Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 21:06   #1661
Quote:
MMŠ kaže: Pogledaj post
Molila bih vas koji poznajete Rab da mi malo pomognete ;.) kako nisam nikada bila,sve mi ovo zvuci kao naucna fantastika,Lopar,Banjol,Palit ...itd...pokusavam si to predstaviti ali slabo mi ide.
Zbog muza,koji je ljubitelj iskljucivo pjescanih plaza,i bebe od nekih 9 mjeseci,odlucila sam se za ovaj otok jer vidim na google-u predivne pjescane plaze :-)
Odlucili smo se za hotel i zanima me u biti koji je to hotel najblizi nekoj lijepoj pjescanoj plazi ( ja bih na neku divlju,ali muz en moze bez birca i piva),a da je ujedno i u blizini samo grada-centra zbivanja... vjerovatno trazim previse,ali nadam se da cete me bar usmjeriti,sta od ovog mogu naci,sta ne :-)
autom smo i nije nam problem ici do "grada" ali vjerovatno da ce nam problem biti parking,tako da...
Mala pješčana plaža je ispod starog grada Raba zvana pod "Banovu vilu" Tamo je i istoimeni birc. https://www.forum.hr/showthread.php?t=230953&page=9

Hotel International. Solidna hrana i smještaj imaš wi fi besplatni u cijelom hotelu, bazen također.

Ako se ne sviđa ta plaža odete barkom na Frkanj, tamo dolazite i ti i on na svoje.

Dobru zabavu.
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:13   #1662
Quote:
MMŠ kaže: Pogledaj post
Molila bih vas koji poznajete Rab da mi malo pomognete ;.) kako nisam nikada bila,sve mi ovo zvuci kao naucna fantastika,Lopar,Banjol,Palit ...itd...pokusavam si to predstaviti ali slabo mi ide.
Zbog muza,koji je ljubitelj iskljucivo pjescanih plaza,i bebe od nekih 9 mjeseci,odlucila sam se za ovaj otok jer vidim na google-u predivne pjescane plaze :-)
Odlucili smo se za hotel i zanima me u biti koji je to hotel najblizi nekoj lijepoj pjescanoj plazi ( ja bih na neku divlju,ali muz en moze bez birca i piva),a da je ujedno i u blizini samo grada-centra zbivanja... vjerovatno trazim previse,ali nadam se da cete me bar usmjeriti,sta od ovog mogu naci,sta ne :-)
autom smo i nije nam problem ici do "grada" ali vjerovatno da ce nam problem biti parking,tako da...
Sto se tice pjescanih plaza, tu definitivno prednjaci Lopar koji osim glavne i najpoznatije, Rajske plaze, ima i drugih bezbroj pjescanih plaza lako dostupnih.
U samom Loparu bude guzva tokom ljeta ali jedini pravi grad je Rab. Rab nije daleko od Lopara autom, brzo se dodje, ima i najvise parkinga prema predjelu Palit. Od tih najvecih parkinga (npr. preko puta busnog kolodvora) do samog centra Raba nema ni deset minuta hoda.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 17:20   #1663
Njorac zahvaljujem se na smjernicama,pregledala sam hotel i meni je sasvim dobar,no slike nisam mogla vidjeti jer su ocigledno izbrisane,tako da cu je morati progooglati.


Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Sto se tice pjescanih plaza, tu definitivno prednjaci Lopar koji osim glavne i najpoznatije, Rajske plaze, ima i drugih bezbroj pjescanih plaza lako dostupnih.
U samom Loparu bude guzva tokom ljeta ali jedini pravi grad je Rab. Rab nije daleko od Lopara autom, brzo se dodje, ima i najvise parkinga prema predjelu Palit. Od tih najvecih parkinga (npr. preko puta busnog kolodvora) do samog centra Raba nema ni deset minuta hoda.
Slikama Lopara sam odusevljena no ono sto me zanima,koji hotel tamo odabrati,jer mislim da cemo se odluciti za taj dio Raba
__________________
OMNIA MEA MECUM PORTO :-)
MMŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 23:48   #1664
Quote:
MMŠ kaže: Pogledaj post
Njorac zahvaljujem se na smjernicama,pregledala sam hotel i meni je sasvim dobar,no slike nisam mogla vidjeti jer su ocigledno izbrisane,tako da cu je morati progooglati.



Slikama Lopara sam odusevljena no ono sto me zanima,koji hotel tamo odabrati,jer mislim da cemo se odluciti za taj dio Raba
Hej, mi cemo vjerojatno isto u hotel u Lopar, Plaza ili Veli mel s obzirom da sam godinama dolazila na Rab i vidjela hotele uzivo, a valjda se necu razocarati hranom i smjestajem. Izvana izgledaju sasvim pristojno.
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 09:54   #1665
@ MMS & ALICE..

Cijelo Turisticko naselje San Marino posluje preko Imperial dd. Tako da je mozda najbilje otici na njihove stranice i vidjeti booking service. Mislim da bi moglo biti sada last minute opcija.
Zadnji hotel Lopar rekonstruiran je prije 2 god spajanjem soba u family suite tako da mu je cijena visa ali i konfor. No u sibi cete i onako samo spavati. Hrana za sve hotele se samoposluzuje u centralnom restoranu sa integral pulta i pristojna. Mislim za polupansion.
Inace lani je u AK Rajska Plaza rekonstruirana recepcija i sobe na katu a ovevgodine je dodan i bazen. Tako da i tu mozete pokusati.
Osim tih hotela imate privatan hotel Epario ali i cijelo cudo apartmana i soba te pansion Dragica u vl. Vitomira Paparica.
Sto se tice Internationala oni cesto idu preko Crnog jaja i mislim da sad od ovog vinenda nece biti problema naci sobu po cijelom otoku.
Za plazu googlaj pojam "Banova vila Rab".
Ako imate kakvih pitanja samo pustite pm da ne krsimo forumska pravila.
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 11:41   #1666
pomoc!

Pozdrav! Nazalost zbog svog posla nisam nigdje stigla ovo.lijeto.i planiram ici u 10 mjescu kad,dobijem godisnji negdje.trenutno mi je zapeo rab pa.me zanima dali se uopce isplati otici na neki otok dok nije sezona i dali cemo naci ista otvoreno tamo npr trgovine :/
Vidim po komentarima da je dosta zivo mjesto po lijeto ali...
ivance22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:33   #1667
Quote:
ivance22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nazalost zbog svog posla nisam nigdje stigla ovo.lijeto.i planiram ici u 10 mjescu kad,dobijem godisnji negdje.trenutno mi je zapeo rab pa.me zanima dali se uopce isplati otici na neki otok dok nije sezona i dali cemo naci ista otvoreno tamo npr trgovine :/
Vidim po komentarima da je dosta zivo mjesto po lijeto ali...
ne isplati se ići jer domicilno stanovništvo nakon sezone ulazi u hibernaciju, a sve trgovine se zatvaraju, trajekti ne voze i podižu se bedemi oko otoka.

Zadnje uređivanje tandara : 02.10.2014. at 23:42.
tandara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 23:51   #1668
Quote:
ivance22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nazalost zbog svog posla nisam nigdje stigla ovo.lijeto.i planiram ici u 10 mjescu kad,dobijem godisnji negdje.trenutno mi je zapeo rab pa.me zanima dali se uopce isplati otici na neki otok dok nije sezona i dali cemo naci ista otvoreno tamo npr trgovine :/
Vidim po komentarima da je dosta zivo mjesto po lijeto ali...
Evo imaš i zanimljivu mogućnost "doletjeti" na Rab.

http://hrbackpacker.com/novosti/?vri...%2037%20minuta
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 10:25   #1669
Ako je netko voljan napisati mi nesto o plažama u Supetarskoj dragi bila bih jako zahvalna..
Po slikama plaze ne daju neku zahvalnu predodzbu :/
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 14:26   #1670
Ponavljam i prosirujem slicno pitanje od par postova iznad, pa ako je netko voljan odgovoriti puno hvala unaprijed

Isli bi krajem lipnja na svega par dana na Rab, zbog malog od 4 god. ciljam Lopar jer mislim da bi njemu plaza tamo zbilja bila gust (nama bas i ne ). Pa me zanima ima li tko iskustva s tamosnjim hotelima, kakva je klopa i sl.

Takodjer me zanima imate li preporuke sto vidjeti i da li postoji recimo neka kombinacija da se djiramo biciklom i usput stanemo na neke plaze (moze makadam, ali ne pregrubi zbog djecje sjedalice na biciklu, a i da nije jako strmo). Vidim da se spominje Kalifront, jel bi to bilo ok? Nesto drugo?
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 14:46   #1671
Lopar je idealan za tvog malca.
Hotele ne poznajem bas, ja ljetovala u kampu a i vidjela sam dosta privatnog smjestaja. Kamp je jako dobro opremljen, privatni smjestajevi fini i pristojni.
Sto se tice bicikliranja, po Loparu se nemas gdje puno vozikati. Kalifront je savrsen za bicikliranje (makadam), ali da bi dosla do njega, iz Lopara moras svladati uzbrdicu do Supetarske Drage, od Supetarske Drage dalje je lako.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 14:50   #1672
U Loparu ima brdo divljih plaža i uvalica, na kojima je još bolje nego na Rajskoj plaži. Jedino nema dućana i sličnih stvari pa sve moraš nosit sam, ali su plaže puste ako ih usporediš s Rajskom... Jedino treba pješačit do njih.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 15:01   #1673
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Lopar je idealan za tvog malca.
Hotele ne poznajem bas, ja ljetovala u kampu a i vidjela sam dosta privatnog smjestaja. Kamp je jako dobro opremljen, privatni smjestajevi fini i pristojni.
Kamp mjerkam vec godinama, ali mislim da nis od toga. Toliko smo zatrpani s poslom da ako i budemo uspjeli uzeti par dana slobodno to ce bit pakiranje u pol sata i iskoristiti maksimalno ta dva-tri dana. Od kad smo sa juniorom i velikim satorom za postavljanje/rastavljanje nam treba skoro 2-3 sata (jedan radi, drugi animira juniora... kad naraste pa bude mogao pomogat smisleno oko postavljanja bit cemo opet brzi i spremni za jurisno postavljanje ), a za pakiranje jos barem toliko ako ne i vise Ispod barem 4 nocenja ni ne pomisljam na sator

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Sto se tice bicikliranja, po Loparu se nemas gdje puno vozikati. Kalifront je savrsen za bicikliranje (makadam), ali da bi dosla do njega, iz Lopara moras svladati uzbrdicu do Supetarske Drage, od Supetarske Drage dalje je lako.
Ima li kakvih zanimljivih plazica na tom dijelu? Ne brine me uzbrdica jer bi nju savladao auto kojeg bi negdje parkirali i onda nastavili biciklama Prosle godine smo tako prosli skoro cijelu Punta Krizu, nabasali skroz slucajno na prekrasnu skrivenu plazu, na kraju se kupali "robinzonski" bez itijednog rekvizita (ajd kupace smo jedino imali ali nisu ni one trebale) i bilo je predobro. Hocu cim vise takvih stvari priustiti djetetu.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 15:42   #1674
E plaze Punta Krize.

Ima Kalifront puno takvih plazica (kao plaze Punta Krize), samo moras ostaviti bicikl na makadamu/sumskoj sirokoj cestici i naci staze do tih uvala.
Ali iako nema bas kupaca koji dodju kopnenim putem do tih plaza, bude puno jahti u tim uvalicama.
Osobno mi je najljepsa Cifnata, ali ta je najkrcatija brodicima.

Ali i Lopar ima puno skrivenih predivnih plaza.
(p.s. znam sto je to kampiranje s malim djetetom, tako sam ja zabavljala jednog malca od 3 godine u kampu dok su njegovi starci slagali sator).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 14.05.2015. at 17:51.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:50   #1675
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
E plaze Punta Krize.

Ima Kalifront puno takvih plazica (kao plaze Punta Krize), samo moras ostaviti bicikl na makadamu/sumskoj sirokoj cestici i naci staze do tih uvala.
Ali iako nema bas kupaca koji dodju kopnenim putem do tih plaza, bude puno jahti u tim uvalicama.
Osobno mi je najljepsa Cifnata, ali ta je najkrcatija brodicima.

Ali i Lopar ima puno skrivenih predivnih plaza.
(p.s. znam sto je to kampiranje s malim djetetom, tako sam ja zabavljala jednog malca od 3 godine u kampu dok su njegovi starci slagali sator).
Kalifront je odličan za biciklirat, ali većina lungo mare staza i ne može sa biciklom. Uvala Čifnata ima vijerovatno najlijepše pješčano dno na Kalifrontu, ali nažalost često puno nautičara i za mene obalu gdje se nisam dobro znao gdje stavit. Mi smo sa Suhe punte ( hotela Karoline), gdje se u blizini može ostavit avto, radije birali jednu ili dvije uvale prije Čifnate, tamo se nađe koji lijepi šljunak ili kamene ploče i hlad prekrasne vegetacije.

A isto na drugu stranu od Suhe punte, po poluotoku Frkanj nasuprot grada Raba, i tamo se super biciklira, ne samo makadam cesta, barem dionice lungo mare staze tamo može i sa biciklom, imaš relativno blizu razvikanu nudistićku plažu Kandeloru ( gdje kažu, da je engleski kralj Edvard sa patricijskom izbranicom, to je bio veliki škandal tada, a na kraju je kralj i abdicirao, navodno prvi u Europi počeo sa nudistićkim kupanjem), a dalje prema slikovitom rtu nekoliko malih i vrlo lijepih plaža, gdje obićno nema gužve, a primjerne su neke i za dijecu.

Meni je puno lijepši taj dio otoka Raba, dakle oko grada Raba, od sjevernog. Ako baš treba pješčana plaža uz kampove, ima i tu- Padova 3. I nije onaj pjesak, koji napravi potpuno mutno more, a isto nije potrebno 300 metara od obale, da ti je more možda do pojasa.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 13:42   #1676
Jos par pitanja ako se nekome da odgovoriti :molim:

Koliko je izvedivo (jel lungo mare dovoljno sirok? jel to ljudi prakticiraju) od Banjola ic vidjet i obic centar Raba biciklama? Zbilja mi se za to ne da davati novce, a ako smo s biciklama zasto ih ne iskoristiti. Islo bi i pjeske, al vec vidim malog kako kuka da mu se ne da hodati, da mu je dosadno, da bi on da se nosi balblablabal.

Koliko kosta brodic od Padove 3 prekoputa u Rab? Jos uvijek 15kn? Jel placaju djeca? To bi malom vjerojatno bila fora

(nasli smo preko poznanika neki smjestaj u Banjolu blizu kampa i Padove 3 pa razmatram tu opciju... plaza ce malom biti isto ok, meni i bolja jer nisam ljubitelj pjeska, a za ove ostale stvari pogledat tako i onako moramo ic autom pa nam je svejedno gdje smo smjesteni)
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 13:51   #1677
Lei, koliko ja znam moguce je, ja sam isla pjeske od barbata do centra.dapace odlicna ideja
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 14:17   #1678
Joj sad sam skuzila da sam zaboravila napisati jos dodatno pojasnjenje u vezi bicikla - znaci da li je moguce prolaziti centrom raba gurajuci bicikle (nema sanse da ih negdje ostavimo zavezane, nisam bas uvjerena da bi nas docekale, pogotovo sa djecjom sjedalicom gore). Da li su cestice u samoj gradskoj jezgri jako uzbrdo/nizbrdo/pune stepenica ili je to skroz ravno i izvedivo? I da li je lungo mare dovoljno sirok? Smije li se uopce po tome biciklama ili je zabranjeno kao u Opatiji?
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 14:19   #1679
cuj mos do centra grada, ali ako mislis bas se oenjat itd onda nist od bicikla jer je to ako malo brdasce mnogo stepenice itd, iako ima i puteva gdje mos gurat bicikl
nikad nisam razmisljala bas o tome
gle dodjes do centra nadjes gdje bicikl zavezat i proseces, nije to neki veliki dio da ga ne mos u pol sata proc
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 15:40   #1680
Lei, ako cete izvan sezone, onda vam je dovoljno sirok lungomare jer nece biti guzve na setalistu.
Sto se tice samo centra Raba, nespretno je za bicikliste, imas tri paralelne ulice (Donnja, Srednja i Gornja te okomite ulicice na te tri ulice) pa su povezane stepenicama.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.