Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2006., 11:56   #41
A šta da ti se kaže? Nezaposleni s malim djetetom uzimat mobitel na pretplatu (vjerovatno) znajući da ga ne možeš platiti... Možda si poslušao savjet nekoga od pametnjakovića s podforuma dole da se može davat krivi JMBG , kriva adresa itd. Na ovrhu ti mislim dođe samo službenik s nosačima, a ako te nema ili radiš probleme zovu policiju pa te oni nađu i dođu u pomoć. O kojoj cifri se radi?

Ne znam pod kojim okolnostima je došlo do toga pa ne želim da zvuči kao da te pljujem, ali zašto si se išao uopće uvalit u to?

Uglavnom naći će te sigurno , a za pravni savjet pričekaj Vojkya...
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 12:06   #42
Quote:
janus kaže:
Bog svima,

evo ovako: danas mi je supruzi došao Prijedlog za ovrhu i Rješenje o ovrsi radi neplačenih VIP-ovih računa. Ugovor je sklopljen u travnju 2005. Prijedlog je stigao iz ureda javnog bilježnika, ne suda, pa me zanima u čemu je "kvaka"?
nije kvaka, javni biljeznici su 'preuzeli' ovrhe i ostavinkse rasprave.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 12:43   #43
Quote:
janus kaže:
Ukoliko ne mogu odnosit televiziju, odječu itd., nekretnine nemamo ni supruga ni ja i oboje smo nezaposleni s malim djetetom, šta onda? Kako se rješava ova situacija?

Takođe me zanima kako se provodi postupak ovrhe, točnije da li samo zakucaju na vrata bez ikakve najave ili...?
Ako nema sredstava i imovine - fino će čekati da se zaposlite, pa uzeti s kamatama, čist posao. Jeste trošili - platite. Niste trošili - žalite se.

I da, ako ste prijavljeni na krivoj adresi, još može doći i čestitka od prekršajnog suca.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 12:52   #44
pa televiziju mogu odnjet; znam di su odnjeli auto zbog mob duga.
a koliki je dug?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:27   #45
Neću se naslađivat, al šta bi ti: lajat na mobitel a ne plaćat račun!!!

Ovrhe su preuzeli na sebe javni bilježnici i sad će svi hebat ježa. Njima je u interesu stvar brzo završit i više neće bit izvlačenja s neplaćanjem računa.
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:39   #46
Quote:
tilla kaže:
pa televiziju mogu odnjet; znam di su odnjeli auto zbog mob duga.
a koliki je dug?
Mogu i TV, ali ne uvijek - trebao bi ostati neki RTV prijemnik radi ustavne slobode prava na informiranje. Postoje neki uobičajeni obrasci kod uzimanja, npr. obrtiniku će uzeti limuzinu, ali ne i pick-up koji mu služi za posao.

Ali, mogu i sačekat, pa onda na plaću izravno (najjednostavnije). A dug će naravno rasti u međuvremenu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:49   #47
dobro, ali recimo da dodju u pljenidbu i jedino što je ok je štojaznam sony televizija.
što onda?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:52   #48
Quote:
tilla kaže:
dobro, ali recimo da dodju u pljenidbu i jedino što je ok je štojaznam sony televizija.
što onda?
Pitaj kojeg ovrhovoditelja, ja znam samo načela.

Prije će sačekati da se netko zaposli i uzeti jednostavno lovu. Ali, generalno ne možeš sve uzeti, ljudima mora ostati neki životni minimum. Također, još nisu otvorene (a predviđene prošle godine) komisijske prodavaonice za zaplijenjenu robu, pa se sitne stvari ni ne isplate, jer bi trebalo ići u stan na dražbu, a to ljudi baš i ne vole radit.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:53   #49
jep, ali o kojem životnom min. pričamo kad se uzelo mob na pretplatu ?
meni se to čini ko loš razlog; kad dodje račun na naplatu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:57   #50
Quote:
tilla kaže:
jep, ali o kojem životnom min. pričamo kad se uzelo mob na pretplatu ?
meni se to čini ko loš razlog; kad dodje račun na naplatu.
Ma, ono neće ti uzet krevet i špaher, na to mislim... Vazu dinastije Ming hoće.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:58   #51
he, ali ti moš u medjuvremenu maknut sve vridno iz stana.
ostavit najnužnije dok ne prodju kroz stan.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 14:18   #52
Quote:
tilla kaže:
he, ali ti moš u medjuvremenu maknut sve vridno iz stana.
ostavit najnužnije dok ne prodju kroz stan.
Prvo će doć popisat, pa onda dražba.

A i obično se kad-tad netko zaposli. A onda dođe sve s kamatama.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 15:15   #53
Quote:
tilla kaže:
dobro, ali recimo da dodju u pljenidbu i jedino što je ok je štojaznam sony televizija.
što onda?
A onda možda tvojoj ženi zapljene muža
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 16:19   #54
Quote:
Nipple Twister kaže:
A šta da ti se kaže? Nezaposleni s malim djetetom uzimat mobitel na pretplatu (vjerovatno) znajući da ga ne možeš platiti... Možda si poslušao savjet nekoga od pametnjakovića s podforuma dole da se može davat krivi JMBG , kriva adresa itd. Na ovrhu ti mislim dođe samo službenik s nosačima, a ako te nema ili radiš probleme zovu policiju pa te oni nađu i dođu u pomoć. O kojoj cifri se radi?

Ne znam pod kojim okolnostima je došlo do toga pa ne želim da zvuči kao da te pljujem, ali zašto si se išao uopće uvalit u to?
Ništa od toga. Onda san radija i stvarno živija na staroj adresi. U medjuvremenu osta san bez posla, zena mi je imala tesku operaciju i trebalo je podmazat doktore. I odtad samo loša srića.
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 16:35   #55
Quote:
tilla kaže:
jep, ali o kojem životnom min. pričamo kad se uzelo mob na pretplatu ?
meni se to čini ko loš razlog; kad dodje račun na naplatu.
Računi su se uredno plačali dok nisan izgubija posal, a ušteđevina otišla...reka san već di.
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 16:39   #56
Quote:
Vojky kaže:
Prvo će doć popisat, pa onda dražba.
Jeli to oni samo pokucaju na vrata ili i tu ima neki postupak?
Šta ako neke stvari nisu moje, nego mi ih je frend posudija? Kako se onda to dokazuje?
E da, i koliko im otprilike treba da krenu u akciju?

Hvala na odgovorima.
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 17:00   #57
Quote:
janus kaže:
Računi su se uredno plačali dok nisan izgubija posal, a ušteđevina otišla...reka san već di.
ajd nema veze s ovime; ali u vipu nisu imali sluha ili nisi ni probao obustavit pretplatu
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 17:03   #58
Quote:
splicanka4zagreb kaže:
A onda možda tvojoj ženi zapljene muža
pa ne znam meni nije smiješno; da neko uzima pretplate, a tanak je s lovom.
u tom slučaju; bi zaista da mi zapljene muža
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 17:04   #59
Quote:
janus kaže:
Jeli to oni samo pokucaju na vrata ili i tu ima neki postupak?
Šta ako neke stvari nisu moje, nego mi ih je frend posudija? Kako se onda to dokazuje?
E da, i koliko im otprilike treba da krenu u akciju?

Hvala na odgovorima.
Ako su u tvom prostoru, onda su tvoje dok ne dokažeš (ti) suprotno. Vrijeme ovisi od suda do suda...

Najpametnije ti je javiti se pisano VIP-u, obijasniti problem (s nekim papirima), predložiti da to platiš u ratama, a da obustave ovrhu. Ovako ćeš samo platiti više.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:32   #60
OK, hvala Vojky, pokušaću, pa javim šta je bilo.
janus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.