Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2008., 17:20   #61
any - a šta frendica nije htjela opću ili joj nisu dali?

Evo vam sadašnju situaciju u Zg : pobačaje NE RADE : Petrova i Vinogradska.
Na Sv. Duhu i Merkuru gužva s čekanjem od preko 7 dana. Sv. duh se ograničio samo na 3 ab dnevno uz detaljni pregled i procjenu je li ili nije žena za ab Bez obzira što je već imala razgovor sa svojim ginekologom, i pregled.
Čovječe, il se vraćamo u srednji vijek il se tu traži da ih se dodatno potplaćuje
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 18:12   #62
Potrudite se da nemorate ici na pobacaje,a ako netko i mora na kiretazu treba dobru vezu ako misli proci bez bolova jer se jos uvijek prema zenama ponasaju kao da su zivotinje
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 19:58   #63
frendica radila u vinogradskoj.došla tamo,ginekolog obavio pregled i odmah je bez ikakvog čekanja došla na red.sve u jednom danu.pa radilo se o ranoj trudnoći,pa vjerojatno nije bila ni potrebna opća anestezija mada je ova injekcija bila dosta jaka šta ju je u venu dobila,a neki zaspe od nje,neki ne,ali ne osjećaju ništa previše.i ginekolog se ponašao predivno prema njoj,a i ostalim pacijenticama koje su bile u čekaoni.samo je žalosno da je takav jedan od njih ne znam koliko.
any_222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:08   #64
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
any - a šta frendica nije htjela opću ili joj nisu dali?

Evo vam sadašnju situaciju u Zg : pobačaje NE RADE : Petrova i Vinogradska.
Na Sv. Duhu i Merkuru gužva s čekanjem od preko 7 dana. Sv. duh se ograničio samo na 3 ab dnevno uz detaljni pregled i procjenu je li ili nije žena za ab Bez obzira što je već imala razgovor sa svojim ginekologom, i pregled.
Čovječe, il se vraćamo u srednji vijek il se tu traži da ih se dodatno potplaćuje
jesi ti ziher za vinogradsku?znam da rade jer sam radila u vinogradskoj kao sestra,a i jedna je cura nedavno tamo bila,baš joj je frendica tu sad na forumu spomenula to
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 07:38   #65
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
jesi ti ziher za vinogradsku?znam da rade jer sam radila u vinogradskoj kao sestra,a i jedna je cura nedavno tamo bila,baš joj je frendica tu sad na forumu spomenula to

jesam, ziher. Radili jesu, ali ne rade već 5 mjeseci
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:02   #66
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
jesam, ziher. Radili jesu, ali ne rade već 5 mjeseci
pročitaj par postova gore gdje any piše da joj je frendica 25.05.08. abortirala a onda par postova niže od tog piše u vinogradskoj,znači da rade.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:13   #67
koja je legalna granica za abortus u hr?
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:29   #68
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
koja je legalna granica za abortus u hr?
kako misliš legalna,sa 18 ti možeš sama abortirati a ako imaš manje potreban je pristanak roditelja
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:34   #69
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
kako misliš legalna,sa 18 ti možeš sama abortirati a ako imaš manje potreban je pristanak roditelja
mislila sam na termin ..do koliko tjedana trudnoce?
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:35   #70
Quote:
any_222 kaže: Pogledaj post
frendica radila u vinogradskoj.došla tamo,ginekolog obavio pregled i odmah je bez ikakvog čekanja došla na red.sve u jednom danu.pa radilo se o ranoj trudnoći,pa vjerojatno nije bila ni potrebna opća anestezija mada je ova injekcija bila dosta jaka šta ju je u venu dobila,a neki zaspe od nje,neki ne,ali ne osjećaju ništa previše.i ginekolog se ponašao predivno prema njoj,a i ostalim pacijenticama koje su bile u čekaoni.samo je žalosno da je takav jedan od njih ne znam koliko.
vjerovatno je dobilA dolantin,to je narkotik koji smanjuje bol a neke zna i uspavati,inače ga daju ženama koje imaju turudove,tako sam ga i ja dobila,nisam zaspala ali me tak ošamutio,neki guba osjećaj
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:36   #71
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
mislila sam na termin ..do koliko tjedana trudnoce?
čini mi se da je do 10 tjedna,možda čak i do 8 ali tu je negdje,frendica je bila u 12. pa joj nisu htjeli ali kad je platila napravili su joj i zaboravila sam kaj su joj rekli koliko je zakasnila,uglavnom oko 2 mjeseca imaš fore
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:38   #72
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
čini mi se da je do 10 tjedna,možda čak i do 8 ali tu je negdje,frendica je bila u 12. pa joj nisu htjeli ali kad je platila napravili su joj i zaboravila sam kaj su joj rekli koliko je zakasnila,uglavnom oko 2 mjeseca imaš fore
zanimalo me onako informativno posto kod nas nema uopce abortusa..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:48   #73
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
zanimalo me onako informativno posto kod nas nema uopce abortusa..
ma daj?pa gdje onda idu na abić,nije valjda da ga rade nelegalno?to mi je malo bezveze kad se zabrani pobačaj jer to više vodi smrtnosti žena i komplikacijama jer one koje se žele rješiti djeteta će bilo šta napraviti a onda im se desi sranje tako da sam ja za abortus a već ako ga baš nežele nisu ga trebali ukinuti nego onda masno naplatiti.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 10:18   #74
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ma daj?pa gdje onda idu na abić,nije valjda da ga rade nelegalno?to mi je malo bezveze kad se zabrani pobačaj jer to više vodi smrtnosti žena i komplikacijama jer one koje se žele rješiti djeteta će bilo šta napraviti a onda im se desi sranje tako da sam ja za abortus a već ako ga baš nežele nisu ga trebali ukinuti nego onda masno naplatiti.
idu u uk jer je tamo legalan do 24 tjedna trudnoce

In the UK it is legal for termination to be carried out up to 24 weeks

to za mene nije abortus vec ubistvo (ili kako se vise kaze pravilno) ali to je posebna tema
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 13:31   #75
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
idu u uk jer je tamo legalan do 24 tjedna trudnoce

In the UK it is legal for termination to be carried out up to 24 weeks

to za mene nije abortus vec ubistvo (ili kako se vise kaze pravilno) ali to je posebna tema
do 24.?????????svašta,pa to je već zbilja ubojstvo jer je plod već formiran
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 15:16   #76
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
do 24.?????????svašta,pa to je već zbilja ubojstvo jer je plod već formiran
naravno da je..radila sam kratko vrijeme na odjelu za ranorodjenu djecu..curice i deckici rodjeni u 23-24 tjednu trudnoce..sad su tamo njihove slike nakon otpusta iz bolnice..svi zdravi..sta tjelesno sta mentalno..a ta ista dob je legalna za abortus u uk
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 15:21   #77
Mislim da je kod nas granica 12 tjedana.
A ta koja je 25.5. abortirala u Vinogradskoj, pretpostavljam da joj je neki privatnik to tamo obavio, ili je nekome specijalno platila....
Uglavnom, ova moja informacija je od jučer.
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 15:25   #78
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
naravno da je..radila sam kratko vrijeme na odjelu za ranorodjenu djecu..curice i deckici rodjeni u 23-24 tjednu trudnoce..sad su tamo njihove slike nakon otpusta iz bolnice..svi zdravi..sta tjelesno sta mentalno..a ta ista dob je legalna za abortus u uk
Da da, meni se dogodila smrt ploda u maternici u 24 tj. trudnoće, morala sam normalno rađati mrtvu bebu. Bila je skroz formirana, i bilo je strašno žalosno to vidjeti.
A mogu mislit koji bi to bio užas da neko to tada, u tako kasnoj dobi, namjerno napravi. Nema valjda te žene koja bi to podnijela psihički bezbolno...

Zadnje uređivanje Self-portrait : 30.05.2008. at 15:27. Reason: dopuna
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 15:44   #79
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Da da, meni se dogodila smrt ploda u maternici u 24 tj. trudnoće, morala sam normalno rađati mrtvu bebu. Bila je skroz formirana, i bilo je strašno žalosno to vidjeti.
A mogu mislit koji bi to bio užas da neko to tada, u tako kasnoj dobi, namjerno napravi. Nema valjda te žene koja bi to podnijela psihički bezbolno...
zao mi je da si to prosla..i jedna moja kolegica je isto bila tako rodila znajuci da je djete preminulo..ako ne grijesim proslo je 4-5 god od tad..jos nije dosla sebi ..sama kaze da je to nesto sta se neda lako prebolit
osobno mislim da je to prekasno doba za abortus..ja sam svog sina osjetila kako se mice sa 16 tjedana (izgubila sam dosta kilaze i bilo je lako osjetit leptirice cim bi legla na ledja)..ne pojmljivo mi je da bi ga tako dva mjeseca osjecala kako se mice sve jace i jace i onda na abortus..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 17:00   #80
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Mislim da je kod nas granica 12 tjedana.
A ta koja je 25.5. abortirala u Vinogradskoj, pretpostavljam da joj je neki privatnik to tamo obavio, ili je nekome specijalno platila....
Uglavnom, ova moja informacija je od jučer.

nikome nije specijalno platila.nazvala je centralu vinogradske,prespojili ju na ginekološki,rekla sestri zbog čega zove i ova joj dala doktora i sve dogovorili bez ikakvog problema.
any_222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.