Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 21:44   #2001
https://myclick-2.com/p/7RgU/OxbS/CO6v?ld=3524/

Nisam htjela ovo zalijepiti na naš Forum dok ne probam sama.
Ja sam u procesu, zasad funkcionira. Ako je pomoglo, odnosno uklonilo tinitus ovom tipu, zašto ne bi i nama???
Ja ga ljudi moji imam 10 godina. Sve morate učiniti sami, nema tabletice, kapi ni čarobnog čaja....... Sretno svima, lijeka ima!
Maja
maja1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 21:52   #2002
A ovi što im ne zuji neka idu na neku drugu temu. Jer ispirati uši zbog tinitusa je nakon kratkog vremena presmiješno jer to je prvo što se napravi. Taj zvuk graniči s ludilom i zato još jednom lijepim:
https://myclick-2.com/p/7RgU/OxbS/CO6v?ld=3524
maja1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:20   #2003
Ja sam rijesila problem sa Calminaxom
mjvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:41   #2004
tintus

Pozz, meni zuju u usima unazad 6mj,, odjednom mi je pocelo ujutro kad sam usto sam primjetio.. zuji u oba uha povremeno pisti... nekad ni ne primjecijem . Kao da sumece tablete imam u usima Meni vjerojatno dolazi od vilicnog zgloba jer kad jako zinem ili micem ljevo desno , naprijed naza vilicu zujanje se pojacava poprilicno i dok jeden pojacava se,,, Ima perioda kad se zujanje dosta smanji pa ga i u tisini necijem jako.
danidj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:31   #2005
Moj tinitus

Pozdrav svima!
Imam tinitus u lijevom uhu već 5 godina. Počelo je jednog jutra kad sam se probudila sa šumom u uhu i od tada pa do sada nije prestalo niti na sekundu. Nikad nisam bila ljubitelj glasne muzike, ne mora mi stalno svirati radio ili TV, općenito sam uvijek uživala u tišini i onda odjednom šum u uhu. U početku sam bila luda, išla od doktora do doktora, obavila sve moguće pretrage i na kraju je dijagnoza bila tinitus u lijevom uhu, uzork nepoznat. Tad sam se već spremila na to da lijeka nema i da moram živjeti sa tim. U početku sam imala problema sa spavanjem, pa sam pila tablete ali od njih sam ujutro bila sva omamljena, a kako dosta i vozim, odustala sam od njih. Jedan doktor mi je rekao da probam meditirati svaki dan par sati u tihoj sobi, tj. tamo gdje je što manje buke i da samo slušam taj šum. To sam radila neko vrijeme ali nije bilo pomaka pa sam odustala. Sada nakon svih tih godina ne mogu reći da mi ne smeta, naravno da mi smeta i da bih htjela još jednom čuti tišinu, ali prihvatila sam taj šum, on je sada dio mene i lakše živim s njim. Mnogi misle da mi niti ne šumi jer se ne žalim, ali on je uvijek tu, nekad jači, nekad slabiji. Najbolje mi je kad sam vani, na otvorenom, a najgore u malim prostorima. Shvatila sam da dok čitam knjigu najmanje čujem šum tako da dosta čitam. Eto, nadam se da sam s ovim barem nekome pomogla tko ima isti problem.
tala22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:51   #2006
Pozdrav svima, evo i mene pocelo muciti zujanje na lijevom uhu (ili u lijevoj strani glave nemogu tocno definirat) ima jedno 3 tjedna intenzivno. Imam 23 god.

Ovako da pojasnim citavu povijest problema ukoliko ima smisla i razloga ako mi tko moze pomoci rjesiti ovi problem jer stvarno je neizdrzljivo.

- 2015. ljeto imao sam zacepljeno lijevo uho nakon tusiranja/kupanja u moru..par dana nakon isprali su mi, dan nakon ispiranja dobijem upalu usnog kanala, ljecio je tjedan dana (s onom nekom vatom šta ti uguraju u uho i vatom zatvore) Prošlo sve 5.

-2016. opet lijeto, ista stvar, samo ovaj put nisam išao da mi ispiraju uho nego sam jednostavno pustio da se situacija sama riješi, trajalo mozda mjesec ipo dana, zacepljivanje, malo na jedno uho, malo na drugo, i prestalo tamo nakon cca mjesec dana (8. misec).

- Lagano mi je pocelo zujat, jedva primjetno, samo navecer dovoljno slabo da sam to ignorira sve do 1. mjeseca misleci da se radi o obicnom tinnitusu zbog gubljenja sluha posto znam slusat glasnu glazbu, slusalice su mi sastavni dio svakodnevnice (ne one čep slušalice vec one velike spužvene 7.1 kanalne) pa sam mislio da je do toga.

- Pred kraj 1. mjeseca, poceo sam primjecivat da mi lagano jace zuji, i to ne samo zuji nego da osjecam da mi zvuk jače ali na oštar i neugodan način pirka kroz uši, ambijentalne pozadinske zvukove sam lošije cuo od zujanja, ali ove primarne zvukove, visoke tonove sam čuo puno jace, i to na jako neugodan nacin, primjetio sam da me odjednom neciji glasniji govor umara, i poceo sam sebe iznutra cuti jace nego inace, dok jedem, gutam, diram sebe po glavi, unutarnja akustika mi je bila poremecena i osjetio sam kao da mi lijeva i desna strana nisu u balansu.


-tamo tocno 30. 1. dobijem fibru, 39, akutna upala bronhitisa, po prvi puta da sam od glave do pete bia kaput, i prvi put da sam imao fibru duze od 4 dana jacu od 38.5, zujalo u usima strasno, (na lijevo uho nisam uopce cuo dobuoke frekvencije i bass, samo plitke i visokofrekventne tonove kako mi doslovno probijaju kroz uši i probadaju u mozak). Mislio sam da je sve to zbog te virusne upale, fibre itd pa sam se nada oda ce prestati.


- Evo danas, 3 tjedna nakon sto sam prebolio fibru, nakon 10 dana terapije doksiciklinima, otisao u privatnu ORL i dijagnoza je bila sljedeca:

OFS: hipermija zdrijela sa vezikulama
RS: devijacija septuma
OS: obostrano gljivice i cerumen. Hipermija lijevog zvukovoda, mecerirana koža
VRAT: slobodan

OSTALI NALAZI: Akumetrijski cuje uredno, webera ne laterizira, rinne obostrano poz, timpanogram uredan. TA u prilogu.
MISLJENJE: Savjetujem BERU.

TERAPIJA: ne mociti uši ! Zaštita od vode. Ciloxan sol 2x3 kapi u L uho, uz to CAnesten kapi navecer pred spavanje


- Zakazani termin za detaljnu obradu u KBC-u Split mi je tek 21.3. uz tesku molbu da mi premjeste datum sto ranije (inace prvi datum je trebao bit 18.4.)

A meni se stanje pogoršava mic po mic (dakle 2-3 dana je isto, pa 1 dan malo bolje, pa onda nakon toga 1 dan puno gore, pa opet 2-3 dana stoji na isto, pa 1 dan bolje pa onda opet puno gore i tako sve pomalo nagore ide).

Napominjem da meni ovo strasno jako zuji, svaki zvuk mi titra po živcima, na najmanji zvuk bez obzira na ton i frekvenciju jednostavno živčano reagiram, kao da mi je živac upaljen, jer ja odlicno cujem na lijevo uho ali ne na nacin kakav bi trebao nego svakim tonom osjetim neugodnu zvonjavu koja mi doslovno trza po ciloj glavi i od tog trzaja ne mogu se opustit normalno ni spavat, lezim po 10 sati dnevno od tih 10 jedva odspavam 6, a preko dana mi je slabo od toga, umara me brzo ta zvonjava i osjecam da mi se lakše zamanta pri puno banalnijim pokretima glave nego inace. Doktorica opce medicine mi ne moze prepisati kortikosteroide bez naloga ORL-a (a znam da oni pomazu ukoliko je problem sa unutarnjim uhom ili zivcem).


AKo mi moze tko pomoc jer ovo je stvarno neizdrzljivo, ne mogu cekati mjesec dana na detaljne pretrage i nemojte mi samo reci da se pomirim s ovakvom sitacijom jer sam ozbiljno pocea razmisljati o onim najgorim stvarima, posto nisam sposoban za išta osim vegetirat u tišini i izbjegavat buku, jer mi je obican prolazak uz cestu, trubljenje auta i regularni vanjski zvukovi su mi postali agonija kidanja živaca i psihicke boli. Pa nije valjda da cu citav zivot provesti u krevetu s cepicima u uhu sa zatvorenim prozorima i ugašenom televizijom ???? Evo i dok sam ovo pisa glava mi se crveni ka paprika od živčanosti, zašto ? Zato jer mi zvuk tipki od tipkovnice dok ovo pišem probijaju kroz uši kao da mi netko elektrošokovima titra po slušnom živcu i samim time mi i remeti stanje svijesti, ravnotezu i budnost.

P.S. Ostale napomene: Prestao piti kavu i pušiti cigare (nakon 5 godina aktivnog pušenja) u 1 dan, sad mozete misliti koliko me ozbiljno ovaj problem muci, kad sam se u 1 dan ostavia necega sto sam imao naviku konzumirat svaki dan godinama, jer sam mislio da nije do toga, tlak u glavi, nedostatak kisika, nastojao izlaziti na sunce, malo trčati rekreairati se ma ništa ne pomaže.
UniversalSapien is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:01   #2007
Čuj, imaš te gljivice koje trebaš riješiti i shvati da ako si sklon tome trebaš koristiti ćepiće za vodu, a ne izlagati uha upalama svako malo.

Šum je sigurno od upala i oštećenja i stresa.

Hiperakuzija - ovo što opisuješ je gadna stvar, ali s vremenom se stvari smire.

Odi kod privatnika, neka ti napiše koritikosteroide ako tvoj doktor neće. No ne znam kako to ide s gljivicama u kombinaciji pa treba vidjeti..
dmaraj - fizički i slušaj svoj tijelo, nemoj u buku neko vrijeme..

I da, imaš u ljekarnama NAC - kupi i pij minimalno 2 dnevno (pomaže oko preosjetljivosti sluha, a odličan je i za cijelo tijelo)

Inače ne znam zašto si za gripu uzimao antibiotik?

Ja sam skidala temp na 38 već, baš zato jer mi je iznad toga počinjao kaos u glavi.. 4 dana ležala..
BERA ti neće nešto super pomoći tak da se ne brineš oko datuma..

E da, a kakav je audiogram?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:14   #2008
Quote:
tala22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Imam tinitus u lijevom uhu već 5 godina. Počelo je jednog jutra kad sam se probudila sa šumom u uhu i od tada pa do sada nije prestalo niti na sekundu. Nikad nisam bila ljubitelj glasne muzike, ne mora mi stalno svirati radio ili TV, općenito sam uvijek uživala u tišini i onda odjednom šum u uhu. U početku sam bila luda, išla od doktora do doktora, obavila sve moguće pretrage i na kraju je dijagnoza bila tinitus u lijevom uhu, uzork nepoznat. Tad sam se već spremila na to da lijeka nema i da moram živjeti sa tim. U početku sam imala problema sa spavanjem, pa sam pila tablete ali od njih sam ujutro bila sva omamljena, a kako dosta i vozim, odustala sam od njih. Jedan doktor mi je rekao da probam meditirati svaki dan par sati u tihoj sobi, tj. tamo gdje je što manje buke i da samo slušam taj šum. To sam radila neko vrijeme ali nije bilo pomaka pa sam odustala. Sada nakon svih tih godina ne mogu reći da mi ne smeta, naravno da mi smeta i da bih htjela još jednom čuti tišinu, ali prihvatila sam taj šum, on je sada dio mene i lakše živim s njim. Mnogi misle da mi niti ne šumi jer se ne žalim, ali on je uvijek tu, nekad jači, nekad slabiji. Najbolje mi je kad sam vani, na otvorenom, a najgore u malim prostorima. Shvatila sam da dok čitam knjigu najmanje čujem šum tako da dosta čitam. Eto, nadam se da sam s ovim barem nekome pomogla tko ima isti problem.
Evo skoro pa potpuno ista priča kod mene...prije nekih 6 godina počelo zujati u desnom uhu i nikako da prestane. U poliklinici Suvag (u Zagrebu) napravio nekoliko puta do danas sve žive pretrage i nema uzroka niti rješenja samo se posljedica neda riješiti...uradio i magnet mozga i glave ni tamo ništa (sama šupljina na mjestu mozga...) odradio i pregled karotida (vratne žile) i sve u najboljem redu a ja čujem taj pisak bez prestanka. Nikad u životu nisam imao upalu uha, začepljenja niti ostale probleme sa ušima, pio nekoliko kura Betaserc tablete za sluh jer mi je i sluh jedno vrijeme bio slabiji kad se pojavio taj pisak. Uz betaserc sam jos dobio i 2 kure nekih ginko tableta i vratio mi se sluh ali kad se vratio sluh pojačao se i pisak u uhu. Užasno me smeta i umara kad je tišina.
__________________
...do jaja
Cuba-Libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:09   #2009
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
...

Audiogram je uredan, R - odlican, L - blaga nagluhost 35-40db pri visokim frekv.

interacoustics, tlak u srednjem uhu isto (kaže doktorica) savršen
brojke ovako govore:

Desno uho: volumen 1.46ml pritisak: 3 daPa compliance: 1,17ml Gradient 0,81ml
Lijevo uho: volumen 1.45ml pritisak: 2 daPa compliance: 1,51ml Gradient 1,00ml


Koliko dugo se ove gljivice rješavaju otprilike ?? Jer mi se cini da one unistavaju floru/ovojnicu sta vec u uhu......canesten smrdi po acetonu pa mi nije ni cudno.

Jeli možda imam problem s nakupinom one tekucine u unutarnjem uhu, gdje se napuse neki jastucic koji s vremenom pukne, visak nakupljene tekucine se izlije i sve se vrati na normalu ???

Probao sam meditirat (neuspjesno kao i svaki put u zadnjih mjesec dana) i koncentrirat se na zujanje i na tonove, lagano upalia glazbu i koncentrira se, ja sve tonove odlicno registriram samo što oni ne sjedaju više ugodno i mekano nego neugodno zazvone i trznu po zivcu.

Ja mislim, vjerujem (a i nadam se zivotom svojim) da je meni zivac jos uvijek samo jako upaljen i potpuno funkcionalan, kao i unutarnje uho, samo ne znam vise gdje i kome da se obratim da mi kaze u cemu je tocno problem, sta mi je tocno napalo unutarnje uho i koji je tretman, jeli virusna infekcija ? Bakterijska ? Jel možda benigni tumorčić sjea na živac pa ga treba uklonit ?

Šta da uzimam za regeneraciju živaca uhu i opcenito zivcanog sustava opcenito od prehrane, biljnih preparata....ništa tablete i farmacija ?? (trenutno uzimam pojacani kompleks magnezija) Osim kortikosteroida koji su ekstremna opcija za ovakve slucajeve šta još pomaže ovako da mogu cesce koristit cisto radi preventivnih mjera da se ovakve stvari ne događaju ubuduce ili da ne pređu i na desno uho ?

Osjecam se cijeli u raspadu zbog ovoga, balans mi je otežan, bio sam danas kod neurologa i tamo su me isto proslijedili na BERA test nakon sta su ustanovili da mi je osnovna ravnoteza ok, jer vrtoglavicu ne osjecam dok mirujem, vec samo pri naglijim pokretima, cak i dok šetam ili trcim osjetim kao da me sile gravitacije malo jace vuku (na sve strane jednako ali jace) tamo-amo, i to mi samo pojacava zvonjavu u uhu i samim time kao da mi sjeva/blica slika pred ocima (narocito ako u tom trenutku zatvorim oci), doslovno nemoguce za trpit, jer kao da mi je ta zvonjava povezana sa citavom glavom i radi urnebes po cilom mozgu. Osjecam da nekad gubim tok misli dok nesto govorim ili radim, pobrkam lijevu i desnu ruku (pomislim nesto uciniti desnom rukom a trznem lijevom i obrnuto).

Sad neznam, Idem na kraju u Zg za tjedan dana imam zakazan termin na audiologiju, audiogram, BERU pa ce oni valjda tamo vidit sta treba dalje.
UniversalSapien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:38   #2010
Quote:
UniversalSapien kaže: Pogledaj post
Audiogram je uredan, R - odlican, L - blaga nagluhost 35-40db pri visokim frekv.
Znači, ovo nije uredan audiogram, oni to gledaju po godinama, i ne znam koliko imaš, ali svejedno je to pad u lijevom uhu i zbog toga imaš šum.

Za dodatke sam ti napisala - NAC. Ako ideš u Zagreb, idi kod Riesa u Vinogradsku ili privatno.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:18   #2011
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
...
Ups sorry Krivo sam ti na pisa R (desno) je blaga nagluhost 35-40 db a L (lijevo) je odlican, (zato jer na audiogramu je prvi lijevi dijagram za desno uho a desni dijagram za lijevo uho pa sam krivo napisa)...... Imam 23 god, Inace znam razliku tog pasivnog zujanja od gubitka sluha sta ga je lako ignorirat sta i ne smeta uopce i ovog mog aktivnog, zivcanog zujanja sta mi dere po mozgu 24/7. Znao bi prije doc nakon rave party-a doma pa bi mi oba uha zvonila od glasne glazbe pa bi svejedno ignorirao i zaspao bez greške jer to zujanje mi nebi udaralo po živcima za razliku od ovog sad

Vidis da sve brkam otkako mi zuji, u svemu sam smotan i spetljan, osjecan se ka 50% invalid od glave do pete.

Vec sam se narucia u KBC Zagreb, u srijedu ujutro, idem u utorak navecer, jer kod njih sve testove odradim odma.

Btw: Sad više ne znam jel meni samo zivac upaljen na lijevo uho ili je malo zahvatilo i desno, ili se meni cini jer na lijevo uho jace cujem pa mislim da mi je samo ljevo a mozda je i desno. Da nadodam usput osjecam redovito hladnocu u potiljku, glava mi je hladna redovito (stavljam zimsku kapu na 15 stupnjeva na suncu), osjecam da mi je "svijest teška" cim se spustim do ducana po kruh , malo prošetam 5,6 min osjecam da mi je tesko, blagu padavicu, i pri tome mi jos jace zuji, tu i tamo osjetim neugodna pulsiranja u glavi, (lijevo od tjemena, oko lijevog uha, hladna tupa bol.....osjecaj kao da mi treba veča lubanja i neugodna pulsirajuca tupa bol u čelu, to mi se sve pocelo javljat u poslijednjih 12-15 mjeseci al ono tu i tamo na momente...cudni osjecaji koje bi ignorirao jer bi se događali mozda 1-3 puta tjedno po 2,3 minute, maksimalno 10. Nego eto otkako sam se razbolia od virusne gripe, ona je za sobom ostavila bakterijske infekcije svuda po tijelu, pa sam zbog tih bakterija pia doksicikline i pri tome jos dobia jednu virusnu infekciju na zdrijelu...od koje se trenutno oporavljam (da se bar cure lijepe za mene kao virusi i bakterije bia bi najsretniji u zivotu) tako su mi svi ti simptomi, od zujanja unutarnjeg uha, do pospanosti, pulsiranja u glavi itd pojacali za x 100.


Hvala na savjetu, pogledat cu za taj NAC i kortikosteroide al prvo moram pitat ORL-a kad budem na pregledu kako se uzimaju i jel moze nastat kakav problem u kombinaciji s ovim kapima za upalu zvukovoda i protiv gljivica.
UniversalSapien is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:32   #2012
Definitivno nije dobar znak da ti je gubitak sluha samo na jednom uhu, ne znam što znači odličan na L, valjda od 0 do 10?
Vjerujem da će se simptomi smiriti, ali svakako napravi svu obradu pa i EEG i MRI.
NAC možeš piti ne smeta ostalom.
Jesi li imao kakav udarac u glavu?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:15   #2013
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
.....

Na L je večina frekvencija na 10db, par srednjih na 15 i ona najviša na 20 db. Ma ja taj gubitak nisam ni osjeca prije, do kraja lijeta 2016. nisam ni osjeca razliku ni probleme s ušima ni razliku bilo kakvu u L/R smislu, ni sa unutarnjim ni vanjskim sluhom ni sa tlakom (osim ako nisam prehlađen i izuzev te upale vanjskog uha od tjedan dana sta sam ima 2015. i malo duzu istu situaciju na oba uha 2016.).

Udarac nisam ima bar ne neki za hitan slucaj, ne vozim se na motoru ne izlažem se toliko ekstremnoj buri, što više smeta mi i prehladim se svako malo i razbolim na svaku promjenu vremena, preosjetljiv sam i unatoc tome sto uzimam dosta voca i zdrave hrane razboljevam se od sitnih virozica, upalica i prehladica svako malo.....od 365 dana u godini ja sam sigurno 250 prehlađen, po 3 paketa maramica nosim gdje god da idem vanka.

MRI cu tek moc odradit tek ako ORL i BERA test u Zg-u ne pokazu nista, onda moram opet po uputnicu za neorologa, prilozit testove da me upute na MRI. Ako ni MRI ne pokaze neku sliku onda ce me eventualno uputit na CT, s tim da kod ovih imbecila ovdje u Splitu treba cekat po mjesec dana i više morat cu i to u Zg ici obavit ako bude potreba.

Izrazito sam blijede puti (skoro bijel skroz) nisam anemican iako iz aviona izgledam kao anemicar na infuziji, krvna slika je uredu, tlak uredu (115-125) , srčani uredan jedino otkucaj srca imam nizak (cca 53-60, najniže 49, najviše 68 u stanju mirovanja....uzmem babin aparat pa redovito mjerim).

I imam problema sa šklocanjem i blokadom lijeve strane vilice pri zjevanju i kad zinem prvih par puta da bi jeo, ono kad mi ostane vilica zakočena pa se cuje onaj "klik" kad se odglavi......nesto za sta ne postoji lijek ali se za razliku od uha bar mogu pomirit s tim jer mi to smeta svega 2-5 sekundi dnevno za razliku od 24 sata. (cak nije ni svaki put kad zinem/zjevnem nego samo ujutro i za doručkom kad taj dan prvih par puta širom idem otvorit usta....uglavnom malo razgibam vilicu "raspucam" par puta pa mi i ne smeta uopce priko dana.

PA sad neznam jel ovo sve ima veze sa zujanjem i sa unutarnjim uhom

Zadnje uređivanje UniversalSapien : 23.02.2017. at 16:26.
UniversalSapien is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:00   #2014
Btw neradi mi edit tipka, udarac u glavu sam ima s 4 god o rub kreveta kad sam skaka po krevetu, s 12 godina kad sam se nagurava u školi na vratima i zadnje prije 2 god kad sam poviše čela raskrvaria udarivši se u glavu o vrhšak tende od kafića, al to nije bio jak udarac vec sam raskrvaria jer je predmet bio oštar (aluminijski grubo rezani rub) pa mi je razdera kožu
UniversalSapien is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:17   #2015
Ne, mislila sam neposredan prije simptoma, ja sam imala akustičnu traumu (alarm) i udarac u nos (slučajni, ali jaki) u dan-dva razlike. Osim šuma imala sam i druge simtome popput malo mantanja, bljeskova, exploding head sindroma, mušica pred očima i slično, osjetljivost na svjetlo i zvuk, što mi je ostalo, tako da vjerujem da je bio neki splet okolnosti. Ti opisuješ dosta simptoma koje imaju veze s uhom, ali i glavom, i definitivno ne smeta EEG odmah, nema veze što će BERA i ostali pokazati..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 00:51   #2016
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
...
Mozda je do glave, no prvo da rjesim sta je s usima oni su duži problem, s glavom mogu rec da imam problema u zadnjih 2 mjeseca, otkako sam pocea primjecivati da mi je prehladno u potiljku, da precesto stavljam kapu, da mi snaga opada, da su mi refleksi malo sporiji i da malo otezano govorim...iako se ne primjeti izvana ja primjetim da psihicki ulazem vece napore da bi radio neke banalne stvari npr, pricanje, motorika prstiju, ruku i sl.

Sve na kraju mislim da mi se neki virusić doćepa glave, preko uha, evo sad mi se malo uho primirilo ali mi sada u tami dosta sjeva/bljeska ispred ociju, nije mi valjda oci dohvatilo. Ovih misec dana inace imam malo otezanu koncentraciju, gubim tok misli u glavi, znam nekad imat trzajeve padavice, sad manje, cini mi se da mi lagano ide na bolje, puzevim koracima. Sve u svemu ja sam po cijele dane na čajevima, medu, vocu, povrcu i bijelom mesu, uzimam pojacani kompleks magnezija B 1 vrecicu dnevno, antibiotike trenutno ne pijem osim antibiotskih kapi za usi. Sad valjda je to adekvatno, ne znam, nisam nikad do sad ima virusne upale niceg oko glave pa mi nije bas jasno virus izbaciti iz mozga, glave di je vec...

O akusticnim traumama, osim debilnih susjeda šta krenu bušit i štemat najranije ujutro u 8 od kojih me zdrma ko elektrošok iz kreveta svaki put ne, ne sjecam se akusticnih trauma, osim ako se pod tim ne misli koja jaca petarda eksplodirna kraj uha tu i tamo ne, nisam ima nikakve jace akusticne sokove.....ni tlacne, zivim 200m od mora pa mi je navika lijeti kupat se, ne ronim duboko, max 2 -2.5m cisto jer mi dobro dođe za sinuse isprat, tako da mi ronjenje i drugaciji tlakovi nisu strani ali nigdje se nisam forsirao.

Svakako cu odradit snimke oko glave i mozga nakon ovoga samo znas kakvi su ovi u javnom zdravstvu, morat cu glumit da imam teži stadij tumora na mozgu da bi mi izdali uputnice za hitan prijem ili barem redovne uputnice za pregled koji cu opet morat ic u Zg obavit osim ako ne mislim cekat 30+ dana ovdje u ovom St cirkusu.
UniversalSapien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:18   #2017
Da, petarde su izvori akustičnog šoka jer su jako glasne. Napravi EEG, nije najskuplja pretraga ikad i vidjet ćeš odmah.. Vjerujem da će pokazati male promjene, ne očekujem ništa veliko, ali ako si senzibilan kao ja, i mala promjena u EEG-u će te smetati.. Pod mala promjena mislim na one promjene koje nisu za tretman tabletama iako možda dobiješ nešto na kraće vrijeme.. Uglavnom, to je prva pretraga koja govori kako radi mozak pa ju probaj napraviti umjesto teoretiziranja što i kako.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 13:34   #2018
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
...
Dobro, ocu, ali opcenito, kako da se zastitim od stalnih bolesti i infekcija ? Imam osjecaj da mi se sve cesce događa da se razboljevam i to svaki put mi zahvati sve senzitivnije i senzitivnije djelove tijela, prije bi me virusne i bakterijske hvalate po par dana, max 5 dana i bia bi zdrav ko konj nakon toga, sad me hvataju po cijelom tijelu, od glave do pete i nece da prođe, ostave za sobom bakterijske koje me "sjebu" i onda opet dođu virusi i tako u krug kako da ih se rješim ? Šta da jedem, pijem, uzimam ?

Pregledi su mi tek iduci tjedan, narucit cu se za EEG, ali to je za tjedan dana ne mogu do tad mirovat i cekat da me jos nesto uhvati, a non stop me neka nova bolest hvata. . Dok pretrage budu gotove ja se mogu razbolit na jos 100 nacina s obzirom kako me krenilo proteklih mjesec,dva dana.
UniversalSapien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:43   #2019
Napisala sam ti to već.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 16:16   #2020
Nevjerojatno kak imam osjetljive usi, uzas. Prije tjedan dana otisao van (u klub, disko) popit picence, bio unutra 20 min - pola sata, izadjem van i zuji sve u 16, ali je proslo nakon pola sata.

Neki dan opet bio vani, 3h u komadu na glasnoj muzici, probudim se ujutro, a jedno uho zacepljeno i zuji, ali kuc-kuc povuklo se nakon 24h otprilike.

Nema smisla vise riskirat, nejdem bas cesto van, ali stvarno ne znam u kakvom su stanju usi ekipi koja stalno tulumari. Osobno od kad znam za sebe imam tiho zujanje u usima, koje se cuje samo u potpunoj tisini, ali zaboravim na to.

Imate preporuku za neke cepice, diskretne, da se ne vide previse?
ahaoke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.