Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 15:37   #21
Od kojih godina otprilike su te novije generacije na snazi? Pitam jer ne znam kako saznati koji je princip kod mene u autu
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:41   #22
zanimljivo..
Btw, za moj auto piše da se svake 4-5 godina mijenjaju sušač i ekspanzioni ventil (cca 200kn + 15kn). Navodno vrećice koje sadrže silca gel u kuglicama znaju strunuti pa kuglice putuju po sistemu.
''Majstori'' za klimu tvrde da se to sve vidi na ispitnoj stanici pri kontroli plina i da ne treba bacati novac. Nekako im ne vjerujem, a i 200 kn nije neka stavka za mir u autu.
Hm?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:12   #23
A vidiš ima nekih azijskih proizvođača na kojima je sušač plina zavaren bočno za hladnjak klime, pa moraš mijenjati kompletni hladnjak klime zajedno.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:18   #24
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Od kojih godina otprilike su te novije generacije na snazi? Pitam jer ne znam kako saznati koji je princip kod mene u autu
Patentirano je negdje 1999.-2000. godine. Najbolje da pogledaš kompresor pa vidiš ima li regulacijski ventil na kućištu sa stražnje strane kompresora na koji idu žice i koji se da izvaditi. Ako ima žice samo s prednje strane gdje je remenica onda su to žice/žica od elektromagnetske spojnice kompresora i onda je to stari klasični kompresor.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:46   #25
Skužiš po leru i potrošnji. Ja kada zadam 26C na klimi troši mi 0.5-0.6l/h u leru, a dok stavim na 22C npr troši 1.0-1.2l/h u leru ovisno o tome jel auto stajao na suncu itd.

Naravno što duže radi i što više spusti temperaturu potrošnja opada.
Nekad kada stoji cijeli dan na suncu i zviznem mu klimu čak podigne ler na 1200rpm i troši oko 1.5l/h prvih par minuta
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:06   #26
probat ću potvrditi, iako je pretpostavka da ima jer je 2011. godište, no u mirovanju ne pokazuje potrošnju po satu već jednostavno ne prikazuje ništa - korejci kasne s tehnologijom
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.