Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Vicevi

Vicevi Ako ste čuli dobar vic, ispričajte ga cijelom forumu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2015., 08:37   #641
Kada je o imenima sela riječ 5-6 kilometara istočno od Poreča nalazi se selo koje se zove Ladrovići. Ladri na talijanskom, a ovo je dvojezična županija, znači lopovi.

Da stvar bude bolja, kada se obnavljala cesta Poreč - Baderna iz teške mehanizacije, koja je bila, vidi čuda, bila parkirana upravo ispred sela Ladrovići "nestala" je sva nafta
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 16:27   #642
Tvrtko Prćić

lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 21:56   #643
Quote:
Yashica was a Japanese manufacturer of cameras. The trademark rights of Yashica are now owned by Hong Kong-based MF Jebsen Group.
- Gdje radiš?
- Radim za Jebsen.
- Za jeb... što?
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 09:56   #644
Ne znam da li je dozvoljeno,ali meni su bošnjačka,tj.muslimanska imena redovito smiješna...Zulfikar,Kadira,Suljo,Mujo,Ismet itd.
__________________
Mitološki bogovi sa svojim spletkama i prevrtljivošću su bezvremeni odraz ljudske iracionalnosti.
Pret-Ares is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 20:07   #645
http://www.discogs.com/artist/236984-Peder

nije čovjek kriv
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 00:31   #646
Quote:
Pret-Ares kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je dozvoljeno,ali meni su bošnjačka,tj.muslimanska imena redovito smiješna...Zulfikar,Kadira,Suljo,Mujo,Ismet itd.
Da, ako gledamo s 'naše' strane. Bošnjacima (ili onima koji su muslimanske vjeroispovjesti) vjerojatno su naša imena smiješna te bi im zacijelo neobično bilo nazvati dijete npr. Hrvoje.

Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
Kao što sam napisao prije jednom ovdje, njihovo 'Peder' je naše ime 'Petar', samo što to na balkanskim jezicima zvuči funny jer se preklapa sa značenjem
jedne druge (žargonske) riječi.

Glazbenik Frank Zappa je svojoj djeci dao ova imena:
Moon
Dweezil
Ahmet
Diva

S neta...

Quote:
Nije novost da Hrvati obožavaju nogomet, a evo neki su tu svoju ljubav odlučili ispoljiti i na način da svojim dječačićima daju ime po slavnim nogometašima.
Tako će s godištem 2014. u Hrvatskoj odrastati Zinedin, Bastian, Pepe, Pedro, Karim te Gerard.

I druge slavne osobe znaju biti inspiracija za imenovanje djece. Jedna curica se tako zove Rihanna, druga Sharon, a puno posla s potpisom će imati Deniro Christophere.

U onomastici (grana lingvistike koje se bavi imenima, nadimcima i prezimenima) je dobro poznat način imenovanja prema toponimima.
Oni nisu izostali ni u 2014. pa tako među pukom Lijepe naše sada imamo i Veneciu, Sidneya, Fažanu, Jadrana, Durđevku te Zagorku, Indijanu ili Dakotu.

Među rjeđim i čudnijim imenima, koja su u Osijeku i Zagrebu davali roditelji našla su se i neka, očito izvedena od predmeta i stvari koje nas okružuju.
Tako imamo djevojčice s imenima Igra, Para ili već spomenuto 'pecivo' Piroška. Među dječačićima vjerovali ili ne imamo i Emajil. Možda jednog dana i doznamo, je li to bio pokušaj imenovanja djeteta prema elektroničkoj pošti.

Mnoga imena iz muslimanskog svijeta su se već udomaćila u hrvatske matične knjige. Međutim, još uvijek ih je dosta neobičnih, barem za naše podneblje.
Navedimo samo neka koja su ove godine dali roditelji u Hrvatskoj - Elmedin, Dženis, Ferid, Hilmija, Kadrija, Malik, Taib, Vehid, Zajko, Zikret te ženska Abda, Adelisa, Ajka, Đenita, Tajra ili Hatidža.

Uz Pirošku, Igru, Paru, u Hrvatskoj su djevojčicama u ovoj godini nadjevena još neka neobična imena, poput Adora, Banina, Ginevra, Kosjenka, Esmeralda, Cmiljka, Dana Rei, Dagmar, Djenabou Kora, Filka, Illary, Kami, Makfiret, Oksana, Nadežda, Velena, Ziva, Lamar, Sabria, Saga, Ula, Zade.

http://www.srednja.hr/Novosti/Hrvats...na-u-Hrvatskoj
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 11:38   #647
Ime tvrtke:

Quote:
Jebao Co. Ltd is a leading manufacturer in the professional water garden market.
We are professionally developing and manufacturingpond accessories, fountain pumps, lights and aquarium accessories.
Our diversified lines of products are suitable for fountains, water landscapes, pool filter, home decoration and handicrafts with different requirements.

Jebao not only enjoys a good reputation in the domestic market, but also plays in the global market...

http://www.jebao.com/en/introduce.html
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 11:20   #648
Quote:
Pret-Ares kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je dozvoljeno,ali meni su bošnjačka,tj.muslimanska imena redovito smiješna...Zulfikar,Kadira,Suljo,Mujo,Ismet itd.
Kad zovem Ismeta.....mislim da već kuži da uvijek stavljam jaki naglasak na slovo S
Disclosed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:14   #649
Ne znam dali spada pod ovu temu, ali u Poljskoj postoji časopis o kućnim ljubimcima znakovita imena.

U Poljskoj je to naziv za štene.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 21:00   #650
Upravo vidio na TV - Mirjana Biber Hren
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 08:36   #651
Vjerovali ili ne Manda Dlačić
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 10:04   #652
Edisej Sjerotanović
chillie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 22:07   #653
Autobusna tvrtka iz Singapura:
LINK
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:49   #654
Vatroslav Požar
swatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:41   #655
Miodrag Protrka
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 09:11   #656
Jadna ženska, nadam se za nju da neće nikada doći u Hrvatsku.

Šlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 12:12   #657
dbga svejedno u prezime
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 21:03   #658
Jedan Farmaceut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 23:10   #659
Super su bili ovi kandidati u Imotskoj krajini: Ivan Budalić i Ivan Kukavica
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:05   #660
Hehe, meni se ne jednom na službenim sastancima dogodilo da se osoba predstavi a ja moram upregnuti snagu volje da ne prasnem u smijeh :-)

Evo par bisera iz te zbirke:

- Dragica Gmaz-Žohar ; Došla sam u napast da ženu pitam kaj joj je to trebalo da kraj ovakvog djevojačkog svom prezimenu doda i muževo

- Persida Prdić ; s takvim imenom je gadno teško biti profesor matematike pubertetlijama u 7. i 8. osnovne, pa se gospođa nakon nekog vremena odlučila promijeniti i ime i prezime

Digo Pauk ; ovo ime nije bilo iz Hrvatske i na lokalnom jeziku nema posebno značenje. Najbolji dio priče je bio da je dotični bio direktor lokalnog komunalnog poduzeća koje je pandan našem Autoparkingu

Mimoza Jadna ; isto sa jednog sastanka u inozemstvu, lokalno je posve obično i nema posebnu konotaciju.

Vjeran Nevjeran ; rekla bih da su starci ovom dečku vrlo namjerno dali ovakvo ime - paše uz prezime, jel...
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.