Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2004., 11:52   #1
upotrebit borilačku vještinu ili ne?

pozdravljam sve one koji se bave borilačkim vještinama i borilačkim sportovima...

naravno da čovjek koji poznaje borilačku vještinu..to ne bi smio upotrebljavati na ulici! to je vrlo jasan kodeks svake "normalne" borilačke vještine...


Međutim ako bi čovjek bio napadnut njegovo je prirodno pravo da se brani!


Ali kako postupit u sljedećoj situaciji: " Iziđem vani jednom u sto godina,i tip me provocira na čistu miru! u meni kipi.... moga bi ga satarat jednim udarcem, međutim okrenem se i odem doma!

eto , imate li vi takve situacije?
__________________
karta ima dušu
kapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 11:56   #2
Nisam siguran da je ovo uopce tema za ovaj podforum
Ipak pijancevao si vani, i sad odjednom je to sport jebote ja sam onda svjetski prvak
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 12:16   #3
Re: upotrebit borilačku vještinu ili ne?

Quote:
kapi kaže:

Ali kako postupit u sljedećoj situaciji: " Iziđem vani jednom u sto godina,i tip me provocira na čistu miru! u meni kipi.... moga bi ga satarat jednim udarcem, međutim okrenem se i odem doma!

eto , imate li vi takve situacije?
Upozoris ga da se bavis borilackim vjestinama i da ga mozes razbiti jednim dobrim udarcem. Obicno pali - kaze jedan moj znanac karatas kojem se to dogodilo. Bio je vani s prijateljicom (ne djevojkom) i neki tip joj je poceo dosadjivati. M. ga lijepo zamoli da ih pusti na miru, ovaj i dalje provocira. M. mu kaze da je karatas i da se ne zeza. Onako, mirnim, tihim glasom. To je dovoljno.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 13:00   #4
Naravno da ćeš ga rabiti... J**** kodeks.
-Shevchenko- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 14:49   #5
Quote:
L.NimoyInvadesMetal~ kaže:
Nisam siguran da je ovo uopce tema za ovaj podforum
Ipak pijancevao si vani, i sad odjednom je to sport jebote ja sam onda svjetski prvak
ma uopće nisam pijančevao ! niti pijem alkohol!

nego sam hodao ulicom i ta budala je počela provocirat!

Međutim on nije jedina budala, pa znaš sam da je sve puno frustriranih faca...


ali to nije bitno, nego stvarno se postavlja pitanje : " možemo li uvijek sadržat samokontrolu, pogotovo kad smo ugroženi ? "
__________________
karta ima dušu
kapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 15:00   #6
A ovaj topic je toliko glup......

I ti koji si ga otvorio, tobože s nekim pitanjem, sam na njega odgovaraš iz posta u post. Šta si ga onda otvorio?

Nemoj se pridržavati kodeks i bok. U čem je problem? Šta tu postoji neka problematika?
-Shevchenko- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 16:18   #7
Re: upotrebit borilačku vještinu ili ne?

Quote:
kapi kaže:
pozdravljam sve one koji se bave borilačkim vještinama i borilačkim sportovima...

naravno da čovjek koji poznaje borilačku vještinu..to ne bi smio upotrebljavati na ulici! to je vrlo jasan kodeks svake "normalne" borilačke vještine...


Međutim ako bi čovjek bio napadnut njegovo je prirodno pravo da se brani!


Ali kako postupit u sljedećoj situaciji: " Iziđem vani jednom u sto godina,i tip me provocira na čistu miru! u meni kipi.... moga bi ga satarat jednim udarcem, međutim okrenem se i odem doma!

eto , imate li vi takve situacije?
Meni se svidjaju neke borilacke vjestine i malo znam o detaljima, pravilima i sl., i jako sam tempted da se upisem na trening jedne od tih iz 2 razloga:

1. bas zato ako me netko napadne na cesti da se mogu obranit u slucaju da se drugacije necu moc obranit

2. jel mi netko moze rec koja od tih vjestina moze covijeku dobro posluzit pri padovima, naime, dali jedna od tih svih vjestina moze nauciti covjeka kako da padne a da se ne povrijedi zesce? Meni je to vazno jer jasim konje i voljela bi se naucit neki trik kako "safely" past.

Hvala unaprijed na savjetima (ako ih imate )
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 00:25   #8
Sjećam se jednog momka kojeg sam upoznao na ljetovanju koji je imao crni pojas u nekoj od tih borilačkih vještina, i to neki treći ili četvrti dan. Tada nam je rekao još nešto što nas je do suza nasmijalo - rekao je da je njemu zabranjeno da se tuče sa manje od sedam osoba zbog njegove vještine.

Eh kako smo ga tada zezali zbog toga u stilu:
- Znači Teleki, ti dođeš kući sav izubijan, sav u masnicama, sav otečen, žena ti sa vrata zakuka "Jao moj Teleki, šta ti se to desilo", a ti odgovaraš "E hebi ga ženo, bilo ih je šestoro ..... , nisam smio da se mlatim ...., uh majku mu, što nije bio jedan više ....."
__________________
La Duuuuurr

''Glupost je drugačija od svih bolesti. Oni koji su njome pogođeni uopće ne pate, uvijek pate drugi … ''
La Dur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 00:34   #9
hm.....ovo da kažeš tipu da treniraš borilačke vještine....hm....da sam ja na mjestu tog tipa mene bi to samo nasmijalo a ne uplašilo.......
rađe šuti nego govorit okolo kako treniraš nešto.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 01:13   #10
bolje šuti jer ako te napadne bit će element iznenađenja.
Ako te fizički napadne-brani se.
Ako te provocira ili se makni ili odgovoriili lijepo pitaj u čemu je problem-katkad će razgovor prije riješiti stvari no šaka.
No da ponovim ako te napadne- odgovori najjače i najbolje što možeš i ne staj dok se ne može dignuti.

Na kraju krajeva nije pitanje nekog kodeksa jer na kraju krajeva borilačka vještina i služi da bi se mogao obraniti
a
sve ovisi o čovjeku i kako čovjek doživljava ono što trenira- kao vještinu ili kao šakanje(pa će napadati svakog ko ga krivo pogleda jer on je faca..trenira to i to-dok ne naleti).

Zadnje uređivanje danaye : 07.08.2004. at 03:24.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 03:27   #11
Re: Re: upotrebit borilačku vještinu ili ne?

Quote:
Indi kaže:


2. jel mi netko moze rec koja od tih vjestina moze covijeku dobro posluzit pri padovima, naime, dali jedna od tih svih vjestina moze nauciti covjeka kako da padne a da se ne povrijedi zesce? Meni je to vazno jer jasim konje i voljela bi se naucit neki trik kako "safely" past.

judo recimo?
prvi razlog ,hm vidjet ćeš i sama na ovom podforumu, ima tisuću odgovora.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 10:18   #12
Quote:
Afrofeet kaže:
hm.....ovo da kažeš tipu da treniraš borilačke vještine....hm....da sam ja na mjestu tog tipa mene bi to samo nasmijalo a ne uplašilo.......
rađe šuti nego govorit okolo kako treniraš nešto.
word!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 10:23   #13
Re: Re: Re: upotrebit borilačku vještinu ili ne?

Quote:
danaye kaže:
judo recimo?
prvi razlog ,hm vidjet ćeš i sama na ovom podforumu, ima tisuću odgovora.
treniram judo i mogu reci da stvarno znam pasti.
inace i vozim biciklu i pao sam dva puta (od kojih je jedan pad mogao biti gadan), međutim napravio sam klasicni "pad naprijed" i izvukao se bez ogrebotine!

fora je samo u tome da ces morati TRENIRATI barem 2 godine dok ti judo padovi ne postanu instinkt!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 11:21   #14
Dajte ljudi.

Naravno da ne bih nikome rekao da nesto treniram jer to izgleda kao preseravanje i najcesce (kod mene bi) pobudjuje lijepu zelju da tome tko se s time hvali u trenucima ulicnog obracuna razbijem glavusu. Pa da se vidi koliki je tko majstor.
Ulicni stemeri najcesce tako razmisljaju.

Moje pravilo je uvijek bilo ovako.
Ne diram te , ne diras me.
Uvijek suzdrzan u tim situacijam i uvijek u pokusaju izbjeci sukob.
Ako vidim da ne mogu izbjeci sukob (ako je vise ljudi probati pobjeci) iskoristiti faktor iznanedjenja i razvaliti tipa dok se jos nije snasao.
Spreman i popiti batine , nije bad moze se desiti iako se fakat jako dugo bavim borilackim vjestinama.
Vazno je biti nenapuhan i realan jer na ulici vaze sasvim druga pravila borbe nego na tatamiju ili u ringu.
Borilacke vjestine bi se trebale upotrebljavati u samoobrani , a to ne izlazi iz gorenavedenih definicija.
Ako je tip isao maltretirati nekoga tko je ovaladao nekom (ili nekim) borilackom vjestinom i pritom dobije po pichchi sam je kriv i sam je platio svoju bahatost.
Jednostavno nije pazio.
Drugi put bude.
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 17:15   #15
Re: Re: Re: Re: upotrebit borilačku vještinu ili ne?

Quote:
cemo kaže:
treniram judo i mogu reci da stvarno znam pasti.
inace i vozim biciklu i pao sam dva puta (od kojih je jedan pad mogao biti gadan), međutim napravio sam klasicni "pad naprijed" i izvukao se bez ogrebotine!

fora je samo u tome da ces morati TRENIRATI barem 2 godine dok ti judo padovi ne postanu instinkt!
2 godine A kako brzo mozes skuzit foru padanja i kolko cesto treba trenirat? Ja nemam vremena svaki dan za to, mogla bi odvojit jednom tjedno (mozda nekako 2x) jer jahanje mi je prioritet.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 20:17   #16
Re: Re: Re: Re: Re: upotrebit borilačku vještinu ili ne?

Quote:
Indi kaže:
2 godine A kako brzo mozes skuzit foru padanja i kolko cesto treba trenirat? Ja nemam vremena svaki dan za to, mogla bi odvojit jednom tjedno (mozda nekako 2x) jer jahanje mi je prioritet.
Osnovne padove naučiš za 2 tjedna.
Međutim treba puno vremena i ponavljanja da postanu refleks, automatizam. Inače padovi nisu samo u đudu, skoro svaka "hvatačka" vještina ih ima: jujutsu, aikido, hapkido itd.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 11:18   #17
Moj jako dobar frend...teski fajter, ne bih se s njim ni pikulao , radi na sebi i svom samousavrsavanju duha i tijela citav zivot.

Vidio sam ga u svakakvim sitacujama, prebio je jednom 4 snazna covjeka tako lako da nisam ni pomislio da mu pokusam pomoci.

Vise od svih fajtova, sparinga, treninga i prica dojmio me se dogadjaj koji se zbio u jednoj Zg diskoteci...to je bio znak da mi je frend konacno sazrio na svom putu i da je nasao mir za kojim je u osnovi tragao.

Bila je guzva, cagali smo i neki momak mi je iz cista mira osamario frenda. Za jednim stolom sjedila su jos cetvorica frendova od tog momka i grohotom su se smijali i navijali.
Tip se povukao ka toj cetvorici (valjda da ima jace zaledje) a moj kompic je hladan ko spricer dosao k njima...tocno se vidjelo da ih ne dozivljava ni pol posto.
Stavio je tipu ruku na rame i unio mu se u facu...nitko iz tog divljeg drustva se nije ni pomakao, ko da su sledjeni!

Tad je moj frend tiho rekao:

'Oprosti, guzva je, mora da sam te jako ugruvao kad si osjetio potrebu da me udaris. Zao mi je!'

Vjerujte, takav strah nikad nisam vidio na facama petorice ljudi odjednom!!
Pokupili su se od tamo buljeci u pod ko da ih je posve slomio psihom - ono sto sigurno znam da su oni osjecali da bi fajt najvjerojatnije vrlo lose zavrsio po njih.


Naravno, nije to bas odgovor na temu...dapace, cak i ne preporucam ovakav pristup...to zbilja rijetki mogu.

Ono sto je vazno, ne govoriti da treniras - to moze upaliti ali, iz onog sto sam vidjao u zivotu, daleko je cesci slucaj da ces to morati i dokazati pri tom oduzimajuci si element iznenadjenja.
Vazno je isto tako biti nacisto sa svojim znanjem i mogucnostima...kretao sam se cak i u nedavnije vrijeme po svakakavim rupama i ne biste vjerovali, ljudi me prokleto dobro pustaju na miru ...moja vjestina (sad doduse zahrdjala) nikad nije bila u svojstvu frajerisanja vec u svojstvu jamstva da ce me frajerisanja drugih zaobici - vjerujem da pali upravo zato sto sam od pocetka krenuo sa cistim motivima - u glavi sam rascistio cemu ono sto treniram sluzi pa kako ne sluzi dokazivanju nadmoci vec izbjegavanju situacija gdje sam nemocan, tako je i moj nastup postao 'nemojte me dirati pa necu ni ja vas'.
I pali!

Btw...malo mi je cudna rijec kodeks...u biti se ja s nikakvim kodeksom nisam upoznao, valjda je to bilo prepusteno meni na volju...a jako se dobro sjecam da sam na ono nekoliko treninga kod Krune od jednog njegovog miljenika slusao kako im je dosao neki Amerikanac i htio je nekakvu oglednu borbu, taj miljenik je prihvatio borbu, prisao Ameru i prakticki je jos pri rukovanju izudarao tipa na mrtvo ime, onako totalno nespremnog...meni je to bilo jako prljavo ali w.c. je u biti prljava vjestina pa je miljenik mozda cak i imao pravo!


Dakle, moja je preporuka da se izbjegava borba pod svaku cijenu, jebes ponos u danasnje vrijeme gdje svaki mulac ima pistolj i gdje je moral tako propao da je velika vjerojatnos da bi se tip kojeg izmlatim osvetio ne meni vec ljudima koje volim...cemu to riskirati zbog par rijeci ili zbog neke pijane budale...
__________________
***ddaddov blog***
ddadd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 20:54   #18
Re: Re: Re: Re: Re: Re: upotrebit borilačku vještinu ili ne?

Quote:
ljiga kaže:
Osnovne padove naučiš za 2 tjedna.
Međutim treba puno vremena i ponavljanja da postanu refleks, automatizam. Inače padovi nisu samo u đudu, skoro svaka "hvatačka" vještina ih ima: jujutsu, aikido, hapkido itd.
E to vec i nije tako lose, za to bi se potrudila i vise vremena ulozit za pocetak. Ja itekako dobro znam da treba jako puno ponavljanja da nesto postane refleks, ja jasim konje, a to je jako komplexno i i treba sve zivo stalno ponavljat

A jel ima u judu fora da ako vec padas recimo na vrat ili godnji dio kraljeznice, da se nekako zastitis da se ne potrgas To mi je najvaznije
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 22:32   #19
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upotrebit borilačku vještinu ili ne?

Quote:
Indi kaže:
E to vec i nije tako lose, za to bi se potrudila i vise vremena ulozit za pocetak. Ja itekako dobro znam da treba jako puno ponavljanja da nesto postane refleks, ja jasim konje, a to je jako komplexno i i treba sve zivo stalno ponavljat

A jel ima u judu fora da ako vec padas recimo na vrat ili godnji dio kraljeznice, da se nekako zastitis da se ne potrgas To mi je najvaznije
Ima , i u judu i u hrvanju.
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2004., 11:20   #20
Moras pravilno izvesti pad i ne smijes pasti s prevelike visine (ne skaci s nebodera) na tvrdu podlogu.
I to je to.
Nemas beda.
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.