Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2012., 09:21   #41
Pa koja kuća plaća tuđe kazne za parkiranje i pauk?Auto je njihov a kazne plaća vozač.Mogu stričeki pokrenut ovrhu, pa uz kazne dolaze i troškovi ovrhe na naplatu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 16:46   #42
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pa koja kuća plaća tuđe kazne za parkiranje i pauk?Auto je njihov a kazne plaća vozač.Mogu stričeki pokrenut ovrhu, pa uz kazne dolaze i troškovi ovrhe na naplatu.
Ne kužiš.. aj budem ja to na dugačko i široko

Kod prošlog auta sam imala leasing kod RBA i ukoliko ja ne bi u roku platila kaznu, ZGP bi to poslao leasing kući (kao vlasniku), oni platili i onda fakturirali meni
E sad, kod ove leasing kuće toga nema.. sjećam se kad mi je prije godinu dana pauk dignuo auto, da sam morala kod podizanja auta platiti kompletnu cifru, a inače imaš neki rok (ne znam kol'ki ), jer je frajer tamo provjerio popise leasing kuća i moja se nalazi na popisu onih koje ne podmiruju takve stvari, pa onda fakturiraju korisniku

I btw, ako nisi stručan na tom dijelu, preskoči me... nisam došla na Pravo po nagađanja, nego po konkretan odgovor
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 09:38   #43
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Realno - ne mogu mi ništa, je l da? [/I]
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
I btw, ako nisi stručan na tom dijelu, preskoči me... nisam došla na Pravo po nagađanja, nego po konkretan odgovor
Konkretan odgovor je da mogu pokrenut ovrhu.
Izvinjam se što nisam stručan za ugovore po leasingu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 14:02   #44
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Konkretan odgovor je da mogu pokrenut ovrhu.
Izvinjam se što nisam stručan za ugovore po leasingu.
Ja znam da mogu - ali protiv koga?
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 14:05   #45
Protiv tebe kao korisnika leasinga.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 15:28   #46
kako točno kažu
"Korisnikom se smatra i primatelj leasinga kojemu je vozilo prepušteno na korištenje na temelju pravnog posla leasinga, odnosno najmoprimac kojem je osoba koja obavlja registriranu djelatnost rent-a-car usluge prepustila vozilo na korištenje na temelju ugovora o najmu."
"- korisnik javnog parkirališta (u daljnjem tekstu: korisnik) je vozač koji parkira vozilo na parkirališno mjesto, odnosno druga osoba za koju je ovom odlukom određeno da se smatra korisnikom;"
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 19:55   #47
Sve ja kužim što vi meni pokušavate reći, ali ovo mi je malo siva zona, jer pretpostavljam da bi mi u tom slučaju već slali neke račune i opomene, a od njih ni slova
To je dio koji me zapravo zbunjuje - jer kol'ko god sam ja laik za pravo, moraju postojati neki rokove, opomene i ostalo.. je l tako?
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 20:22   #48
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
.. osim što mi stričeki uz npr. zadnju kaznu još nadoda u omotnici papirić di piše da sam još dužna otprije tol'ko i tol'ko
Obavijest o prekršaju se šalje vlasniku vozila po MUP-ovoj evidenciji registracije vozila.Stričeki su poslali obavijest leasing kući koja im je javila da si ti korisnik i tako te imaju u evidenciji da nisi platila te karte od prije.Da li se leasing kuća njima obvezala da će i tebi javit da je počinjen prekršaj i da su im javili tvoje podatke .U svakom slučaju prekršajni nalog ili što već šalju trebali su poslat i tebi jer si korisnik vozila i trebaš znati da te netko optužuje da si počinila prekršaj te imaš pravo žalbe ili prigovora.U tvojem slučaju je malo više papirologije ali je to zato njihov posao.
Za zadnju kaznu nema problema jer si je dobila.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 23:03   #49
Žao mi je ako pilim, ali imam još nekih nejasnoća - s obzirom da znači ja nisam obaviještena o tome, znači ne mogu biti niti kriva za to, je l tako?

..jer s druge strane, malo mi je nelogično da bi mi prilikom registracije leasing kuća dala punomoć, koju daje samo ako je sve podmireno, a da ima to u evidenciji. Jasno je da bi me naterali da platim to sve prije. Tako da mi je stvarno misterija di su te kazne završile
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:08   #50
Ti kao vozač si kriva jer nisi platila kazne tj.te parkirne karte.Zadnju obavijest za plaćanje si dobila i to je ok.Što se tiće onog papirića na kojem piše da si im dzžna još toliko i toliko možeš ih kontaktirat da ti nisi dobila nijednu obavijest da si počinila prekršaje neplaćanja karti i da vide da li su ti nekako poslali te obavijesti.
Ti si podmirila svoje obaveze prema leasing kući i nju uopće ne bi trebalo zanimat da li korisnik plaća kazne ili ne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 17:50   #51
Očito se negdje pokvario telefon, s obzirom da je leasing-kuća vlasnik auta i ona je ta koja određuje pravila igre - meni kao korisniku.
Niš, uhvatit se telefona i krenut..

Hvala
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 02:41   #52
evo da i ja upitam za savjet
prosle godine sam se stala u domjanicevoj na nogostup jer okolo nije bilo mjesta, a bilo mi je hitno nekaj kupit u ducanu... doslovce sam stala na 3min (pogledala na sat kad sam izasla iz auta i kad sam dosla do auta) i u tom periodu mi je komunalac stisnuo kaznu od 500kn
poslala sam podatke svoje da sam ja upravljala autom, a sada mi je stigao obavezni prekrsajni nalog... odlucila sam pisati prigovor, jer mi je stvarno to visoka kazna (sada je dosla 100kn veca, odnosno 600kn)...

ovo sam napisala u prigovoru

U zakonskom roku na Obavezni prekršajni nalog Gradskog ureda za prostorno uređenje, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet, Odjel prometnog redarstva od 14.06.2012. ulažem

P R I G O V O R

Protiv mene (...) je pokrenut Obavezni prekršajni nalog, sa obrazloženjem da sam dana ... kao vozač zaustavila vozilo registarske oznake ... (HR) na lokaciji Domjanićeva 7, Zagreb, te time počinila prekršaj iz Čl. 12.s.4. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Navedeni prekršaj ne poričem, ali bih napomenula da mi je to prvi prekršaj, iako imam vozačku dozvolu od 2003.god. Redovito plaćam parking (također sam platila i parking u 2. zoni u Petrovoj ulici, Zagreb, nedugo nakon primljene kazne), no s obzirom da u blizini nije bilo slobodnog parkirnog mjesta na tu lokaciju sam se zaustavila kako bih nešto hitno obavila a zadržala sam se manje od 5 minuta, signalizirajući sa sva četiri žmigavca. Automobilom nisam blokirala promet niti sam smetala pješacima.
Automobil povremeno dobijam na korištenje od oca, studentica sam i ne radim stoga mi je izrečena kazna previsoka i ne mogu ju platiti.
Svjesna sam svog prekršaja, kajem se i obećajem da se više neće ponoviti, te zbog svega navedenog molim oprost kazne.

S izrazitim poštovanjem,
...
Zagreb, 05.07.2012.

je li to tako u redu?
s obzirom da bih to trebala dostaviti najkasnije u 5ak, je li ok da sutra (danas) to posaljem preporuceno, jer mi se ne ide u centar grada, s obzirom da zivim u dubravi
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 02:50   #53
Po meni dobro napisano i sroceno!
Ukoliko prigovor saljes postom gleda ti se datum slanja, ne kada ce oni primiti posiljku, tako da slobodno mozes jos i u petak poslat i racuna se da si na vrijeme predala prigovor. Ovo je provjereno, mozes biti sigurna u to.
Black_Hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 03:07   #54
puno ti hvala : nadam se barem smanjenju kazne napisala sam da mi oproste jer su mi svi govorili da to napisem
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 10:07   #55
Prigovor je dobar, jedino bih ti svjetovao da promijeniš zadnju rečenicu:

"Svjesna sam svog prekršaja, kajem se i obećajem da se više neće ponoviti, a zbog svega navedenog molim opomenu i oslobađanje od troškova postupka, jer će i sama opomena ispuniti svrhu kažnjavanja."

Teško da će te osloboditi, a izricanjem opomene ne plaćaš ništa. Također je dobro napomenuti da tražiš oslobađanje od troškova postupka.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 13:14   #56
e puuuuuuno ti hvala, mucila me je ta zadnja recenica ali nisam imala poooooooojmaaaa kako to isformulirati puno puno hvala

ja sam cak htjela napisati da mi samo smanje kaznu, ali su mi svi govorili da pisem da mi oproste, pa se nadam da ako me samo ne opomene da mi smanje na max 300kn.. kriva sam znam, ali 3 f***ing minute
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 13:20   #57
Inače i ja preporučam da se traži opomena ili smanjenje kazne, jer mi to izgleda nekako manje ultimativno, ali stekao sam dojam da ti to ne želiš napisati. U tom slučaju, možeš napisati ovako:

"Svjesna sam svog prekršaja, kajem se i obećajem da se više neće ponoviti, a zbog svega navedenog molim opomenu ili smanjenje novčane kazne na minimalni iznos, jer će i sama opomena ili minimalna novčana kazna ispuniti svrhu kažnjavanja. Također molim i oslobađanje od troškova postupka."

Glasam za ovu drugu opciju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 14:24   #58
e to je to, super 300kn bih jos skupila i pregrmila platiti, 600kn mi je fkt previse

hvala ti do neba
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 14:56   #59
Nema na čemu i sretno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 12:15   #60
Kazna za parkiranje vojnog invalida

Pozdrav
Molim za savjet i pomoć
Danas se otac,inače 40% vojni invalid,parkirao na mjesto za invalide.Kako je zadnjih pola godine jako bolestan,rak,ide na kemoterapije gdje ga ja vozim,sa 80 je spao na 45 kg,vozi samo u izuzetnim slučajevima.Recimo dva puta mjesečno.Ja sam mu vozio auto na registraciju,jer je pretvrdoglav da prizna da on više nije za vožnju,pa nisam se uopće sjetio staviti onu naljepnicu za invalide.
Staru je on skinuo prije registracije jer mu je išla na živce onako ispucana i od sunca izblijeđena!
I tako zatekne kaznu od 700 kn.Kazna glasi ovako,ako sam uspio sve dobro pročitati iz nečitkog rukopisa-prekršaj iz članka 82 ili 92,stavka 1 zakona 2SPG kažnjiv po članku 82 91.3 ili 82 sl.b.
Zanima me da li postoji mogućnost da se kazna nekako ukine ili smanji i što će se dogoditi u slučaju u kojem on odbija to uplatiti na uplatnicu jer on(!)smatra da to ne treba platiti.Da li to dolazi automatski na sud ili se skida u poreznoj ili nešto drugo?
Da li bi pisanje žalbe imalo smisla i kakva su iskustva s žalbama,da li se bar može smanjiti iznos kazne?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima
Pozdrav
__________________
Kakav krekrasan dan!
Gottlieb Muller is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.