Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2014., 23:21   #3161
Cure, ja sam kupila kutiju, ali me strah početi piti... Čitam o nuspojavama i stvarno sam se prepala... Kaj cu sad s tom kutijom ako ne počnem piti... Joooj.

Frendica mi je upravo poslala link u kojem piše da je bas s ovim pilulama vs. druge povećana opasnost stvaranja ugrusaka i duboke venske tromboze...

Dr mi je rekao da ih počnem piti pa tek da za 4 mj napravim pretrage i dođem s nalazima...

Jeste vi sve napravile prije početka pretrage?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 11:47   #3162
Ja sam napravila pretrage jedne prije početka uzimanja yaza, pa jedne nakon ( ako se dobro sjećam) dva mjeseca, pa onda nakon godinu dana uzimanja. Pijem ih sada već više od dvije godine. Zadnje pretrage sam napravila nekad u septembru prošle godine, prije ginekološke kontrole, na svoju inicijativu. Pitala sam moju doktoricu šta mi preporučuje da kontrolišem i da mi da uputnicu za to. Sve te nalaze sam odnijela ginekologu kad sam otišla. Sve je bilo ok.

Jedino, nisam nikad išla na UZ dojki, iako mi je tada dala uputnicu i za to, mrzilo me da idem.

Da li je neko možda u toku uzimanja ove terapije ili neposredno nakon prestanka imao možda neke probleme sa dojkama: kvržice i sl. ?
__________________
Nema neosvojivih muškaraca, samo ima nevještih žena
piece of a dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 15:53   #3163
Ja nisam pila Yaz, nego Yasmin godinama i u toku pijenja, dobila sam fibroadenom na dojci. Pitala sam dr.jel to može biti povezano sa pilulama, odgovor je bio ne, međutim na netu sam pronašla da može. Nije mi baš bilo svejedno jer mi je baka operirala rak dojke. Nakon što sam prestala sa pilulama nestao je sam od sebe. Tako da sam ja uvijerena da je bilo povezno s njima.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:56   #3164
Pa, meni su rekli, a piše i u knjižici koju dobiješ uz yaz, da je moguće da se dobiju kvržice u dojci. To me nekako najviše brine. :S
Iako mi se ne čini da za sad nemam problema, ali naprosto se nešto prestrašim pa bih svaki mjesec išla na kontrolu.
__________________
Nema neosvojivih muškaraca, samo ima nevještih žena
piece of a dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 13:46   #3165
kasni mi menstruacija 5 dana,kao i prosli mjesec,ne pijem yaz a sada sam ga dobila,nisam trudna,zanima me smijem li ranije popiti yaz da se to unormalni ili bas moram cekat prvi dan menzisa kolko god morala cekati
dayria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 13:15   #3166
prije 3 tjedna sam počela piti yaz zbog policističnih jajnika, kao prvi dan menstruacije prva tableta, i meni i dalje ide, je li to zbog tableta ili? strah me je dosta, i neda mi se toliko vremena krvarit... ginekologica mi je rekla da je to zbog neuravnoteženog ciklusa ali svejedno, 3 tjedna nisu mala stvar... molim vas pomozite nekako :/
__________________
Pad sistema, pa ko ce živjet život kad ga nema
PietasIulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 17:31   #3167
Da li je neka od vas imala nakon prve kutije bolnu mjesecnicu?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 17:37   #3168
Quote:
PietasIulia kaže: Pogledaj post
prije 3 tjedna sam počela piti yaz zbog policističnih jajnika, kao prvi dan menstruacije prva tableta, i meni i dalje ide, je li to zbog tableta ili? strah me je dosta, i neda mi se toliko vremena krvarit... ginekologica mi je rekla da je to zbog neuravnoteženog ciklusa ali svejedno, 3 tjedna nisu mala stvar... molim vas pomozite nekako :/
Sukrvica? Normalno je i do 3 mjeseca.
To ti je navikavanje tijela na pilule.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 20:55   #3169
bok cure,

pitanje - koliko se plaćaju yaz pilule preko recepta kod soc. ginekologa?
upisujem faks ove godine pa mogu izvaditi i dopunsko osiguranje.
pretpostavljam da su one pokrivene, barem kada se radi o uzimanju istih u svrhe liječenja policističnih jajnika.
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 09:30   #3170
Dopunsko ti to ne pokriva.
cijena im je oko 140kn. neke cure na slobodan recept uzimaju ih u brezicama jer su 7eura.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 11:29   #3171
Ja sam jucer zaboravila popiti zadnju tabletu iz paketica, dakle placebo tabletu, mogu li danas nastaviti s novim paketicem pilula?
Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 15:01   #3172
Quote:
Mademoiselle X kaže: Pogledaj post
Ja sam jucer zaboravila popiti zadnju tabletu iz paketica, dakle placebo tabletu, mogu li danas nastaviti s novim paketicem pilula?
mozes, nema veze ako zaboravis popiti bilo koju od bijelih tableta, samo je bitno da nastavis s novim blisterom pravi dan.

osobno ih uopce ne pijem.
cvexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:10   #3173
Pozdrav,zanima me da li netko kupuje Yaz u Sloveniji ? i da li su još uvijek tamo jeftinije nego kod nas? kod mene u Rijeci su 138 kn..a to mi je malo previše,pa razmišljam do Slovenije skočit ali tu negdje blizu granice..pa me zanima da li je netko bio,i kakve su cijene..hvala
RitehEle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 15:44   #3174
Navodno 7€.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 17:53   #3175
Evo ja sam bila prije par dana. Cijena je 7.70 za kutiju.
__________________
There's no such thing as a bad idea. Only poorly executed awesome ones. :)
Angie Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 19:12   #3176
Quote:
Angie Phoenix kaže: Pogledaj post
Evo ja sam bila prije par dana. Cijena je 7.70 za kutiju.

dakle, prihvatili bi recept od privatnog gin. iz zg?


ot: evo, prošao 1 mj uzimanja yaz-a zbog policističnih, i toliko mi se popravilo stanje na koži da

najviše sam problema imala po leđima i dekolteu /seboreja, prištići/, sada više apsolutno ništa. mens bih trebala dobiti sutra, nikakvi bolovi, inače bi me 2 dana prije počelo sve grozno boljeti.
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:20   #3177
pijem yaz nekih godinu i pol i već sam se mentalno naviknula da imam luft od 12 sati. onda sam u sloveniji kupila zalihu za par mjeseci (7.7 eura, isplati se jako, srce mi se para kad ovdje kupujem) i na tim je paketima pisalo da je kašnjenje nakon 24 sata, no to sam skužila tek nedavno. trudim se ne kasniti uopće, ali neki dan kupih blister kod nas i tu pak piše 24 sata. išla sam provjeriti na rezervni blister stari koji imam i ondje je 12 sati. što se u međuvremenu promijenilo?
annatolia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 22:26   #3178
kako najlakse doci do ljekarne u sloveniji vlakom/busom iz Zagreba? koje je najblize mjesto do kojeg vozi bus? nazalost nemam mogucnost otici autom, zadnji put sam kupila u ljubljani ali dosta mi je to daleko (i skupo) za putovati :/
girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 19:59   #3179
zdravo!

upravo se vratih od ginekologice koja mi nije dala nikakav konkretan odgovor na moj slučaj, as usual, pa sam odlučila priupitati korisnice - tko će bolje znati!

uglavnom već sam nepunih pet mjeseci na ovim pilulama, ovo mi je prva takva horm. terapija, i počinjem imati 'neubičajenu' nuspojavu.
naime unatrag dva mjeseca moj želudac je dobio svoju volju, blage mučnine ponekad koje su se pretvorile u ni manje ni više nego u nekakvu, usudit ću se reći, 'alergijsku reakciju' na alkohol? naime od svega 5 puta što sam primirisala ikakvo alkoholno piće u ovom periodu, svaki put bih mi pozlilo u svakom smislu te riječi ! probudila bi se u pet ujutro sa grčevima, hladnim znojem, boli ne imajući što povraćati ( znam jer da budem još slikovitija morala sam si potpomognuti taj čin )

imala sam i epizode mučnine na mirise neki dan. ali glavni problem je alkohol- jedna piva, crno vino....
inače ne konzumiram alkohol u enormnim količinama ali činjenica da nesmijem popiti pivu jer će mi kasnije biti 'na pola dvanaest' me izluđuje.
mislim da mi je želudac postao suviše osjetljiv na sve !


sad moja pitanja. jel netko imao ovakvih iskustava?
je li moguće da je ovo samo još faza privikavanja tijela na pilule? ( drugih nuspojava nema, dapače sve je drugo dobro ako ne i bolje vezano uz moj menstrualni ciklus, ten itd., policistične jajnike nemam)

recept ginekologa: nastavite piti još sl mjesec (MJESEEC) koliko je recept ako se ponavlja prestajemo i slijedi pauza od dva mjeseca. ako će vam se tad javljati mučnina morate doktoru opće prakse ako ne- promjenit ćemo vam terapiju.

ne bih se ovako obraćala za savjetovanje da nisam jako mlada osoba,student i naredna tri mjeseca bez ili pak sa ovom tabletom mi nema smisla i zvuči jako dugooo za rješenje
ja sam mislila da će ginekolog znati povezati ove simptome i naprosto mi promjeniti terapiju
Mrs. Shankly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 12:27   #3180
pijem yaz godinu dana i sve super, osim sto u zadnje vrijeme osjecam bol kod seksa. nije bol uvijek prisutna, ponekad se javi u nekoj odredenoj pozi. javlja se kroz unutra u maternici, kao da je deckov penis odjednom prevelik. tako bude par puta kroz mjesec. ginekolog je rekao da se zbog pilula mijenja polozaj maternice, nije nista neobicno vidio na ultrazvuku. rekao je da je mozda i problem u velicini penisa. ne vjerujem da je to jer je na pocetku bilo sve dobro, a imala sam i veceg pa je bilo bez boli...

jel netko ima slicnu situaciju? strah me da nije nesto ozbiljnije
lydia123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.