Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2013., 15:55   #81
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
muljaju te.
polica je plaćena za taj auto i osiguranje vrijedi do datuma koji piše na polici.

i na polici je broj šasije koji je najvažniji podatak. broj tablice se može mijenjat a to osiguranja i rade kad se mijenja vlasnik.
Hehehehe, koji su to igrači. Hvala na odgovoru.
udzbenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 19:24   #82
tutni im pod nos

http://burza.com.hr/novac/osiguranje...ca-osiguranja/
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 19:33   #83
Nije bas u drugu zupaniju, vec drzavu..znaci zanima me dali je moguce (vjerovatno je ali da provjerim) auto prodat u njemačku ili austriju il sl zemlju?

znaci stavim auto na mobile.de, nekim cudom me kontaktira kupac, i kako ide dalje proces?

dal ga u HR trebam odjavit il nesto napravit il sve obavljam u DE u policiji?
vortlexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 19:41   #84
svejedno je. proces bi trebao biti isti bez obzira kud ide prodaja.
ti odjavljuješ auto kod nas, u svojoj policijskoj postaji nakon što ste potpisali ugovor.
kad si vratio tablice, dobijaš poništenu prometnu dozvolu i to sve daješ kupcu jer mu to treba za registraciju kod njega doma (dokaz vlasništva i ugovor).

sad idu problemi.
prije su auti za izvoz dobivali izvozne pločice i prolazili proceduru kod carine.
da li to vrijedi i dalje, to ne znam. pretpostavljam da ne.

novi vlasnik mora auto odvesti ili na prikolici ili uzeti probne pločice. kolko vidim, nema prepreke da i stranac dobije probe, jedino mora imati nekakvo osiguranje. treba i njih pitati da li bi osigurali auto za provoz od HR do....europe.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 07:21   #85
Pozdrav, mene zanima ako je auto kupljeno u drugoj županiji i registracija ističe tek za 3 mjeseca , dali se može nove tablice dat izradit u svojoj županiji i bez tehničkog još ta tri mjeseca da je registriran ili kad poništiš tablice iz druge županije je gotovo i moraš na tehnički da bi mogao ga vozit? Pročitao sam cijelu ovu temu ai opet mi nije jasno xD
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 08:13   #86
Ovo prvo, ne moras na tehnicki odmah nego kad istekne.

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 15:27   #87
Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
Ovo prvo, ne moras na tehnicki odmah nego kad istekne.

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
Da , ali moram promjenit tablice i prebacit na sebe auto ...
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 17:01   #88
pa dobit ces nove tablice kad ces izradjivati prometnu... osiguranje/tehnicki ti vrijedi do kad vrijedi..dakle jos 3 mj
__________________
"Znate da ste ostarjeli kad se sagnete da zavežete cipelu, a onda razmišljate što biste još mogli napraviti dok ste tamo dolje."
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:20   #89
dakle kupio sam auto u drugoj zupaniji, danas sam platio porez..auto ima osiguranje i tehnicki do 12. mjeseca..koji je daljnji postupak? skidam tablice i nosim ih na murju ili se one vracaju na stanici za tehnicki? ljudi pomagajte da ne cekam sat vremena na murji da mi na kraju kazu da sam moro najprije na stanicu za tehnicki..
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:48   #90
Nemas sto ici na tehnicki.
Odes na Mup sa tablicama, prometnom, ugovorom, potvrdom da je placen porez, osiguranjem, potvrdom da su placene cestarina i naknada za okolis. Oni poniste stare tablice i prometnu, platis 15 kuna biljega, 35 kn novu prometnu, 78 kuna tablice, tebi daju nove tablice i prometnu i ides svojim putem.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk

Zadnje uređivanje Guater : 08.05.2017. at 17:24.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 10:43   #91
pitanjce, kupujem auto u drugoj županiji a prodavač želi zadržati tablice, ako sam doboro shvatio proceduru nakon javnog bilježnika idem u mup sa kupoprodajnim i prometnom po probne tablice gdje poništavaju prometnu i daju mi neku privremenu potvrdu da se mogu dopeljati doma, nakon toga idem u svoj mup sa tom potvrdom prometnom i kupoprodajnim po nove tablice i prometnu i u poreznu sa kupoprodajnim platiti 5% poreza na katalošku vrijednost, zatim u osiguranje da nadopune policu sa mojim imenom i novom tablicom?

jesam li nešto propustio u priči ili je to sve?
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:19   #92
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Nemas sto ici na tehnicki.
Odes na Mup sa tablicama, prometnom, ugovorom, potvrdom da je placen porez, osiguranjem, potvrdom da su placene cestarina i naknada za okolis. Oni poniste stare tablice i prometnu, platis 15 kuna biljega, 35 kn novu prometnu, 78 kuna tablice, tebi daju nove tablice i prometnu i ides svojim putem.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
hvala, ovo sam sve ucinio i rjeseno je...sada me jos samo zanima kao i kolegu @fridodido da li moram ici raditi kakve ispravke na jos uvijek vazecoj polici posto su na polici stare registracije auta koje sam danas deponirao u policiji i uzeo si nove iz svoje zupanije?
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 16:29   #93
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
pitanjce, kupujem auto u drugoj županiji a prodavač želi zadržati tablice, ako sam doboro shvatio proceduru nakon javnog bilježnika idem u mup sa kupoprodajnim i prometnom po probne tablice gdje poništavaju prometnu i daju mi neku privremenu potvrdu da se mogu dopeljati doma, nakon toga idem u svoj mup sa tom potvrdom prometnom i kupoprodajnim po nove tablice i prometnu i u poreznu sa kupoprodajnim platiti 5% poreza na katalošku vrijednost, zatim u osiguranje da nadopune policu sa mojim imenom i novom tablicom?

jesam li nešto propustio u priči ili je to sve?
Pošto prodavatelj želi zadržati tablice prvo idete napraviti KPU, zatim idete kod njega na mup odjaviti auto i vratiti njegove tablice, a ti ćeš si tamo platiti probne tablice na 15 dana 45 kn.

Nakon toga imaš rok od 15 dana (najbolje što prije) da odeš na MUP kod sebe i tamo izvadiš svoju prometnu i tablice i to je to.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 18:15   #94
Da li se mora šta paziti kad prodajem auto u vezi auto osiguranja da mi bonus koji sam stekao ostane i dalje ili je to vezano na moje ime i prezime te nema nikakve veze sa prodajom automobila, pitam jer ne bih htio izgubiti teško stečenih 50 %
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:51   #95
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Da li se mora šta paziti kad prodajem auto u vezi auto osiguranja da mi bonus koji sam stekao ostane i dalje ili je to vezano na moje ime i prezime te nema nikakve veze sa prodajom automobila, pitam jer ne bih htio izgubiti teško stečenih 50 %
Veze se uz tebe, ne uz auto.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:29   #96
Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
hvala, ovo sam sve ucinio i rjeseno je...sada me jos samo zanima kao i kolegu @fridodido da li moram ici raditi kakve ispravke na jos uvijek vazecoj polici posto su na polici stare registracije auta koje sam danas deponirao u policiji i uzeo si nove iz svoje zupanije?
i mene zanima odgovor na ovo pitanje...jel zna netko proceduru oko ovoga?

Sent from my XT1072 using Tapatalk
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 15:53   #97
Moj slučaj je bio prije 10-ak godina, kupio auto sa ZG regama, prebacio ga na svoje (KR), policu nisam dirao. Nakon isteka police istu sam stavio u kovertu i poslao bivšem vlasniku.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:38   #98
ja sam uredno vozio još 11 mjeseci sa policom koja je bila vezana na stare rege...kod nove police djelatnica je uredno ispisala novu sa mojim regama i nije niš pitala...polica važi 12 mjeseci za auto koji je upisan kod izdavanje police.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 07:55   #99
Prodao sam auto u drugu županiju, meni tablice moje ne trebaju, da li se svejedno piše na ugovor da ostaju na vozilu, obzirom da on mora svakako kod prijenosa dobiti nove sa slovima svoje županije?
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:27   #100
Moze potvrda ako sam dobro shvatio sve posto sutra covjek dolazi iz druge županije (Karlovac) u Pulu po auto, dakle:

1. Nakon dogovora oko cijene odemo kod javnog bilježnika ovjeriti kupoprodajni ugovor, ovjerio bih oba dva primjerka dakle i svoju kopiju da bude sve čisto

2. Nakon ovjere pošto želim biti siguran odem sa svojom prometnom, osobnom i tablicama u MUP i odjavim auto

3. Kupac dobije probne tablice, odjavljenu prometnu i sa kupoprodajnim ode u Karlovac i tamo obavi sve na svome MUPU kada plati i porez

Jel to sve ili sam nešto preskočio?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.