Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2011., 23:32   #1001
24 sata kasnije moglo bi se reć ali da nismo dobili skoro ništa osim slutnje "nešto je divlje u zraku". Nisam uživao 12 rudni ali nisam nimalo nezadovoljan.
Volia bi vidit revanš, za neke dvi godine. Nada umire zadnja.

Zadnje uređivanje manaus : 03.07.2011. at 23:37.
manaus is offline  
Old 03.07.2011., 23:44   #1002
Quote:
The Realist kaže: Pogledaj post
A ovo je baš ono što govorim, nisu braća Kličko toliko lošiji od Lewisa, Tysona i ostalih, ako i uopšte, samo što nema odgovarajućih protivnika, a oni su gledaju da što bolje prođu. Zato se njima teško može zalomiti, kao Lewisu proitiv Rahmana, jer paze na to.

Ali baš u borbi koju spominješ je Vitalij pokazao da može on biti atraktivan, tj. da se može pomakljati, ali za to treba odgovarajući protivnik. Istina, jeste izgubio, ali je bio i više nego ravnopravan protivnik.

Koliko god bili dosadni, tome više doprinose protivnici, koji samo dođu da što manje batina dobiju i koji nemaju odgovor na njihov prednji direkt, a kao što neko reče, oni ga bez problema drže uzdignutim i ispaljuju svih 12 rundi i ne može čovjek čekati da se umore, jer očito da neće, pogotovo ne ako ne primaju nikakve udarce.
Lewis je u jednom intervju(prije cca. pola godine) rekao da je on u svojoj najgoroj fizičkoj pripremljenosti jednak kao i braća Kličko koji su na vrhuncu.

Lewis je ...gledao sam danas njegov meč protiv Vitalija.
Bolji je bio Lewis i to dosta.Vitalij je već nakon 5 runde bio gotov,kondicijski dolje,išao u klinč svako malo,a Lewis je pametno uvijek svoju glavu naslanjao na Kličkovu lijevu krvavu stranu i još više pojačavao krvarenje stiskajuću mu otvorenu ranu.

Dapače,moram priznati da mi je na pojedine trenutke Kličko imao nezgrapne udarce.

Također ne bih se složio da braća Kličko traže da što lakše prođu kroz tešku kategoriju,mislim pa oni su se boksali sa svim koji kotiraju pri vrhu teške kategorije.

Vitali boksa protiv Adameka u 10.mjesecu,a Adamek je 3. na listi najboljih teškaša.
Povetkin je 4. ,ali nitko ne zna što je sa njim,on iz nekog razloga izbjegava braću Kličko.
David Haye je 5. na listi i Vladimir ga je pobjedio, 6. na listi je Arreola,također poražen, 2009.god Vitalij ga je porazio nakon prekida meča.
7.Tony Thompson-izgubio od Vladimira
8.Chagaev-izgubio od Vlada nakon prekida u 9.rundi
9.Eddie Chambers-Vladimir ga nokautirao u 12.rundi
10.Nikolay Valuev-nije se borio protiv braće,ni ne treba-on je sramota za boks.

11. na listi je Boytsov,e to je klinac kojeg bih volio vidjeti preko puta Vladimira.
Mali se zna boksati...

od boraca koji su među prvih 20. još su pobjedili Solisa,Petera.

itd.....
da skratimo priču,protiv onih koji ''nešto znače'' u teškoj braća Kličko su se i borila.

Problem je u njihovim protivnicima koji su blago rečeno oduzeti protiv njih,mnogi govore da je to zbog straha,što nema veze s vezom...braća Kličko su fizički i kondicijski daleko iznad ostalih,a ostali jednostavno nisu tehnički/taktički potkovani da išta naprave protiv Vladimirovog guarda i jaba.
__________________
Who dares, wins .

Zadnje uređivanje The_End : 03.07.2011. at 23:55.
The_End is offline  
Old 04.07.2011., 10:09   #1003
Quote:
carsvihcareva kaže: Pogledaj post
Ajde lijepo prebacite se na gledanje srednje kategorije, teška je ionako precijenjena. Tko je gledao Sturma i Macklina nije nezadovoljan stanjem u boksu
To je bar bio fajt. Meč Kličko-Hayes sam gledao negdje do 8-9 runde a onda sam se probudio u nekoj epizodi serije CSI.
__________________
-Unda? -Unda se on poriga u japno.
Kaeshi is offline  
Old 04.07.2011., 12:08   #1004
Ma čista sramota za boks. Kličko bi se trebao sramiti ovakvog nastupa, a ni onaj padavičar - mama onaj me udario, buhhaaa- nije bolji. Onakve građe, pogotovo Kličko ,a zečije srce!? Kličko me posjetio na našeg Drviša- grljenje i prenemaganje cijeli meč. Pa kako profesionalci i svjetski prvaci mogu proći cijeli meč , a da ne udare ni jednom pošteno?
nebesko plavi is offline  
Old 04.07.2011., 14:06   #1005
Čitam komentare o boksu prvi puta na ovom forumu, ... i ne mogu se složiti gotovo niti s jednim. Neki me pak toliko čude da pretpostavljam da vrijedni forumaš ima 15-16 ili manje godina i da jako malo zna o pravom i velikom 'klasičnom boksu'.

Boks je u najatraktivnijoj teškoj kategoriji umro još krajem prošlog stoljeća u naručju njegovog najvećeg grobara Don Kinga. Njemci koji su od njega preuzeli sada već pravi mafijaški biznis su ga uništili do bizarnih i gnjusnih granica.

Čitam tu i neke nevjerojatne usporedbe i moram reći svoje skromno mišljenje da su vrlo diskutabilne ili potpuno pogrešne. Naravno da netko tko je odrastao uz mečeve Valueva ili braću Kličko ne može imati bolju predodžbu o boksu, ali ...

- poslijednji veliki prvak je bio Lenox Lewis mada je već bio iz vremena kada je boks bio daleko od vrhunca
- braće Kličko nema na pravoj ljestvici najboljih svih vremena niti među prvih 100
- Fraizer bi npr. najvjerojatnije bilo kojeg od današnjih prvih 10 udarcima u tijelo 'prepolovio na pola'

Uspoređivati ih temeljem izgleda je posve pogrešno. Steroidi u sportu prije polovine sedamdesetih nisu bili poznati a oni danas (u ovom sportu pogotovo) i onako donose samo pojavu što vam Fedor ili Cain Velasquez u MMA najbolje i slikovito dokazuju.

Muhammad Ali vs Klitschko (bilo koji), ... ajoj ljudi moji - od kuda ova dva imena uopće u istoj rečenici.
ArtWare is offline  
Old 04.07.2011., 17:31   #1006
Šteta što se braća neće potući međusobno mislim da bi Vitaliy i sa 40 na leđima mlađeg bracu poslao na spavanac.
__________________
Dr.Phil is offline  
Old 04.07.2011., 20:21   #1007
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Lewis je u jednom intervju(prije cca. pola godine) rekao da je on u svojoj najgoroj fizičkoj pripremljenosti jednak kao i braća Kličko koji su na vrhuncu.

Lewis je ...gledao sam danas njegov meč protiv Vitalija.
Bolji je bio Lewis i to dosta.Vitalij je već nakon 5 runde bio gotov,kondicijski dolje,išao u klinč svako malo,a Lewis je pametno uvijek svoju glavu naslanjao na Kličkovu lijevu krvavu stranu i još više pojačavao krvarenje stiskajuću mu otvorenu ranu.

Dapače,moram priznati da mi je na pojedine trenutke Kličko imao nezgrapne udarce.
.
Lewis sere.
Kolika je bila njegova fizička pripreljenost protiv Klička dovoljno pokazuje njegova slika u kutu nakon 6. runde. Jedva je imao snage ustati se. Ne bi se digao iz kuta nakon 8. runde.
Sam Kličko je odmah nakon meča rekao ovo:
"Lennox Lewis didn't have a very good condition. He was heavy and it was my strategy to tire him out."
Tu je bio apsolutno u pravu.


Što se tiče toga tko je bio bolji...
Judges scoreborad je bio::

James Jen-Kin 58-56 Kličko
Tom Kaczmarek 58-56 Kličko
Pat Russell 58-56 Klličko

Da ne govorimo da sam cut posljedica glancing blowa. Bad luck za Klička.

Lewis je fakat bio dužan dati revanš umjesto da ide u penziju ali je očito da je shvatio da za Klička mora trenirati kao nikad do tada.
Wlada bi Lewis bio pojeo ali Vitalija - no way u onim godinama. Vitalij zna primit.
cave troll is offline  
Old 04.07.2011., 21:10   #1008
Pjetraj , ipak mu se mora nešto priznati. Naime cijelog meča je upozoravao kako Haye čudno, previše bočno drži desnu nogu. Današnja Hayeva izjava
"http://sportski.net.hr/klub-boraca/p...4/0342006.html.

Fakat, ako drži tako nogu, znači da zaklanja taj prst.Leonardo, nakon mnogih evo i jedan
wes craven is offline  
Old 04.07.2011., 22:42   #1009
Leonard Pijetraj je razočarao svojim neprofesionalnim komentarima, ja sam stišao zvuk jer ga nisam mogao slušati. Svima nam je želja bila vidjeti dinamičnu borbu ali za nju je potreban i dobar izazivač, a Haye to nije bio, mogao je proći i gore. Smirenost, strpljivost i suzdržanost je dio Kličkove taktike, i to ne bi trebao biti razlog da ljudi ne uživaju u vrhunskom boksu jer boks nije cirkus.

Kličko braća su pokazala što je boks i kako treba boksač izgledati u teškoj kategoriji, sve ostalo je priča novinara kako bi se bolje prodale novine. Kličko braća će ući u legendu kao najbolji boksači našeg vremena, fenomen, svidjelo se to nekome ili ne. Hayeu svaka čast na hrabrosti, nadam se da će doći do revanša, no mislim da nije Kličkov kalibar - takav se još čeka i nadam se da će doći ubrzo ... KLIČKO!
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Old 05.07.2011., 03:17   #1010
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Lewis sere.
Kolika je bila njegova fizička pripreljenost protiv Klička dovoljno pokazuje njegova slika u kutu nakon 6. runde. Jedva je imao snage ustati se. Ne bi se digao iz kuta nakon 8. runde.
Sam Kličko je odmah nakon meča rekao ovo:
"Lennox Lewis didn't have a very good condition. He was heavy and it was my strategy to tire him out."
Tu je bio apsolutno u pravu.


Što se tiče toga tko je bio bolji...
Judges scoreborad je bio::

James Jen-Kin 58-56 Kličko
Tom Kaczmarek 58-56 Kličko
Pat Russell 58-56 Klličko

Da ne govorimo da sam cut posljedica glancing blowa. Bad luck za Klička.

Lewis je fakat bio dužan dati revanš umjesto da ide u penziju ali je očito da je shvatio da za Klička mora trenirati kao nikad do tada.
Wlada bi Lewis bio pojeo ali Vitalija - no way u onim godinama. Vitalij zna primit.

http://www.youtube.com/watch?v=_BH6LvUS__M
splithead is offline  
Old 05.07.2011., 10:15   #1011
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Lewis je u jednom intervju(prije cca. pola godine) rekao da je on u svojoj najgoroj fizičkoj pripremljenosti jednak kao i braća Kličko koji su na vrhuncu.

Lewis je ...gledao sam danas njegov meč protiv Vitalija.
Bolji je bio Lewis i to dosta.Vitalij je već nakon 5 runde bio gotov,kondicijski dolje,išao u klinč svako malo,a Lewis je pametno uvijek svoju glavu naslanjao na Kličkovu lijevu krvavu stranu i još više pojačavao krvarenje stiskajuću mu otvorenu ranu.
Jesmo li mi gledali isti meč... Lewis je u toj borbi dobio batina kao (skoro)nikad u životu... i prekid borbe ga je spasio... Kličko je od prve runde bio bolji, agresivniji, tražio ej fight, baš onako kao što to izazivač i treba činiti... Podijelio je Lewis par odličnih udaraca, ali Kličko ih je uredno izdržao... Da nije bilo one stvarno gadne posjekotine, poprilino sam siguran da Lewis ne bi na nogama dočekao kraj borbe...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 05.07.2011., 14:16   #1012
Ma o čemu se tu priča..

Veliki ''znalci'' , potkovani došli ''laicima'' objasniti kako je meč bio dobar, ali , eto, nema pravog protivnika, da začini fajt, pa sad , kao, moramo se zadovoljiti sa taktičkim nadmudrivanjem....

Ma dajte... boks u superteškoj je umro.. gledam malo na youtubeu fajtove Foremana, Fraisera, Alija, Tysonove brutalne knockoute, i znate što ?

Previše se ovdje i sada filozofira. Oni ljudi, tada, oni su se p o t u k l i !

A ne kao ove dvije taktizirajuće-biznismenske-bogate p1chke u subotu.

Ako mi se bude gledalo nadmetanje u taktici i sl. ''sportske'' pizdarije kojima se opravdava ova žalost u subotu gledat ću



i bar nekog užitka imat
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Old 05.07.2011., 14:28   #1013
Quote:
Brandauer kaže: Pogledaj post

Ma dajte... boks u superteškoj je umro.. gledam malo na youtubeu fajtove Foremana, Fraisera, Alija, Tysonove brutalne knockoute, i znate što ?

Previše se ovdje i sada filozofira. Oni ljudi, tada, oni su se p o t u k l i !
I to je to.
PatriotSLO is offline  
Old 05.07.2011., 15:46   #1014
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
... Da nije bilo one stvarno gadne posjekotine, poprilino sam siguran da Lewis ne bi na nogama dočekao kraj borbe...
E da nije, možda, možda bi stvarno bilo tako kako tvrdiš. Netko je ovdje napisao da su braća najbolji boksači našeg vremena i to naravno nije točno, ali su možda najbolji teškaši našeg vremena jer drugih zapravo uopće nema ili ni slučajno ne mogu dobiti priliku.

Velikog prvaka čine njegovi protivnici, veliki mečevi i epske pobjede. Toga ova boksačka era u teškoj kategoriji NEMA.

Ne radi se o posjekotini nego o velikom 'bugu' (i nije im jedini) koji imaju oba brata a taj je da im se otvaraju rane na licu pri malo jačem udarcu. Takva te mana u 'normalnim okolnostima' diskvalificira i selekcionira davno ranije nego što su mečevi za prvaka uopće bili na vidiku. Jeste li vidjeli rasječenu arkadu Alija, Foremana, Fraizera, ... možda 'otvorene' jagodice? Naravno da niste ali to ih nije činilo prvacima već samo sretnicima koji to mogu postati.

Zar zaista tu netko vjeruje u mogućnost da boksač s velikom amaterskom karijerom, da do tada neporaženi u profesionalnoj karijeri, Ruslan Chagaev preda borbu u devetoj rundi a da pri tome niti jednom nije udario svog protivnika? Jedan njegov udarac bio je preveliki rizik i realna opasnost za liječnički prekid prije kraja borbe.

Genetske predispozicije uz veliki aerobni kapacitet, izuzetan refleks, snagu i trening, brzinu i da ... čeličnu bradu - čine kandidata za velikog teškaškog prvaka. Niti brada Lewisa nije bila 'savršena' a braća sigurno nemaju 'čeličnu'.

Pogledajte što je Željko Mavrović izdržao u svojoj najtežoj i poslijednjoj borbi karijere. Tamo se vidi što znači biti 'sretnik' i imati tu potrebnu genetiku.
ArtWare is offline  
Old 05.07.2011., 16:11   #1015
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Jesmo li mi gledali isti meč... Lewis je u toj borbi dobio batina kao (skoro)nikad u životu... i prekid borbe ga je spasio... Kličko je od prve runde bio bolji, agresivniji, tražio ej fight, baš onako kao što to izazivač i treba činiti... Podijelio je Lewis par odličnih udaraca, ali Kličko ih je uredno izdržao... Da nije bilo one stvarno gadne posjekotine, poprilino sam siguran da Lewis ne bi na nogama dočekao kraj borbe...
Lewis nije bio fizički spreman za 12 rundi i to je bilo vidljvo s Marsa.
Potcijenio je Kličkove mogućnosti i debelo je potcijenio Kličkovu bradu. Vitalij nije Wlad. Vitalij je fajter kad treba ići u fajt do kraja.
Ne bi ga Kličko srušio nego bi se sam bio srušio od umora u 8. rundi. Kad je prije viđeno da netko Lewisa u klinču gura od sredine ringa do konopaca i to već u 5. rundi?

E sada, za revanš je trebao trenirati k'o manijak. Ipak je bilo lakše ići u penziju uz bahati govor bez ikakvog dodira sa stvarnošću nakon meča.
cave troll is offline  
Old 05.07.2011., 16:13   #1016
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
I to je to.
Foreman vs Lyle
cave troll is offline  
Old 05.07.2011., 16:47   #1017
http://sportski.net.hr/klub-boraca/p...5/0430006.html
splithead is offline  
Old 05.07.2011., 17:15   #1018
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
ž

Kličko braća su pokazala što je boks i kako treba boksač izgledati u teškoj kategoriji, sve ostalo je priča novinara kako bi se bolje prodale novine. Kličko braća će ući u legendu kao najbolji boksači našeg vremena, fenomen, svidjelo se to nekome ili ne. Hayeu svaka čast na hrabrosti, nadam se da će doći do revanša, no mislim da nije Kličkov kalibar - takav se još čeka i nadam se da će doći ubrzo ... KLIČKO!
daj molim te, braca su veliki borci jedni od najvecih ali su dosadni ko k i jednostavno ni po cem ne mozemo reci tko je bolji, braca ili nekad Tayson i ekipa, samo je razlika sto su oni bili 15 puta zanimljivij,. ne smeta mi to sto braca previse taktiziraju i bore se pametno ali ja ih nikad necu gledat jer su predosadni i slobodno nek bude legende(oni to vec i jesu) ali oni su ubili boks i to je istina, nikog ne zanima 12 rundi borbe u kojoj je pobijedio onaj koji je zadao koji udarac vise, mislim ok je ako je to par borbi ali njihova je takva svaka borba i to je postalo bezveze i zato se teska boksacka gasi! Najbolje da ce netko gledat svaki put istu borbu bez imalo zanimljivosti i uzbudjenja, mozda i bih da me ne uspavaju svaki put!
Axe92 is offline  
Old 05.07.2011., 18:00   #1019
Interesantan je još taj Helenius,Finac, momentalno 4. teškaš čak, za sad još bez poraza, ali je samo 15 borbi imao, nokautirao je Samuela Petera, sad se sprema za Laikhovicha, koji je nekad bio WBO prvak..

Helenius ima 2 metara, nadam se da ćemo ga videti protiv jednog od braće.
PatriotSLO is offline  
Old 06.07.2011., 10:50   #1020
Quote:
ArtWare kaže: Pogledaj post
E da nije, možda, možda bi stvarno bilo tako kako tvrdiš. Netko je ovdje napisao da su braća najbolji boksači našeg vremena i to naravno nije točno, ali su možda najbolji teškaši našeg vremena jer drugih zapravo uopće nema ili ni slučajno ne mogu dobiti priliku.

Velikog prvaka čine njegovi protivnici, veliki mečevi i epske pobjede. Toga ova boksačka era u teškoj kategoriji NEMA.

Ne radi se o posjekotini nego o velikom 'bugu' (i nije im jedini) koji imaju oba brata a taj je da im se otvaraju rane na licu pri malo jačem udarcu. Takva te mana u 'normalnim okolnostima' diskvalificira i selekcionira davno ranije nego što su mečevi za prvaka uopće bili na vidiku. Jeste li vidjeli rasječenu arkadu Alija, Foremana, Fraizera, ... možda 'otvorene' jagodice? Naravno da niste ali to ih nije činilo prvacima već samo sretnicima koji to mogu postati.

Zar zaista tu netko vjeruje u mogućnost da boksač s velikom amaterskom karijerom, da do tada neporaženi u profesionalnoj karijeri, Ruslan Chagaev preda borbu u devetoj rundi a da pri tome niti jednom nije udario svog protivnika? Jedan njegov udarac bio je preveliki rizik i realna opasnost za liječnički prekid prije kraja borbe.

Genetske predispozicije uz veliki aerobni kapacitet, izuzetan refleks, snagu i trening, brzinu i da ... čeličnu bradu - čine kandidata za velikog teškaškog prvaka. Niti brada Lewisa nije bila 'savršena' a braća sigurno nemaju 'čeličnu'.

Pogledajte što je Željko Mavrović izdržao u svojoj najtežoj i poslijednjoj borbi karijere. Tamo se vidi što znači biti 'sretnik' i imati tu potrebnu genetiku.
Ma sve pet, ali nisu braća kriva što nemaju dostojnih protivnika... Osobno niti ja ne volim Vlada, fakat je dosadnjikav, i opravdano sumnjam u njegovu "veličinu" bez obzira što je skupio četiri pojasa, ali Vitali je car. Po meni, puno bolji i opasniji boksač od brata... Što se "dosade" tiče, opet, braća su tu najmanje kriva, na izazivaču je da traži fajt, da pokaže da je bolji i osvoji srce publike i sudaca... Zašto bi jedan Vlad išta reskirao ako ne mora? On je na vrhu, on je prvak, njega se treba skupiti... Zašto bi jurcao naprijed i skupljao udarce? Boks je jeben sport, kad tad sve dođe na naplatu, nakon 20+ godina udaranja po glavini ne možeš ne osjećati posljedice, Vlad odrađuje posao, bere lovu, i čuva zdravlje. Bez obzira što je to svima dosadno, na protivniku je da ga natjera na borbu...

Pogledaj samo kako je to odradio Vitali u borbi protiv Lewisa, tražo borbu, bio agresivan, bio bolji... na kraju je izgubio prekidom, mada je svima jasno tko je bio daleko bolji borac... I da, Vitali ima tvrdu bradu...

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Lewis nije bio fizički spreman za 12 rundi i to je bilo vidljvo s Marsa.
Potcijenio je Kličkove mogućnosti i debelo je potcijenio Kličkovu bradu. Vitalij nije Wlad. Vitalij je fajter kad treba ići u fajt do kraja.
Ne bi ga Kličko srušio nego bi se sam bio srušio od umora u 8. rundi. Kad je prije viđeno da netko Lewisa u klinču gura od sredine ringa do konopaca i to već u 5. rundi?

E sada, za revanš je trebao trenirati k'o manijak. Ipak je bilo lakše ići u penziju uz bahati govor bez ikakvog dodira sa stvarnošću nakon meča.
Lewis nije bio spreman na 12 rundi, tu bih se složio... Ali bio je spreman na dvije runde, i u drugoj je milimetar falio da poljubi pod... Toliko je batina dobio... Inače sam jako volio Lewisa, i strašno navijao za njega... bogami kada sam sad opet pogledao cijelu priredbu sa najavama, i podcijenjivanjem Klička prije borbe, pa i poslije, kada je sve bilo gotovo i kada je Lewis nebesima mogao zahvaliti što je meč prekinut, malčice mi je pao u očima... Nakon onakve predstave i godina karijere koje su uslijedile nakon toga, Vitali definitivno ne zaslužuje da ga itko ne smatra istinskim prvakom...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.