Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 09:11   #1
Question Preporuke za novo vozilo, caravan diesel

Iako moja Octavia i nakon 300000 km veselo i dalje skuplja kilometre na brojčaniku, došlo je vrijeme za obnovu voznog parka. Zbog obiteljskih i poslovnih potreba (prijevoz veće količine stvari) preferiram karavanske izvedbe, a zbog kilometraže (preko 25000 godišnje, uglavnom otvorene ceste) dizel motore. Nekakav okvirni budget je cca 200.000,00 kn. Što je trenutno neki best-buy u ovom segmentu?
SolitaryPixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:50   #2
ak si zadovoljan oktaviom karavn čemu uopče mijenjati ekipu koja pobjeđuje

uzmeš novu i još ti ostane love

ili supred combi za 206 500kn

Zadnje uređivanje Mahun : 25.06.2017. at 13:02.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 14:04   #3
Mondeo karavan 2.0tdci 150ks ide za malo ispod 200tkn. Pogledaj i I40sw, za tu lovu dobiješ dizel s automatikom.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 14:24   #4
E da, i40 ima odličnu ponudu sa automatikom... Isto tako Mondeo se može naći koji je klasa više od Octavie.. Ako baš želiš O3 onda 2.0 TDI DSG moj prijedlog

Uostalom, najbolje provozaj par modela pa sam odluči.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:35   #5
Hvala svima na sugestijama! Svakako ću detaljno pogledati modele koje ste sugerirali.
@Mahun, logika svakako ima smisla i razmišljao sam u tom smjeru, ali mislim da je cca 15 godina prevelika razlika da bih to smatrao istim modelom - druga platforma, drugi motori... Možda neki drugi proizvođač trenutno ima bolji omjer kvalitete naspram cijene. Ne pratim tržište pa zato pitam za savjet.
Zapravo se ne nadam da će novo vozilo služiti toliko godina i kilometara, ide na leasing 5 godina, a tek onda ću razmišljati ima li ga smisla otkupiti.
SolitaryPixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:17   #6
Octavia RS karavan zar uopće treba razmišljati?
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:22   #7
RS je oko 230k kn.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 01:12   #8
Ako radiš uglavnom otvorenu cestu mislim da ti se ne isplati ići na automatski mjenjač, a i osim I40 koji je već lagano zastario niti ne možeš kupiti srednju klasu s automatikom za te novce.

Ja bi bacio oko i na novo pridošlu Insigniu, uz malo pregovaranja mislim da se za 200tKN da kupiti dobro opremljen dizel od 136ks. Osim Insignie bi gledao Superba pa odabrao između ta dva. Superb bi vjerojatno bio malo siromašnije opremljen. Mondeo, Avensis, 508 i I40 su mislim ipak lošija opcija, a Mazda 6 i VW Passat ne upadaju u cijenu.

200tKN je previše novaca za Octaviu imajući u vidu Insigniu i Superba
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 09:42   #9
http://hyundai.hr/cjenici/hyundai-i40-karavan/

i jos se to skine dole bez problema.
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:22   #10
Pa što nije par ljudi na ovom forumu komentiralo da je O2 bolji auto od O3.

Ne znam, ja ne bi gledao Octaviu kada se za takvu lovu može uzeti viši segment tipa i40 ili Mondeo.

Nitko ne spominje Talismana, 1.6 dci 130 Business u bijeloj boji (besplatna) + paket asistent (nadzor mrtvog kuta, prednji i stražni senzori i kamera za rikverc) po konfiguratoru 211 000 kn. Vjerujem da se uz malo umijeća da isperogvarat popust da bude u budgetu pokretača teme.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:20   #11
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Pa što nije par ljudi na ovom forumu komentiralo da je O2 bolji auto od O3.

Ne znam, ja ne bi gledao Octaviu kada se za takvu lovu može uzeti viši segment tipa i40 ili Mondeo.

Nitko ne spominje Talismana, 1.6 dci 130 Business u bijeloj boji (besplatna) + paket asistent (nadzor mrtvog kuta, prednji i stražni senzori i kamera za rikverc) po konfiguratoru 211 000 kn. Vjerujem da se uz malo umijeća da isperogvarat popust da bude u budgetu pokretača teme.
Dobra ponuda
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:23   #12
Jel za tog Superba postoje neke skrivene akcije?

Dosta preko 200tkn se mora zagrist za normalno opremljen i motorizirani model. Za tu lovu ide samo sa rahitičnim 1.6 motorom i osnovnom opremom.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:38   #13
Superb je relativno lagan auto pa sa 1.6 i 120ks ima top-speed od 206 km/h i ubrzanje od 0-100km/h za 10.9 sekundi što je sasvim OK, posebno za nekoga tko se vozi po otvorenoj i AC.

Za slične pare i Insignia ide sa 1.6/1.7 dizelom, a isto tako i Talisman, Mondeo, I40...

Ako se ide na 2.0 mašinu i bolju opremu nema šanse nigdje dobiti srednju klasu za 200 tKN
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:46   #14
Napamet mlatiš gluposti. Mondeo je recimo primjer srednje opreme, 2.0 dizela za ispod 200tkn. Da se i dodat još štogod dodatne u buđetu. Po meni je to best-buy u klasi, što je OP i pitao.

Superbove performanse na papiru su jedno. A ako se motor ponaša u realnosti je drugo. No dobro, nek Solitary proba i to... možda mu bude odgovaralo. Pa veselo može kupit osnovno opremljenu Škodu
No meni je taj motor i njegov rad očajan, kao i ručni mjenjač s kojim je uparen. Oprema, i izgled auta iznutra i izvana u toj razini je također nikakav. Pa se nemogu složit da je to best-buy u klasi.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:08   #15
Možda ovako nešto
notebookfan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:10   #16
Izvrsne sugestije, hvala svima!
Octavia RS - na žalost, bolje ni da ne razmišljam u tom smjeru Neki sam dan platio kaznu za prebrzu vožnju (u gradu, doduše) sa ovih isluženih 90ks, sa RS-om bih morao znatno povećati budget da imam čime plaćati kazne u idućih 5 god...
Insignia - pogledat/probat ću ovih dana, nisam čuo loših iskustava iz prve ruke, ali npr. sa Zafirom nemam sjajna iskustva (kvarovi su počeli nakon 3god i 100k).
508sw sam vozio godinu-dvije, stariji model, bio je stvarno prostran iznutra kad se uzme u obzir klasa, nemam bitnih zamjerki no čini mi se da za ovaj budget mogu dobiti malo više.
Talisman - nisam uopće bio svjestan da postoji, a priličan je komad automobila - moram detaljnije proučiti.
200k je okvirni budget - stvarni limit ovisit će o raznim faktorima, pa ću tražiti ponude i za cca 15% veću nominalnu cijenu, ako mi se vozilo svidi. Tako da vjerujem da su SuperB ili Mazda dohvatljivi, ako nude najbolji omjer vrijednosti i cijene.
SolitaryPixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:27   #17
Insigniji B je tek započela prodaja prije tjedan dana tako da ništa nećeš moći ni čuti o njoj.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:48   #18
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Napamet mlatiš gluposti. Mondeo je recimo primjer srednje opreme, 2.0 dizela za ispod 200tkn. Da se i dodat još štogod dodatne u buđetu. Po meni je to best-buy u klasi, što je OP i pitao.

Superbove performanse na papiru su jedno. A ako se motor ponaša u realnosti je drugo. No dobro, nek Solitary proba i to... možda mu bude odgovaralo. Pa veselo može kupit osnovno opremljenu Škodu
No meni je taj motor i njegov rad očajan, kao i ručni mjenjač s kojim je uparen. Oprema, i izgled auta iznutra i izvana u toj razini je također nikakav. Pa se nemogu složit da je to best-buy u klasi.
Evo cjenik kaže najjeftiniji Mondeo karavan s Trend opremom je 210 tKN s kojom ne dobiješ skoro ništa. Dakle ako hoćeš staviti nešto opreme ili recimo sljedeća Titanium razina je 240 tKN. OK sa Superbom je slično, ali IMHO Superb ima nešto bolju unutrašnjost i više prostora. Ford nešto bolji hendling, a i ljepši je

P.S. Kad se već gleda Škoda nije loše pogledati ni Kodiaq koji je povišeni Superb. Puno prostora i vrlo solidna unutrašnjost te opcijski 7 sjedala kome treba. 1.4 TSI s 150ks i deaktivacijom cilindara koji ne bi trebao biti veliki potrošač se može sa solidnom opremom kupiti za ispod 200 tKN, 2.0 dizel je već dosta skuplji.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:25   #19
Usporedi prvo Fordovu trend opremu i osnovnu Škodinu prvo.
Onda oduzmi 6% popusta sa cijene Forda.
Pa onda vidi di si.

Jebateled neznam jel u ovoj zemlji ima veće svetinje od osnovno opremljene škode s 1.6 čađarom. Nema nam pomoći

PS
Mondeo Titanium sa 2.0 dizelom je 222kn. Opet jeftiniji od osnovnog Superba sa 2.0. Ili od srednjeg paketa s 1.6.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:00   #20
ne znam čemu pljuckanje po w 1,6 dizelu od 120ks ,pa čovijek je do sad vozio oktaviju s 90ks...oa ovih 120 bi trebalo biti korak naprijed...a i manja su davanja nego 150ks
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.