2008., 23:33   #41
Quote:
nevio kaže: Pogledaj post
Što napraviti kad se počne kidati ona "špaga" koja pokreće rolete,gore,dole?
Ja sam svoju odrezao na "Zdravim" krajevima i jednostavno je sašio.
__________________
Ne hrći nikad osim kad spavaš!!
hose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 10:13   #42
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pa nije baš lako za promjeniti, ali nije niti neki nauk
na kraju svega moš probat, pa ako ne ide zavat roletara
Meni je prije tri dana puknula gurtna. Pa sam jučer kupila 5 m nove, najčvršće (barem tako jamče), jer je ovu prijašnju stavio majstor prije nekoliko godina, ali se ubrzo počela cufati .

Sada stojim s gurtnom u rukama i razmišljam... ... kako? od kuda početi?... je l' treba jaka ruka?... bistra pamet?...

Kad, evo Polly. Daj, Polly, molim te, upozori me gdje mogu zabrljati (iako ja umijem zabrljati tamo gdje nitko drugi ne može ).

I što još trebam osim gurtne? Pliiiz, Polly, javi se!
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 22:00   #43
odreži dio koji se cufa i odmjeri tolko nove i zašij di stara gurtna završava

ak baš oćeš da super izgleda onda otvoriš poklopac od roleta i spustiš ih dolje i vidiš na kolutu di gurtna počinje i samo ih tam zamjeniš

nije problem samo treba volje malo
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 13:29   #44
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post

ak baš oćeš da super izgleda onda otvoriš poklopac od roleta i spustiš ih dolje i vidiš na kolutu di gurtna počinje i samo ih tam zamjeniš

nije problem samo treba volje malo
ja sam si zamjenio sve. prvu sam mijenjao pola sata i poderao nokte i kožu na prstima. posljednju sam promijenio za 5 minuta.
štos? izbaciti nosač roletne iz ležišta, gurnuti ga u stranu da oslobodiš pristup kolutu na kojeg se namotava gurtna. pazi na duljinu.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 15:53   #45
najlaksi nacin promjene gurtne

potrebne dvije osobe.otsarafi se poklopac.roleta se digne do kraja.jedna osoba(manje spretna)a opet dovoljno spretna da ne ispadne kroz prozor drzi roletu u gornjem polozaju.druga osoba skine staru gurtnu.novu provede istim putem di je isla stara na onom koloturu se zavezu cvorovii tada prva osoba lagano popusta roletu prema dolje gurtna se namata.kad se namota tj kad se roleta spusti do kraja provedete ju koz onaj mehanizam za dranje i odrezete visak.ove nove sisteme kaj sad dolaze na pvc prozorima nikad nisam mjenjonikad nisam mjenjo
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 22:14   #46
A kako se pričvrsti nova gurtna na kolut? Zaveže se čvor? Zar to onda ne smeta za ravnomjerno namotavanje? I, može li se podignuta roleta nečim 'zakočiti' da se ne odmotava, a da je onda manje spretna osoba ne treba pridržavati?

Deri valdez, situacija s osobama (komada 2) je ovakva: manje spretna osoba se može popeti na ljestve i najvjerojatnije neće ispasti kroz prozor. Spretnija i u rukama jača osoba koja bi mogla majstoriti oko gurtne je manje sigurna na ljestvama i mogla bi ispasti kroz prozor. Dakle, tandem sličan onom dvojcu iz crtića što su uvijek entuzijastično majstorili, ali...
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 22:43   #47
sto se cvorova tice

to nisam ja izmislio nego sam vidio da je tak napravljeno kad sam raskopo kutiju.kaj se tice drzanja rolete bilo koja odrasla osoba ju moze drzati bez lojtre.ili mozes neto stavit da ti drzi roletu(tu ti inspiracija moze bit onaj crtic-partvis klofer i sl).ako si tolko pakljava da postoji realna mogucnost da padnes kroz prozor onda pozovi roletara da to promjeni.ovo je moja sam svoj majstor metoda kojom sam ja zamjenio vise gurtni i radi.i kao sto vidis jos nisam ispo kroz prozor
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 09:16   #48
ovaj moj je isto tak neki dan svojoj mami mjenjao tu špagu... prvo je mislio da neće znat a na kraju bilo prelagano... samo gurtna provuće kroz sva mjesta kroz koja inače prolazi i zaveže čvrsti čvor gore na onom kolutu
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 10:13   #49
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
ovaj moj je isto tak neki dan svojoj mami mjenjao tu špagu... prvo je mislio da neće znat a na kraju bilo prelagano... samo gurtna provuće kroz sva mjesta kroz koja inače prolazi i zaveže čvrsti čvor gore na onom kolutu
u stvari, to je to.
druga je varijnta pozvati majstora. kod nas su se reklamirali da mijenjau za 50-60 kuna po roleti.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:15   #50
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
A kako se pričvrsti nova gurtna na kolut? Zaveže se čvor? Zar to onda ne smeta za ravnomjerno namotavanje?
zašiješ novu traku na staru traku
i bolje kad je dvoje ljudi lakše je...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 09:58   #51
Question Cijena naknadno ugrađenih roleta

Ugradio bih roletu na postojeci prozor. Jedina mogućnost je korištenje vanjske kutije. Rolete bi bile aluminijske, ispunjene. Cijena kvadrata, materijal + ruke, je cca 500kn/m2

jel malo previše?
elite80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 12:16   #52
Mislim da nije previše, čak bi rekel da je jeftino.

Malo cijena ovisi i od kud si...

Veliki gradovi su obično skuplji od manjih sredina.
Kohai is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 18:15   #53
Quote:
elite80 kaže: Pogledaj post
Ugradio bih roletu na postojeci prozor. Jedina mogućnost je korištenje vanjske kutije. Rolete bi bile aluminijske, ispunjene. Cijena kvadrata, materijal + ruke, je cca 500kn/m2

jel malo previše?

i ja sam u potrazi za vanjskim roletama. Ova ponuda od 500 kn /m2 za AL rolete čini se povoljna. Da li se radi o ZG ? Koja firma to nudi ? (može i na pm)
Hvala ,
limee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 09:44   #54
Je, jeftino
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 20:46   #55
ALU ili PVC rolete?

Pozdrav svima,

molim vas za pomoć - dvojim između alu i pvc roleta. Nisam baš pri lovi, a mislim da pvc sa ispunom nisu uopće loše. Vjerujem i da su mnogo jeftinije od alu roleta. U usporedbi s alu roletama, imaju li pvc rolete nekih posebnih mana?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 08:36   #56
Nisu loše pvc rolete, ako ti je prozor na južnoj strani nemoj uzimati tamne boje jer može doći do deformacije zbog sunca. U Hrvatskoj se ugrađuje max 10% aluminijskih roleta.

brisana reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 21.11.2008. at 10:36.
cocoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 08:55   #57
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

molim vas za pomoć - dvojim između alu i pvc roleta. Nisam baš pri lovi, a mislim da pvc sa ispunom nisu uopće loše. Vjerujem i da su mnogo jeftinije od alu roleta. U usporedbi s alu roletama, imaju li pvc rolete nekih posebnih mana?
bijele nakon nekog vremena izgledaju jadno i prljavo, kao da su 30 godina starije nego što jesu. Ako uzimaš PVC rolete nemoj bijele mislim da nije nikakav problem dobiti recimo srebrne koje kao oponašaju aluminijske.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 21:05   #58
Plastične rolete s vremenom pucaju, probije ih tuča, moje se pomiču lijevo-desno pa svako malo moram otvarati kutiju i popravljati da ih mogu dignuti. Aluminijske nemaju mana osim, rondaju ko vrag kod spuštanja/dizanja i na suncu se jako ugriju, ali su nepoderive. Možeš ih i farbati.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 22:45   #59
mi imamo aluminijske i super smo zadovoljni do sada. nove su, godinu dana. tamno smeđe, na južnoj strani, par metara od mora. ispunjene su nekim izolatorom, nemampojma. ljeti su se znale ugrijati strasno, ali s vanjske strane. s unutarnje bi bile samo tople. kada su spustene naprave potpuni mrak. ali potpuni. kada se dižu i spuštaju ne prave buku. ništa veću nego plastične roletne kod susjeda. kada kiša pada ne zvone. uglavnom, jako smo zadovoljni. jedino što im je kutija jako velika.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 07:34   #60
Quote:
zlatka kaže: Pogledaj post
Plastične rolete s vremenom pucaju, probije ih tuča, moje se pomiču lijevo-desno pa svako malo moram otvarati kutiju i popravljati da ih mogu dignuti. Aluminijske nemaju mana osim, rondaju ko vrag kod spuštanja/dizanja i na suncu se jako ugriju, ali su nepoderive. Možeš ih i farbati.
Da, nekvalitetne pvc lamele (najčešće kineske) pucaju. Na našem tržištu ima i alu lamela takve debljine stijenke da ih čovjek ne smije prstom taknut jer se udube.

do pomicanja lijevo desno dolazi jer se najvjerovatnije štedilo na dužinama lamela, ako se štedilo malo više onda i ispadaju, isto bi se desilo i sa aluminijskim.



brisana reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 21.11.2008. at 10:35. Reason: brisana reklama
cocoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.