Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 21:55   #1
Rezervni kotač?

Kćerka je kupila corsu i u ponedjeljak auto ide na montažu plina, toroidna boca umjesto rezervnog točka.
Razmišljam o tome da joj predložim da ne kupi "ćopavca" nego da uzme set za popravak točka, tj. pjenu i kompresor.
Rekoh, žensko je, neiskusno, 50kg žive vage, ma di će ona moći sama promjeniti točak, ali nasipat pjenu i uključit kompresor, to bi možda i bilo izvedivo....
Kakva su praktična iskustva sa tim, ima li gdje kupiti dobar set, ne preskup, no bitno je da bude pouzdan i dugotrajan.
Treba li uopće imati dizalicu i ključ za točak ako u autu nemaš rezervni točak nego pjenu?...jeli dovoljan pevec/kaufland kompresor ili ipak treba nešto bolje?
I što kad iskoristiš pjenu, moraš li kod vulkanizera ili voziš tako do slijedećeg defekta, ili dok guma ne bude za zamjenu radi pohabanosti?
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:05   #2
Uplati joj HAK.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:07   #3
Ja nisam nikad probao to sa kompresorom, ali nije loše platiti HAK 200 kn i nemaš problema oko toga. Ionako se danas guma krpa bez da se skida sa automobila.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:34   #4
Ko god je probao to govno od pjene je gorko pozalio.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:37   #5
kod mene je radila pjena bez kompresora i držalo je. Vulkanizer se jedino malo požalio da je morao skidati pjenu prije krpanja.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:39   #6
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ko god je probao to govno od pjene je gorko pozalio.
Nedavno sam probio gumu na parkingu i dovučem se do vulkanizera brže bolje dok nije legla iako sam imao set za popravak u gepeku a nisam htio uopće razmišljati kako ga upotrijebiti... I tako , dok je meštar krpio, priupitam ja njega valja li taj set ista i jel to kraj za gumu. Veli da nije i da najcesce nemaju problema s time. Pa sad budi pametan....
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 00:43   #7
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ja nisam nikad probao to sa kompresorom, ali nije loše platiti HAK 200 kn i nemaš problema oko toga. Ionako se danas guma krpa bez da se skida sa automobila.
Pa ustvari u prosincu ide na registraciju, pa nek si uz osiguranje doplati za pomoć na cesti/šlepanje....čini mi se da je to oko 100tinjak kuna....Ipak, želio bih da ima bar neki način samopomoći...e sad...nikada nisam koristio usluge šlepe, niti HAK, niti od osiguranja....i razumijem da na radni dan u nekom gradu to ide relativno brzo....a što ako pukne u nezgodno vrijeme ili na nezgodnom mjestu....i što sa putnicima u vozilu?
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 08:07   #8
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Rekoh, žensko je, neiskusno, 50kg žive vage, ma di će ona moći sama promjeniti točak, ali nasipat pjenu i uključit kompresor, to bi možda i bilo izvedivo....
Cuj, neiksusno je jer joj nitko nije pokazao kako se mjenja guma na autu odnosno koristi rezervni kotac. A drugo, ako dijete od 50kg moze promjeniti gumu moze i odrasla zena koja isto ima 50kg. Samo netko treba pokazati kako se to radi i da se popustaju vijci dok auto jos nije podignut - onaj samo prvi sa nogom da popusti, a onda se auto digne i odsarafi skroz. Isto i za stezanje prvo koliko ide rukom, spustiti da je bez dizalice i onda nagaziti jos nogom.

Bio je vikend; umjesto pisanja na forumu zasto niste ti kao otac koji uci i kcerka promjenili 2-3 gume?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 08:31   #9
Kad je sisterka položila vozački, ćaća i ja s njom u dvorište i mala mijenjala kotač, pokazali joj osnovne stvari oko auta.

Mislim da, kad već autoškola kurca ne nauči ljude, bi svaki odgovoran roditelj tako morao pristupiti.

I naravno, HAK prije svega.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:15   #10
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kad je sisterka položila vozački, ćaća i ja s njom u dvorište i mala mijenjala kotač, pokazali joj osnovne stvari oko auta.

Mislim da, kad već autoškola kurca ne nauči ljude, bi svaki odgovoran roditelj tako morao pristupiti.

I naravno, HAK prije svega.
Da, a niti jedna autoskola i vani bar koliko ja znam ne uci nista oko odrzavanja auta i samopomoci na cesti. To je na pocetku automobilizma bilo pod muss, jer su se kvarili svakih 1km, pa bilo zensko bilo musko morao si znat.

No vecina oceva kcerke nista ne zele nauciti jer su one zensko. Isto kao sto i muski ne znaju kuhati ili peglati jer su muski. Bar u nekim krajevima HR se i dalje do toga drzi po starinski. Doduse sada niti zenske ne znaju kuhati jer to rade mame.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:18   #11
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
kod mene je radila pjena bez kompresora i držalo je. Vulkanizer se jedino malo požalio da je morao skidati pjenu prije krpanja.
Quote:
DrAqua kaže: Pogledaj post
Nedavno sam probio gumu na parkingu i dovučem se do vulkanizera brže bolje dok nije legla iako sam imao set za popravak u gepeku a nisam htio uopće razmišljati kako ga upotrijebiti... I tako , dok je meštar krpio, priupitam ja njega valja li taj set ista i jel to kraj za gumu. Veli da nije i da najcesce nemaju problema s time. Pa sad budi pametan....
Eto di je kvaka - kad treba skinut pjenu s felge onda je muka isusova. Za manje rupe će radit no za veću - nema pomoći.

Iako .... zadnjih 3-4 krpanja mi je šaraf u gumi, ništa kardinalno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:31   #12
CDRW kad si zadnji put isprobao sprej? ja sam prije cca mjesec dana ispucao jedan.. - nikakvih tragova nije bilo na gumi ni na felgi (stvar je vise kao mlijeko, po prstima bude kao zvaka nakon susenja al "nestane"

u trgovini prodajemo te sprejeve, i kad smo pocelli s tim smo jedan ispucali u zracnicu od bicikla.. drzalo je 3 dana, i ispusttilo, razrezali zracnicu unutra je bila samo bijela prasina, nista poljepljeno ili nesto slicno tome

na skuteru sam ispucao prije godinu dana i jos uvijek drzi :/
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:40   #13
Dosta davno moram reći. Tad zaključio da je govno i na oba nova auta naručio smanjeni rezervni, utrpao kompresore i nek taljiga.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:39   #14
Naš novi Transit došao sa pjenom umjesto rezervne. To bude veselo kad ovi moji tutleki krenu na teren.... S tim da ima 235/nekaj R16C šlape.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:29   #15
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Naš novi Transit došao sa pjenom umjesto rezervne. To bude veselo kad ovi moji tutleki krenu na teren.... S tim da ima 235/nekaj R16C šlape.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ak im pofali pjene, reci im da imaju protupožarni aparat iza sjedala, pa neka se posluže

@ pokretaču teme - kad si zadnji puta imao probušenu gumu? Mislim da uz set za krpanje HAK predstavlja najbolje rješenje.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:21   #16
fordova tekućina po manualu traje 2 godine, nakon toga bi trebalo kupiti novu.

kompresor iz peveca od 50 kn će nadrukat gumu dovoljno za daljnju vožnju.
u čemu je problem da mali gradski auto ima u gepeku rezervnu gumu smanjenih dimenzija?

uz HAK možeš pogledati pošto su RFT gume.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:56   #17
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
u čemu je problem da mali gradski auto ima u gepeku rezervnu gumu smanjenih dimenzija?
...ma nije problem u točku, nego u vozačici....ali, dobro, prihvaćam da je točak najbolje riješenje, ako imaš točak, dizalicu i ključ, uvijek možeš zamolit nekog medvjeda da ti montira rezervu.....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:59   #18
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
ja sam prije cca mjesec dana ispucao jedan.. - nikakvih tragova nije bilo na gumi ni na felgi
Koji je naziv spreja, tip, firma, ime?....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:11   #19
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post

Bio je vikend; umjesto pisanja na forumu zasto niste ti kao otac koji uci i kcerka promjenili 2-3 gume?
..mi smo zatucana obitelj, smatramo da muško treba mijenjati gume, a žensko peći kolače..
Šalu na stranu, ne želim da to radi, negdje uz kraj ceste, niti je fizički dorasla tome, niti imam povjerenja da će ispravno postaviti dizalicu i da joj neće pasti auto na nogu. Pokazao sam joj provjeru tekućina, pumpanje guma, postavljanje trokuta u slučaju kvara ili udesa....
Smatram da je pucanje gume rijetko, i da je za svakodnevni odlazak na posao 2 x 38km dovoljno imati sprej za gume/kompresor, može si pokušati pomoći sa time, ako ne uspije, još uvijek ima tatu koji će donijeti svoj "ćopavac"....iako smatram da je rezervni točak bolje riješenje, za "nedonoščad" je sprej ipak praktično i upotrebljivo sredstvo.....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:21   #20
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Ak im pofali pjene, reci im da imaju protupožarni aparat iza sjedala, pa neka se posluže

@ pokretaču teme - kad si zadnji puta imao probušenu gumu? Mislim da uz set za krpanje HAK predstavlja najbolje rješenje.
Jok. Ispod sjedala, upravo ga montirao (provremeno, nemam el. vezica pri ruci), naravno da sam moral maknut glupo postavljeno kablovinje. Sad visi sa stražnje plastike, a prije je bilo sa prednje. I "izvire" iz poda točno na sredini klupe....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.