Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 13:02   #3641
Quote:
tugo kaže: Pogledaj post
Apsolutno je u pravu.
Prodvo sam svojedobno passata s 260000 km mazen, pazen, krcat opremom pr i vlasnik i nitko ni nazvao nije na kraju ga prodao susjedu ispod cijene.
u isto vrijeme susjed iz njemacke doveo passat tri godine stariji u triput losijem stanju i bez opreme i prodao ga za novce za kije je moj bio oglasen a iz aviona se vidi da je auto presao barem 400000 ali je n satu pisalo 140

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Prodao si Passat tom susjedu koji je prodavao i taj sa skinutim km?
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:36   #3642
Kada se gledaju cijene na mobile de ili autoscout potpuno je jasno da trgovci teško mogu prodati auto i nešto zaraditi nešto jer kada se uzme cijena tamo i davanja za profit malo ostane mjesta. Ako ne muljaju...

Čast izuzecima.

Zadnje uređivanje Scaras : 25.11.2017. at 21:59.
Scaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:38   #3643
pa sverceri niti ne uzimaju takva vozila
te je ista prica zove me rodjo iz Hr i kaze nadji mi dobrog passata
ja mu nadjem kaze jesi normalan pa skuplji je nego u HR
pa normalno jer dobar auto u Njemackoj i kosta

ovi sto su preko 300000km i sto im se kilometri tope sto su blize Hr su za takve....
da se moze zaraditi na njemu
usminka se ko mlada pred vjencanje i proda se
pa cijela mreza ljudi ima posla
sjecam se jednog passata koji je moj frend uvezao za preprodaju
auto je izgledalo kao da su kokosi u njemu bile,ajde motor je bio ok 96kw....imao je preko 250000km,
nakon generalnog pranja,uredjivanja,farbanja haube i poliranja i ulickavanja auto nije bio za prepoznat
iducu nedjelju otisao put Ogulina,prodali ga u sat vremena na Jakusevcu
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:15   #3644
Šverceri imaju druge kanale za kupnju auta, ne kupuju sigurno preko mobile.de. Auti se nabavljaju za cijene koje su daleko ispod prodajnih na tržištu za krajnje kupce.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:26   #3645
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Šverceri imaju druge kanale za kupnju auta, ne kupuju sigurno preko mobile.de. Auti se nabavljaju za cijene koje su daleko ispod prodajnih na tržištu za krajnje kupce.


Daj molim te napisi jedan kanal
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:39   #3646
Nema tu doslovno kanala, ali ima ugovora naših i stranih auto-kuća i dilera po kojima naši kupuju na veliko (uzme 5-6-7 vozila odjednom, nakrca kamion sa prikolicom i pravac Hrvatska). Time zarade veći dio svoje zarade, jer količinski rabati nisu mali, troškovi dovoženja u Hrvatsku po jednom vozilu su tada izuzetno mali (nema carinskih tabli i nema cestarina za svaki auto, kao ni troškova goriva). Jasno je da kada u Hrvatskoj ponudi takav auto po cijeni dobro ispod cijene nekog lokalca, nije izgubio i ne radi sa gubitkom.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:14   #3647
To su price za malu djecu. Koji soderas ce kod nas uloziti 50-100t€ u autmobile!?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:29   #3648
Koji to kanali nagovore švabu da proda auto toliko ispod cjene da se isplati tom kanalu, šoderašu i još može buti ispod cijene konu drži auto od privatne osobe?


Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:42   #3649
Dajte ljudi budite pametni - pogledajte malo što se po AC vozi na kamionima za prevoz automobila. Sve do jednog karambol, izraubani, nešto na što pas neće nogu dignut.

Šta mislite da kod nas idu puno bolji primjerci?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:46   #3650
Pa poprilicno padne cijena ako je auto negdje bubnut, kod nas se to jeftinije popravi. Poliranje, pranje motora, dubinsko pranje, nove pedale, i koza mjenjaca, ofarban volan, izmjena bocnice na sicu vozaca, polovne gume pristojne sare s pobrusenim dotom, nove jeftilen ratkape i voila!
Da ne spominjem teretne clie, pola, C3 itd koji se dodavanjem zadnjih siceva i pojaseva pretvore u putnicke

Šlapatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 21:04   #3651
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Daj molim te napisi jedan kanal
npr.

https://www.autorola.de/

https://www.exleasingcar.de/hr/

https://www.alcopa-auction.fr/

https://www.auto1.com/hr/

https://autobid.de/?id=3&L=8

Zadnje uređivanje signum : 26.11.2017. at 21:23.
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 21:15   #3652
vanovi vecinom idu za istocnije zemlje , Srbija i dalje , koliko citam njihove forume .. kad njih su vanovi dosta cesti. Jednostavno, jos slabije trziste od naseg.

NEbih se slozio da se vecinom uvoze karamboli ili udareni auti, ja na autocestama na labudicama uglavnom vidim 3-10 godina stare dizele, njemačke i francuske proizvodnje , mali gradski , kompakti i nesto nize srednje klase tipa bmw 3/cklase...

Dosta vas precjenjuje nase svercere. Ne , nemaju oni nikakve "posebne" kanale. Ovi mali kupuju na mobile.de ko i Pero sa foruma, samo sto oni izdogovaraju 5%/300-400€ nizu cijenu od 95% vas koji ovo citate , jer imaju iskusta, znaju sto treba pitati prodavaca i kako rusiti cijenu.
Ovi veliki kupuju preko aukcijskih kuca .I tamo je konkurencija velika, kaj mislite da cim imas autokucu sa 50+ autiju odjednom ti Njemac nudi auto ispod svih cijena na privatnoj drazbi. Mos mislit, ima ih jos 100 koji biddaju.

Morate znati da ce (pravi) soderas kupiti auto povoljnije od Pere Perica fizicke osobe jer zna bolje pregovarati, i prodati ga bolje od Pere Perica jer ga zna i moze jeftinije popraviti, na kraju krajeva i zamaskirati. Ak mislite da je poliranje auta i zamjena volana zlocin, odite van subotom u Zagrebu u Urnebes ili Maredo, pa budete mi rekli kaj mislite kak izgledaju zene tam. (pederi iskljuceni)


Imate , dosta vas, krivu perceciju da soderasi idu na ogromne zarade o autu "ma on digne 1000eura bez problema , 1000 - 2000€ njemu u džep"

Mos mislit, to su gluosti. Oni idu na kolicinu, zarade 500€ po autu ali zato imaju vise autiju i vrte ih , ne kampiraju im auti mjesecima na dvoristu.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 21:44   #3653
Jedan od svojih bivsih auta sam prodao soderasu. Sljedeci dan sam isao pogledati za kakvu cijenu ga prodaje on. Cijena je bila za 200 eura visa nego sto sam dobio za auto ja.
Gunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:01   #3654
To ti je početna. Ako ga se riješi prije ulaganja on zadovoljan i s dvjesto jer je prodao onog prethodnog i uz malo truda zaradio 200 Eura ekstra. Ako nitlo ne naleti ubrzo ide auto na ušminkavanje i cijena gore. Možda čak ne kod njega tu. Često sr oni mjenjaju za aute da ih vidi više ljudi jer tako povečavaju šansu za prodaju.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:12   #3655
Sad govorim konkretno za svoj auto. Nije bilo potrebno apsolutno nikakvo sminkanje. Auto je izgledao kao nov. Star 2 godine i 134 tkm. Osim mene i moje zene u tom autu nije nitko ni sjedio. A na zadnjim sjedalima nisam sjedio ni ja ni ona ni uopce nitko
Gunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:15   #3656
Quote:
Gunar kaže: Pogledaj post
A na zadnjim sjedalima nisam sjedio ni ja ni ona ni uopce nitko

i nije te sram to priznati-



Sent from my iPad using Tapatalk
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:19   #3657
Jok more. Ja sam svoje u AUTU odje...l :-) krevet je ipak krevet
Gunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:50   #3658
Eto kako godine nagrizaju čovjeka
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:59   #3659
Kičma zemo, kičma...
Gunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:04   #3660
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Daj molim te napisi jedan kanal
Nitko ti neće napisati svoj kanal ako ga ima, ako ćeš ikada biti u takvom poslu imat ćeš svoje kanale kao i u svakoj drugoj grani poslovanja kojom se neki pojedinac bavi.

Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
To su price za malu djecu. Koji soderas ce kod nas uloziti 50-100t€ u autmobile!?

Sent from my iPhone using Tapatalk
To je jako mali novac za raditi i sa tim rade većinom mali igrači i sitne ribe.

Oni jači rade sa mnogo više nula, primjerice jedan veći uvoznik koji "opskrbljuje" dosta AK po HR i van HR (najčešće Bugarska) uzme aute i za preko milju eura i na desteke šlepera. Najveća je lova u skupim autima i tko ima takav kapital može jako dobro zarađivati. Ova tvoja cifra je smiješan novac za nekog ozbiljnijeg trgovca.


Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Koji to kanali nagovore švabu da proda auto toliko ispod cjene da se isplati tom kanalu, šoderašu i još može buti ispod cijene konu drži auto od privatne osobe?


Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Eto jedna veća njemačka firma je sada prodala skoro 50 sprintera iz 2008. po 500€ komad jednom dileru koji u D otkupljuje vozila od firme, a pošto mi kum radi u toj firmi jedan je uspio završiti kod mene. Znači da njihov djelatnik ponudi i više oni će svejedno za sitniš to prodati onom tko godinama od njih sve uzima, a tu i tamo kojem djelatniku sa boljom reputaciju se posreći da mu jednoga prodaju.
Svi imaju relativno malo km jer se ne radi o prijevozničkoj firmi, ali su zato limarijski dosta loši, što je standrad za sprintere.




Ukratko to ti ide tim putem, vani jači dileri uzimaju aute iz firmi u paketima i prodaju ih tako odmah dalje.

Ovaj iz HR od kojeg ja najviše uzimam i dila tu i istočnoj EU je neki dan kupio 150 Fabia i ti će auti završiti po salonima, što kod nas, što BiH, Bugarska...
Znači ni on ne prodaje auto po auto, već ima svoje stalne kupce koji od njega uzimaju i ti auti tek vide oglasnik tek kad dođu do dilera koji prodaje krajnjem kupcu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.