Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2008., 01:22   #81
Quote:
ninoid kaže: Pogledaj post
Nažalost, ....
ovdje si naveo par jako dobrih recenica. stvarno ne znam kako je drugima iskreno nije me nit briga... ali se stvarno treba znat izvuc ili zivit kao zadnji sivonja s istim hlacama i bez uredenje svog doma nit pod razno. jer mi smo uveli nov i moderan standard zivota? a jesmo li uveli i takvu zaradu? restrikcije jesmo... i toliko glupave i bez potrebne... u svim oblastima...

pretpostavljam da zelis reci u onoj prvoj recenici kako nam je prije bilo bolje.
ja ne znam ja sam poceo s tocno 18 zivit u ovom novom komponovanom drustvu. stajao sa strane i bavio se svojim poslom. ali koliko cujem od svojih ukucana: nikad gore?

ma jesam ja napredovao? ali moji su 5 puta vise napredovali od mene?

Zadnje uređivanje Lavica02 : 27.04.2008. at 10:23. Reason: quote
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 23:29   #82
Svaka čast, Smotani2......tako se živi.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 00:32   #83
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
...

Bace ti ko psu 3 iljade maraka, pa ti školuj dijete u Švicarskoj...

Zadnje uređivanje Zafashan : 01.05.2008. at 17:05.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 08:26   #84
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Svaka čast, Smotani2......tako se živi.

Hvala,hvala...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:51   #85
Ina 1:0 Domaćinstvo.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 21:09   #86
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Ina 1:0 Domaćinstvo.
Da,lijepo nam je benzin i loz ulje i ostalo..poskupilo!
Ja doma stalno vicem...treba poceti paziti na svaku kunu!
Izgleda da ce sljedece zime biti gusto...
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 21:11   #87
[QUOTE=utisana;13827102]Da,lijepo nam je benzin i loz ulje i ostalo..poskupilo!
Ja doma stalno vicem...treba poceti paziti na svaku kunu!
Izgleda da ce sljedece zime biti gusto...i sadf je gusto,ali bojim se sta ce tek biti
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 21:23   #88
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Da,lijepo nam je benzin i loz ulje i ostalo..poskupilo!
Ja doma stalno vicem...treba poceti paziti na svaku kunu!
Izgleda da ce sljedece zime biti gusto...
da ja se već sad smrzavam od viseće prijetnje po sanaderu "cijene plina zamrznute su do ljeta !" ...a onda ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 11:22   #89
Ako uspijemo skupiti 10 000 KN odmah idemo ugraditi plin u auto!
Nadam se da nece i on skociti na neku nebuloznu cifru,jer ne znam kako cemo se voziti!
Kod nas,malo mjesto,nema ni gradskih autobusa ni tramvaja.
Bicikl je O.K. opcija kad nema tereta za nositi,kad je toplije,kad ne pada kisa..
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 17:07   #90
I onda? Jeste li otkrili način KAKO SMANJITI TROŠKOVE DOMAĆINSTVA?

Ili da promijenim naslov u "Grupna terapija - Troškovi života"?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 17:25   #91
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
sad cu ti ja rec cemu moja mrzovolja i zasto sve poslat u PM -
, a ljeti oko 600kn mjesecno. jer je ugostiteljski obrt itd.. i punjenje bazena..
ovak se paris hilton žali na državu

Quote:
ali cu navesti ono bitno: i u srednjoj i kad sam isao na faks sam put i smjestaj sam trebao placat. knjige isto.
moj rođo vani je doktoriro međunarodno pravo a na račun studiranja je starto u život sa 700 hiljada kuna kredita
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 18:43   #92
U razvijenim državama je to najnormalnije. Eeeeee, ali Rvacka država ne valja ništa. Čak ni put i smještaj ne plaća studentima.

Jadna država sa tako razmaženim stanovništvom. Svi čekaju da im država riješi osobne probleme i otisne ih u život sa jedno dva-tri stana, plaćom od min. 10000k i jamčenom mirovinom.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 19:50   #93
moja iskustva

1.klopa ne stedim na kolicini i kvaliteti a opet stedim.kako.fino odhebo sam prvo mesnice to je pljacka.imam skrinju pa pajceke kupujem u komadu ili u talu s nekim po pola.kila mesa izadje oko 13-15 kuna.piletinu isto kupujemo domacu.junetinu samo na akcijama.ribe ima u izobilju stari se odselio na more i opako zabrijo na ribolov,svaki put kad dodje dofura punu vrecu ribe.povrce umjesto da kupujemo smrznuto kupujem svjeze kad je sezona i sam smznem ili napravimo zimnicu,velike su ustede
2.telefoni ne kuzim zasto se vecina ljudi tesko odrice t mobajla i vipa ja odkad imam tele 2 preporodio sam se,prije sam bubo u mobitel 100-150 kuna tjedno sad je tolko mjesecno
3.otkazo sam tv pretplatu nije puno al covjeka veseli(kaj nije 800 kuna godisnje)da ja placam da me uvjeravaju kak bolje zivim
4.kupujem cigarete na placu dugi ronhil 100 kuna steka mjesecna usteda 240 kuna,znam da je pusenje luksuz ali to mi je jedino ostalo
5.naso sam stelu kupujem od nekog tipa naftu po 6 kn.neznam jer on ima svoju busotinu ili je to neki visakali mjesecna ustedaoko 400 kn
6.KARTICE master je pod kljucem tj pod dva mozemo do njega jedino ak se dogovorimo ja i zena,u minus nikad,pa makar gladni bili(svako ko malo kuzi matematiku zna zasto
7.stil zivota.po meni najbitnija stavka.recimo nikad nisam bio u avenue mallu,citi centru one mandiju.netrebam imat svaku godinu novi mobitel auto mi je star 11 godina(golf3)i necu imat noviji jos koju godinu.,,,a opet imam osjecaj da zivim bolje nego vecina
8.mjesecna primanja su nam 9000 kuna i svaki mjesec stavimo na stranu 1000-2000 kuna
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 19:06   #94
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
- - - - -
8.mjesecna primanja su nam 9000 kuna i svaki mjesec stavimo na stranu 1000-2000 kuna
imate li djece? koliko?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 14:27   #95
Zaf, imaš li ti neki prijedlog?

P.S. osim kupovine diokija i ULPL prije dokapitalizacije (a da nije LKPC).
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 14:38   #96
Da, imam. Zapeti i uzdat se u se i u svoje kljuse.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:40   #97
I ne dizati kredite ja bih dodao - koliko god je to moguće.


Naši ''stari'' bi rekli: pokrij se, pnoliko koliko ti je dug lancun(deka)!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 16:37   #98
Deri Valdez je dao dobre savjete, iako, neki su na granici legalnog ili, da budem precizan, s druge strane (cigarete, nafta).

Nije mi jasna uvodna rečenica utisane. Dotukla su je ovogodišnja poskupljenja i u debelom je minusu. Kako to odmah? Poskupljenja su bil au zadnjih pola godine, minus mora duže rasti da bi bio debeo. Ili je već bio poveći i prije poskupljenja.

Znam, skupo je i skuplje. Ali poskupljenja ipak nisu (bila) takva da bi račun mogao odmah biti 'u debelom minusu'.

Treba štedjeti na grijanju, 20º je dovoljno, max 21.

Vožnja automobilom također, ljudi se previše voze, gužve su ogromne, parkirališta prepuna. Manje vožnje znači i manje izdatke za održavanje auta, dakle, ušteda nije samo na pogonskom gorivu.

Pivo u kafićima i restoranima 12kn i više, u dućanu šest ili osam. Kava s mlijekom i do devet kuna (u Zagrebu). Priuštim si i ja, ali najviše jednom na tjedan.

Naravno, NIKAD minus na računu, kako d. valdez piše, radije gladan nego u minusu. Takvim stavom u pravilu unaprijed se izbjegava i gladovanje i minusi.

Jeftina struja ('jeftina') nije iza 21, ,već iza 22h (utisana, pripazi na to, možda ti je promaklo).
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 17:19   #99
ne pusim, ne drogiram se. pijem (vino) umjereno (i skupo). ne kupujem skupe krpice (toliko cesto), ali kupujem kvalitetno.
ucim se skromnosti i odricanju. radi manje više sve što ste naveli u gornjim postovima.
zadovoljavam se malim stvarima.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 08:09   #100
Ja sam štreber.

1. Držim se gotovine, ne zanimaju me kreditne, revolving, bilokakve kartice. Sve što mi ostane pretvaram u eure.
2. Grijem se na drva
3. Kad god mogu idem pješke i biciklom
4. Tekstil i obuću gotovo redovito kupujem u kineskom dućanu. Tamo se za 200-300 kn opskrbim za čitavu jednu sezonu.
5. Kad idem u shopping, a to je maksimalno jednom tjedno, strogo se držim pravila da uzimam točno ono što mi fali u kući i zbog čega sam pošla u dućan.
6. Kruh pravim sama u pekaču. (nisam sigurna da je neka ušteda, ali ajde dobro)
7. Po babinoj staroj da je grehota bacati hranu: stari kruh poham ili meljem za mrvice, višak ručka zaledim ili uz neke izmjene spremim za večeru ili sutradan, od krumpira koji proklija spremim brdo njoka i knedli pa zaledim, od fermentiranog voća kuham marmelade, spremam slatko ili kolače, od povrća sataraše, šugove i sl, radim domaće kiselo mlijeko, itd,itd......
8. Imam hobi kojim uspijem tu i tamo nešto zaraditi
9. Radim i honorarno
10. Ne kupujem više novine već samo vikendom
11. Odrekla sam se cigareta prije dvije-tri godine
12. Vraćam boce u dućan
13. Kad sve ovo zbrojim, dođe mi da se oduzmem
moses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.