Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 23:03   #1
LPG dokumentacija

Pozdrav,
bio danas na registraciji sa autom sa ugrađenim plinom, dobiješ u ruke hrpu dokumenata, pa pitam:
Što moram / trebam od dokumenata vozila imati u autu u zemlji i inozemstvu?
prometna dozvola, polica osiguranja/zeleni karton i što dalje?
Osim toga još imam "potvrda o ispitivanju vozila - CVH", i "uvjerenje i certifikat za ugrađene uređaje i spremnik plina...." - CVH, " zapisnik o redovnom tehničkom pregledu", "potvrda o obračunatoj godišnjoj naknadi za korištenje cesta", "porezno rješenje", "europsko izvješće o
nesreći".......
Vidim da su svi dokumenti na hrvatskom jeziku, vrijedi li to uopće u inozemstvu?...Kako će to pročitati turski ili njemački policajac pri eventualnoj kontroli ili udesu u inozemstvu?
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:22   #2
prometna dozvola, polica osiguranja + zeleni karton

To je obavezno.

Atesti su ti upisani u prometnu i nema potrebe nositi papire s tehničkog i slično.

Ako imaš dodatno osiguranje za šlepu i pomoć na cesti onda i to ponesi.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 09:54   #3
Pozdrav!
Ako netko zna.. Treba li prilikom atesta imati one dvije knjižice? Ne znam da li sam ih zagubio ili su možda ostale na prošlom teh.pregledu. Sjećam se da sam nekad imao i onaj žuti karton koji je kao trebalo ovjeravati na punionici pred tehnički. Tu su besmislicu ukinuli, sad ne znam..pretpostavljam, ako im je sve upisano u sustavu, možda su jednostavno uzeli i te dvije knjižice?
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:32   #4
Quote:
Riječni rak kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ako netko zna.. Treba li prilikom atesta imati one dvije knjižice? Ne znam da li sam ih zagubio ili su možda ostale na prošlom teh.pregledu. Sjećam se da sam nekad imao i onaj žuti karton koji je kao trebalo ovjeravati na punionici pred tehnički. Tu su besmislicu ukinuli, sad ne znam..pretpostavljam, ako im je sve upisano u sustavu, možda su jednostavno uzeli i te dvije knjižice?
Priliko atesta plinske instalacije niti nemaš te dvije knjižice. Njih dobiješ tek kada CVH odobri i oni ti šalju te knjižice...Na tehničkom me nikada nisu pitali za te knjižice iako ih uredno pripremim. U prometnoj dozvoli je upisano da je auto na LPG i broj uvjerenja.
Auses is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:46   #5
E jesu ukinuli one LPG naljepnice za šajbe ili su mi i to (kao i broj predmeta pri CVH) zaboravili dati ovi geniji u lokalnoj stanici za tehnički.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:13   #6
Meni prosle godine naljepili novu kad sam radio tlacnu probu i s time sve nove dokumente za plin.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 07:25   #7
Ja sam isto dobio naljepnicu kad sam isao na atest prije 2 mjeseca...
Haneke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:58   #8
Znaći opet ovi idioti kod mene...

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 08:33   #9
Quote:
Auses kaže: Pogledaj post
Priliko atesta plinske instalacije niti nemaš te dvije knjižice. Njih dobiješ tek kada CVH odobri i oni ti šalju te knjižice...Na tehničkom me nikada nisu pitali za te knjižice iako ih uredno pripremim. U prometnoj dozvoli je upisano da je auto na LPG i broj uvjerenja.
Nisam najjasnije postavio upit. Imam, naravno atest plinske instalacije. Radi se o tome da boci istječe 10 godina..pa ne znam da li će netko sada tražiti knjižice. Inače sam i ja imao sve to u fasciklu kad idem na tehnički, uredno sve predavao. Zato i pretpostavljam da su ostale na tehničkom..zašto bi ih premještao igdje!?
Uglavnom, hvala na odgovoru. Ostaje za nadati se da neće tražiti.
Kad su povukli knjižicu vozila isto sam mislio da sam je izgubio.
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.